MFK

9.6.2018 - Ročník 2010 vybojoval na Agro Cupu skvělé 4. místo

10. 06. 2018 04:45 | autor: endymion

V sobotu 9.6. se r. 2010 zúčastnil tradičně velmi kvalitně obsazeného Agro cupu v České Skalici. Pro řadu hráčů šlo o první velký turnaj v rámci svého ročníku (v soutěžních utkáních nastupovali zpravidla proti o rok starším soupeřům).

Kluci se na turnaj těšili a tomu odpovídal začátek, kdy hned v prvním utkání vybojovali cennou remízu s týmem Xaverova. Pak následovala vítězná šňůra, která se táhla celou skupinou až k poslednímu utkání. Tajemstvím úspěchu bylo vysoké nasazení, umožněné střídáním dvou zcela vyrovnaných čtyřek. Vyzdvihnout je třeba výkon proti do té době suverénní Aritmě, kde jsme si vytvořili až 5-brankové vedení i vydřenou výhru proti Dobrušce/Opočnu, kdy se proti papírově slabšímu soupeři herně nedařilo, ale body jsme dokázali urvat. Závěrečné utkání ve skupině bylo přímým soubojem o první místo, kluci ani zde nepolevili v bojovnosti a v závěru proti lepšímu soupeři dokázali vyrovnat. Bez porážky, se dvěma remízami, jsme z druhého místa postoupili do finálové čtyřky.

Je třeba sportovně uznat, že zde byly ostatní týmy fotbalově výrazně vyspělejší a v utkáních o umístění nás jasně přehrály. Semifinálovou prohru s Pardubicemi nastartovaly zbytečné individuální chyby, vyrovnanější bylo utkání o třetí místo, kde nám v prostřední části chyběl ke zdramatizování průběhu jeden gól. Přesto nadšený výkon našich borců vzbudil uznání přítomných odborníků i diváků, čtvrté místo v nabité konkurenci považujeme za mimořádný úspěch.

Za podporu děkujeme rodičům i trenérům MFK (není úplně běžné, aby se trenéři všech 3 přípravkových kategorií sjeli povzbudit své svěřence), hráčům gratulujeme k výkonu i umístění a těšíme se na další podobné fotbalové zážitky!

Sestava:

Čáp, Řehák F., Jakl, Znamenáček, Duchoň, Plašil, Paar, Hubálek T., Ryšavý, Dušek, Škoda, trenéři Bělobrádek, Lanta, Nejman

Výsledky:

Skupina: MFK – Xaverov černá 2:2, - Č. Skalice 2:0, - V. Žižkov 2:0, - Aritma 6:3, - Dobruška/Opočno 4:3, - Cidlina 4:4

Semifinále: MFK – Pardubice 1:5, o 3. místo: MFK – Cidlina 1:4

Pořadí turnaje:

1. Chrudim, 2. Pardubice, 3. Cidlina, 4. MFK N. Město n/M, 5. Jablonec, 6. Xaverov černá, 7. Jaroměř, 8. Aritma, 9. Praga, 10. Dobruška/Opočno, 11. Xaverov červená, 12. Č. Skalice, 13. Viktoria Žižkov, 14. Č. Kostelec, 15. Náchod

Komentáře k článku

*
  | Napsat můžete ještě 400 znaků | Formátování
*
Kolik je 4 + 1: