25.10.2014 - Muži doma nevstřelili gól a prohráli s Rychnovem

MFK Nové Město nad Metují - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 0:2 (0:1)

Branky: 42. Valášek, 84. Jedlinský

Sestava domácí: Krunčík - Darebník, Srubjan (64. Jelen), Zákravský P., Zákravský L., Lelek, Vít (88. Junek), Nejman, Voráček, Sedláček (85. Maur V.), Klikar

Sestava hostí: Pěnička - Pups, Kubec, Brandejs, Volný (67. Jedlinský), Pohl, Valášek, Bárnet, Semerád, Počtýnský (86. Muller), Trejtnar

ŽK: 2:3, ČK: 0:0, Diváci: 80

Domácí tým vstoupil do utkání velice vlažně a od samého začátku se musel bránit. Hosté hráli s daleko větším nasazením, byli pohyblivější a také fotbalovější. Herní převaha však končila na hranici vápna. Nebezpečné situace si hosté vytvářeli hlavně po standardních situacích, ale ty většinou vyřešil brankář Krunčík. Domácím se nevedlo prakticky nic. Vázla kombinace, propadali v osobních soubojích a hra dopředu prakticky neexistovala. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, přišla tragická přihrávka domácích na polovině hřiště, následoval rychlý útok, který domácí zastavili nedovoleným zákrokem a  z nařízeného trestného kopu poslal M. Valášek hosty do vedení – 0:1.

Druhý poločas se herní projev domácích přece jen zlepšil. Lepším pohybem si vytvořili mírnou převahu, ale jejich snaha končila většinou špatnou finální přihrávkou a tak se prakticky nedostali do zakončení. Pozorně bránící hosté naopak podnikali velice nebezpečné protiútoky, vytvořili si několik slibných šancí, ale ty se štěstím obrana domácích přečkala. V závěru utkání však jeden bleskový útok dotáhli do úspěšného konce a J. Jedlinský zvýšil jejich vedení na 0:2. Snaha domácích v poslední pětiminutovce již změnu ve skóre nepřinesla a hosté si tak zaslouženě odvezli 3 body.

ZM

"Dnes to byl jeden z nejhorších výkonů letošního podzimu. Pohled na tabulku jakoby hráče ukolébal, nebo snad přesvědčil o tom, že jsou fakt tak dobří a vítězství příjde samo. Naše hra byla bez pohybu, bez nápadu, se spoustou chyb už v rozehrávce a jen neschopnost soupeře dotáhnout všechny šance nás držela alespoň trochu ve hře. Branku hostí jsme dnes neohrozili, mezi tyče mířily pouze dvě střely, pokud se tomu vůbec dá tak říkat. Soupeř si tak zcela zaslouženě odváží všechny body a nám nezbývá než se dobře připravit na další utkání."  - Miloš Killar - trenér MFK

Sestřih branek:

25.10.2014 - Starší dorost těsně prohrál v Náchodě

FK Náchod "B" - MFK Nové Město nad Metují 2:1

Branka MFK: Škoda M.

Sestava MFKHolý - Junek, Kurz (46. Tulej), Pokorný, Hable, Hanzl, Cohorna, Borůvka, Majer, Škoda, Škoda M.

"Opět jsme si dnes nezasloužili prohrát,ale na zásluhy se nehraje,ale pouze na góly a my jsme dali o jeden gól míň a to se rovnalo porážce." - J. Macháček - trenér MFK

19.10.2014 - Áčko mladší přípravky 2x vyhrálo, béčko 2x prohrálo

Poslední neděli jsme zavítali na další pohárový turnaj MP do Dobrušky. Turnaje se účastnily původně plánované 3 týmy, takže se tentokrát hrálo standardním způsobem, kdy hrály oba naše týmy ("A" i "B") současně.
V prvních zápasech náš "A" tým ukázal proti domácím svoji kvalitu a v prvním poločase svého soupeře bez zaváhání a jediné obdržené branky "přejel". V druhém poločase jsme už sice soupeře vlivem částečného uspokojení pustili ke hře, ale celkově jsme byli fotbalově mnohem lepší než soupeř. Oproti tomu bohužel náš "B" tým dostal další lekci od domácích, kdy se opět projevil velký rozdíl v síle jednotlivých ročníků jak u nás, tak u našich soupeřů. Troufáme si tvrdit, že kluci z Dobrušky, narození v roce 2007 a mladší, by si leckdy hravě poradili s "A" týmy soupeřů složených z o rok starších hráčů. Nicméně jsme si zejména z taktického hlediska ani "neškrtli" a s lehkostí dostali desítku.
V druhých zápasech došlo k našemu překvapení a pravděpodobně i se soupeřovým přihlédnutím na sílu "B" týmu domácích k přibližně rovnocennému rozložení hráčů Černilova do dvou týmů. Tím pádem měla naše silná "A" sestava jednodušší cestu k prvnímu vítězství nad Černilovem v této sezóně. Naše vítězství bylo opět jednoznačné a znovu podpořené bojovností a téměř bezchybným výkonem v prvním poločase. Naše střelecká esa Matěj Vacek (9x) a Marek Zámečník (8x) si tedy s chutí zastřílela a zpříjemnila jak sobě, tak i nám všem zbytek neděle. Naneštěstí již zmiňované rozložení týmů Černilova mělo výrazně negativní dopad na náš druhý tým, kdy jsme po častých individuálních akcích soupeře obdrželi dalších deset branek. Neklesejme však na mysli a veřme, že každý takovýto turnaj je přínosem všem zúčastněným hráčům do budoucna.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 19.10. 2014 - Dobruška:
skupina "A" - sestava: Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Daniel Meier, Zítko Tomáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dobruška A  9 : 2 , (7 : 0)
Branky:  5x Zámečník, 4x Vacek
Nové Město n./M. - Černilov A  8 : 4 , (4 : 0)
Branky:  5x Vacek, 3x Zámečník

skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Holý Tomáš, Martin Vecko, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Schidlová Viktorie, Čapek Matyáš, Šimek Martin
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dobruška B  1 : 10 , (0 : 5)
Branky:  Lácha
Nové Město n./M. - Černilov B  4 : 10 , (2 : 6)
Branky:  4x Lácha

19.10.2014 - Mladší žáci a starší přípravka hráli na domácí půdě

4

Mladší žáci:

První utkání proti České Skalici bylo vyrovnané a dalo by se říci, že vyhrál ten šťastnější. Je třeba ale přiznat, že soupeř šel štěstí naproti a zvítězil tak po zásluze. I druhý zápas proti FK Jaroměř byl vyrovnaný, oproti soupeři jsme vypracované šance proměnili a zaslouženě zvítězili. Do třetího utkání proti Slovanu Broumov se naši kluci postavili proti hráčům až o dva roky starším, což je v této kategorii znát. O to více potěší že se nám podařilo vstřelit čestný gól.

Výsledky:

MFK : RSCM Rozkoš  0:2

MFK : FK Jaroměř 3:0

Branky MFK: Smola Martin 2, Čerenkov

MFK : Slovan Broumov  1:4

Branka MFK: Buriánek

Sestava MFK: Meier Jan  - Buriánek Adam, Rücker David, Vacek Jakub, Čtvrtečka Jakub, Ťokan Filip, Čerenkov Petr, Smola Martin, Čančara Matyáš, Vávrů Jakub

Starší přípravka:

První utkání proti České Skalici jsme začali tlakem, který jsme dokázali proměnit ve vedoucí branku. Protože jsme ale nedokázali své vedení navýšit, soupeř po rohovém kopu vyrovnal, když se naši hráči čestně přiznali, že míč vykopávali již na brankovou čarou. Kluci ale dál bojovali a nakonec se jim podařilo vstřelit vítěznou branku. Druhé utkání proti FK Jaroměř jsme začali pod velkým tlakem. Soupeřovi akce ale vesměs končili na rukavicích výborného Maxe Petery. A když byl i on překonán vykopl balón z brankové čáry skvěle hrající Matyáš Novotný. Jaroměř má tradičně velmi kvalitní mužstvo a pokud s nimi naši kluci chtějí držet krok musí se vydat ze všech sil. O to více mrzí smolný vlastní gól. Za předvedený výkon by si kluci remízový bod zasloužili. Třetí utkání proti Slovanu Broumov bylo vyrovnané a šlo jen o to kdo dříve promění své šance. A protože ty naše Tomáš Bartošík tváří v tvář brankáři nedal, body za vítězství si odvezl soupeř. Po vlažných a nevyrovnaných výkonech z minulých utkání kluci ve všech dnešních zápasech ukázali že umí bojovat. Doufejme, že to nebylo tím, že hráli před domácím publikem a že takový výkon předvedou i za týden ve Velkém Poříčí na posledním turnaji podzimní části sezony.

Výsledky:

MFK : RSCM Rozkoš  2:1 (1:0)

Branky MFK: Franc, Žahourek

MFK : FK Jaroměř 0:1 (0:1)

MFK : Slovan Broumov  0:2 (0:0)

Sestava MFK: Maxmilián Petera – Michal Šanovec, Matyáš Novotný, Denis Franc, Tomáš Žahourek, Tomáš Smola, Tomáš Bartošík, Tomáš Junek, Oliver Váňa, Lukáš Knap, Viktor Macek, Petr Valtera

Foto turnaje ZDE.

19.10.2014 - Starší žáci i mladší dorost vezou z hradecké Slavie vítězství

Mladší dorost:

FC Slavia Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují 2:3 (0:1)

Branky MFK: Tulej Tomáš 2, Tuček

Sestava MFK: Holčík - Štěpán, Rathouský, Práza, Hable - Tuček, Tulej L., Valášek, Mádr - Tulej T., Zamastil

"Podcenění soupeře a špatná kombinační hra a s tím související zakončení, ale také bojovnost a entuziasmus domácích, kteří rozhodně nepůsobili jako poslední tým tabulky. Pokud se dnes na stadionu SHK objevil někdo z trenérského štábu Třebše, se kterou se příští víkend utkáme v přímém souboji o první místo, museli jsme ho dnešní bídnou hrou dokonale zmást." - Dominik Maur - trenér

Starší žáci:

FC Slavia Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky MFK: Hůlek M., Zamastil

Sestava MFK: Hůlek M.-Lepšík, Zítko,Příkopa, Ťokan,Borůvka, Lelek,Lhotský, Bohuňovský,Netík,Hůlek D.

Střídali: Baše, Zamastil

"Byl to zápas 2 různých poločasů.Vydařil se nám vstup do utkání a v první minutě jsme vstřelili branku.To bylo z naši strany vše.Byli jsme pod neustálým tlakem,ale domácí na štěstí pro nás vypracované šance nedokázali proměnit.Druhá půle byla daleko vyrovnanější,častěji jsme drželi míč a dostávali jsme se do šancí.Po jedné z nich jsme vstřelili 2 branku a závěr byl již v naši režii." - P. Holčík - trenér

18.10.2014 - Béčko starší přípravky si tentokrát veze jen 1 bod

Dne 18.10.2014 se zúčastnilo mužstvo starší přípravky "B" turnaje Okresního přeboru v Černíkovicích.

Sestava MFK: Dubský, Ducháč, Franc, Macek, Petera, Praus, Vencl, Týfa, Valtera, Váňa,

MFK Nové Město nad Metují - FK České Meziříčí   5:5 (1:1)

Branky : Petera 3x, Váňa 2x

MFK Nové Město nad Metují - TJ Sokol Černíkovice  2:5 (1:2)

Branky : Váňa, Petera

18. 10. 2014 - Muži prohráli s RMSK Cidlina 2:0

KP muži – 18. 10. 2014

RMSK Cidlina – MFK Nové Město n. Met.  2:0(1:0)

Branky: 42´ J. Matějka, 46´ T. Haken

Rozhodčí: O. Bačo – O. Krotil, K. Vlachynský / ČK: 50´ J. Pavlata(Cidlina)

Sestava RMSK Cidlina: Strýhal - Živnůstka, Široký(66´ Machát), Matějka, Zich, T. Vaněk, Pavlata, Vincour(73´ Masák), Havrda(82´ Mejstřík), J. Vaněk, Haken

Sestava MFK: Krunčík – Nejman, Kudláček, P. Zákravský, Jelen – Voráček, Lelek(46´ Darebník), Srubjan, Vít – Koza, Klikar

Utkání začalo ve svižném tempu a obě mužstva se hned od začátku snažila hrát útočný fotbal. První šanci si vytvořili hosté již v 6. min., když se po centru Voráčka do dobré střelecké pozice dostal Vít, jeho střela však skončila nad brankou. Domácí pak pomalu přebrali iniciativu, ale ani jejich snažení ke vstřelení branky nevedlo. Útočné akce obou mužstev většinou končily na hranici vápna a střelecké pokusy šly buď mimo nebo je brankáři pochytali. Když se již zdálo, že poločas skončí bez branek, přišel rohový kop domácích a nepokrytý Matějka dal hlavou vedoucí gól RMSK.

Druhý poločas začal pro domácí tým jak nejlépe mohl. V 50. min. zužitkoval Haken chybnou přihrávku obrany MFK a krásnou střelou zvýšil vedení domácích na 2:0. Hosté však nesložili zbraně a začali se více tlačit do útoku. V 50. min. se za obranu domácích dostal Koza, těsně před vápnem byl faulován a J. Pavlata obdržel ČK. Následný trestný kop však obrana Cidliny se štěstím odvrátila. V „přesilové“ hře hosté měli sice herní převahu, ale do gólových šancí se nedostali. Domácí tým pozorně bránil a podnikal velice nebezpečné útoky do otevřené obrany MFK. V 62. min. mohli domácí dokonce navýšit skóre, ale samostatný únik bravurně zneškodnil Krunčík. Závěrečný tlak MFK přinesl jen několik standardních situací, ale branku ne. Všechny body tak zůstali zaslouženě domácím.                                                                                                                                                                                                                                            ZM

"O osudu utkání rozhodly naše dvě chyby před přestávkou a hned po zahájení druhé části hry. Nedokázali jsme využít ani početní výhodu, naopak to byl soupeř, kdo ohrožoval naši branku rychlými protiútoky. Naše střelecká potence dnes byla velmi slabá a tak body zaslouženě zůstávají soupeři, kterému tímto gratuluji k vítězství."

Miloš Killar- trenér MFK

18.10.2014 - Starší dorost doma padl s Letohradem

MFK Nové Město nad Metují - FK OEZ Letohrad 2:6 (1:4)

Branky MFK: Hanzl, Junek z pen.

Sestava MFKHolý - Štěpán, Hable, Junek, Škoda, Borůvka A. (46.Tulej.L.), Borůvka D., Lukášek, Pokorný (67.Tulej T.), Hanzl, Cohorna (80.Holčík)

ČK: 30. Lukášek

"Hosté se po rychých akcích na začátku utkáná dostali do dvoubrankového vedení. Nám se podařilo z rohového kopu snížit, ale zbytečné vyloučení náš možný nápor otupilo a hosté již pak kontrolovali hru a své vedení zvyšili." - J. Macháček - trenér

11.10.2014 - Mladší přípravka si zahrála s jinou skupinou

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje skupiny B Krajského poháru MP a zavítali jsme do Lázní Bělohrad. Chtěli jsme si vyzkoušet zápasy s týmy z jiné skupiny, se kterými se tak často v dané věkové kategorii nemáme možnost poměřit. Po odstoupení Rychnova ze soutěže a plánu hrát v neděli opět v Černilově a navíc pouze proti Černilovu, se nakonec naše volba ukázala jako rozumná a správná.
Náš "A" tým začal turnaj rozpačitě a svojí nedisciplinovaností a nesoustředěností svůj úvodní zápas jednoznačně prohrál. Hlavní příčinou bylo neproměňování vyložených šancí v prvním poločase, kdy se několikrát projevilo známé "nedáš, dostaneš". Nepředváděli jsme o tolik horší fotbal než Třebeš, ale soupeř byl mnohem efektivnější a jistější v zakončení. Navíc došlo ke zranění našeho brankáře a s nenadálou změnou v sestavě už jsme se nedokázali vyrovnat. Ve druhém utkání se sice naše hra zlepšila a efektivita zvýšila, ale i přesto jsme se do posledních minut museli obávat o dobrý výsledek. Částí i na základě úbytku fyzických sil, jelikož jsme turnaj odehráli pouze s jedním hráčem na střídání. Závěrečný zápas s domácím týmem se naopak odehrál v "exibičním" tempu a jen ztrátou koncentrace ve druhém poločase jsme "neškodnému" soupeři nevstřelili vyšší počet branek.
Co je však velmi potěšující, oproti předchozím turnajům jsme zaznamenali výrazně zlepšený výkon našeho "B" týmu. Kluci odehráli turnaj na hranici svých možností a fyzických sil a i přes několikeré herní zaváhání jsme v daném turnaji neztratili ani bod. Nejvíce jsme se "zapotili" v úvodním zápase, kdy jsme soupeře porazili až rozdílem jediné branky. V souboji proti Jičínu jsme se rozehráli a vstřelili 7 branek. A nakonec v posledním zápase jsme se museli zaměřit a spolehnout i na naši psychickou odolnost, jelikož jsme se od začátku usadili na soupeřově půlce, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku. Nakonec jsme určitou "bezmoc" dokázali prolomit a rozhodnout zápas v náš prospěch.

Costa Krajský Pohár MP - 11.10. 2014 - Lázně Bělohrad:
skupina "A" - sestava: Kašpar Petr, Uhlíř Jakub, Holý Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Zítko Tomáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Třebeš A  2 : 7 , (1 : 3)
Branky:  2x Zámečník
Nové Město n./M. - Jičín A  3 : 2 , (2 : 0)
Branky:  2x Zámečník, Vacek
Nové Město n./M. - Javorka A  9 : 2 , (7 : 0)
Branky:  5x Zámečník, 2x Vacek, 2x Uhlíř

skupina "B" - sestava:  Rousek Lukáš, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Čapek Matyáš, Vecko Martin, Koza Petr
Výsledky:
Nové Město n./M. - Třebeš B  2 : 1 , (1 : 0)
Branky:  2x Lácha
Nové Město n./M. - Jičín B  7 : 3 , (4 : 2)
Branky:  5x Lácha, 2x Komár
Nové Město n./M. - Javorka B  4 : 0 , (1 : 0)
Branky:  3x Lácha, Komár

12.10.2014 - Mladší žáci sehráli turnaj v Jaroměři

Dne 12.10.2014 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému turnaji do Jaroměře. V kompletní sestavě jsme se utkali s týmy domacího FK, Náchoda a Velkého Poříčí. V prvním utkání s Náchodem jsme byli horším týmem, byli jsme pozdě u soupeřových hráčů, prohrávali jsme osobní souboje, v druhém utkání jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně a vždy jsme museli dotahovat náskok soupeře. Ve druhém poločase jsme uzamli Jaroměř na jejich půlce, ale neproměnili jsme naše šance, v závěru jsme naopak měli trouchu štěstí po rychlém brejku soupeře - takže remíza zasloužená. V posledním utkání proti Velkému Poříčí jsme nepiustili soupeře na naši polovinu a zaslouženě jsme zvítězili, škoda jen neproměněných šancí, skore mohlo být mnohem vyšší v náš prospěch.

"Chtěl  bych všechny rodiče a příznivce fotbalu pozvat na neděli 19.10.2014 od 9:00 na turnaj mladších žáků a starších přípravek u nás v Novém Městě nad Metují." - Petr Čerenkov - trenér

Sestava MFK: Buriánek Adam -  Rücker David, Vacek Jakub, Čtvrtečka Jakub, Zrzavý David, Meier Jan, Novák Josef, Komůrka Josef, Ťokan Filip, Čerenkov Petr, Smola Martin, Čančara Matyš, Vávrů Jakub