Turnaj 2.kola Okresního přeboru v Borohrádku

Sestava: Zákravský, Valtera, Týfa, Vencl, Knap, Čížek

V sobotu 13.9. jsme sehráli 2. kolo OP v Borohrádku.

Borohrádek – Nové Město „B“   2:4  (1:1)

Branky MFK: Knap 2x, Čížek, Vencl

V prvním zápase jsme prováhali začátek utkání a prohrávali 0:1, po té kluci zlepšenou hrou v obraně zápas otočili a dovedli do vítězného konce.

Nové Město B – Ohnišov 13:2 (6:1)

Branky MFK: Týfa 2x, Knap 3, Čížek 2x, Valtera 3x, Zákravský 2x, Vencl

Druhý zápas byl od začátku jasnou záležitostí našeho mužstva. Na vstřelených brankách se podíleli všichni hráči. Poděkování zaslouží všichni kluci za bojovnost a nasazení, protože odehráli oba zápasy bez střídání.

V. Zákravský - vedoucí družstva

14.9.2014 - Starší dorost doma porazil RMSK Cidlina

MFK Nové Město nad Metují - RMSK Cidlina 3:1

Branky MFK: Valášek,Borůvka, Hanzl

Sestava MFKHolý - Tulej T., Kurz, Junek, Škoda M. I - Lukášek (46. Majer) -Škoda M II (83. Tulej L.), Borůvka, Valášek, Hanzl - Práza (87.Chvojka)

"V dnešním utkání jsme zatím předvedli náš nejlepší výkon v soutěži a hráče za přístup k ukání chválím. Několik gólových šancí na obou stránách zůstalo ještě nevyužito. Hosté se představili jako technicky vyspělý celek, ale domnívám se, že dnes jsme si vítězství zasloužili." - J. Macháček - trenér

13.9.2014 - Mladší dorost i starší žáci porazili Borohrádek

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Borohrádek 4:0 (2:0)

Branky MFK: Valášek, Vik, Práza, Tulej T.

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Chvojka - Franěk - Rathouský - Doucek - Tuček - Vik - Tulej T. - Práza - Tulej L.

Střídali: Hable, Borůvka, Valášek

"Vzhledem k rotaci kádru a těžkému utkání na půdě Jaroměře příští týden dostali dnes příležitost hráči z lavičky. Na sehranosti a automatismech to bylo znát. Utkání jsme si v klidu pohlídali, mrzí mě řada neproměněných příležitostí, ale vzhledem k okolnostem a nepříjemnému zranění hostujícího hráče na začátku druhého poločasu se utkání dohrálo v poklidném tempu. Hostujícímu hráči přeji brzkou rekonvalescenci a uzdravení." - Dominik Maur - trenér MFK

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Borohrádek 5:3 (2:0)

Branky MFK: Hůlek D. 2, Borůvka 2, Lhotský

Sestava MFKHůlek M. - Ťokan, Vítková, Bohuňovský, Lhotský - Lelek, Příkopa, Hůlek D., Lepšík - Flígr, Borůvka

Střídali: Netík, Meier, Zamastil

"Po většinu zápasu jsme měli míč pod kontrolou a vypracovali si mnoho gólových šancí,bohužel naše střelecká potence byla mizivá.To se nám nevyplatilo ve 2 půli,kdy naši špatnou hrou zadních řad,jsme dovolili hostům vyrovnat.Naštěstí jsme se vzpamatovali a hned kontrovali 3 brankami a zápas jsme si následně pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce." - P. Holčík - trenér

13.9.2014 - Starší přípravka v Náchodě vše vyhrála

V sobotu 13.9. odehrála starší přípravka  4. kolo krajského přeboru (skupina C) na hřišti FK Náchod (UMT). První  utkání proti TJ Červený Kostelec bylo v prvním poločase vyrovnané,  brankáři byli téměř bez práce. Ve druhém poločase jsme si vytvořili optickou převahu, která byla dlouho bez užitku, až Tomáš Žahourek vyslal kolmou přihrávkou do brejku Olivera Váňu, ten obešel i gólmana a zakončil do prázdné brány.  I když oba soupeři měli ještě několik šancí, Viktor Macek sám před brankou nastřelil gólmana, gól již nepadl. I druhé utkání proti Slovanu Broumov bylo vyrovnaným soubojem a i v tomto utkání otevřel skóre Oliver Váňa, kterého tentokrát vyslal kolmou přihrávkou Tomáš Smola. Po poločase přidal znovu Oliver Váňa druhý gól, to když dorazil do sítě střelu Lukáše Knapa. Soupeř ale bojoval dál, vstřelil kontaktní gól, vyrovnat se mu ale již nepodařilo. Třetí utkání proti domácímu FK Náchod bylo jednoznačnou záležitostí, přesto ale soupeř předvedl několik kombinačních akcí, které naší obraně notně zamotali hlavu. I když dosažené výsledky mohou ukazovat, že všechno funguje jak má, odehrané zápasy určitě ukázali, co je třeba trénovat a zlepšovat. Kudrlinky kliček jsou jistě efektní pro diváka, ale už méně efektivní pro mužstvo.

Tomáš Bartošík – vedou mužstva SP

Sestava MFK: Petera – Bartošík, Junek, Novotný, Smola, Franc, Žahourek, Váňa, Macek, Šanovec, Knap

13.9.2014 - Mladší žáci se představili v Náchodě

V sobotu 13.9. odehráli naši mladší žáci  4. kolo krajského přeboru na hřišti FK Náchod. Naši hráči jsou v této kategorii nováčky a každé utkání je pro ně cennou zkušeností.  A tentokrát se proti nim postavili velmi silní soupeři. Ale naši kluci jim nechtěli dát nic zadarmo. A i když nás soupeři mnohdy přehrávali , kluci bojovali o každý míč. A tak, i když dnes dosáhli pouze na jeden bod, určitě si kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu.

Sestava MFK: Rücker – Komůrka, Vacek, Zrzavý, Novák, Čerenkov, Ťokan, Čančara, Buriánek, Vávrů

Výsledky:

MFK : TJ Červený Kostelec  1:1  (1:0)

MFK : Slovan Broumov  2:3  (1:1)

MFK : FK Náchod  0:1  (0:1)

13.9.2014 - Muži vyhráli souboj nováčků

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 2:0 (1:0)

Branky MFK31. Vít, 64. Klikar

Sestava MFKKrunčík - Darebník, Srubjan, Zákravský P., Vít, Nejman, Zákravský L., Kudláček, Voráček (58. Lelek), Sedláček (67. Koza), Klikar (72. Jelen)

"Dnešní výhry si velmi cením, hosté potvrdili svoji kvalitu zejména v útočně fázi. My jsme však směrem dozadu předvedli zodpovědný výkon a samozřejmě i s velkou dávkou štěstí jsme vítězství ubránili, za což hráči zaslouží pochvalu." - Miloš Killar - trenér

První poločas souboje dvou nováčků přinesl především hru mezi oběma vápny s minimem šancí na jedné či druhé straně. Do první šance se ve 22. min. tlačil domácí Srubjan, který po přihrávce L. Zákravského pálí z hranice vápna, gólman hostí jeho tvrdou střelu sráží na roh. O pět minut později se do šance dostal Klikar, s jeho slabou střelou však brankář Vysoké starosti neměl. Ve 31. min. Klikarův centr z pravé strany nachází hlavičkujícího Víta, který posílá Nové Město do vedení 1:0. Po inkasované brance hosté přidali, vyloženou šanci si však vypracovali až v samém závěru poločasu, kdy domácí parádním zákrokem podržel Krunčík.
Druhá půle se hrála prakticky výhradně pod taktovkou Vysoké, která od úvodní minuty svírala domácí na jejich polovině, Nové Město však statečně odolávalo a občas zazlobilo z rychlého brejku. Hned ve 46. min. hostující Sůra olízl svou střelou břevno Krunčíkovy branky, jenže přišla 61. min. a v největším tlaku Vysoké podnikají domácí rychlý protiútok, z něhož Klikar zvyšuje na 2:0. Ve zbytku zápasu se už domácí prakticky jen bránili, několikrát při nich stálo štěstí, vítězství 2:0 ale už nepustili.

Autor: Michal Rojšl

Záznam utkání: tvcom.cz

Sestřih branek

6.9.2014 - Starší přípravka "B" hrála na turnaji v Opočně

V sobotu 6.9.2014 se mužstvo starší přípravky "B" zúčastnilo prvního turnaje Okresního přeboru SP FAČR - KM OFS Rychnov nad Kněžnou

v Opočně. Je to pro tuto kategorii nová soutěž, která se hraje systémem 5+1 a hrací dobou 2x20 minut.

Prvními soupeři v turnaji byli hráči 1.FC Rokytnice v Orlických horách a domácí Tělovýchovná jednota Spartak Opočno.

Sestava: Čížek, Praus, Vencl, Týfa, Valtera, Zákravský, Macek

MFK Nové Město nad Metují - 1.FC Rokytnice v O.h  8:1 (4:0)

Branky: Macek 3x, Týfa 2x, Zákravský, Čížek, Vencl

K prvnímu utkání přistoupili naši hráči zodpovědně a ze zabezpečené obrany trpělivě navyšovali své vedení. Naši hráči hráli s chutí a bylo na nich vidět, že se již nemohli dočkat prvních soutěžních zápasů v novém ročníku po prázdninové pauze.

MFK Nové Město nad Metují - TJ Spartak Opočno  5:4  (1:1)

Branky Macek 3x, Praus 2x

K druhému utkání nastoupili naši hráči proti domácímu mužstvu. Na obou mužstvech byla od samého začátku vidět chuť hrát a zvítězit. Po remízovém poločase naši hráči posbírali zbytky svých sil a po taktických pokynech trenéra se ujali vedení 5:2. Ale jelikož i hráči Opočna bojovali až do úplného konce byl závěr zápasu velmi dramatický. V posledních vteřinách druhého poločasu  dokázali domácí snížit náskok, ale vítězství  nakonec slavili naši hráči.

S ohledem na výsledky mužstva starší přípravky "A" lze považovat vstup SP  do nového soutěžního ročníku za velmi úspěšný.

Ivo Janeček - vedoucí mužstva SP "B"

7.9.2014 - Muži vezou z Červeného Kostelce dva body

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (1:1) PK - 8:9

Branky: 33. Bárta - 45. Zákravský Lukáš, rozhodující penalta Voráček

Sestava MFKKrunčík - Voráček, Sedláček (85. Koza), Darebník (75. Jelen), Srubjan, Lelek (78. Vít), Klikar, Zákravský L. (88. Blažej), Zákravský P., Kudláček, Nejman

Sestava Č. KostelceŠvejdar - Bárta, Havlíček, Kováčik, Hála, Hlava D., Petrů, Vejman (73. Štelzig), Barták (45. Feygl), Martínek, Vlček

Diváci: 342

Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří již ve 3. minutě ohrozili Krunčíkovu branku a v 5. minutě musel hostující brankář zasahovat proti hlavičce zblízka.  Hosté zahrozili až ve 12. minutě, když Sedláček střílel z voleje vedle a poté v 18. minutě skončila pěkná střela Klikara také vedle. Domácí tým však začal novoměstské přehrávat a vytvářet si šance. Tu z 29. minuty ještě neproměnil, když před prázdnou brankou zaváhal domácí hráč a trefil jen břevno! V 33. minutě se však už domácí radovali z branky - po rohovém kopu vrátil míč hlavou do vápna veterán Havlíček a Bártou také hlavou skóroval - 1:0. Hostům se však ještě do konce poločasu podařilo srovnat, a to v poslední minutě po trestném kopu a hlavičce Zákravského. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal překvapivou střelou, která skončila na tyči domácí branky! Dalších 20 minut převzali iniciativu hosté a byli lepší než domácí tým. Velkou šanci však měli kostelečtí, když v 69. minutě po tresném kopu Nového Města vyrazili do protiútoku a situaci zachraňoval až výborným zákrokem Krunčík. Domácí pak opět na chvíli ožili, ale šance přišli na druhé straně, jelikož hosté byli i nadále aktivnější. V 70. minutě střílel nad Sedláček a v 78. minutě Zákravský z trestného kopu jen do rukavic domácího brankáře. Poslední minuty se bojovalo na obou stranách, ale ani jedno mužtsvo už nepřetáhlo vítězství na svou stranu. Na řadu tak přišly pokutové kopy. V první sérii pěti penalt nedal z obou mužstev jeden hráč, poté se dlouho proměňovalo na obou stranách. Když už se zdálo, že na řadu přijdou i brankáři, tak domácí hráč neproměnil a hostující Voráček zařídil Novému Městu druhý bod.

Robert Hanuš - trenér Č. Kostelce:
"Poprvé v sezoně jsme se dostali po skončení zápasu až k pokutovým kopům. Hosté, za výkon ve druhém poločase, si zaslouženě připsali 2 body. První poločas jsme byli lepším týmem, hosté srovnali gólem do šatny. Hosté se představili v útočné fázi jako velice dobrý tým, byli nebezpeční a hrozili rychlými protiútoky. Před skvělou návštěvou a velkou podporou našich fanoušků jsme dnes na vítězství nedosáhli. Pochvala patří Karlu Havlíčkovi - i přes velké zdravotní potíže zvládl celý zápas. Gratulujeme soupeři ke dvěma bodům."

Miloš Killar - trenér Nového Města:

"První poločas jsme se štěstím odolávali tlaku domácích, kteří hrozili zejména z dlouhých autových vhazování. Po přestávce jsme to byli naopak my, kdo určoval tempo hry, a tak vzhledem k průběhu utkání byla remíza v hrací době spravedlivá. Penaltový bonus v podobě druhého bodu jsme pak až v desáté sérii získali my. S naší hrou zejména v druhé části utkání mohu být spokojen, musíme být ještě důraznější a úspěšnější v koncovce."

7.9.2014 - Starší dorost se vrací ze Svitav bez bodu

TJ Svitavy - MFK Nové Město nad Metují 7:1 (2:0)

Branka MFK: Hanzl

Sestava MFKHolý - Kurz, Junek, Škoda I, Cohorna - Lukášek Pokorný, Borůvka, Hanzl, Majer - Linhart

"V prvním poločase jsme ještě dokázali s domácími držet krok. Ve druhém poločase nás ovšem fotbalovější a techničtější domácí jasně přehráli, i když některé góly v naši síti byly z kategorie velmi laciných." - J. Macháček - trenér

7.9.2014 - Mladší dorost zvítězil v Trutnově na penalty

MFK Trutnov- MFK Nové Město nad Metují 2:2 (1:0) PK: 2:4

Branky MFK Nové Město n/M: 73. Valášek, 80.Hable

Sestava MFK Nové Město n/M: Holčík - Zamastil - Hable - Rathouský - Doucek - Vik - Valášek - Tuček - Tuček - Tulej T. - Franěk - Práza

Střídali: Borůvka A.

Utkání vysoké úrovně, kdy se obě mužstva snažila hrát fotbal. Dnes jsme doplatili na nemohoucnost v koncovce, kdy jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější brankové příležitosti a když se nám podařilo dostat balon za záda dobře chytajícího domácího golmana, několikrát nám v cestě stála branková konstrukce nebo domácí hráči. Utkání jsme zremizovali až v samotném závěru utkání a v penaltách byli šťastnější. Utkání se muselo všem přítomným divákům líbit a vzhledem k vývoji utkání jsem se dvěma body spokojen.