19.2.2015 - Muži prohráli v přípravě se Dvorem Králové

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:3 (0:2)

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Nejman, Zákravský P., Junek, Zákravský L., Voráček, Borůvka, Sedláček, Koza, Srubjan

Střídali: Maur, Králíček, Jirásek, Hanzl, Hánl

Domácí mužstvo mělo v tomto utkání katastrofický začátek a již v páté minutě prohrávalo 0:2. Nejdříve inkasovalo po špatné rozehrávce a poté z pokutového kopu, když brankář Krunčík musel hasit faulem další chybu obrany. Domácí byli logicky poznamenáni rychle obdrženými brankami a jen těžko se dostávali do hry. Hosté tedy byli v této fázi zápasu lepším mužstvem. Postupně se však osmělili i domácí a kolem 30. minuty i dvakrát ohrozili branku Dvora.

Ze začátku druhého poločasu bylo domácí mužstvo opět pod tlakem, který vyústil v 53. minutě ve třetí branku - 0:3. Poté novoměstské před další brankou zachraňoval po hlavičce zblízka brankář Maur. Postupně se však domácí dostávali k šancím a ke konci zápasu byli několikrát blízko vstřelení branky. Většina šancí však ztroskotala na nepřesném zakončení, jako např. šance z 82. minuty po asi nejhezší akci domácích v zápase. Ač by si tedy domácí za druhý poločas branku zasloužili, zápas skončil 0:3.

15.2.2015 - Starší přípravka bojovala na turnaji v Třebši

V neděli 15.2. se naše starší přípravka (ročník 2004 a mladší) zúčastnila dalšího zimního halového turnaje, tentokrát v Třebši.

V prvním utkání proti Třebechovicím začali kluci, jak je již zvykem, ospale. V průběhu utkání se dostali do tempa, ale to už soupeř potrestal naši chybnou malou domů a vedl. Kluci se snažili kombinovat, ale byla z toho jen vyrovnávací branka a pak nastřelená tyč. Ostatní naše akce končili chybnou, nebo žádnou, gólovou přihrávkou. Soupeř dokázal využít našich chyb a dovedl zápas do vítězného konce.  Druhý zápas proti Novému Hradci jsme začali lépe, když Maty Čančara dorazil do sítě tečovaný trestný kop Petra Čerenkova. Soupeř po chvíli vyrovnal, ale Maty Čančara nás znovu dostal do vedení. Vedení jsme mohli ještě navýšit, ale Tomáš Junek se v samostatném úniku neprosadil a pěkná kombinace Čančara - Čerenkov skončila na tyči. V závěrečném tlaku soupeř nastřelil břevno naší branky, ale vítězné body byly naše.  Ve třetím utkání proti "Černilov Hornets" odehráli kluci vyrovnanou partii, s velkým nasazení a bojovností. O vítězi zápasu tak rozhodla střela z dálky, která nachytala našeho brankáře nepřipraveného. Následující zápas proti domácímu B týmu byl o trestání chyb. Soupeř to měl ale jednodušší, protože po dvou obdržených brankách hráli naši kluci nervózně, a po dalších chybách už odevzdaně. Chyba soupeřova gólmana tak znamenala již jen kosmetickou úpravu výsledku.  V dalším utkání nás čekala Jaroměř. Dobrý výkon - zasloužená remíza. Dále jsme narazili na RMSK Cidlina. Tento tým měl v předešlých zápasech vlažné začátky a až v průběhu se dostával do tempa. Stejné to bylo i v zápase proti nám. Dvakrát jsme vedli, dvakrát soupeř vyrovnal a nakonec zvítězil. V posledním utkání nás čekal domácí A tým, který po celý turnaj předváděl pohledný, kombinační a běhavý fotbal. Ovšem patrně s vědomým jistého vítězství v turnaji začal soupeř zápas vlažně a Maty Čančara nás dostal do vedení.  Soupeře to probudilo a tak se skóre brzy změnilo v náš neprospěch. V závěru mohl výsledek ještě zkorigovat Lukáš Navrátil, ale svůj brejk neproměnil.

Třebaže celkové konečné umístěn není zrovna podle našich představ, je ale třeba říci, že turnaj byl slušně obsazen. Všechny týmy předváděly vyrovnané výkony, a v mnohých zápasech se o zisku, či nezisku bodů rozhodovalo až v posledních vteřinách.  Kluky je třeba pochválit za předvedený výkon a bojovnost. Potěšující byl výkon Tomáše Junka - jen to zpracování míče.  Michal Šanovec v naší brance předvedl několik zákroků, za které si vysloužil potlesk publika.  Nováček Lukáš Navrátil ukázal, že má energie na rozdávání a pokud se mu ji dalšími tréninky podaří zkrotit a správně využít, může se stát postrachem soupeřů.  Dále však musíme pilovat práci s míčem a přehled na hřišti. Mnoho našich akcí skončilo zbytečným kličkami namísto přihrávky spoluhráči.  A tyto potencionální šance a góly nám potom schází v možnosti lepšího umístění.

Sestava MFK: Šanovec – Bartošík, Franc, Čerenkov, Čančara, Junek, Novotný, Smola, Navrátil

MFK : Sokol Třebeš A  1:4

Konečné pořadí turnaje:  1. Třebeš A,  2. Černilov,  3. Třebechovice p.O.,  4. RMSK Cidlina,  5. Třebeš B,  6. Jaroměř,  7. MFK Nové Město n.M.,  8. Nový Hradec

15. 2. 2015 - přípravné utkání dorostu

MFK Nové Město

15. 2. 2015 - přípravné utkání dorost

MFK mladší a starší dorost – FK Hředle(muži)   4:1 (3:0)

Branky:  5´ a 25´Tulej L. (sam. akce, Práza), 26´ Valášek T. (Borůvka A.), 90´ Práza (PK)

Do utkání nastoupili: Holčík – Zamastil, Valášek P., Škoda Martin Zbynďa, Pokorný, Štěpán, Tuček, Valášek, Tulej T., -Tulej L., Práza, Borůvka A.

Největší problém nám v neděli nastal už před utkáním, když vzhledem k různým zraněním, nemocem a školním lyžařským výcvikům sedělo v kabině 45 minut před utkáním pouze osm hráčů! Výborné „manažerské“ schopnosti prokázal Toník Valášek, který během chvilky vykouzlil další čtyři a mohli jsme bez ostudy nastoupit k utkání.         Úvod patřil nám, dobře jsme napadali rozehrávku soupeře, kontrolovali hru a za celý poločas jsme hosty nepustili do nebezpečnější příležitosti. Dokázali jsme si připravit mnoho situací ke vstřelení branky, většina však zůstala nevyužita.  Přesto jsme i díky individuálním chybám soupeře poločas vyhráli 3:0.

Druhý poločas už nebyl z naší strany tak kvalitní, byla vidět únava hráčů z osobních soubojů s vyspělými muži hostujícího týmu. S ubývajícími silami se vytratila kombinace a pohyb, hráči řešili mnoho situací individuálními akcemi s mizivými šancemi na úspěch, soupeř toho však dokázal využít pouze jednou. V závěru utkání se několikrát vyznamenal brankář hostí, když zneškodnil střely z bezprostřední blízkosti, a tak náš jediný gól po změně stran padl v poslední minutě z pokutového kopu po faulu na Tondu Valáška.

Miloš Killar - trenér MFK

15.2.2015 - Muži si lehce poradili s Broumovem

MFK Nové Město nad Metují - Slovan Broumov 5:0 (2:0)

Branky: Klikar 2x, Jirásek, Borůvka, Voráček

Sestava MFK: Krunčík (46. Maur) - Jelen, Kudláček, Nejman, Zákravský L., Klikar, Zákravský P., Růžička, Lelek, Voráček, Jirásek

V poli střídali: Borůvka, Hanzl, Srubjan, Junek, Králíček

Od první minuty, kdy se v šanci ocitl Voráček, se aktivity ujali hráči z Nového Města a jasnou převahu si udrželi po celý zápas. V sedmé minutě střílel slabě Klikar a o minutu později i Voráček. 100% šanci spálil v 11. minutě Jirásek a tak se novoměští branky dočkali až v 30. minutě, když míč za obranu dostal Klikar a Bohušku v brumovské brance prostřelil - 1:0. Ve 41. minutě se skóre měnilo podruhé a z branky se opět radovali hráči Nového Města - 2:0. Broumov se prezentoval hrou bez nápadu, plnou nakopávaných míčů a v poločase zaslouženě prohrával.

V druhém poločase se první šance dočkali i broumovští, ale střelu Maur vyrazil a později se ukázalo, že to byla i poslední šance broumovských hráčů. Do 60. minuty byla jediným vzruchem na hřišti strkanice, po které došlo k vyloučení po jednom hráči z obou mužstev. V 65. centroval Jirásek a Klikar bombou od břevna opět skóroval - 3:0. V 67. minutě od další branky Broumov zachránil brankář Bohuška. Šance novoměstkých pokračovali, Broumov se k ohrožení branky nedostal. V 82. minutě po pěkné střele padl čtvrtý gól a skóre uzavřel aktivní Voráček brankou ve skluzu - 5:0.

Dorost si poradil s křovicemi

Společný tým mladšího a staršího dorostu v přípravě odehrál již tři utkání. Po úvodním dvojzápase s dorostem České Skalice a výsledcích 15:0 a 6:2 si hráči poradili i s třetím soupeřem, kterým byl tým dospělých Křovice. Po vcelku dobrém výkonu hlavně směrem dopředu a poločasovém výsledku 2:0 jsme do druhé části vstoupili velmi vlažně a na několik minut připustili tlak soupeře a vyrobili mnoho zmatků kolem našeho pokutového území, soupeř toho však nedokázal využít. V koncovce jsme byli opět úspěšnější my, a tak utkání skončilo 4:0. Musíme se naučit hrát s větším nasazením, a to nejen k brance soupeře, ale hlavně směrem zpátky, po ztrátě míče a rychlé organizaci obranné činnosti, tam zatím vidím největší problém naší hry. Naproti tomu musím pochválit především mladší a méně vzrostlé dorostence, kteří se nezalekli fyzicky vyspělejších dospělých hráčů soupeře a nebojácně se s nimi pouštěli do osobních soubojů.

MFK mladší a starší dorost – Sokol Křovice  4:0 (2:0)

Branky:  6´ Tulej T. (Práza), 12´ Majer (Práza), 60´ Majer (Tulej T.), 72´ Valášek (Tulej L.)

Do utkání nastoupili: Holčík – Štěpán, Junek, Lukášek, Škoda Martin Zbynďa, Pokorný, Tuček, Valášek, Majer, Tulej Tomáš, Tulej Lukáš, Práza, Zamastil, Vik, Franěk.

31.1.2015 - Mladší elévové skončili druzí na turnaji ve Vamberku

Poslední lednovou sobotu jsme zajeli na turnaj MP do Vamberka. Oproti minulému roku se jednalo o jediný "Vamberský" HT, kterého jsme se letos v jejich "stařičké" tělocvičně zúčastnili. Bohužel se však jednalo o sobotu před jarními prázdninami, které navazovaly na prázdniny pololetní. Museli jsme tedy "lepit" sestavu a nám trenérům nezbývá, než zde hlavně vyzdvihnout a pochválit všechny zúčastněné hráče za jejich účast a nasazení. Napříč zmíněným okolnostem se turnaj od úvodu vyvíjel v náš prospěch. Každý náš zápas se odehrával povětšinou na soupeřově půlce, jelikož naše obranná hra byla velmi kvalitní a soupeři se jen velice těžko dostávali na dostřel naší branky. Oproti tomu však naše útočná hra a potažmo zakončení byla, dá se říct, "bezzubá", neefektivní a nepřesná. Nedokázali jsme si v útoku přesně nahrát, proměnit vyložené šance a hlavně zúročit neustálý tlak. A to byl hlavní důvod toho, že jsme nakonec skončili "až" na druhém místě, i přesto, že jsme předvedli neskutečný závěr v rozhodujícím utkání proti Černilovu, kdy jsme nepříznivý stav 0:3 platný asi 4 minuty před koncem ještě vyrovnali a jediný nevstřelený gól nás nakonec dělil od vítězství v celém turnaji.

Josef Lácha a Ivana Holá  - trenéři MP

Sestava:  Rousek Lukáš, Matouš Pavel, Lácha Josef, Vecko Martin, Vacek Matěj, Kuřátko David, Komár Jáchym

8.2.2015 - Starší přípravka odehrála turnaj v Červeném Kostelci

Dne 8.2.2015 jsme se zúčastnili turnaje starších přípravek ročníku 2004 a mladší v Červeném Kostelci. Turnaj jsme obsadili ročníkem 2005 doplněním o Tomáše Junka ročník 2004. Jak je z níže uvedených výsledků patrné, moc se nám střelecky nedařilo. Neboť ani herní nasazení nebylo nijak závratné, můžeme považovat páté místo za úspěšné. Nicméně s takovým výsledkem bychom neměli být spokojeni a naši mladí hráči by měli zvýšit své úsilí v tréninkových jednotkách.

Sestava MFK : Čížek Vojtěch, Ducháč Daniel, Franc Denis, Junek Tomáš, Knap Lukáš, Macek Viktor, Týfa Tobiáš, Zákravský Filip, Žahourek  Tomáš