21.3.2015 - Starší dorost porazil Hořice

MFK Nové Město nad Metují - Hořice 3:2 (2:1)

Branky MFK: 35´ Valášek (Hanzl), 38 a 68´ Hanzl (na oba Valášek)

Sestava MFK:  Holý - Pokorný, Lukášek, Franěk, Škoda Zb. - Vik, Tuček (60´ Holčík), Valášek, Tulej L.(46´ Zamastil) - Hanzl, Cohorna

S velmi omezenými možnostmi při tvorbě sestavy jsme proti dnešnímu soupeři ze třetího místa tabulky nastupovali s respektem a obavami. Hosté měli více ze hry, ze  tří šancí
 v první části utkání však dokázali skórovat pouze jednou, nám se pak po chybách v defenzivě Hořic podařilo stav otočit. Po přestávce se nám vcelku dařilo ustát zvýšenou
 hostí, po vyrovnávací brance se nám poměrně rychle podařilo z brejku jít ještě jednou do vedení. Závěrečnému tlaku  soupeře jsme s vypětím všech sil a kvalitním taktickým výkonem odolali a dotáhli utkání k velmi cennému vítězství. Nerad chválím jednotlivce, dnes si však Lukáš Holý v naší brance zaslouží uznání. Samozřejmě opět velký dík patří
všem ochotným hráčům mladšího dorostu, zkušenosti z těchto zápasů se jim v dalším fotbalovém životě budou určitě hodit.

Miloš Killar - trenér MFK

15.3.2015 - Už i ročník 2008 se dočkal prvního turnaje

Tak už i r. 08 se dočkal prvního halového turnaje hraného v Jaroměři 15.3. Byl to pro hráče křest hodného prvního HT v životě a vyvíjel se dle očekávání. Hráči tak pěknou velkou halu s ,, velkými ,, bránami, s plnou terasou diváků nikdy neviděli. Prohráli jsme sice všechna utkání, ale o poslední místo jsme hráli s FC HK ( kteří již mají několik turnajů za sebou !!! ) a chválíme hráče za snahu, bojovnost. Děkuji rodičům za podporu a nyní víme, že vše bude jen lepší a lepší.

Krátký Václav

15.3.2015 - Starší dorost porazil Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem - MFK Nové Město nad Metují  0:2 (0:0)

branky:  Borůvka Dan 2x

sestava MFK:  Holý - Nymsa (60´ Tulej Tomáš), Lukášek, Junek, Škoda - Borůvka, Valášek - Pokorný, Tuček, Hanzl - Cohorna

Prvních dvacet minut jsme předváděli neurovnanou hru s množstvím lehkomyslných ztrát míče bez delších kombinací, soupeř měl více ze hry, naši branku však neohrozil.  Postupně jsme přebrali iniciativu a vytvořili si několik slibných příležitostí, koncovka však dnes byla žalostná, musím ovšem vyzdvihnout kvalitní výkon golmana soupeře, který několika skvělými zákroky svůj tým podržel. Po přestávce byl obraz stejný, střeleckou smůlu prolomil až Dan Borůvka. V závěru dvorští zvýšili aktivitu ve snaze o vyrovnání, po jednom rohovém kopu však zapomněli na zadní vrátka a vrhli všechny hráče do útoku. Odražený míč se dostal opět k Borůvkovi a ten sólem z vlastní poloviny předvedl svým ofenzivním spoluhráčům, jak má vypadat zakončení akce. Nejen kvůli oběma brankám, ale hlavně za výkon předvedený po přestávce si Dan zaslouží pochvalu, dík také patří většině hráčů za obětavost a nasazení. Mrzí mě, že nemohu napsat "všem hráčům", nebylo by to vůči ostetním spravedlivé. Samozřejmě také děkuji hráčům mladšího dorostu za výpomoc a obětavý výkon.

15.3.2015 - Starší přípravka se zúčastnila halového turnaje Lottocup

Starší přípravka se v neděli 15.3. zúčastnila 2. ročníku halového turnaje LOottocup který pořádal TJ Sokol Roudnice ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem.

Turnaj byl velmi dobře obsazen a o výsledcích často rozhodovali až poslední vteřiny utkání. Nebylo zde slabších soupeřů. Hra byla rychlá. Zpracování, přihrávka, náběh, bohužel naši kluci dnes byli až moc štědří a většinu soupeřových gólů jim svými chybami připravili sami. Ale přesto, že jsme nakonec na "bednu" nedosáhli je konečné 4. místo solidním výsledkem. Znovu nás potěšil výkon Tomáše Junka a všem přítomným (tedy mimo fandů z Kolína) se jistě líbilo brankářské představení Lukáše Knapa v utkání s Kolínským FK.

Sestava MFK: Váňa - Franc, Knap, Čerenkov, Čančara, Macek, Vávrů, Bartošík, Žahourek, Junek

Konečné pořadí turnaje:

1. Sokol Třebeš, 2. MFK Chudim, 3. Sokol Roudnice, 4. MFK Nové Město n.M., 5. Slavoj Skřivany, 6. FK Kolín

14.3.2015 - Muži porazili Broumov až na penalty

MFK Nové Město nad Metují - TJ Slovan Broumov 0:0 (0:0), p.k. 4:1

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Jelen, Srubjan, Lelek (60. Borůvka), Klikar (69. Hanzl), Koza, Zákravský L., Zákravský P., Kudláček (54. Jirásek), Nejman

Sestava Broumov: Bohuška - Wilke, Gago O., Panny, Hanzlík, Kotyza, Semerák (89. Rolník), Mucha, Svoboda, Schubert, Gago M. (53. Kuchta)

Bojovné, nepříliš pohledné utkání za neustálého deště skončilo asi spravedlivou remízou v základní hrací době, jelikož ani jedno z mužstev si nevypracovalo vyložené šance. Domácí měli náznaky šancí v prvním poločase, když se kolem 15. minuty dostali k několika střelám. Hosté si na svoji jedinou šanci museli počkat až do 75. minuty, ale pěknou střelu z trestného kopu zneškodnil Krunčík. Bod navíc poté získali domácí, jelikož soupeř neproměnil dvě penalty.

Penaltový rozstřel:

Starší dorost odehrál poslední přípravu

MFK SD – Česká Skalice SD   7:1 (7:0)

Poslední přípravné utkání jsme opět sehráli s týmem staršího dorostu České Skalice. Soupeře z krajské soutěže jsme v prvním poločase k ničemu nepustili, úvodní převahu jsme dokázali vyjádřit i brankově. Po několika povedených kombinačních akcích jsme již ve 12 minutě vedli 3:0, v tempu jsme nepolevili a do přestávky nastříleli soupeři další 4 branky. Po změně stran naši hráči zřejmě pod dojmem jednoznačného průběhu utkání polevili, hosté však dokázali vstřelit pouze čestný gól.

Branky:  Hanzl 2, Tuček 2, Pokorný, Junek, Borůvka.

Sestava: Holý – Štěpán, Lukášek, Junek, Škoda(Zbynďa) - Pokorný, Nymsa, Borůvka, Hanzl – Valášek, Tuček.

V sobotu 14. března nás čeká první jarní velmi důležité utkání ve Dvoře Králové, prohra by nám mohla velmi zkomplikovat boj o udržení v mezikrajském přeboru.

1.3.2015 - Ročník 2002 skončil těsně druhý na turnaji v Červeném Kostelci

Dne 1.3.2015 jsme se zúčastnili halového turnaje ročníku 2002 a mladší v Červeném Kostelci. Jako jediný jsme dokázali porazit pozdějšího vítěze z Velkého Poříčí (byla to jejich jediná ztráta bodů). I v  dalších zápasech jsme nenašli přemožitele, ale jedna remíza nás poslala na druhé místo turnaje. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon, bojovnost a dobrou kombinaci. Náš  Josef Komůrka byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

MFK Nové Město nad Metují: Ťokan Filip, Komůrka Josef, Ludvík Vít, Buriánek Adam, Novák Josef, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Zrzavý David

1.3.2015 - Ročník 2005 se zúčastnil turnaje v Pardubicích

Dne 1.3.2015 se ročník 2005 zúčastnil halového turnaje v Pardubicích. Na kvalitně obsazeném turnaji se naši hráči neztratili a prohráli pouze jeden zápas s FC Hradec Králové a o jediný bod skončili na čtvrtém místě. Výborným výkonem podržel tým náš brankář Maxmilián Petera a střelecky se dařilo Oliverovi Váňovi.

Sestava MFK : Franc Denis, Knap Lukáš, Macek Viktor, Petera Maxmilián, Valtera Petr, Váňa Oliver, Vencl Dominik, Zákravský Filip, Žahourek Tomáš