11.10.2014 - Muži pokračují ve vítězné sérii

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Sokol Kratonohy 1:0 (0:0)

Branka: 50. Voráček

Sestava MFK: Krunčík - Darebník, Lelek (46. Srubjan), Kudláček, Nejman, Vít, Zákravský L., Zákravský P., Voráček, Sedláček (32. Koza, 89. Maur V.), Klikar (78. Jelen)

Utkání 10. kola KP mužů odstartovali lépe domácí. V 7´ minutě po ose Zákravský - Sedláček postupoval středem hřiště osamocený Klikar a z hranice vápna trefuje břevno hostující branky. Domácí ztrácí střed hřiště a hostující tým přebírá otěže utkání. Nejprve v 17´ po standartní situaci zakončuje Mládek těsně mimo. Vzápětí likviduje střelu hostujícího Šnejdra skvěle Krunčík. Třetí vyloženou šanci pálí o minutu pozdějí opět Šnejdr kdy tváří v tvář trefuje pouze Krunčíka. Domácí nemohou zachytit tempo hry a když přežili šanci Hamáka mohli udeřit i oni. Po standartní situaci doráží do odkryté brány Klikar, avšak obránce ve skluzu balon vykopává. Po zbytek prvního poločasu jsou hosté nadále lepším týmem, avšak vyložená šance již k vidění není a první poločas končí 0:0. Druhý poločas začíná nebezpečnou střelu Zákravský, avšak Vaníček vyráží na roh - z něj domácí udeří. Dobrý centr střídajícího Srubjana posílá hlavou Voráček - 1:0. Hostující kombinačně velmi silný tým je až do konce utkání lepším týmem, avšak když v samém závěru střídající Nun posílá balon z dobré šance vysoko nad bránu, je o vítězi rozhodnuto a tři body zůstávají v Novém Městě. Pro hostující tým je výsledek krutý, kdy si zasloužil minimálně remizovat.

"Dnešní vítězství patří do kategorie velmi šťastných. První vyloženou šanci jsme sice měli my, hosty zachránila branková konstrukce. Mezi 15 a 35 minutou to však byli hosté, kteří dobře kombinovali a vytvořili si několik výborných šancí, které skvělými zákroky zlikvidoval náš golman. Rozhodující okamžik přišel v 50´, kdy po Srubjanově skvěle kopnutém rohu Voráček nekompromisně zavěsil hlavou. Zbytek utkání jsme byli pod velkým tlakem, zodpovědná defenzíva už však hráče hostí do čisté gólové šance nepustila, nebezpečné střely z hranice pokutového území pokryl dnes výborně chytající Vašek Krunčík. Pochvala samozřejmě patří všem hráčům za bojovný a obětavý výkon, body jsou pro nás velmi šťastné a cenné. Dnešní soupeř patřil k těm nejlepším, se kterými jsme se zatím utkali, za předvedený výkon by si zasloužil jistě aspoň remízu." - Miloš Killar, trenér MFK

 Jedinou branku utkání můžete vidět na videu níže:

Starší přípravka zve na turnaj v Novém Městě

MFK

Starší přípravka všechny srdečně zve v sobotu 11.10. na stadion Generála Klapálka, kde od 9:00 odehraje naše „B“ družstvo dvě utkání okresní soutěže. Soupeřem nám budou týmy TJ Start Ohnišov a  TJ Lokomotiva Borohrádek.  Protože se jedná o jediná utkání letošního podzimu, která náš „B“ tým odehraje na domácím hřišti, těšíme se, že nás přijdete v hojném počtu povzbudit!

4.10.2014 - Mladší přípravka sehrála turnaj u "sousedů" V České Skalici

MFK

Po odstoupení Rychnova nad Kněžnou z naší skupiny C Krajského poháru MP jsme byli pro tento víkend přiřazeni do skupiny A, přičemž se turnaj konal u našich sousedů v České Skalici.
Z pohledu "A" týmu se turnaj začal vyvíjet "poklidným" tempem, otěže zápasu proti Dvoru Králové jsme drželi ve svých rukou a i přestože jsme působili velice ospalým dojmem (kluci mají zřejmě doma každý páteční a sobotní večer volnější režim), tak jsme zvítězili čtyřbrankovým rozdílem. Poté se však projevil náš malátný výkon a nedodržování taktických pokynů v souboji proti Jaroměři. Otevřeli jsme soupeři dveře do naší brány a ten toho s jednoduchostí a naplno využil. Úplně jsme propadli ve všech herních činnostech. Náplastí nám byl až druhý poločas proti domácím hráčům, kdy jsme konečně předvedli fotbal na vysoké krajské úrovni, plný výborných individuálních, týmových i taktických herních projevů. Možná i proto, že jejich nejlepší hráč nastoupil proti nám v bráně, ale i přesto jsme po velmi dlouhé době přehráli "A" tým MP z České Skalice.
Z pohledu "B" týmu doplněného pro tento turnaj o zkušenější hráče, věkově spadající spíše do "A" týmu, byl úvodní zápas ještě jednoznačnější. A přesto, že naše hra se uzpůsobila "dětské" hře soupeře, uštědřili jsme Dvoru desetibrankový příděl. Jelikož jsme se v prvním souboji příliš nerozehráli, prohráli jsme si následný zápas s Jaroměří svojí nedisciplinovaností a tragickým výkonem ve druhém poločase. Svými chybami, nesoustředěností a nesystematickou hrou jsme soupeři dovolili otočit výsledek v náš neprospěch. Nakonec, stejně jako u "A" týmu, došlo v posledním souboji dne ke "chvályhodné" změně a výrazně zlepšeným výkonem jsme přehráli i druhý tým České Skalice.
A závěrem z pohledu trenérů musíme říct, že jsme bohužel "opět přišli o několik let svého života". Útěchou nám však může být zlepšující se výkon všech hráčů po našich důrazných a adresných intervencích v průběhu turnaje, a tím i víra a přesvědčení, že naše práce snad "občas" nepřichází v niveč.
Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 4.10.2014 - Česká Skalice:
skupina "A" - sestava:Kubišta Kryštof, Meier Daniel, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Zítko Tomáš
Výsledky:        
Nové Město n./M. - Dvůr Králové n./L. A  6 : 2 , (4 : 2)  
Branky:  4x Vacek, 2x Zámečník
Nové Město n./M. - Jaroměř A  1 : 8 , (1 : 3)
Branky:  Zámečník
Nové Město n./M. - Česká skalice A  8 : 5 , (2 : 4)
Branky:  4x Zámečník, 3x Vacek, Bašek
               
skupina "B" - sestava:  Kašpar Petr, Kuřátko David, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Čapek Matyáš, Vecko Martin, Koza Petr
Výsledky:        
Nové Město n./M. - Dvůr Králové n./L. B  10 : 0 , (5 : 0)  
Branky:  5x Kuřátko, 2x Lácha, 2x Holý, Čapek
Nové Město n./M. - Jaroměř B  2 : 4 , (2 : 1)
Branky:  2x Lácha
Nové Město n./M. - Česká skalice B  6 : 3 , (4 : 2)
Branky:  3x Kuřátko, 3x Lácha

5.10.2014 - Starší dorost doma těsně prohrál

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové "B" 1:2 (1:1)

Branka MFK: Junek

Sestava MFK: Holčík, Hable, Junek, Škoda M., Lukášek - Mádr,  Valášek, Borůvka, Pokorný (46.Majer), Práza, Škoda M.I

"Ze začátku jsme se nemohli dostat do tempa. Hosté po zahrání roh. kopu již v 5 min.utkání se ujali vedení.Pak jsme převzali iniciativu my a dostali hosty pod tlak a skore jsme vyrovnali.Škoda jen,že další gólové šance zůstaly bez využití.Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu.My útočili a hosté se jen bránili,ale dokázali z jediné šance nám dát gól.Hráči bojovali a vypracovali si po pěkných kombinačních akcích gólové šance,ale chybělo v koncovce trochu klidu a rozvahy a jistě i štěstí." - J. Macháček - trenér

 

4.10.2014 - Mladší žáci a starší přípravka hráli v Trutnově

MFK

6. kolo krajské soutěže mladších žáků a starších přípravek odehráli naši hráči v Trutnově - Horním Starém Městě.

Mladší žáci:

Turnajový den začal vítězstvím a velmi dobrou hrou proti Červenému Kostelci. Jaroměř nás porazila těsným výsledkem svou bojovností. Domácí Trutnov, mladší tým, který se nás rozhodně nebál a působil fotbalovějším dojmem.

Výsledky: 

MFK : Červený Kostelec  5:0 (1:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Čančara 2, Ťokan

MFK : Jaroměř 0:1 (0:1)

MFK – Trutnov  2:1 (0:1)

Branky MFK: Čtvrtečka, Komůrka

Sestava MFK: Rücker, Meier, Čtvrtečka, Komůrka, Ťokan, Zrzavý, Buriánek, Čančara, Novák, Vacek

 

Starší přípravka:

V prvním utkání proti Červenému Kostelci jsme se dostali již ve druhé minutě do vedení, když Petr Čerenkov vyslal kolmou přihrávku na Tomáše Žahourka a ten otevřel skóre zápasu. O té chvíle jsme měli převahu a tu jsme zúročili v třígólové poločasové vedení. To ale kluky ukolébalo a ve druhém poločase se hra vyrovnala, soupeř však pouze snížil. Ve druhém utkání proti Jaroměři byl soupeř jednoznačně lepší. Přehrával nás prostě tím, že hrál fotbal.  Ve třetím utkání proti domácímu týmu Trutnova jsme sice hráli převážnou část na polovině soupeře, jeho bránu jsme téměř neohrozili, zatímco soupeř svoje šance využil.

Výsledky: 

MFK : Červený Kostelec  3:1 (3:0)

Branky MFK: Žahourek, Vávrů, Váňa

MFK : Jaroměř 0:2 (0:2)

MFK – Trutnov  0:2 (0:0)

Sestava MFK: Petera – Šanovec, Novotný, Franc, Žahourek, Smola, Bartošík, Junek, Váňa, Knap, Čerenkov, Vávrů

4.10.2014 - Muži popáté za sebou zvítězili!

MFK

SK Libčany - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky MFK: 33. Koza, 66. Voráček

Sestava MFK: Kručník - Zákravský L. - Nejman - Kudláček - Darebník - Voráček - Lelek A. - Zákravský P. - Vít J. - Klikar ( 64´ Jelen ) - Koza ( 77´ Junek )

V utkání devátého kola Votrok KP mužů zavítalo MFK Nové Město nad Metují na hřiště Libčan. Utkání na těžkém terénu bylo zpočátku vyrovnané, náznaky šancí končily nepřesností ve finální fázi. Ve 21´ postupuje z levé strany na brankáře domácích Klikar zakončuje mimo tři tyče. V minutě třiatřicáté se poprvé mění skore : nádhernou přihrávku za obranu Pavla Zákravského přebírá Vít - domácí golman skvěle zasahuje, avšak vyráží balon k nohám Kozy, který dopravuje balon do brány domácího týmu.  Do konce poločasu již nebyly k vidění větší šance a do kabin se odchází za stavu 0:1. Úvod druhého poločasu patřil hostujícímu týmu, nejprve se Koza při samostatném úniku připravil špatným posledním dotekem o stoprocentní šanci. Poté přečíslení 2 na 1 po špatně zahraném rohu domácích Nejman - Klikar opět nekončí ohrožením domácí branky. V 60´ utkání pohledná akce hostujícího týmu po ose Darebník - Koza a zakončující Klikar proti kterému dobře zasahuje golman domácího týmu. V minutě šestašedesáté se skore mění podruhé : důraz Voráčka a lajdácká rozehrávka domácích hráčů = Voráček do prázdné branky a stav utkání 0:2. Domácí mohli kontrovat o dvě minuty pozdějí, avšak útočník domácích ve skluzu zakončuje mimo. Hostující tým dobrým taktickým výkonem nepouštěl domácí do šancí a sám se připravil špatně vyřešenou finální fází v brejkových situacích o navýšení skore. Zasloužené vítězství hostujícího týmu, pro domácí tým již tak zdecimovaný zraněními smolný zápas, protože přišli o další dva hráče.

 

 

"První část se odehrávala převážně ve středu hřiště, domácí brankář se dvakrát vyznamenal proti zakončení jeden na jednoho, hráči soupeře nás díky nepřesnému zakončení téměř neohrozili. Po přestávce, kdy domácí hru otevřeli ve snaze o vyrovnání, jsme mohli z několika brejkových situací utkání rozhodnout. V řešení zakončení jsme však nebyli úspěšní ani v situacích 3 na 1, ani tváří v tvář domácímu golmanovi a tak druhá branka padla až po nedorozumění domácí obrany a důsledném napadání našeho hráče. Závěrečný tlak domácích jsme zvládli a podle mne po zásluze získali všechny body." - Miloš Killar - trenér MFK 

 

4.10.2014 - Mladší dorost i starší žáci si z Vrchlabí vezou 3 body

MFK

Mladší dorost:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 1:2 (0:2)

Branky MFK: Práza, Valášek

Sestava MFK: Holčík - Zamastil - Hable - Franěk - Rathouský - Mádr - Valášek - Tuček - Tulej L. - Štěpán - Práza 

Střídal: Vik

"Naše hra dnes odpovídala tomu, v jakém zdravotním a fyzickém rozpoložení jsme dnes dnes byli. Po dvou vydařených akcích jsme se zaslouženě ujali vedení. Domácí na začátku druhého poločasu snížili, ale poté již ke změně skore nedošlo. Odvážíme si těžce odpracované tři body. Trochu mě zaráží atmosféra a chování  některých domácích hráčů a hlavně realizačního týmu - jsem rád že my se snažíme prezentovat odlišným způsobem." - Dominik Maur - trenér MFK

 

Starší žáci:

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (1:2)

Branky MFK: Hůlek D. 2x, ?

Sestava MFK: Hůlek M. - Flígr, Zítko, Příkopa, Lepšík - Lelek, Příkopa - Zamastil, Baše, Borůvka - Hůlek D.

Střídal: Netík 

"V úvodu jsme se nechali zaskočit aktivní hrou domácích. Nás to nepoložilo a hra se tím vyrovnala. Začali jsme si vytvářet šance a jednu jsme proměnili. V závěru poločasu jsme využili chyby domácích a ujali se vedení. Druhý poločas byl vyrovnaný s mnoha šancemi. My jednu využili a závěr utkání si již pohlídali. I když v pozměněné sestavě, tak jsme utkání dovedli do vítězného konce a všem hráčům patří dík za bojovnost a nasazení s jakým utkání odehráli." - P. Holčík - trenér

27.9.2014 - Mladší přípravka bojovala na turnaji v Dobrušce

MFK

V sobotu 27.9. jsme hráli další kolo Krajského Poháru s našimi známými a výbornými soupeři s nejsilnějšími týmy v soutěži. A to tedy v Dobrušce s excelentním "B" týmem složeným z ročníku 07 a s Broumovem s již tolikrát zmiňovaným výkonným "A" týmem.
"A" tým MFK byl znovu posílen o své opory - střelce Marka Zámečníka, štítového hráče Dominika Baška a brankáře Kryštofa Kubištu a na naší hře to bylo znát. Je vidět, že kluci už vnímají systém hry, rozestavení a způsob, kterým se chceme prezentovat a dokáží se při zápasech plně soutředit na svůj výkon. Dobrušku jsme porazili nejen s jistotou, ale i pěknou hrou a posléze jsme ve druhém poločase proti Broumovu soupeře překvapili a předvedeným velmi kvalitním výkonem druhý poločas vyhráli 3:2.
Oproti tomu náš "B" tým odehrál úvodní zápas daleko za očekáváním, chaoticky, nesystematicky, zkrátka nefotbalově. Soupeř nás k ničemu nepustil a zaslouženě zvítězil výrazným rozdílem. "Dívat se" dalo až na náš poslední odehraný poločas, který jsme vyhráli 4:1, a v kterém jsme do naší hry dokázali vnést rozvahu, zlepšenou organizovanost i přesné zakončení.
Je teď hlavně na nás trenérech, abychom se zamysleli nad rozdílným pojetím hry našich soupeřů i nad rozdílnou psychickou a fyzickou vyspělostí našich hráčů složených ze dvou ročníků narození.
Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři MP MFK

Costa Krajský Pohár MP - 27.9.2014 - Dobruška:
skupina "A" - sestava:  Kubišta Kryštof, Holý Tomáš, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Rousek Lukáš
Výsledky:        
Nové Město n./M. - Dobruška A  7 : 4 , (5 : 2)
Branky:  6x Zámečník, Uhlíř
Nové Město n./M. - Broumov A  3 : 7 (0 : 5)
Branky: 2x Zámečník, Uhlíř            

skupina "B" - sestava:  Čapek Matyáš, Lácha Matěj, Schidlová Viktorie, Vecko Martin, Komár Jáchym, Zítko Tomáš
Výsledky:
Nové Město n./M. - Dobruška B  2 : 10 , (0 : 4)
Branky:  Lácha, Komár
Nové Město n./M. - Broumov B  5 : 3 , (1 : 2)
Branky: 3x Lácha, Komár, Zítko

« Předchozí 1 30 59 79 80 81 82 83 84 85 88 117 Další »