SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 0:5 (0:2)

Branky MFK: Tulej L. 3 X, Valášek , Tulej T.

Sestava MFK: Holčík – Zamastil, Hable, Chvojka, Rathouský, Vik, Mádr, Valášek, Tuček, Tulej T., Tulej L.

Střídali: Doucek, Borůvka,

Od počátku utkání jsme se chopili otěží utkání a herní převahu jsme zúročili už po půl hodině utkání, kdy se dvakrát dokázal prosadit Tomáš Tulej. Ve druhém poločase jsme po pěkných akcích přidali další tři branky a zaslouženě získali tři body v prvním mistrovském utkání této sezony. Hráče chválím za snahu přenést do zápasu co nejvíce věcí, na kterých pracujeme v tréninkovém procesu a byť se ne vždycky vydaří podle představ, prezentují herní styl, který bychom chtěli praktikovat.

Autor: Dominik Maur - trenér MFK

Hráči kategorie U10 se zúčastnili Sokol Cupu

Dne 16.8.2014 jsme se zúčastnili V Roudnici 2.ročníku Sokol cupu U-10. Výjimkou turnaje byla možnost zařadit na soupisku 3 hráče ročníku 2003. Po loňském celkovém pátém místě jsme letos tento turnaj přesvědčivě vyhráli. Kluci hráli krásný kombinační fotbal, prosazovali se jeden na jednoho a většinou zakončovali do prázdné branky.

Turnaj jsme zakončili s famózním skóre 45:3. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Adam Buriánek.

Sestava MFK: Buriánek Adam - Žahourek Jan, Světlík Lukáš, Čančara Matyáš, Čerenkov Petr, Vítek Tomáš, Žahourek Tomáš

Starší přípravka se zúčastnila memoriálu Ludvíka Kaválka

V sobotu 16.8. se naše starší přípravka zúčastnila prvního ročník memoriálu Ludvíka Kaválka v Červeném Kostelci. Protože jsme se zároveň účastnili také turnaje Sokol Cup v Roudnici, byl náš tým sloužený v převážné většině z hráčů ročníku 2005, kteří přišli z mladší přípravky. Tento turnaj tak byl pro některé z nich první setkáním s větší hrací plochou a rozestavením hráčů 7+1. A na hře to bylo vidět. Zpočátku se kluci na hřišti hledali, někdy si překáželi, někdy byla v jejich rozestavení trestuhodná mezera. Zároveň s tím pro ně trenéři hledali vhodné posty, aby co nejvíce využili jejich schopností. Zápas od zápasu se naše hra zlepšovala a i když kluci skončili na pátém místě z pěti účastníků, určitě byla účast na tomto turnaji pro ně velkou zkušeností a trenéři mají mnoho nových poznatků do budoucna. Příjemným překvapením byl výkon Tomáše Junka na pozici středního záložníka.

Autor: Tomáš Bartošík

Sestava MFK:  Zákravský – Franc, Váňa, Macek, Knap, Praus, Týfa, Šitina, Čížek, Bartošík, Junek

nábory
V měsíci září 2014 proběhne po celé České republice další "Měsíc náborů" mladých fotbalistů a fotbalistek ve spolupráci s projektem Můj první gól, Fotbalovou asociací České republiky, Českou televizí, kluby Synot ligy, Fotbalové Národní ligy a krajskými a okresními fotbalovými svazy. Právě v tomto období mají rodiče jedinečnou šanci přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu ve svém okolí a zaregistrovat ho jako člena FAČR.

Tato akce pod záštitou Fotbalové asociace České republiky se ve fotbalovém prostředí objevuje již poněkolikáté a i díky ní se zaregistruje do členství FAČR tisíce nových členů, mladých fotbalistů a fotbalistek.

A nyní máte během měsíce září 2014 opět skvělou příležitost přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu ve vašem okolí a zaregistrovat ho jako člena Fotbalové asociace České republiky. Stačí si vybrat pro vás nejvhodnější klub, přivést malého fotbalistu nebo malou fotbalistku na nábor nových dětí a dát jim tím možnost začít oficiálně hrát tento nejrozšířenější, nejpopulárnější a pohybově nejvšestrannější sport na světě. Kluby vám poté vyřídí členství FAČR, díky kterému získává každý člen i mnoho zajímavých možností a výhod

I díky vám můžeme najít nové hvězdičky českého fotbalu a jednou se třeba těšit na další Nedvědy, Rosické, Kollery, Čechy, Baroše, Daridy, Vydry, Krejčí a další skvělé hráče, které můžeme na českých, ale i mezinárodních stadionech vidět. Budeme se společně se zástupci klubů na všech úrovních těšit na setkání s vámi!

Česká fotbalová asociace podpoří tuto akci částkou 2,9 milionů korun ze systému členství FAČR za rok 2013 a využije tak část členských příspěvků k podpoře získání nových členů. Tato částka bude využita na pořádání náborových akcí v rámci OFS, nákup fotbalového vybavení pro děti a 5000 kusů triček, které si děti odnesou domů jako dárek. Kluci i holky narození v roce 2007 navíc mají letos možnost získat dárek od firmy PUMA v podobě sportovní tašky, fotbalového míče, reprezentačního dresu a trenýrek a lahve na pití, to vše v případě, že se stanou členy Fotbalové asociace České republiky v rámci akce Můj první gól.

Jste rozhodnuti zaregistrovat do FAČR svého malého fotbalistu nebo fotbalistku? A potřebujete vědět, jak na to?

1. Vyberete si klub ve svém okolí, viz kontakty uvedené níže.
  2. Vezměte svého malého fotbalistu nebo fotbalistku a zúčastněte se náboru, který se koná v září 2014. Informace o přesném datu konání náboru získáte v daném klubu.
  3. Ve spolupráci s klubem poté vyřiďte registrační průkaz a členství ve FAČR.
  4. Na stránkách clenstvi.fotbal.cz můžete kdykoli kontrolovat, zda je členství aktivní.
  5. Pokud je vše úspěšně vyřízeno, pak už svého malého fotbalistu či fotbalistku podporujte v jeho dalším fotbalovém růstu a buďte dobrým a slušným fotbalovým fanouškem.

Více informací naleznete na webu fotbal.cz v odkazu Grassroots a na clenstvi.fotbal.cz

Krajské fotbalové svazy (KFS) a Okresní fotbalové svazy (OFS)

Profesionální trenéři mládeže v jednotlivých krajích (PTM)

Starší dorost ve svém prvním zápase sezóny prohrál

FC Hlinsko - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:1)

Branky: Cách 4, Talácko - Majer

Sestava MFKHolý - Pokorný (60.Tulej T.), Junek, Škoda, Cohorna (35.Hable), Lukášek, Kurz, Linhart, Borůvka, Majer, Hanzl (82.Valášek)

"Konečný výsledek je pro nás velice krutý a neodpovídá dění na hřišti. Do 20 min.utkání jsme vydrželi hrát disciplinovaně a šli také do vedení. Pak jsme vyrobili pár zbytečných chyb a domácí během 15 min. z rychých protiútoků obrátili výsledek ve svůj prospěch.Ve druhém poločase jsme byli iniciativnější, jenže domácí měli ve svých řadách velice produktivního A.Cacha a vynikajícího brankáře." J. Macháček - trenér MFK

Muži v prvním kole Krajského přeboru zvítězili

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dobruška 3:2 (2:0)

Branky: 4. Voráček, 33. Srubjan, 59. vlastní - 66. Mikušík, 72. Hašek

Sestava MFK: Krunčík - Zákravský L., Kudláček, Nejman, Jelen, Blažej, Zákravský P., Lelek A., Voráček (65. Podsztavek), Klikar (78. Koza), Srubjan (89. Darebník)

Sestava Dobrušky: Klofanda - Bohuňovský, Effenberk, Krahulec, Šotola, Bohm, Eimann, Mikušík, Čopík (65. Beneš), Jirásek (46. Petr L.), Hašek (75. Junek)

DIVÁCI : 260

ŽK : 0:4

V premiérovém utkání nejvyšší krajské soutěže, která se do Nové Města nad Metují vrátila po dlouhých 28 letech přivítal domácí tým MFK souseda z Dobrušky. Utkání před velmi slušnou návštěvou 260 diváků odstartovali lépe domácí, ve třetí minutě utkání Voráček zaběhl za hostující obranu a v souboji s golmanem Klofandou byl úspěšnější a tak se domácí ujali vedení 1:0. Hosté kontrovali hned o minutu déle, kdy pěknou kombinační akci zakončoval hostující Bohm jen kousek nad domácí branku. Hráči MFK postupně přebrali iniciativu a postupnou kombinací se snažili překonat dobře organizovanou obranu Dobrušky. Nejprve Klikar po pěkné kombinaci středem hřiště s Lelkem zakončoval technickou střelou těsně vedle šibenice, poté zakončoval mimo bránu aktivní Srubjan. Ve 31. minutě utkání se měnilo skore utkání podruhé, po dlouhém pasu Nejmana a vyhrané hlavičce Klikara se k míči dostal Srubjan a střelou za hranicí šestnáctky překonal Klofandu. Vzápětí se skore mohlo měnit potřetí, avšak Zákravského nádhernou ránu z dobrých pětadvaceti metrů zastavilo břevno. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a domácí odcházeli do kabin s vedením 2:0. I začátek druhého poločasu se odehrával v režii toho prvního, novoměšští hráli na balonu a postupnou kombinací se pokoušeli překonat obranu hostí. To se povedlo v minutě jedenapadesáté, kdy střílený centr Srubjana srazil do vlastní sítě obránce hostů Šotola - 3:0. Domácí uspokojeni vedením o tři branky polevili v kombinační hře a dovolili Dobrušce vrátit se zpět do utkání. Nejprve v minutě šestašedesáté využil standartní situaci za hranicí šestnáctky Mikušík a posléze využil zaváhání obrany MFK hostující útočník Hašek - 3:2. Dobruška byla rázem na koni, avšak jejich aktivita byla otupena nuceným střídáním ve druhém poločase dobře hrajícím Haškem a když hráči MFK nevyužili dvě nadějné brejkové situace a neujal se ani rohový kop hostů v nastaveném čase, skončilo utkání vítězstvím domácích v poměru 3:2. Vzhledem k vývoji utkání se dá říci, že vítězství domácího týmu bylo zasloužené.

"Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vedli o tři branky. Dobrušku jsme zbytečnými chybami vrátili zpět do utkání, avšak závěr utkání jsme zvládli takticky dobře a slavíme první výhru v krajském přeboru. Chtěl bych poděkovat jak domácím tak hostujícím divákům za velmi dobrou návštěvu  a byť šlo o tzv. "derby" tak utkání proběhlo jak na hřišti tak v hledišti v naprostém klidu."     Miloš Killar - trenér MFK

Autor: Dominik Maur

Sestřih branek:

LIVE přenosy zápasů krajského přenosu mužů

Pro utkání krajského přeboru mužů platí povinnost natáčet utkání na kameru a také ho přenášet LIVE na internetu, proto již v sobotu 9.8.2014 od 17:00 můžete na níže uvedeném odkazu sledovat utkání MFK s Dobruškou:

Aktualizováno:

Jelikož v sobotu kvůli problémům s internetovým připojením neběžel zápas živě, tak nyní ho můžete aspoň shlédnout celý zde: http://youtu.be/yrR-FE5WWYQ a nyní již i se zápasovou grafikou (časomíra, střelci, karty, střídání atd.) na výše uvedeném odkazu tvcom.cz.

Novinky v mužstvu staršího dorostu

Starší dorost /U19/ MFK  se začal připravovavat na novou sezonu od 15.července. V rámci přípravy jsme absolvovali i krátké dvoufázové soustředění na domácím hřišti. Sehráli jsme též i 4 přípravné zápasy se střídavými výsledky. Z kádru,který hrál Vč přebor v lońském ročníku odešlo 7 hráčů. Z nich Lelek, Klikar a Králíček byli zařazeni do A družstva a Vaněk je na hostování v S.Mezilesí. Do celkového počtu 15 doplnili družstvo hráči,kteří přišli z mladšího dorostu.
Nadcházející ročník Vč přeboru 2014/2015 bude pro naše družstvo velmi náročný. V rámci ČR byla pro nastávající sezonu provedena reorganisace celostátních dorosteneckých soutěží, kdy  byla zrušena jedna ze 2 skupin České ligy dorostu. Z těchto důvodů bylo přeřazeno do Vč přeboru 5 týmů co tuto ligovou soutěž v lońském ročníku hrálo.  Tímto rozhodnutím získal Vč  přebor nebývalou kvalitu a úroveń. Před našimi hráči leží velká výzva a bude  záležet jen na nich jak v této konfrontaci kvality obstojí. Přesto bych chtěl naplňovat filozofii klubu a až na pár vyjímek dávat příležitost vlastním hráčům.Hodně spoléhám též na pomoc hráčů z mladšího dorostu, kteří dostanou dost příležitostí se ukázat. St.dorost hraje doma svá utkání vždy v neděli dopoledne od 10.15 hod. Zveme tak příznivce a fanoušky, aby nás v těchto utkáních přišli povzbudit.

Základní kádr pro nadcházející ročník nyní tvoří:

Borůvka Daniel,Holý Lukáš,Junek David,Lukášek Marek,Škoda Martin I,Škoda Martin II,Cohorna Matěj,Hanzl David,Kurz Ondřej,Majer Marcel,Mašek Filip,Pokorný Marek,Linhart Patrik,Kovaliv Štěpán

Trenér mužstva : Macháček Jaroslav
As.trenéra : Soukup Václav
Ved.mužstva : Junek Petr

Muži v poháru rozdrtili Vamberk

Pohárové utkání 2.8.2014:

TJ Baník Vamberk- MFK Nové Město nad Metují 0:7 (0:4)

Branky MFK: 3. Klikar,  8. Lelek, 15. Voráček, 19. Blažej, 72. Voráček, 84. Blažej, 89. Klikar

Sestava MFK: Krunčík, Vít, Kudláček, Nejman, Podstávek, Blažej,  Lelek (65. Srubjan), Zákravský, Voráček, Klikar, Sedláček

Jednoznačná záležitost v režii hostujícího týmu. Již v 19. minutě byl stav 0:4 a bylo v podstatě rozhodnuto o osudu utkání.

Muži v přípravě odehráli miniturnaj

Provodov – Nové Město nad Metují 1:0 (0:0). První poločas miniturnaje, který se celý odehrál na 2x30 minut, přinesl poměrně vyrovnaný fotbal se dvěma gólovými šancemi na obou stranách. Po změně stran převzali taktovku hry favorizovaní hosté z Nového Města, kteří dobrým presinkem nedovolovali domácím rozvinou souvislejší kombinační akci, jenže ani tato územní převaha nakonec Novému Městu k ničemu nebyla. Dvě minuty před koncem zápasu totiž provodovský Macek rozhodl o těsném vítězství domácích fotbalistů.

Nové Město nad Metují – Trutnov 1:1 (0:1). „Jak v prvním, tak hlavně v tomto druhém utkání byla na hráčích vidět únava z náročného programu. Po těžkém soustředění ještě nestačili zregenerovat, po sobotním poháru už najedeme na normální soutěžní režim, tak doufám, že se kluci vzpamatují," říkal s úsměvem novoměstský trenér Miloš Killar.

Provodov – Trutnov 1:0 (0:0). V zápase domácích s Trutnovem se naplno projevil fakt, že Trutnov chvíli před tím dohrál zápas s Novým Městem. Domácí byli od úvodu aktivnější a dostávali se do dobrých příležitostí, v nich však selhali postupně Khun, Macek a také Bensch. Ve 2. min. druhé půle si pohrál s hostující obranou Khun, obešel i gólmana a dal na 1:0. Pak se ve třech vyložených šancích ocitl domácí Müller, ale ani jednu z nich nedal. Vzápětí tak mohl přijít trest, jenže domácí uchránila od gólové pohromy tyč. V závěru utkání šel trutnovský hráč sám na provodovskou branku, brankář Swaczyna ale nájezdníka vychytal. Když pak v posledních dvou minutách utkání zazdil dvě tutovky domácí Khun, skončil zápas těsným provodovským vítězstvím.
„Myslím si, že miniturnaj splnil svůj cíl a všechna utkání měla svou kvalitu," říkal po posledním zápase Richard Berger, asistent domácího trenéra.