27.9.2015 - Mladší přípravka hrála v Rasoškách

V tomto hracím víkendu dne 27.9. mladší přípravka sehrála mistrovský turnaj v Rasoškách s místním týmem a s týmem z Třebechovic. Již hřiště nás překvapilo, mysleli jsme, že taková hrací plocha již neexistuje. Plocha, kterému se říkalo hřiště měla hodně velkou podobu velkému výběhu pro slepice. Tráva spálená z nedostatku vláhy, místy ani nebyla, díry a nerovnost. Naštěstí aspoň žádný trus. Výsledek s Třebechovicemi 6:10, byť naše prohra, ale průběh utkání napovídal tomu, že jsme si byli rovnocennými soupeři a bude pro nás potěšením si s nimi zahrát přátelská utkání. S Rasoškami jsme vyhráli 24:2 a téměř všichni z našeho týmu si dali gól, i Marek Šnips a oba Vendové Leugner a Poláček. Přesto toto utkání se podobalo, jako kdybychom hráli proti naší předpřípravce. Hráči soupeře byli hromadně tam, kde míč a to všichni v tu chvíli, co byli na hřišti.

Sestava - 1. tým : Kučera Martin - Hronovský Adam, Čapek Matyáš, Havelský Jan, Komár Jáchym, Leugner Venda a Poláček Vašík

Sestava 2. tým : Škoda Franta - Kašpar Petr, Vecko Martin, Lochman Lukáš, Zelený Tomáš, Hnik Filip a Šnips Marek

Pro nás dobře, že máme možnost hrát i proti slabšímu soupeři a vyzkoušet si tak dovednosti, které zkoušíme v trénincích. Něco se nám i povedlo a zakončení bylo gólové, přesto je moc a moc věci, které musíme pilovat a stále na tom cvičit.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a jejich podporu s trpělivostí :-).

Trenéři Čerenkov Petr a Krátký Václav

27.2015 - Starší dorost veze z Pardubic "kanára"

FK Pardubice "B" - MFK Nové Město nad Metují 6:0 (2:0)

Sestava MFKHůlek - Štěpán, Rathouský, Hable, Tuček - Tulej, Valášek, Holčík, Franěk - Zítko, Pokorný (63. Lelek)

Do Dolíčku jsme odcestovali s pokorou, respektem, odhodláním nedostat veliký výprask a taky se třemi hráči ročníku 2000. Už tak prořídlý kádr byl oslaben ještě o nemocného Madra s Prazou a proto jsme se soustředili výhradně na defenzivu s možnými pokusy o rychlé brejky. První poločas jsme odehráli poctivě a soupeř si s naší velmi zhuštěnou obranou místy nevěděl rady. Sice jsme dostali 2 branky, ale i tak jsme o poločasové přestávce nabádali naše hráče ke stále stejnému pojetí hry. Soupeř do druhého pol. vystřídal a na hrotu se objevili 2 útočníci " Kollerovského" typu, kteří nám dělali velké problémy. Když k tomu ještě přičteme rychle ubývající síly a posledních 15 minut hra v deseti (po odstoupení Fraňka pro zranění), je pro nas tento výsledek přijatelný. Všem našim hráčům děkuji a věřím, že tuto obrovskou zkušenost využijí v budoucích zápasech, kdy už budeme chtít také získávat body.

26.9.2015 - Zápasy mladšího dorostu a starších žáků s Jičínem skončili debakly

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - SK Jičín 1:11 (1:2)

Branka MFK: Příhoda

Sestava MFK: Hůlek - Zítko, Lelek, Flígr,Příkopa, Borůvka, Holčík, Ťokan, Lhotský, Lepšík, Palata

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují/Rozkoš - SK Jičín 0:7 (0:3)

Sestava MFK/Rozkoš: Matyáš Tupec – Filip Tesař, Michal Tipelt, Jan Meier, Ondřej Fára, Matyáš Rýdl, Marek Kocián, Jan Horkel, Tereza Janoušková, Lukáš Rudolf, Vojtěch Tokan

Střídali: Ladislav Šrajbr, Filip Tokan, Tomáš Hrodek, Josef Skuhravý

26.9.2015 - Muži doma poslednímu Trutnovu nedokázali vstřelit branku

MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov "B" 0:0 (0:0) p.k. 4:3

Sestava MFKKrunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Emlar (60. Maur), Lelek, Klikar, Paďour (46. Valášek), Zákravský L., Zákravský P., Voráček

Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned od prvních minut měli nad soupeřem navrch. Již v 5. minutě Voráčkovu nadějnou hlavičku na poslední chvíli zblokoval obránce. V 13. minutě technická střela domácího Klikara jen těsně minula růžek branky. Tlak domácích pokračoval a v 16. minutě se po pěkné akci z rychlého protiútoku radovali z branky, která ale nebyla uznána pro postavení mimo hru. Hosté poprvé zahrozili až ve 20. minutě, jenže Krunčík vyrazil střelu nad branku. Ve 26. minutě měl domácí Voráček na hlavě další gólovku, avšak mířil také nad branku. Poté se hra trochu vyrovnala a k šancím se dostali i hosté. Ve 31. minutě měli domácí obrovské štěstí, jelikož nejdříve je před brankou zachránilo odhlavičkování míče z brankové čáry a hned na to nastřelená tyč. Ve 42. minutě chybovali hosté v rozehráce, kterou vystihl Paďour, běžel sám na brankáře, ale moment ke střele prováhal a poté byl zblokován obráncem. O minutu později hosté střelou z úhlu podruhé orazítkovali tyč.

Druhý poločas byl také bohatý na dramatické momenty. V 50. minutě měli oba týmy hned po sobě obrovské šance, ale vždy ztroskotali na brankářích. V 60. minutě hosté hlavičkovali jen těsně nad branku. V 64. minutě rozhodčí odpískal pokutový kop proti domácímu týmu, ale brankář Krunčík ho bravůrně zneškodnil! Posledních 15 minut normální hrací doby se odehrávalo na polovině hostí a domácí v nich měli tři slušné šance, ale opět doplatili na horší produktivitu. Utkání tak dospělo k penaltovému rozstřelu, v němž domácí tým získal zasloužené dva body.

"Vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách pro nás i přes závěrečný tlak neskončilo plným bodovým ziskem, za další dva body jsem však rád. Myslím, že náš dnešní soupeř  v KP neřekl poslední slovo, je jen otázkou, až mladí hráči posbírají potřebné zkušenosti." - Miloš Killar - trenér MFK

26.9.2015 - Mladší žáci třikrát vyhráli a dostali jen jeden gól

Mladší žáci odehráli v sobotu 26.9. další soutěžní zápasy v Českém Meziříčí.

V prvním utkání proti Červenému Kostelci jsme zatlačili soupeře na jeho polovinu. Pak už šlo jen o to kdy dáme první gól a kolik jich bude. Ozdobou našeho výkonu byla kolmá přihrávka Matyho Čančary na rozeběhnutého Adama Buriánka, která znamenala náš pátý gól. Ve druhém zápase nás domácí České Meziříčí v prvních okamžicích zaskočilo svou aktivitou, pak se ale kluci rozkoukali a soupeře tlačili. Jenže se místo střelby snažili dokličkovat až do branky. Po pěti minutách toto marné dobývání soupeřovy svatyně ukončil Kuba Vávrů střelou z dálky a šli jsme do vedení. Jenže kluci se nepoučili a znovu se utápěli v přihrávkách před soupeřovou brankou namísto střel. Tak uběhlo dalších pět minut až znovu Kuba Vávrů napřáhl ke střele. Od té chvíle jsme vývoj zápasu kontrolovali. I ve třetím utkání proti Solnici jsme měli optickou převahu, ale dobře hrající soupeř nenechával nic lacino a tak o naší výhře rozhodl gól, který jsme vstřelili hned v úvodu zápasu prakticky z naší první šance.

Dnes se nám tedy konečně podařilo vybojovat plný počet bodů. Potěšující je i pouze jeden inkasovaný gól. Na tom má dnes velkou zásluhu s přehledem hrající Kuba Vacek a neúnavně bojující Maty Čančara a Filip Ťokan. Za dobrý výkon ale musíme pochválit všechny.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva

Sestava MFK: Žahourek - Rücker, Novotný, Čerenkov, Ťokan, Vacek, Bartošík, Buriánek, Čančara, Vávrů, Smola Tomáš

22.9.2015 - Naši nejmladší hráči odehráli další turnaj v rámci okresní soutěže

Naši nejmladší hráči odehráli v úterý 22.9. další turnaj v rámci okresní soutěže - JAKO mladší přípravka na hřišti ve Velké Jesenici.
Výsledky zápasů:
MFK Nové Město n.M. - TJ Červený Kostelec A                10 : 2  / 7 : 1 /
Střelci branek MFK  : Poláček 4x, Hubálek 2x,Leugner,Paar,Janča,Spilka Matyáš

MFK Nové Město n.M. - TJ Červený Kostelec B                  4 : 3 / 1 : 2 /
Střelci branek MFK : Poláček,Janča,Leugner,Ždára

Dnes musím všechny hráče pochválit.Drobné technické nedostatky nahrazovali bojovností a elánem ve hře,což hlavně ve druhém utkání slavilo úspěch. Macháček Jaroslav

20.9.2015 - Starší přípravka C hrála další kolo okresního přeboru

Dne 20.9.2015 jsme se zúčastnili dalšího kola Okresního přeboru starších přípravek v Polici nad Metují. V prvním utkání jsme přišli o remízu v posledních minutách zápasu, byla to škoda, jelikož se jednalo o vyrovnaný zápas.

Druhý zápas se pro nás od samého začátku vyvíjel dobře a naši hráči si zlepšenou hrou výsledek utkání pohlídali.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a nasazení.

Výsledky:

MFK Nové Město nad Metují - TJ Spartak Police Real   2 : 3 ( poločas 1 : 2 )

Branky: Uhlíř, Macek

MFK Nové Město nad Metují - TJ Spartak Police Vosy   8 : 2 ( poločas 3 : 1 )

Branky: Bašek 4x, Uhlíř, Macek, Franc

19.9.2015 - Starší přípravka vše vyhrála

Krajský přebor SP - 19.9.2015 - Rychnov n./K.:
V sobotu 19.9.2015 jsme se zúčastnili dalšího kola Krajského přeboru starších přípravek v Rychnově nad Kněžnou. Hrálo se na velmi těžkém terénu (vysoká a mokrá tráva) a tento terén působil našim hráčům velké problémy. Naše hra postrádala lehkost z minulého týdne, přesto se naši hráči s touto skutečností vypořádali. Tento týden byly výsledky prvního mužstva, uhrané vůlí a bojovností, více než fotbalovou krásou. V brance zastoupil Maxe Peteru Michal Praus a oběma se dařilo. Michal vychytal dvě nuly a Maxovi se dařilo střelecky. Tyto výsledky byly ovšem podpořeny hrou celého mužstva, jelikož hrajeme jako tým a dílčí úspěchy jednotlivců jsou vždy oceněním hry celého týmu.

Závěrem bych chtěl poděkovat Tomáši Žahourkovi, který po dlouhé době podpořil svoji kategorii a svým výkonem v 2.týmu přispěl k vítězným výsledkům na turnaji v Rychnově nad Kněžnou.

Ivo Janeček a Martin Macek - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Praus Michal, Petera Maxmilián, Macek Viktor, Váňa Oliver, Franc Denis, Vojtěch Čížek, Valtera Petr, Zákravský Filip

Branky: 3x Váňa, Petera

Jak již bylo napsáno výše, ve 2. týmu jsme byli opět doplněni o dva zkušené hráče ročníku 2005, což bylo patrné i na našem výkonu. V prvním souboji proti Rychnovu jsme vycházeli ze zajištěné obrany, přičemž soupeř se ani v jednom poločase téměř nedostal na naši polovinu. Zároveň se nám střelecky probudil Marek Zámečník, jehož razantní zakončení přinesla "kýžené ovoce". V druhém souboji jsme si našeho tradičního soupeře z předešlých turnajů Kostelec/Častolovice znovu udrželi "od těla". V závěrečném poločase jsme zápas rozhodli sérií 4 gólů z delší vzdálenosti v rychlém sledu, a to přibližně ve dvou minutách. Za zmínku stojí i krásné góly hlavou vstřelené Tomášem Žahourkem po neméně krásných a přesných centrech a rohových kopech od svých spoluhráčů. Všem klukům tak patří velký dík za předvedený výkon a výrazný rozdíl na kontě vstřelených a obdržených branek (22:4).

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Meier Daniel, Týfa Tobiáš, Žahourek Tomáš

20.9.2015 - Mladší přípravka se představila v Dobrušce

Mladší přípravka má za sebou další mistrovský turnaj hraný 20.9. v Dobrušce a tentokrát byli nominovaní všichni, to jest 18 hráčů. Avšak ke konci týdne se omluvilo cca 6 hráčů a pro jistotu byl povolán hráč z mladší kategorie, abychom měli i na střídání.

Sestavy MFK 1. tým : Kučera Martin - Hronovský Adam, Komár Jáchym, Havelský Jan, Lochman Lukáš, Hnik Filip

Sestava MFK 2. tým : Čáp Štěpán - Vecko Martin, Čapek Matyáš, Koza Petr, Adamec Nicolas, Šnips Marek, Poláček Václav

Výsledky MFk - Op/Dob 4:24, s Třebši 4:22, s Trutnovem 5:16 vypadají hrozivě, ale musíme vzít v úvahu, že se všichni teprve nyní učí hrát fotbal jako takový, byť většina hráčů již 2-3 roky obouvá kopačky. Seznamují se s názvoslovím a s pojmy, které snad nikdy neslyšeli. Přesto je chválíme za bojovnost, snahu a píli. Tréninková docházka je téměř 100% a my trenéři věříme, že přijde zlepšení. Jen opět je třeba připomenout, že vše má svůj čas a vyžaduje to trpělivost, obětavost a samozřejmě pevné zdraví nás všech.

20.9.2015 - Mladší žáci opět bez porážky

V neděli 20.9. pokračoval krajský přebor mladších žáků v Červeném Kostelci.

První zápas proti Broumovu jsme začali náporem a čekalo se na první gól. Ten zařídil Honza Žahourek střelou z dálky. Čekalo se že budeme skóre navyšovat, jenže ... Dvěma individuálními chybami v obraně jsme soupeři nabídli možnost otočit stav a ten ji využil. Druhý poločas jsme tak místo navyšování skóre dotahovali. Znovu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a zanedlouho Maty Čančara srovnal. Dále jsme měli tlak, až Filip Ťokan využil vyběhnutí soupeřova gólmana a dostal nás do vedení. Jenže .... poslední akce zápasu - přímý volný kop a střela z dvaceti metrů se snáší za záda našeho gólmana. Na odpověď už nebyl čas. I ve druhém utkání proti Týništi n.O. jsme měli více ze hry, ale naše chyba dostala soupeře do vedení. Sice jsme zanedlouho vyrovnali, ale to bylo v tomto utkání gólově vše. Dál pokračovalo už jen marné dobývání soupeřovy branky. Do třetího utkání proti domácímu Červenému Kostelci jsme trochu zamíchali se sestavou. Gólman šel do pole, útočníci do obrany, obránci do zálohy a útoku a ono to najednou fungovalo. Křečovitost z minulých zápasů byla ta tam. Kluci kombinovali a hlavně se prosazovali gólově. Ozdobou pak byl rozehraný rohový kop, po kterém se gólově prosadil Honza Žahourek. Ani ve čtvrtém soutěžním kole jsme tak sice neokusili hořkost porážky, ale dnes, více než v předchozích kolech, jsme vlastními chybami rozdávali body soupeřům.   Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva

Sestava MFK:  Kumprecht - Čančara, Čerenkov, Žahourek Jan, Ťokan, Vacek, Rücker, Navrátil, Buriánek, Novák, Smola Tomáš, Vávrů