10.10.2015 - Starší žáci vyhráli nadělili Nové a Staré Pace "kanára"

MFK Nové Město nad Metují - Nová/Stará Paka 6:0 (4:0)

Branky MFK/Rozkoš1. a 38. Jakub Zamastil, 3. Lukáš Rudolf, 14. Matyáš Rýdl, 32. Filip Tesař, 44. Vojtěch Ťokan

Sestava MFK/RozkošOndřej Vích – Viktor Tauchman, Matěj Vrabec, Lukáš Stránský, Stanislav Žlab, Michal Kříž, David Fenynec, Štěpán Entner, Michal Šídlo, Martin Hanka, Ondřej Horyna

Střídali: Tomáš Wolf, Jakub Řeháček, František Doubek, Antonín Doubek, Jakub Fejfar

"Novoměšťáci a Skaličáci se o vstřelené branky podělili rovným dílem a po zásluze vyhráli rozdílem třídy." - J. Holý - sekretář domácích

10.10.2015 - Muži doma o gól prohráli

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Lelek, Zákravský L., Zákravský P., Klikar, Soumar (83. Maur), Kudláček, Nejman

Sestava Vysoká: Pavliš - Dušek, Píša, Ptáček, Lunda, Pražák, Haken, Škvrňák (87. Duben), Podlipný, Bělka, Homolka

Utkání hrané za velkého větru začali územní převahou hosté, avšak bez velké šance, míč jen dvakrát nebezpečně proletěl vápnem domácího týmu. Domácí zahrozili až v 14. minutě trestným kopem Zákravského. Ve 25. minutě Klikar zpracoval centr Voráčka, přiťukl Kudláčkovi, ale jeho střela mířila těsně nad branku. Hned poté z akce hostí byla také nebezpečná střela, kterou Krunčík vyrazil na roh. Ve 33. minutě po rohovém kopu trefuje hostující kanonýr Bělka tyč. Ve 41. minutě likviduje domácí Krunčík šanci hostí v bezprostřední blízkosti.

Druhý poločas začal slibnou šancí domácího Voráčka, který však střílel jen do brankáře. Poté to byl na hřišti spíše boj než pohledná kopaná, a to až do 74. minuty, kdy po pěkné akci krásnou střelou šajtlí do růžku branky hostující Haken otevřel skóre - 0:1. Hosté měli do konce zápasu ještě jednu velkou šanci, tu ale v 81. minutě neproměnili, přesto si odvážejí zasloužené 3 body.

"Kvalita i zkušenost byly na straně hostí, my stále děláme zbytečně moc chyb v rozehrávce, máme strach hrát. Hráčům děkuji za obětavý výkon, na soupeře z Vysoké to však nestačilo a tak po zásluze odváží tři body."  - M. Killar - trenér MFK

10.10.2015 - Mladší žáci třikrát vyhráli

Sobota 10.10. byla dalším hracím dnem našich mladších žáků. Tentokrát jsme se představili v Broumově. V prvním utkání proti RSCM Rozkoš jsme se od začátku zabydleli na polovině soupeře, ale na gól jsme si museli počkat až do 8 minuty, kdy se napřáhl z dálky Martin Smola. Vzápětí mohl soupeř srovnat, ale Matěj Kumprecht v naší brance jeho šanci zlikvidoval.

Zanedlouho přidal uklidňující druhý gól Honza Žahourek. I ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale Petr Čerenkov nastřelil tyč, šanci Honzy Žahourka vykopl soupeř až z brankové čáry, střelu Martina Smoly brankář kryl. Ale i před naší brankou se děli věci. Několikrát musel Matěj Kumprecht likvidovat akce soupeře a když už byl překonán, vyhlavičkoval míč na cestě do naší branky Kuba Vávrů. I ve druhém utkání s domácím Slovanem Broumov jsme měli územní převahu, ale Adam Buriánek jen nastřelil břevno a Petr Čerenkov vyprášil rukavice soupeřova gólmana. Až po 7 odehraných minutách se po centru Matyho Čančary dostal k odraženému míči Honza Žahourek a šli jsme do vedení. Ale pak nám přestal fungovat střed hřiště a do konce poločasu mohl soupeř srovnat. Jeho střelu však David Rücker v naší brance bravurně kryl a za nedlouho zachraňoval na brankové čáře nadvakrát Kuba Vacek. I ve druhé půli jsme se tlačili před branku soupeře, jenže Tomík Bartošík přestřelil, Martin Smola a Petr Čerenkov jen zazvonili na brankovou konstrukci.

Pojišťujícího druhého gólu jsme se nakonec dočkali až v závěru zápasu. Jako v předešlých zápasech i ve třetím utkání proti Solnici jsme tlačili před soupeřovu branku, ale góly přišli až v závěru první půle. V té druhé se ale hra naší zásluhou vyrovnala. Kluci si nejednou nebyli schopni přihrát a nad hřištěm létali jen nakopávané míče. Soupeř toho naštěstí nevyužil a tak dnes zpoza Broumovských stěn odvážíme plný bodový zisk s čistým kontem. Děkujeme klukům za předvedený výkon, rodičům za podporu a pomoc s dopravou a Matěji Kumprechtovi přejeme brzké uzdravení.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Kumprecht - Novák, Rücker, Čtvrtečka, Vacek, Vávrů, Smola Martin, Buriánek, Žahourek Honza, Čerenkov, Čančara, Bartošík, Novotný

10.10.2015 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Třebechovicích

Na kvalitní, ale velmi mokré trávě na hřišti v Třebechovicích nám byl soupeřem již na třetím turnaji za sebou tým domácích Třebechovic a tým Javorka/Miletín.

Do dnešních zápasů jsme oba naše týmy postavili opět dle ročníků. Vzhledem k několika omluvenkám u ročníku 07 jsme tým doplnili dvěma hráči ročníku 09 ( Poláček, Leugner). Přestože jsme i tentokrát, po sečtení výsledků obou našich týmů, prohráli oba zápasy, tak zvláště u starších hráčů bylo vidět značné zlepšení, když se ve hře začínají objevovat kombinační prvky. Ve svých zápasech byli více než vyrovnaným soupeřem, což se projevilo i na celkovém skóre oproti výsledku se stejným soupeřem z Třebechovic z minulého týdne. Velmi potěšitelné bylo, že oba hráči ročníku 09 se mezi svými staršími spoluhráči neztratili a někteří by si z jejich přístupu mohli vzít příklad. U druhého týmu, hráčů ročníku 08, nás stále čeká hodně práce, přestože některé individuální výkony byly potěšitelné. Největším problémem u některých hráčů je neudržení soustředění se na samotný zápas, z čehož pramení mnoho ztracených míčů a obdržených branek. Velké potíže máme v útočné fázi, je pro nás zatím těžké dostat se do zakončení.

I přes prohry je na hráčích vidět, jak se každým turnajem zlepšují.

Sestava - tým 1 : Martin Kučera - Martin Vecko, Petr Kašpar, Jan Havelský, Tomáš Zelený, Václav Poláček, Václav Leugner

Sestava - tým 2 : Štěpán Čáp - František Škoda, Adam Hronovský, Marek Šnips, Nicolas Adamec, Filip Hnik, Patrik Hendl

Výsledky :

MFK - Javorka/Miletín  5:15

MFK - Třebechovice 7:13

6.10.2015 - Mladší přípravce se turnaj na domácí půdě vydařil

5.kolo úterý 6.10.2015 JAKO OS mladší přípravka hř.Nové Město n.M.

MFK Nové Město n.M. - TJ Velké Poříčí         8 : 3
střelci branek za MFK : Leugner 4x,Hubálek 2,Poláček,Říha

MFK Nové Město n.M. - Jiskra VEBA Machov   7 : 2
střelci branek za MFK : Leugner 2x,Poláček 2x,Hubálek,Spilka,Řehák

Turnaj se nám vydařil ve všech směrech a kluky musím jen pochválit.

Macháček Jaroslav

4.10.2015 - Starší přípravka hrála okresní přebor v Hronově

V neděli 4.10. jsme odehráli další kolo OP SP v Hronově. Stejně jako před několika týdny jsme se zde utkali s týmy Zábrodí a Hronova. Tentokrát jsme však pro ně nebyli tak rovnocenným soupeřem, a to především z důvodu chybějících "posil", které nás ve stejný den reprezentovaly na krajském přeboru. První utkání s týmem Zábrodí vypadalo na začátku 1.poločasu slibně. Našemu týmu se podařilo hned ve 2.minutě vstřelit po krásné akci Pavla Dubského gól. Bohužel však nikdo netušil, že tento gól je prvním a zároveň i naším posledním v tomto turnaji. Ve zbývající části zápasu jsme se už spíše "trápili" a nepomohla nám ani posílená obranná hra. Druhé utkání proti domácímu týmu bylo v 1.poločase vyrovnané, ale v jeho závěru se Hronovu podařilo vstřelit dvě branky a náš tým jakoby přestal hrát. Ve druhém poločase jsme se opět vzpamatovali, začali bojovat, ale i přes zlepšenou obrannou hru a několik gólových příležitostí se nám nepodařilo toto utkání obrátit v náš prospěch.

Ivana Holá - trenér SP

Sestava:  Kubišta Kryštof, Meier Daniel, Holý Tomáš, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Schidlová Viktorie, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Zábrodí  1 : 4,  (1 : 12)
Branky:  Ducháč
MFK Nové Město n./M. - AFK Hronov  0 : 2,  (0 : 6)

4.10.2015 - Starší přípravky odehráli turnaj v Častolovicích

Dne 4.10. 2015 se mužstvo starší přípravky zúčastnilo dalšího kola Krajského přeboru konaném v Častolovicích. Prvním naším soupeřem byl vedoucí tým skupiny D Krajského přeboru starší přípravky - FK Jaroměř. S tímto týmem jsme se neúspěšně utkali již ve druhém kole, kdy bylo naše mužstvo oslabeno o hráče, kteří se účastnili Finálového  turnaje E.ON CUP 2015. Naši hráči přistoupili k utkání zodpovědně a nápaditou kombinační hrou soupeře přehráli. Z naší strany to bylo velice pohledné utkání se spoustou krásných fotbalových momentů.
Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu celku. V prvním poločase byl naším soupeřem tým z Kostelce nad Orlicí. Jednalo se zpočátku o vyrovnané utkání, které se zlomilo v náš prospěch až v patnácté minutě, kdy se nám podařila vstřelit druhá branka. A jelikož tato branka dodala našemu týmu potřebný impuls, konečné vítězství 5:0 bylo pro celkový výsledek, jak se později ukázalo, rozhodující. Ve druhém poločase jsme nastoupili proti týmu Častolovic. Jednalo se také o vyrovnané utkání, ve kterém jsme se v sedmé minutě ujali vedení. Domácímu celku se však podařilo vyrovnat a následně přidat ještě druhou branku. Ačkoli jsme měli do konce utkání spoustu brankových příležitostí, gólově jsme se již neprosadili.

Spolu s trenérem děkujeme všem zúčastněným hráčům za vzornou reprezentaci MFK.

Ivo Janeček - vedoucí mužstva a Martin Macek - trenér SP

skupina "A" - sestava:  Petera Maxmilián, Týfa Tobiáš, Franc Denis, Macek Viktor, Valtera Petr, Váňa Oliver, Zákravský Filip

Branky: Týfa

Druhé družstvo SP MFK si včerejší turnaj, dá se říct, hořce"protrpělo". Velmi dobře jsme hráli střední pasáže jednotlivých zápasů, ale začátky a konce nám hrubě nevycházely. V prvním zápase proti silné Jaroměři jsme dokázali nepříznivý stav 0:3, krásně a kvalitně provedenými trestnými kopy z hloubky vlastní poloviny, vyrovnat na 3:3, ale bohužel ke konci obdrželi rozhodující branku. Ve druhém utkání s druhým týmem Jaroměře jsme ztratili jasně rozehranou partii a vedení 5:3 zejména "psychickou odevzdaností" v závěru zápasu. A nakonec jsme odehráli dvě velmi vyrovnaná a zejména bojovná utkání s domácími, kdy jsme však slabou efektivitou na soupeřově polovině a lehce prostupnou obranou na druhé straně opět ztratili zápasy v jejich závěrech. Útěchou nám budiž naše bojovnost i vyrovnanost zápasů se soupeři většinou o rok staršími než je náš B tým. Závěrem bych chtěl poděkovat panu Šimkovi za podporu a pomoc s administrativním vedením zápasů.

Josef Lácha - trenér SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Praus Michal, Čížek Vojtěch