1.11.2015 - Starší přípravka odehrála poslední turnaj

První listopadovou neděli 1.11. jsme odehráli poslední kolo podzimní části KP SP. Turnaj jsme za krásného slunečného, ale bohužel pro diváky i větrného, počasí pořádali na domácím hřišti. Díky tomu se na nás přišlo podívat i mnoho rodičů a fanoušků fotbalu. Bohužel jsme je však příliš o našem fotbalovém umění nepřesvědčili. Naše hra byla upracovaná, s velkým množstvím chyb a dalo by se říct až zbytečně nervózní. Proti našemu hlavnímu soupeři v tabulce z Jaroměře jsme alespoň nakonec dokázali vydřít remízu 14:14. V zápasech proti oslabeným Třebechovicím jsme se tedy poté chtěli více kombinačně prosadit, zahrát si líbivý fotbal a hlavně si pořádně zastřílet. To se ale povedlo jen v závěrečném zápase našemu prvnímu týmu, díky čemuž jsme převážili brankový rozdíl v náš prospěch. Jinak to ale byla opět velká dřina, velký boj a jako se stává už tradicí "velké fotbalové nervy".

Pokud však budeme hodnotit celou podzimní část, musíme kluky i jedno děvče moc pochválit. Podařilo se nám splnit roli tabulkového favorita, ponechat za sebou silné týmy v čele s Jaroměří a vybojovat první místo v naší skupině. Výše zmíněné rozhodně nebylo jednoduché a vyžadovalo notnou dávku fotbalového umu, chuti do hry i týmového ducha. Za to patří všem hráčům velký dík. A s tím souvisí i závěrečné poděkování rodičům za jejich neutuchající podporu ve fotbalovém růstu svých dětí.

Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Praus Michal, Knap Lukáš, Macek Viktor, Váňa Oliver, Čížek Vojtěch, Valtera Petr, Týfa Tobiáš, Žahourek Tomáš, Kuřátko David

Branky:  3x Váňa, 3x Knap, 2x Žahourek, Valtera, Macek, Týfa

skupina "B" - sestava: Zákravský Filip, Franc Denis, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Šimek Martin

1.11.2015 - Starší dorost vysoko prohrál

RMSK Cidlina - MFK Nové Město nad Metují 7:0 (3:0)

Sestava MFKM. Hůlek - Štěpán, Nymsa, Hable, Pokorný - Tuček, Tulej, Mádr, Franěk (60. Holčík) - Práza, Vik (64. D. Hůlek)

Tragický, hanebný výkon. Domácím jsme nebyli soupeřem, ani dobrým sparingpartnerem. S takovýmto výkonem nemáme v této soutěži co dělat. Místo, abychom si užili nádherné, slunné neděle, zahráli si na přírodní trávě a zabojovali o co nejlepší výsledek v utkání, ve kterém jsme neměli co ztratit, devalvovali jsme vše  dobré, čím jsme se až do dneška prezentovali. Nutně již potřebujeme zimní přestávku, ve které nás čeká nejen spousta tvrdé dřiny, ale i nutnost posílit a uzdravit zdecimovaný kádr." - J. Zahradník - trenér MFK

31.10.2015 - Muži doma porazili poslední Týniště

MFK Nové Město nad Metují - SK Týniště nad Orlicí 3:0 (2:0)

Branky MFK: 23. Paďour, 45. Zákravský, 55. Sedláček

Sestava MFK: Krunčík - Darebník, Nejman, Kudláček, Zákravský L., Zákravský P., Lelek (65. Lukášek), Klikar (79. Jelen), Paďour (73. Maur), Sedláček, Voráček (46. Soumar)

První poločas zápasu byl ve znamení střídání šancí na obou stranách. Domácí ji měli hned v první minitě po pěkné akci, ale Paďour v poslední chvíli ideálně nezpracoval míč. V 9. minutě chybovala domácí obrana a hosté poprvé ohrozili novoměstskou branku. V 13. minutě opět domácí chybovali a hosté podruhé zahrozili. V 15. minutě naopak měli slušnou šanci domácí v podobě střely Sedláčka. Ve 20. minutě hlavičkoval hostující útočník z dobré pozice jen těsně vedle branky. Ve 23. minutě viděli diváci první branku, když domácí poslali míč za obranu, následoval prudký centr před bránu a Paďour skóroval - 1:0. I když v prvním poločase měli šance oba týmy, tak "na míči" byli silnější domácí a ve 45. minutě podruhé skórovali hlavičkou Zákravského - 2:0.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. V 50. minutě se po odrazu míče za obranu domácích ocitli hosté ve velké šanci, ale stříleli jen vedle branky. Naopak na druhé straně přišel trest v podobě branky Sedláčka - 3:0. Od 60. do 80. minuty měli šance spíše hosté, avšak dnes pro ně platilo, že kdyby se hrálo třeba do půlnoci, tak branku nevstřelí. V posledních minutách po brejku měli šance i domácí (Sedláček a Jelen), ale skóre se již neměnilo. Utkání tak skončilo na pohled jasným výsledkem pro domácí, ale za průběh utkání by si i hosté nějakou tu branku zasloužili.

"Náš výkon nepatřil mezi ty povedené, na dnešního soupeře to však naštěstí stačilo. Naše hra byla poznamenána nervozitou z "povinného vítězství" nad posledním celkem tabulky, uklidnění přišlo až po vstřelení třetí branky. Za tři body jsem rád, přezimování v případě dnešní ztráty by bylo nepříjemné."

Miloš Killar trenér MFK

Sestřih branek:

31.10.2015 - Mladší žáci odehráli poslední turnaj

Ani poslední představení našich mladších žáků v podzimní části krajském přeboru, v sobotu 31.10. v České Skalici, nebylo zrovna podle našich představ. Náš první soupeř Vamberk nám v minulých utkáních byl nepříjemným soupeřem a dnešek nebyl výjimkou. Soupeř naše hráče těsně obsazoval a naše snaha o kombinaci se změnila v bezmyšlenkovité nakopávání balónů. Ještě že jsme se dostali dvakrát do brejku, které Honza Žahourek proměnil. Obraz naší hry se příliš nezměnil ani ve druhém utkání s domácí Rozkoší. Poločasové vedení nám zajistil Honza Žahourek, když dorazil odražený míč po střele Davida Rückera. Ve druhé půli přidal druhý gól znovu Žahourek, ale tentokrát Tomáš, když dorazil svou vlastní střelu na branku. Po chvilce si soupeř nešťastně vstřelil vlastní gól a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve třetím utkání proti Červenému Kostelci se opět potvrdilo známé nedáš dostaneš.

Naštěstí v náš prospěch. Tomík Bartošík zlikvidoval včasným vyběhnutím brejk soupeře a z protiútoku dal Honza Žahourek úvodní gól utkání. Ještě že jsme vedení do poločasu navýšili na tři branky, protože ve druhé půli jsme úplně přestali hrát a nabídli tak soupeři možnost korekce výsledku.

Potěšující výkon dnes předvedl Tomík Bartošík - v brance ukázal několik dobrých zákroků a snahu o rychlou rozehrávku. Maty Čančara znovu neúnavně brousil svoji lajnu. Jak již bylo řečeno nebylo to dnes podle našich představ. Výsledkově jsme určitě spokojeni, ale předvedená hra není dobrá a na lepší soupeře, kteří nás na jaře čekají to nemusí stačit. Obraz naší hry nejlépe vystihuje situace kdy hráč na výtku trenéra, že jako záložník se musí také vracet odpověděl:"Vždyť to nebylo potřeba."

Sestava MFK: Kumprecht, Bartošík - Novotný, Vacek, Vávrů, Čančara, Žahourek Jan, Čerenkov, Buriánek, Rücker, Novák, Žahourek Tomáš, Tran

Branky MFK: Žahourek Jan 2, Vávrů, Tran

Podzimní část krajského přeboru tak končíme vítězstvím ve své skupině C.

Nyní nás čekají tréninky v tělocvičně a halové turnaje (no a samozřejmě vánoce). Děkujeme všem kdo se na chodu našeho mužstva jakkoli podíleli.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

28.10.2015 - Ročník 2005 se zúčastnil kvalitního turnaje v Kosmonosech

Dne 28.10.2015 se ročník 2005 zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje v Kosmonosech u Mladé Boleslavi za účasti 24 týmů. Výsledné 23. místo působí děsivě. Skupina byla velmi vyrovnaná, stačil jeden uhraný bod navíc a výsledek byl úplně jiný, ale jak říkám já, na to se dějiny neptají. Kromě utkání s týmem FC Svratka Brno, který nás rychlostně a kombinačně přehrál, naši hráči odehráli kvalitní zápasy. Vítězná utkání s týmy FC Spartak Trnava a 1. FK Příbram naši hráči odehráli ve vysokém tempu a nasazení a v kombinaci s probuzením našeho elitního střelce Olivera Váni byl výsledek zcela zasloužený. Utkání s FK Mladá Boleslav slušela remíza, v posledních minutách jsme veškeré úsilí vrhli do útoku, výsledkem byla ovšem dvě nastřelená břevna a odskočení soupeře na rozdíl dvou branek. Další vyrovnané utkání jsme sehráli s týmem SK Motorlet Praha, pozdějším finalistou turnaje. Na vstřelenou branku soupeře jsme však přes veškerou snahu nedokázali odpovědět a výsledkem bylo šesté místo ve skupině.

Další utkání bylo již o umístění a čekal nás tým Polonia Swidnica. Zde se projevila na našem týmu frustrace z pořadí ve skupině. A přes veškeré naše snahy o vyburcování týmu jsme toto utkání prohráli. Po rázné domluvě přistoupili naši hráči k poslednímu utkání zodpovědně a výsledkem bylo vítězství.

I přes konečné umístění hodnotím účast na turnaji pozitivně. Naši hráči měli možnost konfrontace s kvalitními týmy a možnost sehrát utkání,  která jsou z hlediska rychlosti a kombinace o dvě třídy výše, než utkání v Krajském přeboru starších přípravek. Ani jedno utkání v podzimní části Krajského přeboru nesplňovalo parametry utkání na tomto turnaji.

Skvělým úspěchem, který je podpořen hrou celého týmu je vyhlášení Olivera Váni nejlepším střelcem turnaje.

Vítězem turnaje se stal tým FK Pardubice.

Rozdělení týmů do skupin.

Skupina A: ŠK Senec, FC Slovan Liberec, FK Admira Praha, FK Dukla Praha, FC Hradec Králové a TJ Valašské Meziříčí

Skupina B: FC Petrželka Akadémia, FK Viktoria Žižkov, FC Tempo Praha, FK Pardubice, FK Baník Most a FKM Javorka

Skupina C: Polonia Swidnica, FK Jablonec, Bohemians Praha 1905, FC Graffin Vlašim, FK Ústí nad Labem a SK Dynamo České Budějovice 1905
Skupina D: FK Mladá Boleslav, FC Spartak Trnava, SK Motorlet Praha, 1. FK Příbram, MFK Nové Město nad Metují a FC Svratka Brno.

27.10.2015 - Mladší přípravka dohrávala turnaj

Po dohodě s FKM Javorka/SK Miletín, kteří měli být pořadatelem neodehraného turnaje z důvodu deštivého počasí, jsme odehráli turnaj v našich podmínkách na umělé trávě a pod umělými světly v úterý 27.10.

Našimi soupeři byli již zmíněná Javorka a FC HK. Tým z FC HK má velice šikovné hráče a i z tohoto důvodů jsme opět nominovali všechny hráče a tím měli i rodiče možnost zhlédnout fotbalové umění a pohybovou aktivitu malých borců z HK, kteří přijeli v minimálním počtu hráčů.

S Javorkou jsme prohráli 2:16, ale s FC HK máme překonaný rekord v obdržených branek a skóre bylo 0:50.

Pro nemoc se nezúčastnili Kašpar s Havelským, ale ani oni by nezabránili takovému přídělu. Během našich utkání projevili naši hráči přání si spíše nahrávat mezi sebou a my jim to umožnili. V tu chvíli to bylo lepší, než je "trápit" fotbalem.

Jsme rádi, že podzimní sezonu máme za sebou a těšíme se do tělocvičny, kde budeme mít více klidu a času se soustředit na učení fotbalových prvků, kázni a disciplíně, která k tomu patří.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhali s dopravou na turnaje, všem dalším příznivcům za podporu.

P.S. Fotbalistou se stane ten, který netrénuje jen z povinnosti 2 x týdně, ale ten, který si hraje s míčem každý den a o fotbalu se mu i zdá.

Trenéři Čerenkov Petr a Krátký Václav

25.10.2015 - Starší přípravka odehrála poslední turnaj

V neděli 25.10. jsme odehráli poslední podzimní kolo OP SP na půdě Velkého Poříčí. Celý turnaj se nesl v duchu všech předešlých odehraných zápasů v OP - jednou jsi  nahoře a jednou dole. V souboji proti Provodovu jsme odehráli velmi povedené utkání, kdy jsme prostřídali širokou základnu našich hráčů na různých postech a každý do jednoho přidal i něco navíc ke svému standardu a fotbalovému umu. Oproti tomu souboj s domácími byl "propadákem", a to nejen z důvodu velkého očekávání po předvedené hře v prvním zápase. Je pravdou, že jsme čelili staršímu a kvalitnímu celku, který se na nás důkladně připravil. To však bohužel nic nemění na tom, že naše předvedená útočná, obranná a zejména brankářská hra klesla strmou čarou dolů.
        Nicméně takový je život sportovce, trenéra a zejména mladého fotbalisty. I přesto všechno patří klukům a jejich rodičům velký dík za to, že s námi takovéto zápasy, často i za velmi nepříznivých podmínek, absolvovali a prožívali. Budiž jsou tyto souboje velkým přínosem pro nás trenéry i kluky samotné do našeho dalšího fotbalového života.

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Meier Daniel, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Ducháč Daniel, Dubský Pavel, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Provodov   10 : 4,  (6 : 2)
Branky: 4x Vacek, 4x Holý, Matouš, vlastní
MFK Nové Město n./M. - TJ Velké Poříčí   2 : 4,  (1 : 2)
Branky:  2x Vacek

27.10.2015 - Mladší přípravka deklasovala své soupeře

Úterý 27.10.  8.kolo JAKO OS mladší přípravka - hřiště V.Jesenice

MFK Nové Město n.M.  - FK Jaroměř           17 : 0  / 10 : 0 /
střelci branek MFK : Říha Ondřej 6x,Spilka Mikuláš 3x,Leugner Václav 3x,Poláček Václav 3x, Hubálek Matyáš,Žďára Daniel

MFK Nové Město n.M. - Jiskra Machov          11 : 0 / 5 : 0 /
střelci branek MFK : Poláček Václav 6x,Leugner Václav 3x,Říha Ondřej 2x

Dnes jsme sehráli poslední kolo podzimní části soutěže. Kluci si s chutí zastříleli, což je patrné z výsledků v obou utkáních,takže velká pochvala. Pokud mám zhodnotit podzimní část soutěže, tak v ní  upřednostňuji patrný výkonostní posun prakticky u všech kluků, než rekordní výsledky.
Ve čtvrtek od 16.00 hod. je poslední trénink na hřišti. Budou následovat tréninky v tělocvičně na Malecí. Včas všem prostřednictvím e-mailu podám informaci.
Macháček Jaroslav

25.10.2015 - Muži si vezou z Č. Kostelce dva důležité body

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 2:2 (1:2) p.k. 5:6

Branky: 41. Hlava, 93. Gross - 22. Zákravský, 29. Paďour

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Emlar (73. Lelek), Klikar, Paďour, Zákravský L., Zákravský P., Kudláček, Nejman

Mužstvo  hostí se od začátku prezentovalo dobrým výkonem a bylo po celý zápas jasně lepším týmem. Domácí hrozili jen ze standardních situací, po kterých dali i obě branky. Hosté se v zápase ujali rychlého dvojbrankového vedení, avšak bohužel v druhém poločase nedali několik jasných šancí a potvrdilo se tak staré známé "nedáš, dostaneš", když v třetí minutě nastaveného času domácí srovnali.

"Myslím,že jsme si bonusový bod zasloužili. Bojovné utkání s šancemi na obou stranach se muselo líbit, děkuji hráčům  za dnešní výkon." - M. Killar - trenér MFK

« Předchozí 1 30 52 53 54 55 56 57 58 59 88 117 Další »