22.8.2015 - Muži si z hradecké Slavie vezou bůra

FC Slavia Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují 5:0 (2:0)

Branky: 21´ 65´ Š.Derner, 22´ 47´ M. Dostál, 90´ M. Hutla

Sestava MFKKrunčík (77. Holý) - Darebník, Kudláček, Jelen, Junek (46. Lukášek) - Soumar, Lelek (52. Vít), Zákravský, Voráček (52. Emlar) - Paďour (67. Maur), Sedláček

Po nevydařeném domácím utkání vloženého kola čekal na tým MFK další velice silný celek hradecké Slavie. Úvodní desetiminutovka byla celkem vyrovnaná, ale postupem času domácí zjistili, že ze strany hostí nehrozí žádné velké nebezpečí a spustili lavinu velice nebezpečných útoků. Většina útoků Slavie šla přes střed obrany, kde byla silně znát absence Nejmana. V rychlém sledu si Slavia poměrně snadno vypracovala tři gólové šance, ale díky skvělým zákrokům brankáře Krunčíka zůstával stav nezměněn. Ve 21. min. však již hosté neubránili agilního Dernera a ten poslal domácí tým do vedení. Hned po rozehrávce hráči MFK ztratili míč, následoval rychlý útok po křídle a po přesné přihrávce před branku dal M. Dostál druhý gól Slavie! Po této brance již na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Hosté se prakticky jen bránili a jejich ojedinělé útoky končili dříve než začali. Naděje pro hosty dostat se do hry přišla ve 42. min., když se ve vápně uvolnil Sedláček, jeho střelu však brankář Moník vyrazil. To však bylo ze strany MFK vše co v prvním poločase vyprodukovali.

Vstup do druhého poločasu vyšel ideálně domácím.Ve 47. min. po rohovém kopu zcela volný Dostál přidal hlavou třetí gól Slavie a hostům tak vzal veškeré naděje na úspěch. Tak jako v prvním poločase se pak hra odehrávala převážně na polovině MFK. V 65. min. po špatném odkopu brankáře přidal Derner čtvrtý gól domácích a vypadalo to na pořádný debakl. Domácí však již nehráli tak přímočaře a spíše si hru užívali. V 77. min. dostal v mužstvu MFK první příležitost v soutěžním utkání brankář Holý a nutno říci, že ji zvládl velice dobře. V závěru utkání domácí trochu polevili a hosté naznačili, že umí také útočit. Jejich snaha však k čestnému gólu nevedla. V 90. min. pak domácí po rychlém útoku do otevřené obrany MFK přidali M. Hutlou pátý gól.

ZM

"Zasloužená výhra domacích, kteří dle mě budou černým koňem soutěže. Musíme se ale zamyslet, za poslední dva zápasy 8 održených gólů je už příliš. Je na čase se zase vrátit k poctivé práci a nelétat v oblacích." - J. Hubka - trenér MFK

19.8.2015 - Muži doma podlehli Jičínu

MFK Nové Město nad Metují - SK Jičín 1:3 (0:1)

Branky: 78. Sedláček - 18. Kocourek, 56. Miler, 80. Voldán

Sestava MFK: Krunčík - Voráček, Sedláček, Jelen, Junek (58. Lukášek), Lelek, Emlar (46. Zákravský P.), Soumar (33. Vít), Paďour (68. Maur), Nejman Kudláček

Sestava Jičína: Puš - Materna, Haken, Ulvr, Veg, Miler, Zezulka (63. Vacek), Kocourek, Mikolášek, Drusan (79. Srb), Chramovský (74. Voldán)

V počátečních minutách zápasu se hrálo bez vážnějšího ohrožení obou branek. První ofenzivní akce hostí končí faulem v pokutovém území a z následné penalty se Jičín ujímá vedení 0:1. Domácí se v dalších minutách snažili dobývat branku hostí, avšak nijak ji neohrozili. Až mezi 30. a 40. minutou třikrát zahrozí střelami ze střední vzdálenosti, ale vždy si s nimi brankář Puš poradil.

Druhý poločas začal šancí Jičína po přímém kopu a poté náznakem šance domácích z protiútoku po pravé straně. V 56. minutě přišla druhá vážnější šance hostí a opět skončila brankou - 0:2. Domácí byli nejdříve zaskočeni tímto vývojem utkání, avšak v dalších minutách měli míč více na svých kopačkách a nevzdávali snahu o zvrácení skóre. V 73. minutě ještě skončila střela Voráčka těsně vedle, avšak v 78. minutě se po pěkném signálu podařilo Sedláčkovi snížit - 1:2. Bohužel hned po snížení následovala hrubá chyba a Jičín z brejku odskočil opět o dvě branky - 1:3. Domácí posledních 10 minut ještě hosty zaskočili, jenže bez výsledného efektu. Výsledek je tak pro domácí možná krutý, jelikož si všechny body odvážejí hosté, kteří jen třikrát ohrozili branku a vždy z toho byl gól, kdežto více ze hry měli po většinu zápasu domácí, avšak na druhou stranu ti si moc vážných šancí ke vstřelení branky nevypracovali.

"Zápas se mě bude hodnotit těžce, protože jsme si ho prohráli sami a po svých naivních chybách. Darovali jsme soupeři v prvním poločase zbytečnou penaltu a a to Jičínu nahrálo, zatáhli se  a v kompaktní obraně bránili výsledek. Ve druhém poločase se Jičínu povedl jeden útok a bylo rázem 2:0. Povedlo se nám dát na 2:1 a živit naději na remízu, ale hned na to po naši naivní chybě dostali na 3:1. Místo toho, abychom bojovali o remízu, tak jsme si dali hřebík do své rakve. Bohužel góly soupeře padli po našich naivních a hloupých chybách. Nejde dělat tyto chyby a občas si na hřišti dělat někteří co chceme, to nás potrestá kdokoliv. Doufám, že to je pro nás poslední ponaučení, protože se to už dál omlouvat nedá. Kdo chce vyhrávat, musí se naučit prohrávat  a poučit se ze svých chyb! Tak si to doufám vynahradíme na hřišti těžké Slavie HK." - J. Hubka - trenér MFK

Sestřih branek:

16.8.2015 - Starší dorost prohrál v Trutnově

MFK Trutnov - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (0:1)

Branka MFK NM: Práza

Sestava MFK NM: Franěk - Nymsa, Rathouský, Hable, Vik - Tuček, Tulej Radek, Valášek, Cohorna - Tulej Tomáš, Práza

Střídali: Holíčk a Lelel

"V první části utkání jsme podali dobrý taktický výkon, výsledkem toho bylo naše poločasové vedení. Vyrovnávací branka hned po přestávce nabudila domácí hráče a ti zatěžkávali naši obranu nebezpečnými akcemi. Přesto jsme to byli my, kdo mohl jít opět do vedení, když v těsném sledu Vik a Valášek nedokázali své situace tváří v tvář domácímu brankáři využít. S příbývajícím časem nám docházely síly a soupeř toho dokonale využil a utkání rozhodl. Domácí byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězili." - Miloš Killar - trenér MFK

15.8.2015 - Mladší dorost ani starší žáci nevstřelili hradecké Olympii branku

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové "A" 0:6 (0:3)

Sestava MFKHůlek M.-Zítko, Příkopa, Novotný, Hůlek D., Lelek, Tuček, Lhotský, Borůvka, Holčík

"Věděli jsme,že nás čeká těžký soupeř, favorit celé soutěže, což se potvrdilo od první mimuty utkání. My jsme nastoupili pouze v deseti, protože někteří hráči jsou ještě na prázdninách.Nakonec můžeme být rádi, že rozdíl ve skore nebyl ještě vyšší. Soupeři gratuluji k zasloženému vítězství." - P. Škoda - trenér MFK

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují/RSCM Rozkoš - FC Olympia Hradec Králové "A" 0:0 (0:0) p.k. 5:4

Rozhodující penalta MFK/RSCM: Terezka Janoušková

Sestava MFK/RSCM: Matyáš Tupec - Filip Tesař, Michal Tipelt, Jan Žahourek, David Rücker, Ondřej Fára, Matyáš Rýdl, Adam Vondráček, Vojtěch Ťokan, Tereza Janoušková, Lukáš Rudolf, Lukáš Provazník, Miroslav Pavlík, Josef Skuhravý, Tomáš Hrodek, Filip Ťokan, Daniel Vlček

"Hosté přijeli pouze s deseti hráči, přesto byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem. V první půli měli míč víc pod kontrolou, jedinou vylouženou šanci měl ale domácí štírek Filip Tesař. Vytáhlého gólmana hostí ale neprostřelil. Také ve druhém poločase byli hosté lepší, ale žádná branka nepadla, proto rozhodovaly až pokutové kopy, ve kterých měli více štěstí naši hráči." - J. Holý - sekretář MFK/RSCM

15.8.2015 - Muži v derby po obratu v druhé půli porazili Provodov

MFK Nové Město nad Metují - Sokol Provodov 3:1 (0:1)

Branky: 65. Lelek, 79. Sedláček, 90. Voráček - 41. Rojšl

Sestava MFKKrunčík - Junek (46. Jelen), Nejman, Kudláček, Darebník -  Voráček, Lelek, Soumar, Vít (60. Lukášek) -  Sedláček (82. Maur), Paďour

Sestava ProvodovSwaczyna - Chmelík, Tolda, Nejman, Pfeifer - Khun, Srkal, Belák, Fiedler - Rojšl (68. Metzner ) Pařizek

Přibližně 200 diváků vidělo o sobotním odpoledni zajímavé derby mezi domácím MFK a sousedním Provodovem. Ten je sice nováčkem v Krajském přeboru, ale disponuje mužstvem plným hráčů se zkušenostmi nejenom z krajského přeboru, ale i z divize. A od začátku to bylo vidět i na hřišti, když již v 8. minutě vystrašil domácí nastřeleným břevnem. Poté se náznaky šancí střídali na obou stranách, avšak mírně více ze hry měli hosté. Odměněni byli po zásluze v 41. minutě, když je střelou o tyč Rojšl poslal do vedení a poločasový výsledek tak byl 0:1 pro hosty.

Na začátku druhého poločasu musel nejdříve v 49. minutě domácí brankář Krunčík likvidovat šanci hostí a o minutu později měl i štěstí, když mu míč od rukavic odskočil jen těsně vedle branky. V 52. minutě se už radovali domácí ze srovnávací branky, avšak rozhodčí ji neuznal pro údajný faul na brankáře. Od této chvíle však hosté jakoby zcela odpadli a domácí převzali otěže utkání. Srovnání se dočkali po chytře zahraném trestném kopu v 65. minutě, když střílel Lelek a před brankářem v mrtvém ofsajdu stínil Sedláček - 1:1. Tentýž hráč navíc v 74. minutě po rohovém kopu střelou zblízka trefil tyč. O pět minut později se už domácí radovali z otočení skóre - Sedláček si přiťukl míč s Paďourem, uvolnil se ke střele a přesně trefil - 2:1. Od této chvíle vrhli hosté všechny síly do útoku a domácím tak otevřeli možnost k rychlým brejkům. V 87. minutě jeden z nich ještě zneškodnil hostující brankář, ale v poslední minutě už byl proti střele Voráčka bezmocný - 3:1. Domácí tak po zásluze získali vítězství i v druhém utkání této sezóny.

"Do derby jsme vstoupili dobře a vytvořili  jsme si šance, po 15min převzali iniciativu hosté a ve 41min se zaslouženě ujali vedení. O přestávce se musel v kabině zvýšil hlas a připomenout, to co jsme chtěli hrát, protože první  půle byla od nás ve stylu, nedostupování a že se nemůže nic stát. Druhý poločas už byl  podstatně lepší  a kluci využili věcí, o kterých jsme se bavili. Zápas se nám podařilo otočit větší vůlí a chtíčem po vítězství. Klukům patří poděkovaní za přístup ve druhém poločase." - J. Hubka - trenér MFK

Rozlosování podzimu

Na stránkách bylo aktualizováno rozlosování podzimní části sezóny mužstev mužů, staršího dorostu, mladšího dorostu a starších žáků.

Celý soubor je možné stánout ZDE.

Rozhovor s Janem Hubkou - trenérem mužů

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru?

S letní přípravou jsem spokojen na 80% a s posílením kádru též na 80%.

V minulé sezoně se po nerozhodném výsledku zahrávaly pokutové kopy a vítěz dostal bod navíc. Je tato novinka přínosem pro fotbal?

Já jsem pro, jelikož jsme na jaře plno zápasů zremizovali a pak urvali na penalty, tak byl pro nás každý bod dobrý ;-)

Kdo podle vás patří k favoritům přeboru, koho čeká boj o záchranu?

Kratonohy si myslím půjdou pro postupovou příčku, mají dobré vedení, ligově doplnili kádr a prezentovali se dobrým fotbalem. A na sestup nechci nikoho nominovat, budu rád, když se tyto starosti vyhnou nám.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Potvrdit umístění do 10 místa. A prezentovat hezkým a poctivým fotbalem.

Soupiska - brankáři: Holý Lukáš, Krunčík Václav Obrana: Darebník Radim, Jelen Vladimír, Zákravský Lukáš, Nejman Dominik, Kudláček Ladislav, Lukášek Marek, Junek David Záloha: Lelek Adam, Zákravský Pavel, Martin Klikar, Jakub Emlar, Soumar Nikolas, Vít Jakub Útok: Voráček Tomáš, Paďour Jan, Sedláček Pavel, Maur Vilém

+ ještě 1 hráč v jednání

Realizační tým - trenér: Jan Hubka. Asistent trenéra: Michal Hofman. Vedoucí mužstva: Petr Zelený. Lékař: Dr. Wohlfahrt. Masér: Josef Natřito. Sekretář: Jaroslav Macháček

Změny v kádru:

Příchody: Soumar – hostování Opočno, Emlar – hostování Jaroměř, Paďour Jan – návrat z hostování, Lukášek + Holý – dorost,

Ochody: Srubjan – z časových důvodů, Koza – to samé, Jirásek – ukončeno hostovaní

Ideální sestava: Krunčík – Junek, Nejman, Kudláček, Jelen – Soumar, Lelek, Zákravský P., Voráček – Sedláček, Paďour

Hvězda týmu:

Pavel Sedláček – útočník a nejlepší střelec mužstva v předešlé sezóně

Krunčík Václav – jistota mezi tyčemi

8. 8. 2015 - muži vstoupili do soutěže vítězstvím v Dobrušce

8. 8. 2015 - KP muži

TJ Dobruška - MFK Nové Město n. Met.  1:4 (0:3)

Branky: 82´ J. Mikušík - 8´ , 19´ , 35´ J. Paďour, 61´ P. Sedláček

Sestava MFK: Krunčík - Junek, Kudláček, Nejman, Darabník - Voráček, Soumar, Lelek, Vít( 55´ Maur) - Sedláček, Paďour

Sestava Dobruška: Jaška - Fišer, Hašek, Matula, Čopík, Mikušík, Hájek, Zilvar, Bohuňovský, Škoda, Žid

Rozhodčí: R. Svoboda - O. Krotil, A. Trejbal

Úvodní utkání krajského přeboru se hrálo za zničujícího vedra. V první pětiminutovce obě mužstva spíše sondovala své možnosti, pak však převzalo iniciativu mužstvo hostí. Dařilo se mu zejména v rychlých útocích, které dělaly domácí obraně velké potíže. Snaha hostí se vyplatila již v 8. min., kdy si na ideální přihrávku za obranu naběhl J. Paďour  a své sólo proměnil ve vedoucí gól MFK - 0:1. Domácí byli vývojem hry hodně zaskočeni a kupili velké množství chyb, které hosté dokázali využít. V 19. min. po přesně zahraném rohovém kopu A. Lelka dal J. Paďour hlavoudruhý gól MFK - 0:2. Po této brance se domácí přece jen zvedli a dostali se více do hry. Hrozili zejména ze standardních situací, ale obrana MFK byla pozorná. Ve 35.min. však hosté udeřili znovu. Na přesný centr D. Junka od poloviny hřiště si naběhl J. Paďour a opět hlavou přidal třetí gólMFK - 0:3. V závěr poločasu již hosté kontrolovali hru a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:3.

Do druhého poločasu vstoupili domácí z cílem ještě něco s utkáním udělat a vytvořili si územní převahu. Jejich snaha však končila na nepřesném zakončení a tak jediným výsledkem byla nastřelená tyč. Po hodině hry iniciativa domácích upadla a ke slovu přišli opět hosté. V 61. min. po trestném kopu Kudláčka svedl na vápně tvrdý souboj s obranou domácích J. Paďour, odražený míč se dostal k Sedláčkovi a ten pohotovou střelou z 20 metrů přidal další gól MFK - 0:4. Po této brance tempo hry opadlo. Hosté se již nikam netlačili a snažili se spíše držet míč. Domácím se snaha nedala upřít, ale jejich útoky neměly potřebnou agresivitu. Až v 82. min. se přece jen branky dočkali. Po zbytečné stráně míče hostů ve středu hřiště se k míči dostal J. Mikušík a vstřelil čestný gól domácích. Závěr utkání si hosté již v pohodě uhlídali a připsali si cenné vítězství.

ZM

8. 8. 2015 - dorost vítězem memoriálu Ládi Šmákala

MFK Nové Město

Smíšený tý dmorostů MFK dnes zvítězil na turnaji v Českém Meziříčí, když ve finálovém utkání po bezbrankové remíze zdolal tým Smiřic na pokutové kopy 4:3, náš Martin Hůlek pak byl oceněn jako nejlepší brankář turnaje.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů ve dvou skupinách, následně se pokračovalo boji o celkové umístění.

Utkání MFK:

MFK - Olympia HK     2:2 (0:2) Hůlek D., Práza

- Č. Kostelec     4:0 (2:0) Práza 2, Valášek, Hůlek D.

Turnaje se za MFK zúčastnili:

Hůlek Martin a Dušan, Holčík, Práza, Valášek, Vik, Borůvka, Rathouský, Zítko, Tuček, Cohorna a Hable.

"Všem zúčastněným děkuji za obětavý výkon a předvedenou hru. Vím, že to v tom vedru a s jedním hráčem na lavičce nebylo jednuduché, navíc se projevila únava ze soustředění. Dnes to však byla krásná tečka za super týdnem, zasloužili jste si to. Hezký zbytek víkendu a odpočívejte, trénink je až ve středu."

2.8.2015 - Muži v poháru přešli přes Zdelov až na penalty

TJ Sokol Zdelov - MFK Nové Město nad Metují 2:2 (0:1) p.k. 0:3

Branky MFK: 84. Zdeněk Sehnal (p.k.), 91. Jan Weisser - Paďour 2x

Sestava MFKKrunčík – Darebník, Nejman, Kudláček, Jelen – Soumar, Zákravský P., Lelek, Klikar – Voráček, Paďour

Střídali: Junek, Zákravský Lukáš, Lukášek

"Bohužel ohraná písnička posledních utkání,  za celý zápas z 8 vyložených šancí vyprodukujeme dva góly. Celý zápas se odehrával v naší režii, ale naši naivitou dáme soupeři šanci vždy utkání zdramatizovat. Bohužel to už není o tréninku, ale o hlavách a o soustředění. Je to o každém z nás, abychom k utkání přistupovali zodpovědně a s pokorou a ukázali to i na hřišti, bohužel né si jen o tom povídat před zápasem. Takhle nás každý soupeř v soutěži potrestá." - J. Hubka - trenér MFK

« Předchozí 1 27 48 49 50 51 52 53 54 79 105 Další »