8.10.2017 - Starší dorost porazil Solnici

MFK Nové Město nad Metují - SK Solnice  2 : 0 (poločas 0 : 0)

Branky: 50´Flígr Dominik, 60´ Sivý Marian

Sestava MFK: Hůlek Martin - Holčík Lukáš, Lelek Ivo, Zítko Daniel, Fidra Jakub (25´ Ťokan Vojtěch) - Petráš Šimon (55´ Sivý Marian), Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Zamastil Dominik - Flígr Dominik, Borůvka Adam

Utkání se hrálo na velmi těžkém promočeném terénu, navíc v sobotu 7.10.2017 odehrála na tomto trávníku svůj domácí turnaj starší přípravka. V prvním poločase nám působil terén značné problémy a jen těžko jsme se s touto skutečností vyrovnávali. Soupeř nás místy přehrával a jen díky skvělým zákrokům našeho brankáře Martina Hůlka jsme odcházeli do kabin s čistým kontem.

Ve druhém poločase jsem hru zjednodušili bez zbytečných parádiček ve středu pole a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V padesáté minutě se prosadil náš rychlík Dominik Flígr a následně náš žolík Marián Sivý. Po zbytek utkání jsme si již výsledek pohlídali.

Jsme rádi, že se utkání obešlo bez zranění na obou stranách a našim hráčům děkujeme za bojovnost.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

7.10.2017 – Mladší žáci odehráli 6.kolo krajského přeboru v Rychnově n.K.

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  0 : 9  (0 : 5)

MFK Nové Město n./M. – TJ Sokol Třebeš II   0 : 10  (0 : 4)

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

8.10.2017 - Muži v Třebši body nezískali

TJ Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují 4:2 (3:2)

Branky MFK12. Neuman D., 39. Valášek

Sestava MFKHolý - Soumar( 73. Maur), Darebník (C), Jelen, Kollár, Srubjan, ( 64. Borůvka), Lelek, Valášek, Semerák, Zákravský, Nejman

"První poločas, kdy jsme podali nejlepší podzimní výkon nás paradoxně stal celý zápas. Nevyužili jsme množství brankových příležitosti a místo toho, abychom o dvě branky vedli, tak jsme o jednu prohrávali, kdy jsme zejména první a třetí gól domácím darovali.Druhý poločas, domácí zlepšili defenzivní fázi, zatáhli obranný blok a my bohužel nebyli schopni navázat na výkon z poločasu prvního. Fakt, že jsme v dnešním utkání nebodovali je pro mne velkým zklamáním." - Dominik Maur

7.10.2017 - Turnaje mladších přípravek

V sobotu 7.10. jsme odehráli další kolo okresního přeboru, tentokrát v Polici nad Metují. Turnaje se zúčastnil kombinovaný tým, složený převážně z hráčů ročníku 2010, posílený o 3 zkušenější hráče ročníku 2009. S domácími jsme na úvod odehráli vyrovnaný zápas, ale nakonec podlehli 3:4. Podobný byl i průběh zápasu s Machovem (2:4). S posíleným týmem Červeného Kostelce jsme po gólových hodech nakonec vyhráli těsně 10:9. Celkově se turnaj nepovedl, hráči podali výkon na spodní hranici svých možností, zejména pak ti, na které se spoléhalo nejvíce. Omluvou pro ně není ani těžký terén.
Sestava: Hanzl, Kučera, Hubálek M., Znamenáček, Plašil, Paar, Krč, Tichý, Jakl, trenér: Martin Hubálek

V neděli 8.10. jsme v ještě horším počasí odehráli další kolo krajského přeboru proti domácímu Náchodu a spojenému týmu Dobruška/Opočno. Po dohodě s oběma soupeři odehrály zápasy stejné ročníky, i když náš tým 2010 měl posily z ročníku 2009. Nováčkovský tým v prvním zápase dominoval, hráči si s chutí zastříleli a výrazně vyhráli. S Dobruškou/Opočnem šlo výsledkově o zápas dvou rozdílných poločasů, kdy druhý ovlivnily laciné góly z naší rozehrávky. Nicméně nováčci se tuto činnost musejí naučit, výsledky nejsou v tomto ohledu důležité. Pozitivem byl herní projev tohoto týmu, kterému se zejména ve druhém zápase dalo jednoznačně říkat fotbal. Tým ročníku 2009 proti svým vrstevníkům nezklamal, největším společným soupeřem byl tentokrát podmáčený trávník. S Náchodem jsme měli lepší starty do obou poločasů, v jejich průběhu ale domácí získali převahu zejména díky individuální výbavě svých hráčů a po zásluze zvítězili. Druhé utkání se změnilo v opravdový boj, o čemž svědčí v této kategorii nevídaný fakt, že ve druhém poločase padl jediný gól. Celkově jsme tak obě utkání vyhráli díky širšímu kádru hráčů, což se projevilo v kvalitě druhému týmu. Touto cestou musíme pokračovat, naši sousedé dokáží již v této kategorii postavit jen jeden výběrový tým. Největším kladem dopoledne je, že si kluci zahráli s vyrovnanými soupeři, naopak můžeme jen doufat, že nám z extrémní zimy a deště neonemocní. Sezóna totiž ještě zdaleka nekončí!

Sestavy:
Tým 2009: Ježek, Žďára, M. Hubálek, Říha, Leugner, Řehák, Bělobrádek (Hanzl), trenér: Martin Hubálek
Tým 2010: Paar, Kučera, T. Hubálek , Škoda, Krč, Čáp, Hanzl (Bělobrádek), trenéři: Jan Bělobrádek, Tomáš Leugner
Výsledky:
MFK-Náchod 24:14
MFK-Dobruška/Opočno 11:9

7.10.2017 - Starší přípravka odehrála turnaj na domácí půdě

V sobotu 7.10. jsme odehráli první letošní turnaj na domácím "hřišti". Stav travnaté plochy byl na hraně únosnosti, bylo jen na hráčích, jak si s nepříznivým terénem poradí. První zápas jsme odehráli s Náchodem, ve druhém jsme se potkali znovu s Kostelcem/Častolovicemi a v konečném výsledku jsme opět zaostali.

1. tým - První poločas s Náchodem byl tím nejlepším, co dnes hráči předvedli. Po špatném začátku otáčíme výsledek z 0:2 na 4:2. Dále má výkon sestupnou tendenci. S papírově slabším týmem Náchoda prohráváme, což pokračuje i v dalším zápase, zejména se nám vůbec nepovedl první poločas s Kostelcem. Dobře zahrál náš nováček Adam Lorenc.

2.tým - Dnes hráči předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů, kdy vydrželi hrát ve vysokém tempu po celý turnaj. Dnes nemám hráčům co vytknout, všichni bojovali a nic nevypustili. Takže zbývá jen chválit. Jedinou kaňkou bylo neproměňování šancí, což se projevilo v konečných výsledcích. Ve druhém poločase s Náchodem jsme o výhru přišli brankou v posledních vteřinách, s Kostelcem jsme ve druhém poločase také prohráli, přesto jsme si vypracovali několik šancí a obdržené góly byly spíše po našich chybách, pramenících z únavy, než po vypracovaných akcích soupeře. Dobře nám dnes zachytal Štěpán Čáp, nejlepším hráčem v týmu byl Fanda Škoda.
     Poděkování zaslouží Michal Dusílek a Matěj Lácha, kteří přijeli pomoc po odehrání zápasu za mladší žáky a rodiče, kteří nám v průběhu zápasů fandili.

trenéři MP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba

Sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba - Martin Vecko, Tomáš Kirschlager, Tomáš Zelený, Petr Koza, Jan Havelský, Karel Dašek, Adam Lorenc, Michal Dusílek

2. tým - Štěpán Čáp - Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Adam Hronovský, Vojtěch Bělobrádek, Lukáš Kumprecht, Matěj Lácha

7.10.2017 - Starší žáci prohráli na těžkém terénu v Broumově

Na velice těžkém a podmáčeném terénu pokračoval pro starší žáky krajský přebor v sobotu 7.10. zápasem na hřišti Slovanu Broumov.

Začátek tradičně zaspáváme a soupeř po dvaceti vteřinách, z první akce, jde do vedení. Soupeř má převahu a mi hrozíme jen z brejků. Jenže střelu Adama Buriánka soupeřův gólman vytěsnil nad a akce Rücker – Šafář se k zakončení ani nedostala. Nedáš – dostaneš a tak soupeř ve 14. minutě navyšuje vedení. O dvě minuty později jsme opět v rychlém protiútoku, jenže Honza Šafář jej řeší individuálně na místo přihrávky osamocenému Davidu Rückerovi. Ve 32. minutě se dostává do úniku David Rücker a snad z obavy aby nepřestřeli se napřahuje ke střele téměř z poloviny hřiště a střela zapadá za záda gólmana soupeře. Bohužel druhý poločas začíná obdobně jako ten první. Nedůrazný odkop Petra Valtery nabízí třetí gól soupeři a naše hra se hroutí. V 16. minutě nechávají naši obránci gólmana na holičkách, ten si sice tváří v tvář útočníkovi na střelu sáhl, brance ale nezabránil. A když v 22. minutě neuhlídal Matyáš Novotný dorážejícího soupeře je náš gólový příděl uzavřen.

Nemůžeme se vymlouvat na terén, ten byl pro obě mužstva stejný. Zatímco soupeř dobře a jednoduše kombinuje a na minimum přihrávek projíždí našimi řadami jako nůž máslem (v tomto případě spíš blátem) naše přihrávky se topí v nepřesnostech o zpracování míče ani nemluvě. Kluci si musí sami sáhnout do svědomí, zda je fotbal baví a zda jsou ochotni se pro tým umazat.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

MFK : Slovan Broumov  1:5  (1:2)

Branka MFK: Rücker

30.9.2017 - O víkendu pokračoval i KP mladších žáků

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – Vamberk/Rokytnice  3 : 1  (2 : 0)

Branky:  Lácha, Čížek, Týfa

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov  2 : 8  (0 : 5)

Branky: Čížek, Kuřátko

Trenéři MŽ

1.10.2017 - Starší přípravka jednou vyhrála a jednou prohrála

5.kolo KP jsme odehráli na hřišti v České Skalici s domácí Rozkoší a týmem z Rychnova nad Kněžnou.
      Dnes jsme se pokusili o změnu s tím, že postavíme 2 vyrovnané týmy. Konečný výsledek - na jedné straně výhra nad Rozkoší (které však chybělo několik hráčů)  a obdržení o 11 branek s Rychnovem méně, než v našem předchozím setkání. Na straně druhé jsme rodičům a přihlížejícím nepředvedli téměř žádnou fotbalovou kvalitu, chybí kombinace a základní fotbalové návyky. Někteří naši hráči bojují na pokraji svých sil a ti si zaslouží velkou pochvalu, bohužel se to nedá říct o všech. Pokud chceme být soupeřům vyrovnanějšími protivníky, měli by hráči svůj přístup změnit. Není možné, aby půlka týmu bojovala a druhá jen přihlížela. To se týká i tréninku, kde vše začíná. Setkáváme se s velkou nedisciplinovaností, někteří hráči stále trénink narušují svým chováním, neposlušností a nezájmem. Pokud hráči přístup nezlepší, budeme podávat výkony jaké podáváme.

Sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba - Michal Dusílek, Martin Vecko, Tomáš Kirschlager, Tomáš Zelený, Štěpán Zámečník, Filip Hnik, Adam Hronovský, Vojtěch Bělobrádek

2. tým - Štěpán Čáp - Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Jáchym Komár, Matěj Lácha, Jan Havelský, Karel Dašek, Matyáš Čapek, Petr Koza

30.9.2017 - Starší dorost vysoko zvítězil

TJ Tatran Hostinné - MFK Nové Město nad Metují  1 : 12  (poločas 0 : 8)

Branky: 3´, 15´ Zítko Daniel, 7´, 16´, 22´, Flígr Dominik, 8´ Borůvka Adam, 11 Zamastil Dominik, 29´, 50´ Hůlek Dušan,  46´, 67´ Sivý Marián, 55´ Tesař Filip

Sestava MFK: Hůlek Martin - Holčík Lukáš, Lelek Ivo, Fidra Jakub - Petráš Šimon, Zítko Daniel,  Zamastil Dominik (46´ Sivý Marian) - Novák Tomáš -  Flígr Dominik, Hůlek Dušan, Borůvka Adam (46´ Tesař Filip)

Bez ohledu na výsledek utkání nutno podotknout, že domácí tým nastoupil do zápasu se sedmi hráči ročníku 2002 (tedy o 2-3 roky mladšími než jsou naši borci). Přejeme jim, aby vydrželi a i přes nepříznivé skóre se fotbalu věnovali a věříme, že se výsledky dostaví.

Cílem pro náš tým bylo jednak "protočení" hráčů na postech, na kterých nejsou zvyklí hrát a také vyzkoušení ofenzivního herního systému 3-3-1-3. Nebudeme hodnotit utkání, jelikož výsledek hovoří jasně.

Vyzvedneme pouze několik pozitiv:

Adam Borůvka odehrál velmi kvalitně první poločas a odjel doplnit náš "A" tým, následně po utkání doplnili "A" tým hráči Dominik Flígr, který odehrál další poločas utkání KP mužů a Dušan Hůlek, který střídal v druhém poločase v "A"týmu.

Marian Sivý, který se vrátil po zranění, odehrál velmi kvalitně druhý poločas, vstřelil  dvě branky a výrazně upozornil na svůj potenciál.

Filip Tesař se zúčastnil utkání i přes to, že je nachlazený.

Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a následně též všem rodičům, kteří poskytli logistický servis na utkání.

Trenéři: Soukup Václav, Janeček Ivo

30.9.2017 - Mladší přípravka odehrála 2 turnaje

Sobotní program mladší přípravky budil značné rozpaky. Nejenže nám opět kolidovaly turnaje krajského a okresního přeboru, v obou jsme se navíc měli utkat s lídry soutěží a naopak i s celky z konce tabulky. Nakonec jsme odehráli úspěšné turnaje v pěkném počasí, ke spokojenosti kluků, rodičů i trenérů.

V Rasoškách proběhlo další kolo krajského přeboru. Domácí tým je výkonnostně slabší, naši hráči tak měli v úvodním utkání dostatek prostoru na vyzkoušení přihrávek a kombinací. Celkové skóre 61:5 nebylo důležité, protože hlavní úkol nás teprve čekal. Proti Solnici, jejíž kvalita přesahuje hranice kraje, jsme tentokrát postavili pouze zkušenější hráče. První tým odehrál oba poločasy vyrovnaně (0:5, 1:7) díky celoplošnému bránění, hráči se nebáli ani zaútočit, v koncovce chyběla i trocha štěstí, skóre mohlo být ještě příznivější. Druhý tým ze sebe v prvním poločase otřepal respekt až po 5 minutách, v nichž obdržel 5 branek, pak se rozehrál k vyrovnané partii (2:7). Druhý poločas se jediný výsledkově nepovedl (0:14), zejména vinou úbytku sil. Kluci tentokrát zaslouží velkou pochvalu, hráli prakticky bez střídání, proti silnému soupeři si ověřili, že s ním mohou sehrát vyrovnané utkání, pokud budou herně disciplinovaní. V tomto ohledu vynikl Tony Hubálek, jediný hráč ročníku 2010, který z pozice útočníka plnil obranné povinnosti naprosto příkladně.

V Červeném Kostelci se představili hráči ročníku 2010, doplnění stejně jako minulý týden o 2 posily z předpřípravky. Kluci se s velkým hřištěm stále teprve seznamují. Největším problémem je absence „přirozeného“ brankáře, hráči se na tomto postu střídají, důsledkem jsou nepřesnosti v rozehrávce a z toho plynoucí velké množství obdržených gólů. To poznamenalo zejména úvodní utkání s Hronovem (1:12). S V. Jesenicí již kluci podali lepší výkon, výsledek ovlivnil jediný hráč soupeře, který svojí výkonností do této soutěže nepatří (2:16). Do varu dostal fandící rodiče až poslední zápas s týmem domácích, kteří také nastupují s nováčkovským týmem. Naši hráči vybojovali vítězství 11:3, čímž završili příjemný dojem z prosluněného odpoledne v krásném fotbalovém prostředí.