14.10.2018 - Muži vezou z Olympie Hradec králové 3 body

MFK

FC Olympia Hradec Králové-FC Kratonohy B – MFK Nové Město nad Metují 2:3 (1:1)

Branky MFK: Jelen, Lelek, Flígr

Sestava MFK: Maur – Jelen, Soumar, Srubjan, Lelek, Klikar (26. Valášek), Vít, Borůvka (87. Hůlek), Flígr, Zákravský, Holčík (37. Novák)

Hosté sice od 15. minuty prohrávali, ale díky brankám Jelena a Lelka na přelomu poločasů zápas otočili ve svůj prospěch. Pojistku pak přidal v 62. minutě Flígr. Na konečných 2:3 korigoval domácí Kabeláč v 82. minutě.

Víkendové turnaje mladší přípravky

MFK

Mladší přípravka A zajížděla až do dalekého Vrchlabí, kde sehrála turnaj s domácími a hosty z Třebše.  Chlapci potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a jasně přehráli domácí Vrchlabí. S Třebší to ovšem byl jiný oříšek. Navzdory prvnímu poločasu, který jsme vyhráli se nám nepovedlo ve druhém navázat na kvalitní výkon a prohráli jsme. Celkově jsme ze čtyř poločasů vyhráli za tento turnaj 3, ovšem součtově to tentokrát nestačilo více než na 3 body. Přesto hráči předvedli kvalitní a bojovný výkon na který jsme ostatně poslední týdny zvyklí. Příští týden sehrají naši borci opět turnaj v České Skalici. A poté na závěr podzimní části sezony odehrají domácí turnaj.

Mladší přípravka B odehrála v sobotu první domácí turnaj, kde se utkala s hosty z Hronova a favoritem a prvním týmem tabulky Velkou Jesenicí.

První zápas byl velice vyrovnaný a chlapci podávali opravdu velmi dobrý a bojovný výkon, ovšem dvě drobné chyby v závěru zápasu nás připravili o bodový zisk a nakonec jsme prohráli 4:3. K dalšímu utkání nás proti Velké Jesenici posílil Lukáš Macháček, ročník narození 2013, jednoznačně nejmladší účastník turnaje, ale už po pár minutách ukázal společně s o rok starším Šimonem Škodou, že jsou to skutečně velcí talenti novoměstského fotbalu. Lukáš Macháček v útoku obral o dvě hlavy většího protihráče o balon a zkušeno předložil nabíhajícímu Šimonu Škodovi před brankou a ten se nemýlil. Bylo z toho vedení 1:0. Soupeř pak předváděl proč je na prvním místě tabulky, ovšem narážel na výborně chytajícího Vojtu Čápa, který držel naděje na dobrý výsledek. Ke konci poločasu přece jenom soupeř vyrovnal. V druhém poločase se hra příliš nezměnila. Naši borci bojovali o každý balon a snažili se zaskočit kvalitního soupeře, který podnikal nebezpečné akce. Po jednom ze závarů před brankou Jesenice dorazil míč do branky Václav Hoffinger a najednou jsme byli blízko skutečnému úspěchu. Bohužel soupeř ještě dokázal zabrat a vyrovnal na konečných 2:2 a tak se šlo na penalty. Zde předvedl svou kvalitu Vojta Čáp, který chytil 5 ze 7 penalt, naši borci dokázali oproti tomu vstřelit o dvě branky více než soupeř a na penalty zvítězit.

Velká pochvala patří všem borcům, kteří nastoupili a odvedli skutečně skvělé výkony a potěšili domácí příznivce a rodiče.

14.10.2018 - Starší žáci těsně porazili Broumov

MFK

MFK : Slovan Broumov  2:1  (0:0)

Branky MFK: Čížek, Smola

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Novotný, Knap, Týfa, Matouš, Čerenkov, Čížek, Smola, Dubský, Šafář, Štěpán, Lepšík

Slunečná a větrná neděle 14.10. byla hracím dnem starších žáků, kteří na domácím hřišti hostili Slovan Broumov.

Soupeř ze špičky tabulky se do nás od úvodního hvizdu pustil, jenže netušil, že tento zápas bude „one man show“ našeho brankáře. Neuběhly ani tři minuty utkání a domácí gólman musel hasit loženku soupeře. Pět minut na to nadvakrát likvidoval soupeři brejk. A minutu před poločasem ještě chytá soupeřovu dorážku.  I po změně stran pokračuje tlak soupeře. Ve 40. minutě ještě brejk soupeře zastavil Lukáš Knap. Tři minuty na to se ale dva hráči Broumova dostávají za naší obranu a hosté jdou do vedení. Jenže ani ne minutu na to, se po chybě obránců hostí dostal k míči neúnavný Vojta Čížek a vyrovnává. To soupeře nabudilo a v následujících minutách se před naší brankou dějí neuvěřitelné věci – takový permanentní závar.  Ten ale ukončuje  v 48. minutě Tomáš Smola, když se po jednom z mnoha osvobozujících odkopů naší obrany, dostává do brejku a posílá nás do vedení.  A mohl jej ještě pojistit když se v 64. minutě dostal znovu sám před gólmana hostí ale tentokrát bez gólového efektu. Soupeř se ale nechtěl smířit s nepříznivým stavem a usiloval o vyrovnání. Naši kluci se jej snažili ze všech sil držet co nejdál od brány, přesto se ale soupeř dostal na dostřel, domácí brankář ale jeho střelu tři minuty před koncem zlikvidoval.  A pak už mohly začít oslavy, radost a děkovačka divákům. Čert vem body za vítězství, tohle je daleko důležitější.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva  

14.10.2018 - Straší přípravka B odehrála další kolo OP

MFK

V neděli 14.10.2018 odehrála starší přípravka "B" další kolo okresního přeboru, tentokrát v Polici nad Metují. Dnes tým vytvořili tři zkušení hráči ročníku 2008, dva z roč. 2009 a tři nováčci. 

     V prvním utkání proti Meziměstí jsme zbytečně ztratili body, v zápase jsme měli převahu, ale zradilo nás přesnější zakončení. Buď jsme se do branky netrefili vůbec, popřípadě jsme trefovali soupeřovu brankařku. Náladu jsme si nezlepšili ani ve druhém zápase s domácí Policí nad Metují, přitom poločasové skóre 1:2 nevypadalo nějak beznadějně. Bohužel jsme začali kupit chyby a soupeř dával gól za gólem. Nováčci na odhodlanějšího soupeře nestačili a neporadili si s ním ani ti zkušenější a spíše ztráceli z každým dalším gólem chuť do hry. Nakonec jsme si mohli zakřičet vítězný pokřik po zápase se soupeřem z Velkého Poříčí. Do hry se nám konečně vrátila chuť a najednou nám sebevědomí narostlo. Po debaklu z předchozího zápasu, jsme si tentokrát zastříleli my a z turnaje nakonec odjížděli s lepší náladou.
 
Hronovský Vladimír
 
Sestava : Jakub Hanzl, Vojta Kučera, František Sláviček, Patrik Smola, Marek Vintera, Lukáš Lochman, Fanda Škoda, Adam Hronovský
 
Výsledky:
MFK - Meziměstí 2:3 (Lochman 2x), Police n.Met. "želvy" 3:9 (Škoda 2x, Lochman), Velké Poříčí 10:2 (Lochman 4x, Hronovský 3x, Hanzl 3x)

13.10.2018 - Starší přípravka dvakrát porazila Rychnov

MFK
V sobotu dne 13.10.2018 jsme v 7. kole KP starších přípravek na domácím hřišti přivítali tým z Rychnova nad Kněžnou, se kterým jsme následně sehráli dvě utkání. Hrálo se o druhé místo v naší skupině, které jsme uhájili a soupeři v tabulce odskočili. 
 
r. 2008 - Dnes nastoupil kompletní ročník 2008 a kluci předvedli, že když hrají jako tým a ne každý sám na sebe, tak se jim daří a výsledky se dostavují. V prvním zápase to ještě neklapalo na 100%, zde lze ocenit, že kluci v druhém poločase odvrátili nepříznivý stav a dotáhli jej k remize. Druhý zápas byl z naší strany již lepší a oba poločasy jsme vyhráli. Potěšující je, že se nám lepší rozehrávka od brankáře a vzadu tolik nechybujeme. Dnes nebudu chválit jednotlivce, protože každý k výkonu a výsledkům přispěl svým dílem a pochvalu zaslouží všichni.
 

r. 2009 -  V 1. poločase prvního zápasu jsme začali zvolna. Kluci jakoby se rozkoukávali a výsledkem byla poločasová prohra 1:2. V druhém poločase však již výkon šel nahoru, kluci začali lépe kombinovat a podařilo se i otočit skóre na konečných 4:2. Ve druhém zápase již náš tým dominoval a konečný výsledek 8:4 v náš prospěch o tom jasně hovoří. K dnešnímu výkonu nám pogratulovali i trenéři soupeře, což potěší a ceníme si toho. Jsem rád, že po nepovedeném výkonu z minulého týdne se z tohoto kluci rychle oklepali a navázali na výkony, které podávali v průběhu celé sezóny. Takže za dnešek klukům děkuji a velká pochvala!!!  

 
trenéři SP:
Vladimír Hronovský a Martin Hubálek
 
Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Adam Hronovský, Filip Hnik, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Matyáš Celik, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman
tým 2009 - Dan Žďára, Kuba Hanzl, Matyáš Hubálek, Ondřej Říha, Jan Ježek, Václav Poláček, Vojta Kučera, Václav Leugner, Sam Řehák
 
Výsledky:
MFK -  Rychnov nad Kněžnou 9:5 
tým 08  5:3 (2:0, 3:3)
branky : O. Kozák 2x, E.Kozák, Škoda, Hnik
tým 09  4:2 (1:2, 3:0)
branky : Poláček, Říha, Leugner, Hubálek
 
MFK -  Rychnov nad Kněžnou 16:6
tým 08  8:2 (4:0, 4:2)
branky : Lochman 3x, Škoda 2x, Hnik, Bělobrádek, Hronovský 
tým 09  8:4 (2:2, 6:2)
branky : Poláček 5x, Leugner 2x, Ježek

11.10.2018 - Předpřípravka 2x vysoko zvítězila

MFK
JAKO OS mladších přípravek pokračoval ve čtvrtek 11.10.2018 již 6 kolem.Tentokrát jsme hráli v Rasoškách a našimi soupeři byl domácí tým a mužstvo FK Jaroměř.Naši kluci opět potvrdili svou suverenitu v této soutěži a s přehledem své soupeře porazili.I přes vysoká vítězstvi v obou utkáních jsme dnes moc spokojeni s předvedenou  hrou nebyli a je stále na čem pracovat.
Výsledky utkání:
MFK N.Město n.M. - FK Jaroměř               13 : 1 / 4 : 0 /
střelci branek: Macháček Lukáš 6x,Jaroš Jan 3x,Mencl Patrik 2x,Škoda Šimon 2x
 
MFK N.Město n.M. - TJ Rasošky                14 : 2 /8 : 0 /
střelci branek: Mencl Patrik 5x,Macháček Lukáš 4x,Škoda Šimon 3x,Dyntar Marek,Sedláček Adam
Zápasy odehráli:
Mencl Patrik,Macháček Lukáš,Dyntar Marek,Škoda Šimon,Jaroš Jan,Sedláček Adam,
 
trenéři:
Macháček Lukáš
Macháček Jaroslav

6.10.2018 - Mladší přípravka B odehrála turnaj v Zábrodí

MFK

V sobotu zajížděla mladší přípravka B na hřiště do Zábrodí, kde se utkala s domácími a hosty z Police nad Metují. Dle našeho názoru nejtěžší los nás nezastihl v nejlepším rozpoložení, když se nám ještě na poslední chvíli omluvili 3 hráči a tak jsme museli odehrát turnaj bez střídání.

Proti Polici podali naši chlapci velice kvalitní a bojovný výkon a dlouho drželi s početnějším soupeřem krok a v poločase sice prohrávali 3:1, ale po přestávce dokázali zápas zdramatizovat na 4:3. Jenže nakonec se začala projevovat početní převaha soupeře a naopak našim borcům začali docházet síly. Nakonec jsme prohráli 9:3, kdy se o všechny branky postaral Martin Šulc. Druhý zápas už byl pouze formalitou neboť kvalitní soupeř nás celý zápas tlačil a my nevyužili naše šance, pravděpodobně i kvůli chybějícím silám útočníků, a tak jsme utrpěli nejhorší letošní prohru 15:0.

Ačkoliv to výsledkově nevypadalo, i torzo týmu si zaslouží obrovskou pochvalu, protože dokázali hrát v malém počtu, bez střídání a proti vyspělejšímu soupeři a rozhodně se nemají za co stydět, což potvrdili i přítomní diváci, kdy vyprovodili naše borce potleskem za jejich bojovný výkon.

V neděli zajížděla mladší přípravka A na dvojzápas se sousedy z Náchoda na krásné hřiště do České Skalice. To co nás postihlo o den dříve se naštěstí neopakovalo a nastoupili jsme v téměř nejsilnější sestavě a na hřišti to bylo znát. Soupeře jsme nepouštěli dohry a oproti turnaji v Trutnově jsme i proměňovali naše šance a tak jsme si brzy vypracovali vysoký náskok. Chlapci mohli v uvolněné atmosféře předvádět skutečně pěknou podívanou všem přítomným divákům. V obou zápasech jsme zvítězili a předváděli skutečně kvalitní výkon plný bojovnosti a pohledných kombinací. Na závěr se objevilo pár chybiček z nepozornosti, ale celkově si všichni zúčastnění zaslouží pochvalu za přístup a nasazení.

O následujícím víkendu jede v sobotu mladší přípravka A na turnaj až do Vrchlabí, kde se utkáme s domácími a Třebší. Oproti tomu mladší přípravka B si zahraje turnaj na domácím hřišti proti Hronovu a Velké Jesenici. Oba turnaje začínají v 9 hodin.

7.10.2018 - Muži vezou z Police debakl

MFK

Spartak Police nad Metují - MFK Nové Město nad Metují 7:0 (3:0)

Sestava MFK: Holý - Srubjan, Jelen, Vít (81. Maur), Lelek, Zákravský, Soumar, Klikar, Borůvka, Holčík, Novák (46. Valášek)

Poličtí začali pěkně zostra a už ve 13. minutě slavili úvodní trefu. Po přetaženém rohu vracel míč do „ohně“ Jandík a Awuku z malého vápna nezaváhal – 1:0. O deset minut později už to bylo v Polici o dvě branky. Po kombinaci ve středu hřišti se dostal míč k Jarošovi, který zvedl hlavu a zamířil přesně k tyči – 2:0. Ve 29. minutě se do ofenzivy zapojili i poličtí obránci, Hejnyš vrátil míč do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Mucha a podél gólmana upravoval na poločasových 3:0.

Čtvrtý gól přidala Police po hodině hry. To Šolc našel krásným centrem Muchu, který nikým neatakován zamířil do protipohybu novoměstského brankáře – 4:0. V 77. minutě domácí Awuku obešel dva hráče soupeře, kolmicí našel Jaroše, a ten podél gólmana zvyšoval už na 5:0. V 82. minutě centr do vápna zasáhl novoměstský hráč rukou a kopala se penalta. K ní se postavil Awuku a s přehledem proměnil – 6:0. V 83. minutě se blýskl krásnou samostatnou akcí Jaroš, který si nakonec kličkou posadil i brankáře a uzavřel na konečných 7:0.
Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbalova-police-zostudila-v-derby-nove-mesto-20181008.html

7.10.2018 - Starší žáci vysoko prohráli

MFK

FK Černilov / FK Jaroměř : MFK   8:0  (1:0)

Sestava MFK: Bartošík – Týfa, Novotný, Knap, Valtera, Matouš, Čerenkov,  Lepšík, Čížek, Dubský, Štěpán

Po celý zápas byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Ač máme na soupisce hráčů tabulkově plný stav kvalita chybí. Víme to my a bohužel to vnímají i kluci. Je smutné pozorovat hráče, který vybojuje míč a na místo jednoduché přihrávky se raději otočí, protože předpokládá, že spoluhráč by to zkazil. A tak ti co by měli tým táhnou propadají skepsi a hra je přestává bavit. A je to znát i na přístupu k tréninku a bez tréninku se zlepšit nemůžeme. Jako v začarovaném kruhu. Jak z něho ven kluci asi vědí, protože při odchodu do šaten byly vysloveny pochyby o jejich trenérskému vedení. Za domácí úkol tak mají promyslet a na následujícím tréninku říci co, nebo koho, chtějí změnit.

Tomáš Bartošík

7.10.2018 - Starší přípravka hrála i OP

MFK

Náročnou neděli pro starší přípravku doplnil turnaj okresního přeboru na Babím, jehož se zúčastnil náš rezervní tým. A aby nešlo o souběh jednoduchý, čekal nás zde 1. a 3. tým tabulky. Ocenění zaslouží Lukáš Lochman, který družstvo posílil dobrovolně a jako správný kapitán je nakonec dovedl k solidním výsledkům.

V prvním utkání s lídrem tabulky z Č. Skalice jsme se snažili zodpovědně bránit a nepustit soupeře do jeho obávané kombinační hry. V prvním poločase se nám to dařilo ukázkově, za vše hovoří skóre 0:1. Ve druhém poločase jsme již inkasovali víckrát, všichni kluci ale odehráli utkání na hranici svých možností a příjemně překvapili. Podobně se nám dařilo i proti V. Jesenici/Zábrodí, soupeř předvedl dynamičtější herní projev, jehož bránění nám dělalo větší potíže.

V posledním utkání proti domácím se hráči uvolnili a proti výkonnostně vyrovnanému soupeři si konečně chtěli zahrát fotbal. Stejně jako minulý týden to ovšem úplně nevyšlo. Soupeře jsme přehrávali, ale neproměňovali jasné šance, naopak jsme sami inkasovali po trestuhodných chybách. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, který až v 6. sérii rozhodl Lukáš Lochman.

Výsledky:

MFK – Rozkoš Č. Skalice 0:6, - V. Jesenice/Zábrodí 0:6, - Babí 5:4 (PK)

Sestava (branky):

Žďára – Celik, Lochman (4), Řehák, Bělobrádek, Sláviček, Smola, Vintera

trenér Bělobrádek

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 32 63 94 125 Další »