Report z turnajů mladší přípravky

Mladší přípravka A se představila na hřišti FC HK, kde se utkala s týmy FC HK a Jičína. Na Háječku navázala na dobré výkony z předcházejících utkání a v obou zápasech zvítězila. V prvním zápase s FC HK byla cítit úvodní nervozita, ale s postupem času kluci získávali sebevědomí a zjistili, že hrát se dá s každým a toto utkání zaslouženě vyhráli. V druhém zápase naši hráči celou dobu dominovali, předváděli pěkné kombinace a soupeře rozstříleli vysoko 15:3. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni hráči.

Naproti tomu náš B-tým mladší přípravky poněkud oslaben o dva nemocné spoluhráče nezažil tak pěkný turnaj jako A-tým. Zavítali jsme na hřiště do Zábrodí, kde jsme se utkali s domácími a hosty z Broumova. V prvním utkání proti Broumovu naši hráči, posílení o Šimona Škodu ročník 2012 z předpřípravky, podali nebojácný výkon a zaskočili soupeře dokonce vedením 3:0. Bohužel se projevila lehká nezkušenost našich borců a nakonec jsme prohráli 4:5. K druhému utkání jsme nastoupili proti domácím, kteří byli favority. Opět se nám povedl úvod zápasu a dlouho jsme vedli 1:0, ovšem kvůli zmíněným absencím jsme střídali pouze 1 hráče a tak nás soupeř postupně začal přehrávat a nakonec zvítězil 1:10. Pochvala ovšem za celkový přístup a nasazení do konce zápasu patří všem hráčům, ačkoliv to běžně neděláme, tak bych rád vyzdvihl výkon nejmladšího účastníka turnaje Šimona Škody, který se prosadil celkově třemi brankami a navzdory menšímu vzrůstu zejména proti soupeři ze Zábrodí předvedl, že v Novém Městě máme velice šikovné fotbalisty.

22.9.2018 - Starší přípravka odehrála 4. kolo

V sobotu 22.9. jsme odehráli již čtvrté kolo KP starších přípravek a měli jsme poprvé možnost ukázat se před domácím publikem. Našim soupeřem byl spojený tým Týniště/Borohrádku, se kterým jsme odehráli dva zápasy. S tímto mužstvem jsme se utkali minulý víkend, takže jsme věděli, co můžeme očekávat a rovněž jsme chtěli soupeři vrátit těsnou porážku. To se nám nakonec také podařilo.

tým 2008 - V prvním utkání jsme soupeře téměř nepouštěli do zakončení a pouze díky našemu nepřesnému zakončení neskončilo vyšším rozdílem. Do druhého zápasu jsme udělali změny v sestavě, Fanda Škoda nastoupil v druhém týmu a nás doplnil Kuba Hanzl. V prvním poločase jsme se novému rozestavení nepřizpůsobili a prohráli jsme jej o 4 branky. Do druhého poločasu jsme sestavou opět trochu zahýbali, výkon se rapidně zlepšil a tentokrát jsme si s chutí zastříleli my. Přihlížejícím rodičům kluci předvedli, že se jejich výkony zlepšují. Klukům opět děkuji za předvedený výkon.

tým 2009 -  Hráči k oběma zápasům přistoupili zodpovědně a i přes citelná oslabení hlavně na postu obránců se nám před domácím publikem podařilo zvítězit a tím i udělat radost přítomným rodičům, prarodičům a ostatním divákům, kterým tímto opět děkuji za podporu našeho týmu. Dnes chválím celý tým za kolektivní výkon a doufám, že na tento navážeme v dalších zápasech.

trenéři SP: Hronovský, Hubálek

Sestava :
tým 2008 - Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Adam Hronovský, Filip Hnik, Štěpán Škoda, Oliver Kozák
tým 2009 - Dan Žďára, Kuba Hanzl, Matyáš Hubálek, Jakub Bělobrádek, Václav Leugner, Jan Ježek, Václav Poláček, Matyáš Celik

Branka MFK:  Junek

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Knap, Týfa, Matouš, Čerenkov, Dubský, Smola, Čížek, Junek, Šafář, Štěpán

V sobotu 22.9. byli starší žáci hosty na hřišti SK Jičín.

V prvním dějství se hrálo více méně od vápna k vápnu. Oba brankáři řešili jen náznaky brejků a malé domů. V páté minutě sice po chybě domácího gólmana prošel míč podél celé brány, nebyl tam ale nikdo, kdo by jej do ní dorazil. Domácí gólman svou chybu zanedlouho napravil, když nepostil do zakončení brejk Tomáše Smoly. To bylo ale od obou mužstev v první půli vše.

Do druhé půle jsme trochu přeskupili sestavu a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Jenže jsme se nedokázali prosadit střelecky. Tak dlouho jsme si připravovali míč na střelu až jsme o něho přišli. A těch pár střel (rozuměj: pár = dvě) byla práce pro podavače míčů. Našeho zmaru využil soupeř a začal nás přehrávat. V jednu chvíli nás téměř nepustil přes půlící čáru. Ale i když těch jeho pár střel bylo nebezpečnějších, rovněž minuly bránu. Ale jak se soupeř snažil útočit jeho zadní řady řídly a právě v tu dobu dostal Pavel Matouš přihrávku do pravého křídla, zatáhl míč před brankovou čáru, vyslal zpětnou přihrávku na penaltu a Tomáš Junek propálil vše co stálo před ním.  Zanedlouho mohl Pavel Matouš pojistit vedení, ale daleko minul. O zisku bodů tak v tomto utkání rozhodla jediná střela mířící mezi tyče.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

20.9.2018 - Předpřípravka hrála v Náchodě

JAKO - OS mladších přípravek pokračovala ve čtvrtek 20.9. 2018 již 3 kolem.Utkání se hrála na Hamrech v Náchodě a jednalo se prakticky o odvety z minulého kola,když našimi soupeři byli hráči J.Machov a FK Náchod.
Tentokrát jsme nebyli spokojeni s předvedenou hrou.Někteří kluci byli během obou utkání hodně nepozorní,dost chybovali,špatně bránili a brankové šance,kterých bylo mnoho, lehce zahazovali.Přesto dokázali své soupeře přestřílet, tak jsme spokojeni jen s výsledky utkání.
Výsledky utkání:
MFK Nové Město - FK Náchod                      7 : 3  /4 : 2 /
střelci branek:Macháček Lukáš 4x,Dyntar Marek,Jaroš Jan,Mencl Patrik

MFK Nové Město - Jiskra Machov                 7 : 5 / 5 : 1 /
střelci branek: Mencl Patrik 3x,Macháček Lukáš 2x,Škoda Šimon 2x

Zápasy odehráli:
Mencl Patrik,Macháček Lukáš,Dyntar Marek,Jaroš Jan,Škoda Šimon,Ducháč Jan,Sedláček Adam

treneři
Macháček Lukáš
Macháček Jaroslav

Starší přípravka odehrála odložené 1.kolo KP v Solnici

Ve středu 19.9.2018 jsme odehráli odložené 1.kolo KP v Solnici. Soupeřem v obou zápasech nám byl domácí tým, suverén naší skupiny v KP.

tým 2008 - Pokud bychom pominuli začátek prvního poločasu a konec druhého v prvním zápase, bylo by hodnocení velmi dobré. Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu a brzy prohrávali 0:4. Když se kluci oklepali, najednou zjistili, že se se soupeřem dá hrát. Něco podobného se opakovalo ve druhém poločase, ve kterém jsme se ujali vedení, ale pak jsme dostali v rychlém sledu několik branek. Tyto však mužstvu nelze vyčítat, padly ze situací, které se teprve učíme. Do druhého zápasu jsme trochu pozměnili sestavu a odehráli nejlepší zápas proti tomuto soupeři. Vzadu jsme se nedopustili tolika chyb a v útoku trestali. První poločas jsme vyhráli, branku jsme obdrželi několik vteřin před koncem. Druhý poločas byl vyrovnaný, po pěkné akci soupeř skóroval a my jsme bohužel v závěru pouze orazítkovali tyč. Za výkon kluky chválím.

tým 2009 -  Toto měření, které se dá směle časově porovnat s utkáním mužů (2 x 40 minut) pro nás vůbec nevyznělo špatně! K utkání jsme nastoupili s dostatečným počtem hráčů (čtyři na střídání) a toto se projevilo na celkovém výkonu i výsledku. Kluci přistoupili k utkání zodpovědně se snahou o plnění pokynů stanovených před utkáním. Jediný slabší okamžik si náš tým vybral ve třetí dvacetiminutovce, kdy jsme asi během 5-ti minut dostali tři velmi laciné góly. Naprostým opakem pak byla poslední čtvrtá dvacetiminutovka, kdy jsme se soupeřem sehráli naprosto vyrovnanou partii a výsledkem této části utkání byl stav 4:4, kdy takový výsledek se s tímto soupeřem  podařil klukům uhrát poprvé v jejich vzájemných soupeřeních.
Toto celé dvojutkání nelze hodnotit jinak než velkou pochvalou pro celý tým, zejména pak zmíněných posledních 20 minut, kdy se výkon týmu skutečně podobal představám trenérů!!!

Předvedený výkon byl zcela určitě dobrou pozvánkou pro všechny rodinné příslušníky na sobotu 22.9.2018, kdy hrajeme 1. turnaj na domácím hřišti od 9.00 hod. Jediné negativum zápasu bylo zranění Sama Řeháka, jemuž tímto přejeme brzké uzdravení!!!

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Eliáš Kozák, Adam Hronovský, Tomáš Ludvík, Štěpán Škoda
tým 2009 - Dan Žďára, Kuba Hanzl, Vojta Kučera, Matyáš Hubálek, Jakub Bělobrádek, Václav Leugner, Jan Ježek, Václav Poláček, Sam Řehák, Ondra Říha

Dobruška - MFK N.M.
Tento zápas bych hodnotil vcelku pozitivně. Po dvou odehraných poločasech, kdy naši hráli s dobrým nasazením, jsme prohráli solidním výsledkem 0:6.
Kostelec/Častolovice- MFK N.M.
Druhý zápas se jisto jistě dá označit za propadák. Na něm mají vinu bohužel všichni od trenérů samotných, až po téměř posledního hráče. Trenéři změnou v hráčských rolích ztížili už tak náročnou soutěž v ještě náročnější.
 A opět naše klasika. Jakmile začínáme prohrávat, hráči přestanou hrát, schovávají se jeden za druhého, chybí absence nejjednodušších fotbalových dovedností, jako nahrát si alespoň 2 x po sobě, hodit aut na hráče vlastního mužstva, odbránit soupeře při rohu nebo autu, nabídnout se na jakoukoliv rozehrávku....
Koho dnes pochválit. Je to opět Lukáš Vrba, zde je vidět posun zvlášť znatelný v penaltách a Adam Lorenc, který i přes drtivou prohru v druhém zápase chce hrát až do konce zápasu.
Sestava: Kirschlager Tomáš, Lorenc Adam, Rozsypal Josef, Šimek Martin, Šubrt Josef, Vecko Martin, Vrba Lukáš, Zítko Tomáš, Lochman Lukáš, Čapek Matyáš, Havelský Jan(K), Hofman Ondřej, Hronovský Adam
Trenéři: Vrba Milan, Maur Dominik

Dobruška/Opočno - MFK N.M.   6:0

Penalty: 3:5
Proměnili: Havelský, Lorenc, Šubrt, Vecko, Kirschlager
Zahodili: Nikdo, palec nahoru.

Kostelec/Častolovice - MFK N.M.  16:0 !!!!

Penalty: 1:4
Proměnili: Vrba, Lochman, Šimek, Čapek
Zahodili: Zítko

15.9.2018 - Starší dorost vstoupil do nové sezony a nevede si špatně.

1. kolo

MFK Nové Město nad Metují - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  1 : 1 (pokutové kopy 2 : 3)

MFK Nové Město nad Metují  - SK Tyníště nad Orlicí  4: 1

Sestava: Martin Hůlek - Jakub Zamastil, Ivo Lelek, Daniel Zítko, Patrik Vítek - Pavel Lepšík, Dušan Hůlek, Adam Borůvka, Vojtěch Ťokan (83´Jakub Vacek) - Dominik Flígr ( 61´ Josef Novák)

Branky: 5´ Pavel Lepšík, 20´ Vojtěch Ťokan, 43´, 89´ Adam Borůvka

V sobotu 15.9.2018 jsme přivítali na domácím hřišti první celek Premier Steel KP dorostu U19 SK Týniště nad Orlicí. Od samého začátku utkání šlo naše mužstvo za jediným cílem a to bylo vítězství v tomto zápase. Jednotlivým hráčům můžeme vytknout drobné chyby, ale nasazení, bojovnost a chuť zvítězit všechny případné nedostatky jednoznačně převýšilo. Z trenérského pohledu hodnotíme toto utkání jako zatím nejlepší zápas tohoto týmu v sezoně 2018/2019. A z hlediska nevyužití spousty  brankových příležitostí může být soupeř s tímto výsledkem spokojen:-).

Mužstvo staršího dorostu bylo ve letošní sezoně doplněno o hráče ročníku 2003 Filipa Ťokana, Josefa Nováka, Jakuba Vacka, dále o hráče Pavla Lepšíka, který se po menší pauze opět přidal ke svým bývalým spoluhráčům a Patrika Vítka. Mladým borcům přejeme sportovní úspěchy a věříme, že tým svými výkony podpoří.

Ivo Janeček a Václav Soukup

16.9.2018 - Starší přípravka hrála i okresní přebor

V neděli dne 16.9.2018 náš tým starší přípravky "B" odehrál 3. kolo okresního přeboru starších přípravek, tentokráte v lázeňském městě Velichovky.  Našimi soupeři byly postupně tým domácích Velichovek, dále Spartak Police nad Metují a spojený tým Velké Jesenice/Zábrodí.  V první utkání s domácím týmem jsme nezačali špatně, o čemž hovořil i poločasový výsledek 1:2 v náš neprospěch. Ve druhém poločase však naši hráči udělali několik chyb a výsledkem byla prohra v poměru 1:8. Ve druhém zápase proti týmu Police naši kluci podali bojovný výkon, avšak ani tento nakonec nestačil a a zrodila se druhá prohra dne v poměru 2:6. Poslední zápas proti jednomu z nejlepších týmů této soutěže byl těžkou zkouškou pro naše nováčky. V prvním poločase se nám dařilo ještě eliminovat sílu soupeře naší bojovností, ve druhém však tomu již tak nebylo a výsledkem byla prohra v poměru 2:11. Pozitivem dnešního turnaje je získání dalších zkušeností pro naše hráče, kdy někteří z nich se s fotbalem skutečně teprve seznamují. Na závěr byl chtěl poděkovat za podporu všem přítomným rodičům, kteří fandili i v době, kdy se týmu nedařilo.

Výsledky:
MFK Nové Město n. Met. - Velichovky  1:8, branka Hubálek Matyáš
MFK Nové Město n. Met. - Spartak Police n. Met.  2:6, branky Kozák Oliver 2x
MFK Nové Město n. Met. - V. Jesenice/Zábrodí  2:11, branky Hubálek Matyáš, Vít Filip

Sestava:
Čáp Štěpán, Bělobrádek Jakub, Hubálek Matyáš, Vít Filip, Krč Jan, Řehák Samuel, Sláviček František, Celik Matyáš, Kozák Oliver a Eliáš, Smola Patrik
 trenéři: Martin Hubálek, Jan Bělobrádek

16.9.2018 - Starší přípravka hrála v Týništi

Na hezkém travnatém koberci v Týništi nad Orlicí odehrála SP další kolo KP. Opět jsme se přesvědčili, že letošní skupina, do které jsme byli nalosováni, bude velmi vyrovnaná. Kdybychom dnes proměnili více z našich mnoha šancí, mohli jsme si odvést plný bodový zisk. Přesto dnes panuje s předvedeným výkonem spokojenost.

tým 2008 - poprvé na podzim jsme se sešli v kompletním složení. Odehráli jsme dva velmi vyrovnané zápasy, ve kterých o konečném výsledku rozhodovali maličkosti. V zápase s Rychnovem jsme si vytvořili více gólových příležitostí než soupeř, bohužel jsme často trefovali brankáře. V prvním poločase se zrodila remiza, v tom druhém to kluci za nepříznivého stavu nezabalili a výsledek otočili. Ve druhém utkání jsme v prvním poločase porazili kluky z Borohrádku 2:1, ve druhém s Týništěm jsme měli převahu, bohužel soupeř využil své brejkové situace a nakonec z toho byl výsledek 3:3. Jako v  minulém týdnu máme z předvedené hry pozitivní dojem, zápasy nikdo nevypustil a kluci bojovali jako tým. Pochvalu opět zaslouží všichni hráči, dobře zahráli bratři Kozákovi.

tým 2009 - Prvním soupeřem nám byl Rychnov nad Kněžnou. Po vzájemné dohodě celý zápas proti sobě odehrál ročník 09, kdy se toto ukázalo jako dobré rozhodnutí. Zápas byl od 1. minuty vyrovnaný, s velkým nasazením na obou stranách a rovněž tak plný gólových příležitostí. Díky jejich neproměňovaní jsme první poločas pohráli 1:2. Do druhé poločasu jsme vstoupili aktivně, ale střelecká nemohoucnost nás neopustila. Díky bojovnosti a nasazení až do samého konce zápasu se nám minutu před koncem podařilo přeci jen vyrovnat a zápas tak skončil asi spravedlivou remízou 2:2. Ve druhém zápase byl naším soupeřem spojený tým Týniště/Borohrádku. V prvním poločase byla hra opět vyrovnaná, byť jsme rychle prohrávali, podařilo se nám vyrovnat a nakonec bylo výsledkem poločasové vedení 3:2. V druhém poločase proti druhému týmu našeho soupeře se nám již tak nevedlo. Dvěma špatně provedenými vhozenými auty jsme soupeři doslova darovali dva góly.  Hra se nám po tomto zcela rozpadla a to i zjevným vlivem úbytku fyzický sil a výsledkem byla prohra 0:4. Celkově bych dnešní turnaj a výkon našeho celého mužstva hodnotil jako povedený, vyzdvihl bych výkon obou našich středových hráčů Vašíka a Vendy, kteří se ve prospěch mužstva vydali skutečně ze všech sil.

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Filip Hnik, Adam Hronovský

neproměnil: Smola

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Novotný, Smola, Týfa, Dubský, Čížek, Knap, Matouš, Junek, Štěpán, Šafář

V neděli 16.9. hostili starší žáci souklubí Olympie HK a Kratonoh. Už po dvou odehraných minutách jsme šli do vedení, když míč zatáhl Lukáš Knap a předložil jej Pavlu Matoušovi. Jenže to bylo z naší strany více méně vše. Naše další šance by se s velkou rezervou dali spočítat na prstech jedné ruky a málo která byla pro soupeře branku ohrožující.  Soupeř měl více šancí a mnohem nebezpečnějších a proto musíme říct, že dnes dva body získal ten šťastnější.  I proto, že se dnes hodně dařilo našemu brankáři. V průběhu hry zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře a dvěma chycenými penaltami má velký podíl na bonusovém bodu.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 32 62 93 123 Další »