1.5.2018 - Starší žáci zakončili základní část

TJ Červený Kostelec : MFK 2:0 (1:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Smola, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

V úterý 1.5. ukončili starší žáci základní část krajského přeboru na hřišti v Červeném Kostelci. Od úvodního hvizdu nás soupeř přitlačil k bráně, přežili jsme několik jeho šancí. Po pěti minutách jsme hru vyrovnali a pak se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dvakrát se dostal na dostřel Adam Buriánek, ale pálil mimo. Pak se dostal do brejku Pepa Novák, domácí gólman byl ale u míče dřív. V 16. minutě Pepa Novák nabízí vedoucí gól Tomáši Junkovi, ten ale sám proti gólmanovi sotva trefuje míč. Pět minut na to mohl přijít trest, když brejk soupeře náš gólman vyrazil, ale ten obloukem dál směřoval do sítě. Na poslední chvíli jej vykopl Filip Ťokan. Několik minut na to ale Petr Čerenkov nezachytil průnik soupeře a ten nedává našemu brankaři šanci. Ještě do poločasu můžeme vyrovnat. Pepa Novák hlavou přehazuje soupeřova brankaře, také soupeř ale na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány vykopává do bezpečí. Po změně stran může soupeř pojistit vedení, přelobování našeho gólmana ale končí na tyči. A protože střela Lukáše Knapa jen vypráší rukavice gólmana, brejk Adama Buriánka těsně míjí bránu, soupeř znovu nastřeluje jen tyč a Adam opět pálí mimo, vede soupeř minutu před koncem jen o branku. Poslední akce zápasu – kopeme rohový kop. Z odraženého míče se soupeř dostává do brejku, který náš gólman vyrazil, soupeř ale pohodlně doráží – 2:0. Je dobojováno. Škoda. Kluci to dnes odmakali. Pochvalu zaslouží zejména středová řada Ťokan, Vacek, Knap. Dařilo se brankáři, trocha štěstí k tomu prostě patří.

Tomáš Bartošík

28.4.2018 - 5.kolo KP odehráli mladší žáci v Rychnově n/K

V sobotu odpoledne odehráli MŽ další kolo KP v Rychnově n/K. Tentokrát jsme mohli využít i hráče hrající totéž dopoledne za SŽ, i přesto nám však počet možných střídajících stoupl pouze na dva. A nedostatek nebo spíš rychlý úbytek sil byl v tomto tropickém dni na klucích znát, a to nejen na těch, kteří měli již jeden zápas v nohách. Zaskočilo nás nejen horké počasí, ale i dobře upravený, jenže suchý, nesmekající se přírodní trávník a dokonce i překvapivě jednoduché dobití předbrankového prostoru na začátku utkání s domácími. V obou utkáních šlo z naší strany spíše o „kopanou“, než o nějaký líbivý fotbal. Klukům nemůžeme upřít velkou snahu, vůli, chuť poprat se o příznivý výsledek, ale nedokázali jsme si navzájem pomoci včasnou a přesnou přihrávkou, naběhnutím, střelou či kombinací. Všechno jsme řešili silou, odkopáváním či individuálními souboji, což se za daných podmínek jednoznačně míjelo účinkem. A tak jsme proti domácím ztratili dva body a poté proti Černilovu jen „bojovali“ proti odpočinutým na dně dostupných svých sil. Tak snad pro každého poučení pro příště.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava: Knap Lukáš, Valtera Petr, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Lácha Matěj, Zítko Tomáš, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Zelený Tomáš, Šimek Martin

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K 3 : 3 (1 : 1)

Branky: 2x Kuřátko, Knap

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov 2 : 5 (0 : 3)

Branky: Lácha, Knap

29.4.2018 - Víkendové turnaje mladší přípravky

V sobotu 29.4. jsme odehráli turnaj okresního přeboru v Hronově. Protože nás čekaly první dva týmy tabulky, proti kterým by neměli naši nováčci šanci, nominovali jsme tentokrát zkušenější hráče obou ročníků.

Do prvního zápasu proti V. Poříčí naši hráči vstoupili pozorně a záhy získali herní převahu. Soupeře zaměstnávala zejména útočná dvojice J. Ježek - T. Hubálek, s postupujícím časem a narůstajícím skóre získávali jistotu i ostatní. Kluci využívali celou plochu hřiště, předvedli řadu pěkných kombinací a dokázali se i gólově prosadit.

V utkání proti celku Hronova si naši hráči s chutí zastříleli i přes ztrátu T. Hubálka, který k němu pro náhlou zdravotní indispozici již nenastoupil.

Vrcholem dopoledne se tak stal zápas s lídrem tabulky z V. Jesenice. Hned první útok přerušila píšťalka rozhodčího, který k překvapení všech nařídil penaltu proti našemu týmu. Bleskově inkasovaná branka hráče zaskočila. V zápase s Hronovem jsme navíc trochu vypadli z tempa, do kterého jsme se nemohli dostat i díky kvalitní hře soupeře. Omlazený tým V. Jesenice překypoval důrazem i pohybem, který nám dělal velké problémy. Rozdílovým hráčem se v této fázi utkání stal V. Leugner, který svým účinným napadáním znemožnil rozehrávku soupeře a dokázal ke zlepšení strhnout i ostatní. Do poločasu jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme ve zbytku utkání kontrolovali.

Turnaj se klukům skutečně vydařil herně i výsledkově, všichni zúčastnění zaslouží za předvedený výkon jedničku s hvězdičkou!

Výsledky:

MFK – V. Poříčí 9:2, MFK - Hronov 17:1, MFK - V. Jesenice 7:2

Sestava:

Bělobrádek (3), Kučera (4), Hanzl (2), Leugner (7), T. Hubálek (2), Ježek (9), Říha (6), Jakl, trenér Bělobrádek

V neděli 30.4. jsme odehráli turnaj krajského přeboru v Rasoškách. Domácí jsou outsiderem naší skupiny, proto jsme mladší a začínající hráče nominovali tentokrát sem.

Tým ročníku 2009 jsme doplnili o 2 nováčky, J. Šinkoru a J. Světlíka. Ti si hned v úvodním dvojzápase proti domácímu týmu dali své premiérové góly. I ostatní hráči si s chutí zastříleli. Tým zvládl i oba zápasy s Č. Kostelcem, a to přesto, že postrádal všechny obvyklé brankáře. Na této pozici se vystřídali nejzkušenější hráči, kteří běžně nechytají, jejich úkolem byla zejména rozehrávka. Herně i výsledkově podali kluci dobrý výkon.

Tým ročníku 2010 zaplatil v tomto turnaji nováčkovskou daň. Po přesvědčivých vítězstvích proti Rasoškám nezvládli kluci nástup do prvního poločasu proti Č. Kostelci. Přestože byli upozorněni, že tento soupeř je kvalitativně někde jinde, zkrátka zkušenosti ještě chybí. Ve druhém poločase se ale zvedli a sehráli naprosto vyrovnané utkání, v němž o těsné prohře rozhodly individuální chyby. Výkon nelze hodnotit podle výsledků, tomuto týmu budeme nadále hledat vhodné soupeře v obou soutěžích, kluci potřebují co nejvíce hrát. Potěšitelné bylo, že se v posledním utkání dokázali zmobilizovat a na rozpálené pláni bojovat, někteří až na dno sil.

Výsledky:

Tým 2009: MFK – Rasošky 26:3, MFK – Č. Kostelec 8:4

Tým 2010: MFK – Rasošky 18:3, MFK – Č. Kostelec 4:21

Sestavy:

Tým 2009: Hubálek M. (6), Poláček (11), Říha (6), Řehák, Ježek (5), Šinkora (4), Světlík (2), trenér Hubálek

Tým 2010: Čáp (1), Vít (3), Plašil (2), Dušek (6), Škoda (8), Tichý, Duchoň (2), trenér Bělobrádek

Všechny příznivce naší mladší přípravky zveme na domácí turnaj v sobotu 5.5., kdy se v N. Městě hraje od 9:00 hod. další kolo okresního přeboru.

29.4.2018 - Starší přípravka prohrála s těžkými soupeři

V téměř kompletním složení jsme za tropického tepla odehráli 5.kolo KP v České Skalici, kde nás čekali dva těžcí soupeři.

1. tým - Dnes nemá smysl rozebírat zápas od zápasu. Je na čase si říci, že výsledky jsou odvislé od práce a účasti na tréninku samotném. Účast je sice v rámci možností dobrá ,ale nasazení či chuť odnést si z tréninku to, co bychom mohli přetavit v úspěch při zápasu samotném je slabá. Na tréninku samá sranda, ale v zápase se směje soupeř nám. Pak je tu druhá věc - na zápase jednoho bolí břicho, druhého noha a 2-3 řeší problém u rozhodčího. Ten sice nemusí být přesný, ale jsme přesní i my v rozehrávce? V přesnosti nahrávek? V kličce soupeři, v těsném obsazení či dohrávce před brankářem jenž střelu vyrazí? Proč je zde soupeř vždy o krok či dva dříve? Protože nestíháme reagovat na hru samotnou. Takže je na čase přidat a to ve všem jiném než je zábava !!!!

2. tým - Dnes jsme neodehráli zcela povedený turnaj, na straně druhé je pozitivní to, že i když se nám tolik nedaří ve hře dopředu, nedostáváme již od lepších soupeřů tolik branek, co v minulosti. A spoustu jich dostaneme ještě zcela zbytečných. Mezi povedené věci lze dnes zařadit opět krásný gól Štěpy Zámečníka, kterému to ve Skalici střílí a spoustu vynikajících zákroků Štěpána Čápa v brance. Většina hráčů si opět sáhla na dno svých sil -fyzička nepatří mezi naše přednosti. Někteří hráči měli náročnější víkendový program, tak jsme ani o moc lepší výsledek nečekali. Dnes chválím za to, že i když se tolik nedařilo, kluci turnaj odmakali.

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Tom Zelený, Matyáš Čapek, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Jan Havelský

2. tým - Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Martin Vecko

Branky MFK: Novák, Buriánek

Za dávných dob, kdy Sparta byla ještě železná, se říkávalo, že tým jedoucí hrát na Letnou již v Průhonicích prohrává 1:0. A nám se něco podobného stalo v sobotu 28.4. kdy jsme na našem hřišti přivítali SK Vysoké Mýto. Mýtský autobus ještě odpočíval v garáži, ale naši kluci už ale věděli že prohrají a objevili se dokonce i úvahy o škodě času. Takže v takém to rozpoložení jsme nastoupili. Bohužel. Protože z toho pramenilo i to, že jsme soupeři góly přímo nabízeli vlastním nedůrazem. Jasně, že o hlavu vyšší protihráč se při rohovém či trestném kopu špatně brání, ale proč jej nechávat dorážet míč do prázdné brány ? Proč nezabránit soupeři v postupu tím, že si míč pokryji tělem ?  Pro se honit s míčem mezi dva protihráče namísto přihrávky ? A když se k tomu přidá chybující gólman a porce smůly je zaděláno. Na druhou stranu je pravda, že i my jsme se dostávali do pohledných akcí (narážečka Novák – Buriánek) a šancí. Jenže. Petr Čerenkov netrefil z voleje míč, Pepa Novák se pletl Adamovi do střely a rohový kop je odevzdáním míče soupeři. Za zlepšený výkon zvlášť ve druhé půli chválíme Kubu Vacka. Ukázal, že umí přitvrdit.

Bohužel naše nasazení a bojovnost je přímo úměrná destrukci koučových hlasivek. Na některé ani to neplatí.

21.4.2018 - Mladší žáci 2x zvítězili 3:2

V sobotu jsme odehráli další kolo KP MŽ za letních podmínek ve Vamberku. Opět jsme odjížděli s pouhým jedním hráčem na střídání a ještě k tomu oslabeni o hráče doplňující SŽ a hráče omluvené třeba i z důvodu den předem konaného „Majálesu“. A tudíž bez útočníků a velké většiny branek vstřelených v předešlých turnajích. Obě utkání se odehrávala dá se říci jak „přes kopírák“: mnoho nepřesností, špatných zakončení, špatně řešených útočných i obranných akcí, shlukování hráčů na malém prostoru, mnoho individuálních chyb, atd., poločasové výsledky v náš neprospěch, ale také mnoho soubojů, velká bojovnost, fyzická i psychická náročnost, vyčerpání až na dno našich sil i individuální technická a herní zdatnost některých hráčů, apod. Nejednou jsme měli jako trenéři i fanoušci hlavu v dlaních či nevěřícně vykroucenou na obě strany. Nakonec však převážilo to pozitivní a uhráli jsme si a hlavně vybojovali plný počet 6 bodů z turnaje, což se nám v jarní části sezóny povedlo úplně poprvé a to se teda počítá ! Klukům gratulujeme a rodinným příslušníkům a fanouškům děkujeme za podporu v tropicky se rozjíždějícím víkendu.

Trenéři MŽ

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Týfa Tobiáš, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Havelský Jan

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – TJ Baník Vamberk  3 : 2  (1 : 2)

Branky: 2x Lácha, Bašek

MFK Nové Město n./M. – SK Rozkoš  3 : 2  (1 : 2)

Branky: 2x Lácha, Matouš

21.4.2018 - Mladší přípravka odehrála 2. kolo KP

V sobotu dne 21.4.2018 odehrál tým mladší přípravky 2. kolo KP, ke kterému jsme zajížděli na horkou půdu do Solnice. Zde nám prvním soupeřem byl právě obávaný celek domácích a druhým soupeřem byl tým z Červeného Kostelce. Vzhledem ke kvalitám obou soupeřů jsme se rozhodli postavit dva vyrovnané týmy.     1. tým sehrál velmi kvalitní dvojutkání se týmem Solnice. Kluci bojovali, zápasy doslova odjezdili a navíc již i s tímto soupeřem hráli fotbal, kdy jsme si vytvořili i další šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve druhém utkání s Červeným Kostelcem jsme v prvním poločase trochu polevili, byla tam i jistá ztráta koncentrace, ale kluci svojí bojovností dokázali smazat manko 0:2 a podařilo se vyrovnat. V druhém poločase jsme pak byli již jasně lepší, což se projevilo na celkovém výsledku. Celý tým si zaslouží velikou pochvalu, ale vyzdvihnout a pochválit je třeba Kubu Bělobrádka za skvělý brankařský výkon ve druhém zápase s Červeným Kostelcem.      2. tým v prvním zápase proti domácím své utkání prohrál již v šatně, kdy kluci nevím proč již na hřiště šli s tím, že prohrají. Jejich výkon byl od začátku ustrašený a bojácný, což se podepsalo na konečném výsledku. V druhém zápase proti Červenému Kostelci se již naši hráči zvedli a podali očekávaný výkon a jen vlivem neproměněných šancí nebyl výsledek lepší.     V celkovém součtu  jsme tedy prohráli se Solnicí a porazili Červený Kostelec , kluci si za krásného počasí zahráli kvalitní fotbal.

21.4.2018 - Mladší přípravka hrála s Českou Skalicí a Zábrodím

V sobotu 21.4. odehrál v České Skalici druhé kolo okresního přeboru i náš třetí tým mladší přípravky. Je jedině dobře, že jsme tuto soutěž přihlásili, protože pro jarní část sezóny se naše mužstvo rozrostlo o dalších 6 malých fotbalistů a šanci zahrát si tak dostanou všichni.

První utkání s domácími mělo vyrovnaný průběh. O vedení jsme přišli v poslední minutě, kdy mocný závěrečný hvizd rozhodčího z vedlejšího hřiště zmátl našeho hráče, který přestal hrát a soupeř prakticky „bez boje“ vyrovnával. V premiérovém penaltovém rozstřelu jsme neuspěli. Naše hra byla ovlivněná přítomností 2 nováčků, kteří hledali svoje pozice na hřišti, ani zkušenější hráči neměli úplně svůj den.

Do druhého utkání s týmem Zábrodí jsme vstoupili koncentrovaněji a výsledkem byl herně povzbudivý výkon. Škoda, že fyzická převaha soupeře byla tak extrémní, vždyť nejvyšší hráčka soupeře se postavou vyrovnala několika našim maminkám. Kdybychom dokázali dát alespoň jeden gól, soupeře bychom potrápili, šance jsme měli. Inkasovali jsme zpravidla zdálky, proti těmto střelám neměl solidně chytající Vojta Čáp v brance žádnou šanci.

Největším pozitivem turnaje byl výkon nováčků Jirky Duchoně a Davida Ryšavého. Jejich důraz a nasazení při prvním mistráku jsou velkým příslibem do budoucna. Trenérovi se málokdy stává, aby teoreticky nejrizikovější sestava podala nejstabilnější výkon – na konci prvního a začátku druhého poločasu se Zábrodím odehrála v dobrém tempu téměř 10 minut, aniž by kohokoliv napadlo, že 2 ze 4 hráčů v poli jsou na hřišti poprvé.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 3:4 (PK), branky Škoda 2, Plašil,

MFK – Zábrodí 0:8

Sestava:

Čáp, Plašil, Duchoň, Tichý, Škoda, Hvězda, Ryšavý, Dušek, trenér Bělobrádek

21.4.2018 - Starší přípravka hrála v Broumově a 2x zvítězila

Za nejvzdálenějším soupeřem v rámci jarní části KP jsme v sobotu 21.4. zajížděli do Broumova, kde nás přivítalo téměř tropické počasí a pěkná travnatá plocha.

1. tým - v zápase s domácím Broumovem nám dělá problém hřiště menších rozměrů, hra je plná nepřesností a někdy i malého nasazení. Své galapředstavení však předvádí Pepa Rozsypal, který dává tři branky!!!  a zachraňuje tým od blamáže. Ve druhém pol. náš výkon na hřišti začíná stoupat, je vidět nasazení u všech hráčů, jen ta koncovka nás pořád trápí.
     V zápase s Rasoškami narážíme nejprve na mladší tým soupeře a tak hrajeme s chutí i se snahou o kombinaci. Hráči se točí na všech možných postech a s přehledem vítězíme. Druhý poločas začínáme vlažně, asi i s pocitem, že to půjde samo a jen skvělé zákroky Vrby nás drží nad vodou. Vrací se stará bolest zahazování vypracovaných šancí. S postupem času, ale hru ovládáme a vedeme již 5:1. Bohužel v závěru 2 x neuhlídáme nejlepšího hráče soupeře a dovolujeme lacino snížit na 5:3.
     Zvláštní pochvalu dnes zaslouží Pepa Rozsypal, Tom Zelený a Lukáš Vrba.

2. tým - Na týmu ročníku 2008 je vidět, že s počtem odehraných zápasů se výkony postupně zlepšují, kluci se snaží kombinovat, z čehož pramení i hezké fotbalové akce. Dnes si hráči s chutí zastříleli, počet vstřelených branek mohl být daleko větší, ale bohužel někdy situace před brankou řešíme zbrkle. Na straně druhé dostáváme laciné a hloupé góly. V žádném případě to není chyba pouze brankáře, ale mnohdy lehkovážného bránění. V dnešních zápasech jsme zodpovědně odehráli utkání s Broumovem, jen zde mohlo být více proměněných šancí. V zápase se starším týmem Rasošek jsme se ujali vedení 3:0, ale pak se rozehrál nejlepší hráč soupeře a dostali jsme 2 góly. Tento stav jsme nakonec již udrželi. Dnes opět nebudu nikoho z hráčů vyzdvihovat, chválím kolektivní výkon a spolupráci.

Sobotní turnaj si všichni užili, hráči si mohli zakřičet vítězný pokřik a výhry oslavit s početným týmem rodičů, který do vzdáleného Broumova dorazil. Těm za podporu patří velký dík.

trenéři SP :
Milan Vrba
Vladimír Hronovský

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Martin Vecko, Petr Koza, Tom Zelený, Matyáš Čapek, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Vojta Bělobrádek, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik

2. tým 14:4 (3:2, 11:2)

branky : Lochman 4x, Bělobrádek 3x, Hronovský 3x, Škoda 2x, Zámečník, Eliáš Kozák

21.4.2018 - Muži doma podlehli Červenému Kostleci

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Maur V. - Srubjan, Jelen, Soumar, Lelek, Zákravský, Valášek A., Růžička (85. Maur D.), Nožka (66. Darebník), Borůvka D. (66. Valášek P.), Klikar

První poločas drželi domácí s favorizovaným Červeným Kostelcem tempo a dokonce i překvapivě byli chvílemi lepším týmem. Větší šanci si však vytvořili nejdříve hosté, když v 24. minutě hlavičkovali jen těsně vedle. V 34. minutě měl velkou šanci domácí Nožka, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. V 38. minutě byl před domácí brankou závar, ale gól nepadl. V 41. však již ano, když se po rohovém kopu hosté dostali do vedení 0:1. Domácí mohli srovnat v poslední minutě prvního poločasu, ale nastřelili jen břevno! Na začátku druhého poločasu vstřelili hosté durhou branku a po zbytek utkání si již výsledek zkušeně pohlídali.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 30 59 87 116 Další »