27.8.2017 - Starší dorost uhrál 2 body

MFK Nové Město nad Metují - Chlumec nad Cidlinou/Lovčice    1 : 1  (pokutové kopy 3 : 1)

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Petráš Šimon - Zítko Daniel, Zamastil Dominik, Borůvka Adam, Ťokan Vojtěch - Hůlek Dušan

Branka: 56´Zítko Daniel (pokutový kop)

K druhému utkání Krajského přeboru staršího dorostu jsme nastoupili v domácím prostředí proti celku Chlumec nad Cidlinou/Lovčice.

Ačkoli jsme si mysleli, že se nám v této sezoně nebude opakovat stav z minulého ročníku, opak je pravdou a do utkání jsme nastoupili v deseti hráčích. Navíc se zraněným  Vojtěchem Ťokanem . Vojtěchovi patří velký dík, že se obětoval pro kolektiv, ale z hlediska léčení jeho zranění je to špatně.

Defenzivní taktika a sázka na rychlé brejky byla tedy logickým řešením naší situace. Na začátku utkání jsme našemu soupeři byli vyrovnaným partnerem. Již v osmé minutě se sám před brankářem hostů objevil Dominik Zamastil, ale nedokázal skórovat. Jelikož jsme nedokázali v prvním poločase zúročit naše ojedinělé brankové příležitosti a soupeř se též neprosadil, do šaten jsme v poločase odcházeli za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili úspěšně. V padesáté šesté minutě byl po samostatném průniku v pokutovém území faulován Adam Borůvka a následný pokutový kop proměnil Daniel Zítko . Během několika minut se situace opakovala a Adam se opět individuálně prosadil, ale bez výsledného efektu. To bylo z naší strany vše, soupeř nás začal přehrávat a nám docházet síly. Bylo jen otázkou času, kdy se soupeři podaří korigovat stav. V osmdesáté minutě se hostujícímu týmu podařilo vyrovnat.  Nerozhodný výsledek se nám podařilo do konce utkání udržet a v následných pokutových kopech zvítězit.

Toto utkání nebylo z naší strany v žádném případě fotbalově pohledné. Ale z hlediska okolností vydřené a ve své podstatě jsme vytěžili z minima maximum. Podržel nás náš brankář Martin Hůlek, poděkování ale patří všem hráčům.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

26.8.2017 - Starší přípravka odehrála Memoriál J. Břížďaly

V sobotu dne 26.8.2017 se starší přípravka zúčastnila jediného letního turnaje před nadcházející sezonou, která nám začne již příští víkend.

Vzhledem k neúčasti dvou přihlášených týmů se systém turnaje několikrát změnil a nám nakonec přinesl konečné 5.místo, které se může zdát jako neúspěch. Vzhledem k tomu, že to byl pro nás první ostrý test a sestava nebyla vzhledem k prázdninám kompletní, hodnotíme i tak turnaj jako dobrý.
     V prvním utkání jsme zaskočili tým domácích, kteří měli víc šancí, ale ztroskotali na našem brankáři a své nepřesnosti. Štěpán Čáp v brance předvedl v tomto utkání vynikající výkon a tak jsme porazili pozdějšího vítěze turnaje. Následovala utkání s velmi dobrými soupeři. S MFK Trutnov jsme sice prohráli, ale výkon nebyl nijak  tragický, což se nedá říct o utkání s Červeným Kostelcem, kdy jsme inkasovali 2x v první minutě a hráči na hru zcela rezignovali. V dalších utkáních jsme si náladu zlepšili a 3x jsme zvítězili. Najednou bylo našich hráčů plné hřiště a když vidí, že na soupeře mají, začali předvádět i pěkné kombinace.
     Po základní části postoupily první tři týmy do zápasů o umístění na bedně. Náš tým, společně s Červeným Kostelcem a domácími, měl na kontě stejný počet bodů. Bohužel horší skóre nás odsoudilo o boj o 4.-7.místo. Zde jsme se přesvědčili o tom, že každý zápas je jiný. Tým z Malšovy Lhoty jsme ve skupině rozdrtili 6:0, o chvíli později jsme zvítězili až na pokutové kopy, které naši hráči proměnili s velkou jistotou. V posledním utkání jsme se ujali vedení a měli několik dalších šancí, bohužel je neproměnili a naopak po zbytečných chybách 3x inkasovali.
     Až na zápas s Červeným Kostelcem musím kluky pochválit, dobře zahrál Tom Zelený - náš nejlepší střelec a Honza Havelský, hattrickem se blýskl i Petr Koza.
Turnaj nám ukázal, na čem je třeba zapracovat a všichni víme, že nás čeká náročný podzim proti kvalitním soupeřům. Těžší bude hlavně pro hráče, kteří ještě nezačali s tréninkem, přestože mistrovské zápasy startují již za týden.

Hronovský Vladimír
trenér SP

Sestava : Štěpán Čáp, Michal Dusílek, Tomáš Kirschlager, Lukáš Lochman, Tomáš Zelený, Vojtěch Bělobrádek, Jáchym Komár, Petr Koza, Jan Havelský, Adam Hronovský

Výsledky : MFK Nové Město - Rozkoš Č.Skalice 2:0 (Komár, Zelený), MFK Trutnov 0:4, TJ Červený Kostelec 0:9, FC Uhlířské Janovice 2:1 (Zelený, Hronovský), Sparta Úpice/Baník Rtyně 8:0 (Zelený 3x, Havelský 2x, Komár 2x, Lochman), Malšova Lhota 6:0 (Koza 3x, Bělobrádek, Zelený, Hronovský), Malšova Lhota 1:1 (Havelský, pen.Komár, Havelský, Zelený), Uhlířské Janovice 1:3 (Havelský)

Pořadí: 1. SK Rozkoš Česká Skalice, 2. MFK Trutnov, 3. TJ Červený Kostelec, 4. FK Uhlířské Janovice, 5. MFK Nové Město n.Met., 6. SK Sparta Úpice/Baník Rtyně, 7. Sokol Malšova Lhota

Přípravné turnaje mladší přípravky

Hráči mladší přípravky (ročníky 2009 a 2010) odehráli po soustředění 2 tradiční přípravné turnaje. Díky „prázdninovým povinnostem“ v rozdílných sestavách a také s rozdílnými výsledky.

V sobotu 19.8. se představili na Rampušák Cupu v Dobrušce. Pod vedením nové trenérské dvojice Macek – Leugner odehráli velmi dobrý turnaj, kdy nestačili pouze na týmy FC Hradec Králové a Č. Skalice a obsadili celkové 4. místo. Hráčům se dařilo herně, zvládli střídání různých postů a až na 1 výjimku všichni vstřelili gól.

Autosas Cup v sobotu 26.8. ovlivnil těžký los v úvodu, hráči se po 2 prohrách nedostali do správné pohody a po celý turnaj jim pak chyběla jiskra, který by převážila herně vcelku vyrovnané zápasy na naši stranu. Výsledkem bylo 10. místo, tentokrát co do kvality naprosto zasloužené.

Protože se jednalo o přípravné turnaje, je třeba vyzdvihnout jejich přínos: 1. Kluci hrají s chutí, ani solnické trápení je neotrávilo 2. Zvolna se snažíme kombinovat 3. Nezaostáváme fyzicky 4. Velmi dobře se zapracovali hráči ročníku 2010, kteří mají s rozestavením 4+1 málo zkušeností.

Hráčům přejeme úspěšný vstup do podzimní části sezóny, rodičům pevné nervy, příští sobotu již začínáme naostro úvodním turnajem okresní soutěže (B tým).

Sestava Rampušák Cup: Řehák, Poláček, Jakl, Škoda, Paar, Hanzl, Leugner, T. Hubálek, Znamenáček

Sestava Autosas Cup: Řehák, Poláček, Jakl, Škoda, Paar, Hanzl, Kučera, Bělobrádek, M. Hubálek

Jan Bělobrádek

26.8.2017 - Muži i ve třetím zápase vysoko prohráli

FK Náchod - MFK Nové Město nad Metují 6:1 (3:0)

Branka MFK: Nejman

Sestava MFK: Šebesta, Nejman D., Darebnik, Růžička, Jelen, Soumar (46. Maur), Vít (84. Hofman), Lelek, Barůvka, Kollár, Klikar

"Utkání bych rozdělil do 3 fází.Do 30 min.,kdy jsme plnili taktické pokyny a poctivou defezivní práci, byli domácím vyrovnaným soupeřem.Do 65 min., kdy nás domácí jednoznačně přehráli.A od 65 min., kdy domácí prostřídali a polevili a nechali nás místy hrát a vypracovat si také nějaké šance. Dobré prvky musíme přenést do příštího utkání a z chyb se poučit. Sezóna pro nás začíná v příštím kole." - D. Maur

26.8.2017 - Starší žáci na Novém Hradci vysoko prohráli

Sobota 26.8. byla dalším hracím dnem starších žáků, tentokrát na hřišti Nového Hradce Králové. Stejně jako před týdnem i tento zápas byl pro nás poznamenán prázdninami a zraněními. A tak asi největší úspěch dne bylo dát dohromady jedenáct hráčů. Tím bohužel naše úspěchy končí. Zatímco soupeř je v pohybu, nahrává si a vodí míč, my jsme jen diváci. A džentlmenští diváci. Naši zadáci, bez důrazu a zdravé agrese, dnes góly doslova nabízeli. No a když se nám podaří míč vybojovat, chybnou přihrávkou, či špatným zpracováním, jej vracíme soupeři. Navíc naši hráči jako by nevěděli co mají dělat, kam se postavit, kam běžet. Zářným příkladem toho jsou naši krajní záložníci. A když to vše umocníme prach bídnou fyzickou kondicí, nemůže být výsledek lepší. V plné nahotě se ukazuje, že věnovat třetinu tréninku kopání na bránu má možná nějaký význam pro gólmana, ale pro naši hru vůbec žádný. Už proto, že se ke střele nedostaneme.

No ale je to za námi. Lékařské zprávy a blížící se konec prázdnin jsou příslibem toho, že příští týden bychom k prvnímu zápasu na domácím stadionu mohli být komplet. A doufáme, že i s Davidem Rückerem, kterému přejeme brzké uzdravení a Tomášem Vítkem, kterému děkujeme za výpomoc a doufáme, že opět doplní naše řady.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

MFK : Nový Hradec Králové  0:10  (0:5)

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Novotný, Buriánek, Týfa, Smola, Čerenkov, Ťokan, Novák, Rücker, Vítek

20.8.2017 - Muži i v druhém zápase jasně prohráli

Jiskra Hořice - MFK Nové Město nad Metují 3:0 (0:0)

Sestava MFK: Šebesta - Valášek P., Nejman, Srubjan (67.Maur V.), Jelen, Klikar (46.Borůvka), Lelek, Zákravský, Kollár, Růžička(78.Maur D.), Vít

"V prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná,přesto domácí měli několik gólových šancí. Ve druhém poločase pak již své šance dokázali proměnit. Nefungovalo nám nic-dopředu jsme byli prakticky neškodní a dozadu velmi zranitelní. Do dalších zápasů máme o čem přemýšlet."

19.8.2017 - Starší dorost zahájil sezónu vítězstvím

Hořice/Bělohrad - MFK Nové Město nad Metují  0 : 2

Branky: 39´ Tesař Filip, 49´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin- Petráš Šimon, Holčík Lukáš, Lelek Ivo, Zamastil Dominik - Tesař Filip, Borůvka Adam, Zítko Daniel, Ťokan Vojtěch - Flígr Dominik, Hůlek Dušan

V sobotu 19.8.2017 jsme nastoupili k prvnímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu. Zavítali jsme do pěkného areálu Jiskry Hořice. Od prvních minut bylo jasné, že nás čeká těžké utkání, jelikož soupeř byl velmi houževnatý, naštěstí jen po naší šestnáctku. Ve 39´ minutě jsme vstřelili první branku utkání, po rychlém protiútoku se prosadil Filip Tesař. Poločas jsme zakončili vítězně.

Vstup do druhého poločasu jsme měli luxusní, jelikož se ve 49´ po individuální akci gólově prosadil Dominik Flígr. V této fázi utkání jsme soupeře přehrávali a vytvořili si další vyložené brankové příležitosti, které jsme ale díky laxnímu řešení nedokázali zužitkovat. Do utkání nastoupil zraněný Vojtěch Ťokan a v 70´minutě se zranil Adam Borůvka, který musel krátkodobě opustit hřiště. Soupeř vrhnul všechny síly do útoku a jen díky bojovnosti a obětavosti našeho týmu jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

19.8.2017 - Starší žáci zahájili sezónu

Už v sobotu 19.8. začala pro naše starší žáky soutěžní sezona 2017/2018 . Podle očekávání bylo první utkání poznamenáno prázdninami. Ale mimo očekávání byla volnočasová aktivita zvaná "pennyboard". Jako by tomu plastovému prknu nestačilo, že nás v minulosti připravilo o brankáře, teď nás připravilo dokonce o dva hráče základní sestavy.  A tak jsme museli zalovit do řad hráčů z minulé sezony a povolat už dnešní mladší žáky. Povedlo se nám poskládat alespoň rovnou jedenáctku hráčů, proto byla pro nás poučka pana rozhodčího před utkáním, o způsobu střídání, bezpředmětná.
Soupeř měl od počátku převahu, a my jsme kontrovali jen brejkem Davida Rückera, ale minul. Soupeř dál tlačí a Filip Ťokan razítkuje nejdříve břevno a pak tyč, jenže naší branky.  Po čtvrt hodině dostává David Rücker balon do běhu, vykličkuje obránce soupeře a dostává nás do vedení.  Jenže za nedlouho soupeř z rohu vyrovnává a vzápětí se dostává do brejku, který Tomík Bartošík vyrazí před sebe, ale dorážka dostává soupeře do vedení. A vzápětí náš gólman sráží soupeřovu střelu hloupě jen před sebe a soupeř pohodlně z dorážky zvyšuje vedení a rozhoduje o vítězi zápasu. Jen střelecká smůla soupeře má zásluhu na tom, že výsledek neskončil úplně ostudným debaklem.
Ale není třeba vidět vše negativně. Naše "z nouze" stoperská dvojice Buriánek - Novotný se ukázala jako možný stavební kámen základní sestavy po skončení prázdnin a doléčení zraněných . Filip Ťokan jezdil neúnavně, jak je na kapitána týmu zvykem.  David Rücker číhal na každou možnost k útoku, ale z našeho týlu přišlo takových příležitostí pramálo, a když, tak si neměl s kým přihrát. Naopak další stavební pilíř mužstva, Pepa Novák,  byl dnes jakoby v mátohách. Bez pohybu, namísto roztažení hry do krajů a nabízení se přihrávce, dělal přesný opak. Letošní sezona se tak pro nás otevřela nešťastně. Ne na blbém místě, ale jistě v blbý čas.

Sestava MFK: Bartošík - Týfa, Buriánek, Novotný, Valtera, Novák, Čerenkov, Ťokan, Čížek, Dubský, Rücker
Výsledky:
MFK : Jiskra Hořice  2 : 7
Branky MFK: Rücker 2

Děkujeme všem mladším hráčům (a zároveň trenérům MŽ), že nás doplnili a umožnili nám odehrát zápas alespoň v jedenácti. Zároveň se jim omlouváme za spílání trenérů,  protože hřiště starších žáků je opravdu delší, širší. No prostě velké.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva SŽ

12.8.2017 - Muži zahájili sezónu debaklem

SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 5:0 (2:0)

Sestava MFKŠebesta - Soumar (70. Maur), Jelen, Snubjan, Klikar - Borůvka, Semerák (49. Lelek), Kolár, Růžička - Nejman, Valášek (66. Darebník)

"Dnes se ukázalo , že na Jičín hrát neumíme.V poli jsme byli vyrovnaným soupeřem, míč měli v kombinaci víc na svých kopačkách, která byla na oko líbivá, ale končila před vápnem domácích,kdy jsme si za zápas vytvořili jednu pořádnou šanci. Když se k tomu přidá nedůraz a taktické chyby v obranné činnosti a hlavně včasné nezachycení kvalitní přechodové fáze, je výsledek takový jaký je." - D. Maur

Zhodnocení letního soustředění

Tradičního letního soustředění, již podruhé v Deštném, se zúčastnilo na přelomu července a srpna celkem 34 hráčů našeho klubu, kategorie mladší a starší přípravka. Ubytováni jsme byli v hotelu Šerlišský mlýn, který nám posloužil jak k odpočinku, tak k nabrání sil, zejména výtečnou kuchyní. Personálu hotelu náleží velký dík.

Počasí vyšlo náramně a kluci si dvoufázově každý den zatrénovali. Za jejich úsilí a zvládnutí celého týdne je třeba všechny pochválit a doufám, že nabité zkušenosti přenesou do nadcházející sezony.