19.5.2018 - Starší přípravka 2x zvítězila

MFK
Namlsáni výsledky z předchozího víkendu jsme v sobotu 19.5. dopoledne zajížděli k dalšímu kolu KP do Náchoda. Výsledkem jsou opět dvě výhry a zvláště pro nás cenný skalp Náchoda, se kterým jsme v jarní části sezony dvakrát prohráli. Nutno dodat, že soupeř nebyl kompletní, pro naše hráče je to však velké povzbuzení.
 
1. tým - dnes bez dvou opor (Lácha, Komár - 9 gólů vstřelených v minulém kole) hrajících dnes za mladší žáky. I tak to na výkonu družstva v zápase proti Náchodu nebylo znát, hrajeme s přehledem a je vidět již znatelný posun v rozestavení, nábězích, zakončení či nasazení samotném. S takovýmto reprezentováním můžeme být jen spokojeni.
Proti Broumovu odehráváme dobré utkání, opět dřeme a u některých hráčů ubývá sil. Trochu nás sráží horší zakončení a hlavně první 2 minuty obou utkání. Ale i tak se neopakuje snaha urvat vše sám, ale hrajeme týmově, hráči si dnes opět vyzkoušeli různé posty.
     Co říci závěrem?  Je to nádhera sledovat, když se Vám daří. Za dnešní reprezentaci všem hráčům děkuji.
 
2. tým - zápas s Náchodem hodnotím velice kladně, škoda že jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně a opět obdrželi zbytečné góly. Ocenit se dnes musí bojovost, že i za nepříznivého stavu jsme nepřestali hrát a v prvním poločase jsme výsledek otočili z 1:2 na 3:2.  Druhý poločas již tak povedený nebyl, opět chyby vzadu a několik neproměněných šancí. Celkově však z tohoto zápasu máme příjemný pocit.
     V zápase s Broumovem to již tak ke koukání nebylo a byl to spíše boj než fotbal. Asi jsme očekávali, že to půjde samo. Tlačili jsme se moc dopředu a soupeř hrozil z brejků a utekl nám již na skóre 2:4. Zde opět musím vyzdvihnout snahu s výsledkem něco udělat a že to kluci nevzdali. Náš závěrečný tlak přinesl své ovoce a vítězný gól z poslední akce zápasu. Pro našeho soupeře až příliš kruté. Druhý poločas mohl být s více proměněnými šancemi klidnější.  
      
 
trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan
 
Sestava :
 
1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Tom Zelený, Jan Havelský, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko, Petr Koza
 
2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník
 
 
Výsledky :
 
 
MFK - FK Náchod  8:6
 
1. tým  5:2 (2:1, 3:1)
 
branky:  Havelský 2x, Koza, Lorenc, Zelený
 
2. tým 3:4 (3:2, 0:2)
 
branky : Hronovský 2x, Lochman, 
 
 
MFK - Slovan Broumov 18:8
 
1. tým  10:4 (6:2, 4:2)
 
branky :  Zelený 4x, Havelský 3x, Kirschlager 2x, Lorenc 
 
2. tým 8:4 (5:4, 3:0)
 
branky : Hronovský 4x, Lochman, Hnik, Bělobrádek, Zámečník

7.kolo KP mladších žáků se konalo v sobotu 12.5. v Českém Meziříčí

MFK

  Po ne příliš vydařeném remízovém kole v Týništi nad Orlicí, kde jsme ztratili 4 body pouze sami sobě naší „hlavou“, jsme zavítali k dalšímu kolu KP do Českého Meziříčí. Po náročném týdnu, kdy nás hlavní tahouni úspěšně reprezentovali na republikovém semifinále výběrů U12 OFS v Hluku, (kde jednoznačně zvítězili a postoupili do finále na Strahově), kdy nás někteří reprezentovali i na turnaji výběrů OFS KHK U11 v České Skalici, kdy jsme se snažili „vylízat“ z různých šrámů, zranění a nemocí a kdy opět došlo k souběhu utkání MŽ i SŽ a tak nám alespoň částečně pomohl Vojta, jsme odehráli dvě bojovná utkání. Proti domácím se nám nedařilo „zjednodušit a zpřesnit“ hru a stálo nás to tak značnou část sil před zápasem s lídrem tabulky Slavií HK. V něm jsme sice dokázali se soupeřem držet krok a někdy i drželi otěže utkání ve svých rukou, ale jak v úvodu, tak i po výborně zahraném pokutovém kopu a našem vyrovnání, jsme nedokázali přetavit náš tlak a naše šance ve vedení a v závěru obdrželi rozhodující branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat. Znovu tedy těsná prohra o gól s lídrem tabulky. V závěrečném 10-tém kole to ale už určitě vyjde !

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Zelený Tomáš

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  3 : 0  (0 : 0)

Branky: 2x Kuřátko, Matouš

MFK Nové Město n./M. – FC Slavia HK  1 : 2  (0 : 1) 

Branka: Lácha

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Machově

MFK

Třetí tým naší mladší přípravky se v sobotu 12.5. zúčastnil turnaje okresního přeboru v Machově. Tentokrát jsme nominovali hráče r. 2010 (pouze díky zranění Vojty Čápa tým doplnil brankář z r. 2009), takže se v podstatě jednalo o jádro týmu pro příští ročník. Kluci podali proti fyzicky vyspělejším soupeřům výkon na hranici svých možností, překvapili herně, kdy velmi zkušeně rozehrávali po zemi od branky a ve všech zápasech dominovali v držení míče. Na druhé straně se projevila i nezkušenost – celodenní boj s neposekaným trávníkem, který brzdil míč, rozhodující branka obdržená 20 sekund před koncem i velká labilita, kdy inkasovaný gól vyvolává rezignaci a vstřelený euforii. Ale právě kvůli získávání herních zkušeností jsme klukům soutěž přihlásili.

Do utkání s Policí n/M (3. tým tabulky) jsme vstoupili nebojácně, výsledek ovlivnily naše neproměněné šance a na druhé straně individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Ve vyrovnaném závěru naši hráči cítili, že na vítězství mají, do útočení se zapojila celá čtveřice, výsledkem byl brejk soupeře, z něho 20 s před koncem rozhodl o vítězství. Druhé utkání s týmem domácích rozhodl jediný hráč, který zatížil naše konto 7 brankami. Utekl nám úvod, kluci se ale dokázali zvednout a vyrovnat na 4:4. Na další slepené góly soupeře jsme už nedokázali reagovat. Naši hráči si tak alespoň spravili chuť v posledním zápase, kdy po vyrovnaném prvním poločase v závěru doslova zničili tým Č. Kostelce. Dařila se nám hra na brejky, a i když jsme jich proměnili sotva polovinu, dosáhli jsme dvojciferného skóre.

S přístupem i výkonem všech hráčů jsme byli velmi spokojeni, škoda prohry v prvním zápase, vítězství by klukům značně zvedlo sebevědomí. Největším překvapením byla kvalitní rozehrávka, kterou se tým prezentoval, svědčí o velkém pokroku, kterého kluci během sezóny dosáhli.

Výsledky:

MFK – Police n/M 3:4, – Machov/Police n/M 4:10, – Č. Kostelec 10:2

Sestava:

Bělobrádek (1 branka), Jakl (2), Škoda (4), Ryšavý (5), Dušek (4), Duchoň (1), Plašil, trenéři Bělobrádek, Lanta

13.5.2018 - Starší přípravka 2x zvítězila

MFK
Za pěkného počasí a na kvalitním trávníku v České Skalici jsme v neděli 13.5.2018  odehráli již 7. kolo krajského přeboru.  Dnes se nám trochu nečekaně podařilo získat 6 bodů za 2 výhry. Poprvé v sezoně, po dvou předchozích debaklech, jsme zdolali domácí tým SK Rozkoš a soupeře z Rasošek.  
 
1. tým - dnes jsme se představili téměř v plném složení a vyhnula se nám zranění a bolesti, které nás poskytly minule. Výkon v prvním utkání je dobrý, jen opět dozadu by to chtělo být u soupeře těsněji a některé góly by padnout nemohly. Druhý poločas, to je reklama na fotbal jenž jsme schopni předvést. Jasná výhra a všeobecné zaujetí, jen v zakončení nám scházela větší efektivita.  
     Proti Rasoškám dostává daleko větší prostor celý kádr a i přes částečný pokles kvality kombinace vcelku v klidu vítězíme. Ve druhém poločase nejsou změny v rozestavení již tak drastické, úkoly jasné, ale opět nejlepší hráč soupeře dostává opakovaně až moc prostoru. Zde se opakují naše známé bolesti, jako je přehnané sebevědomí či nedostatečné nasazení u jednotlivců. Toto musíme do dalších zápasů změnit. Dnes bych chtěl ocenit týmový výkon proti SK Rozkoš a individuální pokrok u Jáchyma Komára a Matyáše Čapka, jen tak dál pánové. 
 
2. tým - pokud budeme hrát jako dnes, bude na fotbal radost jezdit. Dnes se nám sice nevydařil druhý poločas s Rozkoší, kdy nám šikovní hráči soupeře dělali v obraně velké problémy a svou nedůsledností jsme jim usnadnili skórovat, celkově lze však toto kolo KP brát jako vydařené. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale dnes jsme spokojeni s tím, že kluci nic nevypustili a oba zápasy odmakali. Za dnešek tedy pochvala pro celý tým.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan
 
Sestava :
 
1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Tom Zelený, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský, Matěj Lácha, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko
 
2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Petr Koza, Fanda Škoda
 
 
Výsledky :
 
 
MFK - SK Rozkoš  17:11
 
1. tým  12:5 (3:4, 9:1)
 
branky:  Komár 4x, Havelský 4x, Lácha 2x, Zelený, Rozsypal 
 
2. tým 5:6 ( 4:1, 1:5)
 
branky : Hronovský 2x, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, vlastní
 
 
MFK - TJ Rasošky 21:7
 
1. tým  10:5 (8:1, 2:4)
 
branky :  Vrba 3x, Rozsypal 2x, Komár 2x, Havelský, Lácha, Vecko
 
2. tým 11:2 (4:1, 7:1)
 
branky : Hronovský 3x, Lochman 2x, Koza 2x, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Bělobrádek, Škoda

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Opočně

MFK
 V sobotu dne 12.5.2018 se náš tým mladší přípravky zúčastnil 5. kola krajského přeboru, ke kterému jsme zajeli do Opočna. Zde našimi soupeři byl spojený tým Opočna/Dobrušky a dále tým Náchoda. Tentokrát jsme měli k dispozici i více než jednoho střídajícího hráče do každého týmu, takže k prvnímu zápasu jsme nastoupili v rovnoměrném rozložení jak početně tak v kvalitě hráčů. Tomuto nakonec odpovídaly výsledky dosažené proti prvnímu soupeři z Opočna/Dobrušky. Naši hráči si zahráli fotbal a s chutí si i zastříleli, s tímto zápasem byli spokojeni i nároční trenéři.  Ne tak docela tomu už tak bylo ve druhém zápase s Náchodem, kdy po vzájemné dohodě se soupeřem jsme přeházeli sestavy dle ročníků a týmy pak mezi sebou nechali odehrát celý zápas. První náš tým složený čistě z hráčů ročníku 2009 v prvním poločase podal ještě dobrý a bojovný výkon a prohrál těsně 1:2, druhý poločas již tak kvalitní nebyl, hráčům evidentně docházeli síly a nakonec jsme v druhém poločase podlehli 4:10. Druhý náš tým složený z hráčů ročníku 2010  doplněný o nováčky si s druhým týmem Náchoda rovněž neporadil, velkým zklamáním bylo zjištění, že kluci zápas zcela odevzdali, chyběla bojovnost, nasazení, chuť do hry, a to i od hráčů, od kterých to v minulých zápasech bylo samozřejmostí. Celkově lez turnaj hodnotit pozitivně, až na výkon druhého týmu s Náchodem. Pravda je však i to, že na našich hráčích se stále více začíná projevovat rozdíl ve hře na umělé a živé trávě, kdy všichni víme, že tento rozdíl dělá problémy i mnohem zkušenějším hráčům než jsou naše mladé naděje.
 

MFK  : Dobruška/Opočno        27 : 4

1. tým                     16 : 4

2. tým                     11 : 0

MFK : Náchod                               8 : 25 

1. tým                    5 : 12

2. tým                    3 : 13      

 

Soupiska + počty vstřelených branek

Hanzl (6), Hubálek T. (3), Řehák S. (2), Leugner (1), Paar (6), Kučera (3), Tichý, Poláček (4), Hubálek M. (4), Ježek (2), Vít (3), Znamenáček, Žďára (1),

Šinkora, Smola, trenéři: Macek M., Hubálek M.

12.5.2018 - Starší žáci doma těsně prohráli

MFK
 

MFK : Jiskra Hořice  1:2  (1:1)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Buriánek, Čerenkov, Knap, Smola, Novák, Šafář

Branka MFK: Novák

V sobotu 12.5. zahájili starší žáci nadstavbovou část krajského přeboru. Na domácím hřišti přivítali Jiskru Hořice. První poločas byl bojem od vápna k vápnu. Oba gólmani neměli moc práce. Až po půlhodině hry se nám podařilo ušmudlat gól a dostat se do vedení, jenže pět minut na to jsme špatnou malou domů (pokolikáté už ?) nabídli soupeři vyrovnat. Po změně stran nás soupeř přehrával a svůj tlak, střelou z hranice velkého vápna, zužitkoval ve vedoucí gól. O deset minut později se soupeř znovu napřáhl ke střele. Tentokrát ale náš gólman jeho střelu kryl. Z blížícím se koncem zápasu se dostáváme do tlaku, vesměs se ale jedná o nakopávání míčů, coby pokusy o brejk. A když už vystřelíme, tak mimo nebo do náruče hostujícího gólmana.

Z důvodu nemoci a zranění jsme dnes měli k dispozici jen jedenáct hráčů, ale vzhledem k dnešní formě Pepy Nováka a Tomáše Smoly jsme hráli prakticky v devíti. A tak zatímco Ťoky, Váca, Vojta a Lukáš mají dnes v nohách desítky soubojů a sprintů,  krůpěje potu na čelech těchto dvou byly dnes více dílem poledního slunce.

Brzké uzdravení a žádné komplikace přejeme Lukáši Knapovi.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

6.kolo KP odehráli mladší žáci v sobotu 5.5. v Týništi n/O

MFK

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Bašek Dominik, Čížek Vojtěch, Zítko Tomáš, Týfa Tobiáš, Zelený Tomáš, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Olympia HK  2 : 2  (2 : 0)

Branky: 2x Čížek

MFK Nové Město n./M. – SK Týniště n/O  1 : 1  (0 : 0) 

Branky: Čížek

 

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Víkendové turnaje mladší přípravky

MFK

5.5.2018

V sobotu 5. 5. 2018 měli příznivci poslední šanci shlédnout tým naší mladší přípravky na domácím hřišti, tentokrát v rámci dalšího kola okresního přeboru. Díky aktivitám prodlouženého víkendu se sešla značně nesourodá sestava složená rovným dílem ze zkušených hráčů r. 2009, hráčů r. 2010 a nováčků.

Do úvodního utkání s Č. Skalicí vstoupili naši hráči nesoustředěně a s malým nasazením, nebýt individuálního výkonu Ondry Říhy, v tomto utkání bychom nezvítězili. Stejně rozháraný a nedůrazný byl i první poločas s favorizovaným V. Poříčím. Ve druhém se naši hráči dokázali zlepšit, zkorigovali nepříznivý výsledek, ale zejména předvedli herní výkon, který bychom od nich očekávali. V závěrečném utkání si hráči s chutí zastříleli proti nováčkovskému týmu Náchoda.

Průběh turnaje jistě ovlivnila nesehranost týmu, který v této sestavě běžně nenastupuje, od zkušenějších hráčů ale musíme vyžadovat zodpovědnější přístup. Zejména proto, že mladší a začínající hráči přejímají jejich návyky jak ve hře, tak v chování. Turnaj přesto hodnotíme pozitivně, kluci si zahráli v domácím prostředí za hezkého počasí s kvalitními soupeři, hrát přitom potřebují ze všeho nejvíce.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 7:5, MFK – V. Poříčí 3:4, MFK – Náchod 9:1

Sestava:

Bělobrádek, Škoda (2 góly), Říha (6), Šulc (1), Řehák S., Vít (3), Tichý, Kučera (5), Znamenáček (2), Plašil, trenér Bělobrádek

6.5.2018

V neděli 6. 5. 2018 jsme se představili v Solnici, kde nám los tentokrát přisoudil 2 extrémní soupeře – domácí coby nejlepší tým v kraji v dané věkové kategorii a Rasošky, které jsou na opačném kvalitativním pólu. Do podobně strukturovaného turnaje se těžko hledá motivace jak hráčům, tak trenérům, obzvláště v situaci mnoha omluv, souvisejících s prodlouženým víkendem.

První tým vstoupil do utkání se Solnicí s velkým odhodláním, drtivý nástup domácích se ovšem nepodařilo zachytit. Kluci ale nezpanikařili, vynikající výkon Vaška Leugnera a Vaška Poláčka povzbudil zbytek týmu (tentokrát pouze hráči r. 2010). V prvním poločase se hra v závěru vyrovnala, dokázali jsme vstřelit góly, solidní výkon si tým přenesl i do druhého poločasu, jehož průběh byl obdobný.

Druhý tým nezvládl utkání se Solnicí hlavně psychicky, hráči byli poražení už při příchodu na hřiště, předvedli bojácný, odevzdaný výkon. Opakovala se tak situace z předchozího utkání se stejným soupeřem, kdy ovšem nebylo složení týmů stejné.

Ozřejmuje se, že kromě jiného musíme pracovat na přípravě přirozených lídrů týmu. Nestačí nám pouze fotbalové dovednosti nebo bojovnost, poslední 2 víkendy ukázaly, jak důležitý je pozitivní vzor zejména pro mladší, méně zkušené hráče. Více hodnotit tento turnaj nelze, bylo potřeba ho odehrát, žádné překvapivé momenty nepřinesl.

Výsledky:

MFK : Solnice 4 : 35 (1. tým 4 : 15, 2. tým 0 : 20)

MFK : Rasošky  39 : 4 (1. tým 22 : 1, 2. tým 17 : 3)

Sestava:

1. tým: Bělobrádek, Leugner (7), Jakl (2), Poláček (9), Škoda (6), Znamenáček (2), Světlík, trenér Bělobrádek

2. tým: Hanzl (8), Paar (1), Hubálek Tony (4), Hubálek Matyáš (2), Ježek (1), Duchoň (1), trenér Hubálek

6.5.2018 - Starší přípravka hrála v Dobrušce

MFK
V rámci 6.kola KP jsme zajížděli v neděli 6.5. na pěkně upravené hřiště do Dobrušky. Po týdnu jsme se opět utkali s Dobruškou/Opočnem a druhým soupeřem nám byl tým z Broumova.
 
1. tým - vzhledem k několika omluvenkám dnes ročník 2007 nastoupil jen se 7 hráči. Leč by se to mohlo zdát velkou komplikací, je tomu naopak. Útočník hrající v obraně si počíná lépe než v útoku atd. Prostě jak to už bývá, mužstvo se semklo a podalo maximální možný výkon. Týmu Dobruška/Opočno výkonností nejsme dnes až tak vzdáleni, ale trápí nás spíše individuální chybky, jenž mají na výsledek devastující vliv. Ale za předvedenou hru určitě palec nahoru.
Zápas s Broumovem by se dal orámovat do dvou bodů. Pokud hrajeme s pokorou, skvěle kombinujeme a dáváme nádherné branky. Pokud chce jedinec uhrát vše sám, tato krásná část fotbalu mizí a vrací se trápení. Mít zde dnes jednoho hráče navíc asi by jeden hráč nedohrál.
Závěrem děkuji všem co dnes hráli. Byly to ty nejlepší 4 poločasy na jaře, které jsme odehráli.
 
2. tým - opět jako na houpačce. Zápas s domácími začínáme pěknou kombinací a rychlým gólem. A tím jsme vlastně i skončili, dále skóroval pouze soupeř. Není třeba pochybovat nad sílou soupeře, který nás pravidelně přehrává. O to více mrzí situace, kdy mu góly věnujeme naší nedůsledností, nepozorností či hloupou chybou. U míče jsme často později než soupeř. Myslím si, že v našich silách je neprohrávat s týmem Dobrušky takovým rozdílem. 
Do druhého zápasu s Broumovem vstupujeme přesně dle scénáře, který jsme si domluvili.... Tak dlouho si hrajeme a vymýšlíme až prohráváme 0:2. Poté se naši hráči konečně probudili a zápas otočili. Ve druhém poločase jsme měli více šancí než soupeř, bohužel jsme trefovali pouze brankařku soupeře. Naše špatné bránění vedlo k obdržení 3 branek a vyrovnání přišlo až krátce před koncem. Dnes to nebyly úplně povedené zápasy, přesto chválím Filipa Hnika a Eliáše Kozáka - když do zápasu vloží nasazení, tak to jde. Střelecky nás dnes držel Adam Hronovský.
 
 
 
trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan
 
Sestava :
 
1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Tom Zelený,Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský
 
2. tým - Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek
 
 
Výsledky :
 
 
MFK - Dobruška/Opočno 3:21
 
1. tým 2:9 (0:4, 2:5)
 
branky: Zelený, Havelský
 
2. tým 1:12 ( 1:5, 0:7)
 
branky : Hronovský
 
 
MFK - Broumov 20:10
 
1. tým 12:4 (6:2, 6:2)
 
branky : Komár 4x, Havelský 3x, Zelený 3x, Rozsypal 2x
 
2. tým 8:6 (5:3, 3:3)
 
branky : Hronovský 5x, Eliáš Kozák 2x, Bělobrádek 1x
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 30 59 88 117 Další »