5.11.2017 - Ročníky 2009 a 2010 odehrály halový turnaj v Jaroměři

MFK

Ročník 2010

V neděli 5.11. se oba ročníky naší mladší přípravky zúčastnily prvního turnaje halové sezóny v Jaroměři.

Dopolední část patřila mladším hráčům. Protože máme silný ročník 2009, svádí to početně i kvalitativně slabší ročník 2010 přehlížet. Na turnaji kluci ukázali pravý opak, byli zcela konkurenceschopní, bojovali a svým týmovým pojetím trápili favority. Síla nám chyběla ve hře dopředu, naši malí útočníci nedokázali své fyzicky zdatnější soupeře přetlačit a nastřílet více gólů. Z těsných výsledků je třeba vyzdvihnout bezbrankovou remízu s Jaroměří, pozdějším vítězem turnaje. Hrál se fotbal s vysokým nasazením, za který si hráči obou týmů opakovaně vysloužili potlesk publika. Podobný zápas jsme v letošní sezóně ještě nehráli.

Celkové umístění je vůči klukům, kteří celý turnaj odehráli na hranici svých možností, trochu nespravedlivé. Důležitější než medaile je ale zjištění, že tým má charakter. Někteří hráči možná nemají tolik přirozeného talentu, ale nechají si poradit, dřou a jsou vděční za každý krůček kupředu. Za dnešní výkon nechci vyzdvihnout nikoho konkrétního, celý tým dostává jedničku.

Výsledky:

MFK - Náchod 2:0, MFK – Třebeš 0:1, MFK – Pardubice 1:4, MFK – Jaroměř 0:0, MFK – Libchavy 0:1

Pořadí turnaje:

1. Jaroměř, 2. Třebeš, 3. FK Pardubice, 4. Libchavy, 5. MFK N. Město n/M, 6. Náchod

Sestava:

Paar, Škoda, Dušek, Plašil, Tichý, Znamenáček, Čáp, trenér Bělobrádek

 

Ročník 2009

V odpolední části turnaje jsme od ročníku 2009, který se sešel téměř kompletní, očekávali boj o stupně vítězů. Do prvního utkání s domácími naši hráči doslova vlétli a konečná remíza byla s ohledem na průběh jednoznačnou ztrátou. Tímto utkáním však fotbal z naší strany skončil.

Dále jsme již řešili jen nekonečnou honičku našich hráčů po chodbách a lití tekutin z občerstvovacích lahví po všech částech haly, za což jsme byli pořadateli opakovaně napomínáni. Zbylá utkání hráči vnímali jen jako nutnou pauzu v přestávkovém pošťuchování, uhráli jediný bod a po zásluze skončili poslední.

Zatímco na palubovce vrcholil boj o medaile, mohli diváci v rohu haly paralelně sledovat hromadnou rvačku 7 z našich 9 hráčů, kteří si v rohu hřiště zhotovili další louži a chtěli do ní někoho ze svého středu namočit.

Dlouhodobě víme, že výkon ročníku 2009 stojí a padá s kázní a soustředěním. Trenéři byli v minulosti opakovaně kritizováni za přílišnou tvrdost, optikou nedělního turnaje by spíše stálo za úvahu angažovat na post hlavního trenéra Igora Hnízda. Kluci tentokrát udělali ostudu nejen na hřišti, ale i mimo ně. Přestože jim lze v tomto věku nějakou lumpárnu odpustit, bez nastavení přísnějších pravidel to do budoucna zřejmě bohužel nepůjde Minimálně v rámci halových turnajů.

Výsledky:

MFK - Jaroměř 1:1, MFK – Solnice 0:9, MFK – Libchavy I. 1:1, MFK – Libchavy II.0:3, MFK – Pardubice 1:4

Pořadí turnaje:

1. Solnice, 2. Libchavy I., 3. FK Pardubice, 4. Jaroměř, 5. Libchavy II., 6. MFK Nové Město n/M

Sestava:

Poláček, Leugner, Říha, Kučera, Hanzl, Bělobrádek, Krč, M. Hubálek, Řehák, trenér Bělobrádek, po vyčerpání nebrachiálních možností řešení krizové situace převzal tým trenér Hubálek

4.11.2017 - Starší přípravka odehrála poslední kolo

MFK
V sobotu 4.11. jsme v domácím prostředí odehráli poslední kolo krajského přeboru. 
 
1.tým - První poločas proti Náchodu vybojoval remízu vstřelením gólu v posledních vteřinách Tomášem Zeleným na 2:2. V druhém poločase se ujal vedení, ale po obdržení několika gólů již ke konci zápasu na hru zcela rezignovala většina mužstva. Stav, se kterým jsme se setkali za sezonu již několikrát. Překvapivě to tým nepoznamenalo do následného utkání s Dobruškou/Opočnem a v obou poločasech odehrál proti tomuto celku jedno z nejlepších utkání v této sezoně. To vše za velkého povzbuzování rodičů. Zápas byl orámován nádhernými góly Tomáše Kirschlagera a Matyáše Čapka.
 
2.tým - Odehrál dva vyrovnané poločasy s Náchodem, škoda jen nevyužitých příležitostí a zbytečně inkasovaných gólů. Proti týmu Dobruška/Opočno jsme také zcela nepropadli, soupeř byl ale důraznější a do zakončení nás téměř nepustil. Kaňkou na dnešním turnaji byla naše malá produktivita a hloupě obdržené góly. 
 
     Dnes jsme využili opět téměř celý kádr obou ročníků, šanci zahrát si dostávají všichni hráči, což se někdy odráží na celkovém výsledku. Ale nic jiného, než herní praxe, nám do budoucna nepomůže. 
 
     Tímto turnajem jsme zakončili podzimní část sezony. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Samozřejmě se někomu nemusí líbit předváděná hra a výsledky, ale z celkového pohledu je u hráčů vidět posun a celkové zlepšení. Děkujeme za podporu rodičům, bez které bychom se neobešli.
 
trenéři MP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba
 

Sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba - Martin Vecko, Tomáš Kirschlager, Tomáš Zelený, Petr Koza, Jan Havelský, Adam Lorenc, Karel Dašek, Jáchym Komár, Matyáš Čapek

2. tým - Štěpán Čáp - Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Adam Hronovský, Vojtěch Bělobrádek, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Matěj Lácha, Lukáš Nagy

Výsledky :

MFK -  FK Náchod  5:11

1. tým   3:8 (2:2, 1:6)

branky : Havelský 2x, Zelený

2.tým    2:3 (2:1, 0:2)

branky :   Lochman, Škoda

MFK - Opočno/Dobruška   4:11

1.tým  4:4 (2:2, 2:2)

branky :  Zelený 2x, Kirschlager, Čapek

2.tým   0:7 (0:4, 0:3)

4.11.2017 - Starší žáci vyhráli nad Hořicemi

MFK

Znovu na domácím hřišti odehráli starší žáci své mistrovské utkání v sobotu 4.11. a soupeřem jim byla Jiskra Hořice.

Hosté na nás od začátku vletěli. Teprve po pěti minutách se dostáváme k brance soupeře, ale David Rücker střílí nejprve sice po zemi, ale mimo a za nedlouho pro změnu vysoko nad. A tak přichází trest a soupeř se střelou z dálky dostává do vedení. A přichází naše trápení. Naši záložníci si ve středu sami sobě překáží a tak naše bratry v triku rozsazujeme a měníme rozestavení. A pomohlo to. Střed hřiště se uvolnil, Petr Čerenkov dostal prostor k tvorbě hry a občas volného prostoru využil i Lukáš Knap. Jenže v koncovce hoříme. Až svou čtvrtou šanci proměňuje Honza Šafář a vyrovnává, ale do poločasu je to vše. Z počátku druhé půle se hraje oboustranně opatrně, ale po osmi odehraných minutách proměňuje Petr Čerenkov a začínáme přebírat otěže zápasu. Definitivní zlom přináší rohový kop Filipa Ťokana, který si soupeř sráží do branky. Od té doby už se hraje převážně na polovině soupeře a naše skóre se navyšuje a mohlo by být i vyšší, kdybychom měli více přímočarosti a rozvahy v koncovce.

Změna rozestavení naši hře pomohla, tak uvidíme do budoucna.

Sestava MFK:  Tomáš Bartošík – Jakub Čtvrtečka, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Filip Ťokan, Josef Novák, Adam Buriánek, Jan Šafář, David Rücker

MFK : Jiskra Hořice  6:1  (1:1) 

Branky MFK: Čerenkov 2, Šafář, Ťokan, Buriánek, Rücker

Žk.: Rücker

1.11.2017 - Mladší přípravka odehrála odložené kolo

MFK

Ve středu 1.11. jsme odehráli odložené 9.kolo KP v Dobrušce. Kluci si vyzkoušeli, jaké je to hrát pod umělým osvětlením. 

    V celkovém výsledku jsme se vrátili "bez bodů", ale s předvedeným výkonem jsme celkem spokojeni. Sešla se nám téměř kompletní sestava obou ročníků, která odevzdala  své maximum. Na víc jednoduše zatím nemáme. Šanci dostávají všichni hráči, což se nám může jednou vrátit. Dnes jsme vyloženě nepropadli v žádném z poločasů. Se soupeřem z Dobrušky/Opočna jsme odehráli vyrovnané zápasy. Dnes soupeř možná neměl zcela kompletní kádr, což ale kluci na hřišti nevnímají a jsou rádi, že uhrají přijatelný výsledek. 
     Nejvyšším rozdílem skončil 1.poločas našeho druhého týmu se soupeřem z Kostelce/Častolovic. Jinak jsme také hráli velmi vyrovnaně, bohužel jsme udělali více individuálních chyb. Velký rozdíl mezi námi a Kostelcem je ve vyspělosti hráčů.
    Dnes dobře zachytali brankáři Štěpán Čáp a Lukáš Vrba, hezké góly dali Tomáš Kirschlager a Štěpán Zámečník. Pochvalu zaslouží za bojovnost všichni hráči, kteří byli po zápase odměněni již tradičními řízečky od paní Lochmanové. Děkujeme 
 
trenéři MP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba
 

Sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba - Martin Vecko, Tomáš Kirschlager, Tomáš Zelený, Petr Koza, Jan Havelský, Adam Lorenc, Michal Dusílek, Josef Rozsypal, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp - Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Adam Hronovský, Vojtěch Bělobrádek, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Matěj Lácha

Výsledky :

MFK - Opočno/Dobruška   7:12

1.tým  4:9 (2:5, 2:4)

branky :  Zelený 2x, Havelský, Kirschlager

2.tým   3:3 (1:0, 2:3)

branky : Lácha 2x, Zámečník

MFK -  Kostelec/Častolovice  5:12

1. tým   1:3 (1:1, 0:2)

branky : Havelský

2.tým    4:9 (1:5, 3:4)

branky :   Hronovský 2x, Lochman, Lácha 

Starší dorost po první prohře dvakrát zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Hronov / Starkov  7 : 0 (poločas 4 : 0)

Branky: 11´,21´,81´ Flígr Dominik, 25´ Hůlek Dušan, 28´Sivý Marian, 56´ Borůvka Adam, 78´ Tesař Filip

Sestav MFK: Hůlek Martin - Zítko Daniel, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Zamastil Dominik - Petráš Šimon, Novák Tomáš, Hůlek Dušan (46´ Fidra Jakub) - Borůvka Adam, Flígr Dominik - Sivý Marian (61´Tesař Filip)

Po první prohře této sezony z minulého týdne jsme nastoupili v neděli 22.10.2017 k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu. V domácím prostředí jsme přivítali mužstvo Hronov/Stárkov.

Utkání se hrálo opět na těžkém promoklém terénu. Od prvních minut zápasu bylo na našich hráčích vidět, že chtějí napravit propad z minulého týdne z utkání s Pardubičkami. Nebyla to žádná velká podívaná, která nešla s ohledem na hrací plochu ani realizovat, ale poctivě odmakaný zápas, který jsme potřebovali, aby nás nastartoval do posledních čtyř kol podzimní části.

V neděli nás potěšil celek Pardubiček, který pouze remizoval a následně prohrál na penalty v Červeném Kostelci. Tímto výsledkem nám po týdnu vrátil první příčku v tabulce Krajského přeboru staršího dorostu.

 

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují  2 : 4 (poločas 1 : 3)

Branky: 24´Holčík Lukáš, 32´Borůvka Adam, 36´Flígr Dominik, 68´Hůlek Dušan

Sestava MFK: Hůlek Martin - Petráš Šimon (73´Fidra Jakub), Lelek Ivo, Zítko Daniel, Holčík Lukáš - Novák Tomáš, Zamastil Dominik, Borůvka Adam, Hůlek Dušan - Sivý Marian, Flígr Dominik

V sobotu 28.10.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu, tentokrát na hřišti FC Spartak Rychnov nad Kněžnou. Vstup do utkání se nám herně vydařil a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Brankové příležitosti se nám však nedařilo zužitkovat. Potvrdilo se pravidlo "nedáš, dostaneš" a soupeř se z ojedinělého útoku ve dvacáté první minutě ujal vedení. O tři minuty později jsme vyrovnali stav zápasu a do poločasu odskočili na rozdíl dvou branek. Z hlediska herního projevu se nám první poločas vydařil.

Druhý poločas byl z naší strany plný nepřesností. Naštěstí jsme dokázali na kontaktní branku domácího týmu ze šedesáté sedmé minuty odpovědět naší čtvrtou brankou a utkání dotáhnout do vítězného konce. 

28.10.2017 - Mladší přípravka odehrála poslední kolo okresního přeboru

MFK

Poslední kolo okresního přeboru mladších přípravek jsme odehráli v sobotu 28.10. v Červeném Kostelci. V chladném a deštivém počasí podal náš tým solidní výkon. Tentokrát jsme ponechali na dobrovolnosti hráčů i rodičů, kdo si bude chtít zahrát oba víkendové dny. Sešel se kombinovaný tým, v němž se hráči ročníku 2010 neztratili, na kvalitní soupeře ale ještě nestačili. Naopak zkušenější hráči ročníku 2009 měli koncovky utkání pevně v rukou a nebýt fatálních chyb brankářů (kterým jsme již v této sezóně odvykli), mohli jsme všechna utkání vyhrát. Důležitější než výsledky je ale spolupráce mezi ročníky, starší kluci musejí své mladší spoluhráče na hřišti vést. Což se v sobotu chvílemi i dařilo. Individuálně je třeba za dobrý výkon pochválit Sama Řeháka, Kryštofa Znamenáčka a Pepu Hubálka.

Sestava: Vojta Kučera, Kuba Hanzl, Kryštof Znamenáček, Ríša Plašil, Vojta Čáp, Kuba Bělobrádek, Sam Řehák, Pepa Hubálek, Danda Dušek, trenéři Bělobrádek, Hubálek

Výsledky:

MFK – Č. Kostelec 8:8, MFK – Provodov 4:7, MFK – Machov/Police 4:4

Nedělní turnaj měl být jediným turnajem mladší přípravky na domácím hřišti (v okresním přeboru jsme nehostili ani jeden turnaj, v krajském přeboru tento jediný). Nominováni tak byli úplně všichni hráči, kteří nastoupili v podzimní části sezóny nebo s námi trénovali. Bohužel nepřízeň počasí znemožnila natěšeným fanouškům výkon našich malých fotbalistů shlédnout. Snad se nám na jaře bude diplomaticky (pořadatelstvím turnajů) i počasím dařit lépe, fotbalově to vůbec nebylo špatné!

Jan Bělobrádek

28.10.2017 - Muži doba získali s Kostelcem nad Orlicí 1 bod

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Kostelec nad Orlicí 1:1 (0:0) p.k. 4:5

Branka MFK: Klikar

Sestava MFKFlígr - Darebník, Kollár, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Valášek (67. Soumar), Borůvka, Růžička (90. Hůlek), Nejman

První poločas hrstce diváků nabídl po jen tři zajímavé momenty. Dva neuznané góly hostí kvůli ruce a postavení mimo hru a ve 38. minutě šanci domácího Klikara, který ale pálil jen do brankáře.

Také v druhém poločase se odehráli tři zajímavé momenty a dva z toho byly brankové. Nejdříve v 70. minutě po standrardní situaci poslal domácí do vedení Klikar - 1:0. Tentýž hráč mohl přidat druhý gól v 80. minutě, ale ve velké šanci selhal a tak se v 85. minutě potvrdilo rčení "nedáš, dostaneš" a hosté srovnali na 1:1. Tento stav vydržel do konce normální hrací doby a o zisku druhého bodu rozhodovali penalty. V nich byli úspěšnější hosté. 

"S návratem na domácí umělku jsme předvedli nejlepší podzimní domácí výkon. Opticky vyrovnané utkání bez výrazných gólových šanci jsme mohli zlomit definitivně ve svůj prospěch defacto jedinou vyloženou šancí Klikara, potvrdilo se však klišé "nedáš - dostaneš" a chvilku na to, vyrovnal hostující Řehák. Jízlivě reakce hostů na hráči plochu v plně nahotě ilustrují stav, prostředí a morálku panující v českém fotbale, které jsou na bodů mrazu." - D. Maur

28.10.2017 - Starší žáci podlehli Rychnovu

MFK

Opět na domácím hřišti odehráli starší žáci v sobotu 28.10. mistrovské utkání s Rychnovem nad Kněžnou. Z počátku jsme aktivnější, máme územní převahu, ale kombinace Rücker – Čerenkov, ani střela Davida Rückera chvíli poté, branku soupeře neohrozili. A tak skóre zápasu otevírá soupeř, když v 7. minutě propadáme v obraně a soupeř nás trestá. Ale přesto se dál tlačíme před soupeřovu branku. Petr Čerenkov na pravé straně vybojoval míč, uvolnil se a následná střela Adama Buriánka jde po teči mimo. Po následném rohovém kopu se v soupeřově šestnáctce strhává trma-vrma, kterou zakončují střely Davida Rückera levou, následně pravou nohou a ta se od soupeře odráží do branky a je vyrovnáno. Ve 12. minutě se po pravé straně uvolňuje David Rücker, nahrává před branku Adamu Buriánkovi, ale ani jeho střela, ani následné dorážky skóre zápasu nemění. Mění jej však jiní. Ve 22. minutě hloupě propadáme v obraně a soupeř jde do vedení. Stále ale hrajeme aktivně a dvě minuty na to David Rücker vysílá na bránu soupeře střelu, nebo to měl být centr, každopádně míč skončil jen na břevnu soupeřovy svatyně.  A tak přichází trest. V 29. minutě si soupeř dělá z našich zadních řad „dobrý den“ a poločas vyhrává o dvě branky. Druhá půle už naší strany tak živá nebyla. Naše akce většinou končili ještě před velkým vápnem soupeře, Adam Buriánek sice nastřeli tyč, ale z téměř nulového úhlu. A tak se s přibývajícím časem, a našimi ubývajícími silami, začal stále více a stále nebezpečněji začal prosazovat soupeř. Góly si však nechal až na závěr zápasu.

První půle dobrý výkon, jenže místo abychom dali tři góly tak tři dostaneme. Druhá půle byla z naší strany o herní (ne)zkušenosti, ale hlavně o fyzičce. Palec nahoru je dnes pro Adama Buriánka, chyběla tomu jen ta třešnička v podobě gólu (a lepší fyzička). Palec dolů si za první poločas vysloužil Tomáš Smola. Minulý týden na stejném postu sestavy sbíral míče, narušoval hru soupeře. Ale dnes kolem něj hra tak nějak plynula a jako co ?      

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Petr Valtera, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Jakub Čtvrtečka, Josef Novák, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Adam Buriánek, Jan Šafář, Davis Rücker, Vojtěch Čížek, Tobiáš Týfa

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  1:5  (1:3)

Branky MFK: vlastní RK                

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

22.10.2017 - Mladší žáci 2x prohráli

MFK

 Osmé kolo KP MŽ KHK jsme odehráli v Třebechovicích pod Orebem. Opět jsme měli problémy se sestavováním hráčského kádru, a proto musíme hned úvodem poděkovat klukům ze SP, Míšovi a Jáchymovi, a zároveň i specializovanému „plavci“ Filipovi. Všichni tři si odehráli to, co jsme po nich požadovali a byli důležitou součástí našeho týmu. Taktéž ostatní hráči se oproti domácímu turnaji předvedli tentokrát v mnohem lepším světle. Naše hra byla hned od úvodu velmi dobrá, soupeře z Týniště jsme v prvním poločase téměř k ničemu nepustili a jen naše nemohoucnost v zakončení rozhodla o bezbrankové remíze v prvním poločase. Oproti tomu ve druhém poločase se gólově zadařilo, naše hra splňovala potřebná fotbalová kritéria a dostali jsme se do vedení o dva góly. Bohužel pro nás nastala i pasáž, kdy jsme trochu polevili směrem dozadu a soupeř dokázal třemi góly z ojedinělých šancí otočit výsledek. Našim hráčům se bojovností i za cenu obětování podařilo vyrovnat, avšak fotbalová štěstěna byla proti nám, když jsme nakonec obdrželi rozhodující branku. Nicméně všichni hráči do jednoho si za výkon v tomto zápase zaslouží velkou pochvalu. Ne už tak za druhý zápas proti domácím, kde došlo k výraznému úbytku našich sil i hráčů, když se nám zranili hned dva hráči základní osy týmu. Mrzí nás nulový bodový zisk z turnaje, avšak kvitujeme nastalou změnu v přístupu hráčů k turnaji i ke hře jako takové.

 

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Dusílek Michal, Zákravský Filip, Týfa Tobiáš, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Dubský Pavel, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – SK Týniště n.O.  3 : 4  (0 : 0)

Branky: 2x Kuřátko, Čížek

MFK Nové Město n./M. – SK Třebechovice p.O.  1 : 10  (1 : 5) 

Branka: Komár

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 28 54 81 107 Další »