21.10.2017 - Starší přípravka zavítala do Náchoda

Starší přípravka zavítala 21.10. po týdnu opět do Náchoda. Pokud bychom se podívali pouze na výsledky, tak spokojeni bychom být nemohli. Zvlášť v utkání s Náchodem, kdy jsme vstřelili pouze jedinou branku a to ještě z pokutového kopu. Dnes proti nám stál velice dobře připravený soupeř z Náchoda, který předváděl pěknou kombinační hru a starší tým Rozkoše, který nás také s přehledem přehrál.
     Dnes bych utkání zhodnotil z jiné stránky než výsledkové. Do utkání nastupujeme jak s hráči, kteří toho v minulé sezoně moc neodehráli, tak s hráči kteří převážně střídali. Ti se dostávají do nové situace, kdy na hráčích je najednou více zodpovědnosti a nemohou stále čekat, že to někdo odehraje za ně. Pokud budeme trpěliví, jak trenéři tak rodiče, věřím, že postupem času se dostaví i zlepšené výsledky. Faktem je, že nás sráží nedisciplinovanost některých hráčů a předčasné zabalení zápasu, když se nedaří. Na druhé straně u některých hráčů vidím oproti loňské sezoně velké zlepšení. Sice to na některé soupeře ještě nestačí, ale pokud vydržíme a budeme dále makat, výsledek se dostaví. K tomu je důležité, aby hráči vydrželi a na fotbal nezanevřeli. Samozřejmá je i podpora od rodičů, kterým děkujeme za fandění při zápase.

Vladimír Hronovský

Sestavy:

tým 2007 - Lukáš Vrba, Petr Koza, Jan Havelský, Jáchym Komár, Michal Dusílek, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Matyáš Čapek, Karel Dašek

tým 2008 - Štěpán Čáp, Filip Hnik, Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Adam Hronovský, Lukáš Nagy, Vojtěch Bělobrádek

21.10.2017 - Muži v Chlumci na vítězství s Bělohradem nenavázali

FK Chlumec nad Cidlinou - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:0)

Branka MFK: Kollár

Sestava MFK: Maur - Soumar (46.Růžička),Valášek P.(35.Zítko), Kollár, Lelek, Klikar (73. Borůvka A.),Vít, Valášek A., Borůvka D.(35. Srubjan), Zákravský, Nejman

"První poločas nás domácí přehráli, jednoduchá přímočará křídelní hra a tři branky v naší sítí. Druhý poločas začal čtvrtou brankou, po které přišla pasáž, kdy jsme zlepšili hru, domácí se uspokojili a byli jsme lepším týmem. Bohužel v celém kontextu utkání je nicotné odehrát slušné 25 minut a zbytek zápasu působit zakřiknutě a dělat domácím sparring. Uvědomuje si vážnost situace, která nás doufejme donutí změnit myšlení a přístup nás všech a v dalších utkáních to musí být z naší strany válka o každý balón, každou vteřinu a každý kousek hřiště." - Dominik Maur

21.10.2017 - Starší žáci těsně porazili Červený Kostelec

V sobotním mlhavém dopoledni 21.10 odehráli starší žáci na domácí blátivé louce utkání krajského přeboru proti soupeři z Červeného Kostelce.

V první půli jsme měli od začátku jakous takous optickou převahu, ta ale končila na hranici soupeřova velkého vápna. A protože ani soupeři se nedařilo vážněji ohrožovat naši branku bylo vše o prvním gólu. Ten jsme dali sice v 25. minutě my, ale paradoxně místo aby nás dostal do zápasu, tak jsme přestali hrát, jako by nám to už stačilo. Pět minut po půli nám sice soupeř nabídl druhou branku, ale jinak se hrálo převážně na naší polovině. Soupeři se dnes ale střelecky nedařilo. A když už mířil mezi tyče, skončil míč na rukavicích dnes dobře chytajícího Tomáše Bartošíka. O to víc mrzí nedůraz při poslední akci utkání, kdy jej soupeř, po rohovém kopu, připravil o vychytanou nulu. I nám se občas podařilo dostat se na dostřel branky soupeře, jenže naše střely byly spíše zdvořilostního charakteru a ta nejslibnější skončila na břevnu.

Zápas sice skončil naší výhrou, ale lepší jsme nebyli. Palce nahoru ale budou. O gólmanovi již byla zmínka. Dobrý výkon dnes odevzdal také Petr Čerenkov, bojoval, tvořil hru, rozdával přihrávky, jen by tomu někdy slušelo více jednoduchosti a přímočarosti. A na tom musíme zapracovat. Přesná a rychlá kombinace je cestou, jak můžeme fyzicky silnější soupeře přehrávat. Další palec nahoru je dnes pro Jakuba Čtvrtečku, který nám pomohl vyřešit personální potíže a na to, že bez mála dva roky nehrál předvedl výborný výkon. Doufáme, že nezůstane jen u dnešního zápasu. A nakonec i palec dolů. Ten si dnes vysloužil nesoustředěný a nedůrazný Petr Valtera. Několikrát sice dobře odebral soupeři míč, někdy ale zase působil, jako by nevěděl kde hraje. Zlepšit souhru našich obránců je další úkol do dalších tréninků.

Na závěr přání brzkého uzdravení dnes zraněného Davida Rückera.

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Petr Valtera, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov,  Adam Buriánek, Jan Šafář, Davis Rücker, Vojtěch Čížek, Jakub Čtvrtečka

MFK : TJ Červený Kostelec  2:1  (1:0)

Branky MFK: Rücker, Šafář

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

15.10.2017 - Mladší žáci odehráli 7.kolo krajského přeboru na domácím hřišti

Komentář z posledního turnaje KHK MŽ se nám nepíše vůbec lehce. I proto, že poslední dobou se opakuje stále stejný „obrázek“ naší hry, postačil po předešlých kolech jen přehled výsledků. Nicméně, kdybychom tímto alespoň trochu přispěli i k nepatrné změně, která by vedla k našemu hernímu zlepšení, přece jen se s tím zkusíme poprat. Takže popořádku. Domácí turnaj jsme byli nuceni odehrát na, dá se říct, „neregulérním“ fotbalovém hřišti, které nemůžeme nazývat ani jako travnaté. Na druhou stranu byli naši soupeři ve stejné pozici a musíme si připustit, že my sami sebe z mnoha důvodů „hýčkáme“ trénováním na umělém trávníku. Naopak počasí bylo nádherné, ideální pro nedělní fotbalové dopoledne. Dokonce složení našeho týmu a předvedená hra proti stejným soupeřům v Českém Meziříčí v nás vyvolávaly optimistická očekávání. Bohužel opak byl pravdou. A paradoxně, přes relativně dobrou hru a velké množství našich šancí, jsme hned v prvním poločase obdrželi ze tří příležitostí soupeře tři branky, což dalo ráz celému našemu „představení“ ve zbytku turnaje. Nedokázali jsme s vyvstalou situací bojovat, nedokázali jsme efektivně využít velké množství našich příležitostí a kluci už možná ani nechtěli.  Proti lídrům z tabulky z Kostelce / Častolovic jsme se znovu i přes velmi nadějný začátek nezmohli na odpor a jednoduše jsme soupeřům nabídli hladké vítězství. Je to už jako „mlácení holé slámy“ , kdy náš výkon je odrazem komplexu mnoha problémů. Zúžíme-li to pouze na nás, tak většině kluků chybí pokora, uznání druhých, sebereflexe, bojovnost, zaujetí pro fotbal i třeba chuť či vůle se poprat o dobrý výsledek nebo alespoň jen o dobře odvedenou „práci“. Nám trenérům pak nezbývá než jen využít v daném okamžiku z každého to nejlepší a pomoci se nasměrovat za určitým cílem, i když velmi často i marně a zbytečně. O čemž si mohli přihlížející rodiče a diváci udělat svůj vlastní obrázek. Zároveň však nejde jen o rezignované a bezmocné mávnutí rukou. Podpora rodičů či diváků je také jedním z faktorů, nad kterým bychom se měli zamyslet. Kluky ke svému „maximu“ musí burcovat sami trenéři a potleskem či povzbuzením je odměnit za předvedenou akci, souboj, kličku, přihrávku či střelu taktéž. Sporadické výkřiky z řad diváků,  a to dokonce v domácím prostředí, přicházejí pouze ke své vlastní ratolesti, namísto semknutí se všech k „užívání“ si fotbalu i po fanouškovské stránce, jako to vidíme u některých našich soupeřů či našich mladších ročníků. Tak uvidíme, zda se všichni dokážeme na chvilku zastavit, zamyslet a posunout se „někam dál“.

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel, Dusílek Michal

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  1 : 3  (1 : 3)

Branka:  Čížek

MFK Nové Město n./M. – Kostelec/Častolovice   0 : 7  (0 : 4)

15.10.2017 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Náchodě

V neděli 15.10. jsme se představili na zrekonstruovaném hřišti v Náchodě na Hamrech, kde jsme se utkali s domácím týmem a Rychnovem nad Kněžnou.
tým 2007 - V prvním poločase proti Náchodu podáváme kvalitní výkon, za velké podpory Matěje Láchy, jenž přesně rozdává míče a v prvním poločase vítězíme. Leč jak to tak bývá, druhý poločas je opakem toho prvního, nerveme se, schází nabídka i přesnost a po zásluze prohráváme. Po pohovoru v kabině nastupujeme k utkání s Rychnovem, první poločas hrajeme své maximum a všichni na hřišti zaslouží pochvalu, hrajeme jako kolektiv i když prohráváme 0:4. Druhý poločas začínáme špatně, ale i tak zase až na výjimky odmakáme i druhých 20 minut. Za dnešek zaslouží pochvalu Lukáš Vrba, Martin Vecko a Honza Havelský.

tým 2008 - Po minulém týdnu jsme čekali, že hráči naváží na slibný výkon. To se ale moc nepovedlo. Z minulého týdnu nám chyběli 2 hráči a na výkonu to bylo znát. V prvním poločase jsme branku Náchoda vůbec neohrozili, ve hře chyběla kombinace a často jsme se uchylovali k pouhým odkopům. Myslím, že by hráči již ve svém věku mohli přenést některé prvky z tréninku do zápasu, aby to na hřišti nevypadalo, jako že se sešli poprvé. Druhý poločas jsme již odehráli lépe.
     V zápase s Rychnovem vždy záleží, jak k tomu hráči přistoupí a jak hodně mu hru znesnadní. Se soupeřem se nemůžeme rovnat, ale určitě bychom mu mohli být důstojným soupeřem. Bohužel jsme to soupeři opět svou pasivitou usnadnili a obdrželi hodně branek. Nejvíc mrzí ty, které jsme si dali skoro sami. Ve druhém poločase jsme se již pustili i do několika útoků a přesvědčili se, že i Rychnov může nějaký gól obdržet. K dnešnímu výkonu - naše tradiční opory se opět na hřišti rvaly do posledních sil, někteří i s nastupující nemocí. Je však potřeba, aby se k nim přidal i zbytek týmu.

trenéři MP :
Milan Vrba

Sestavy:

tým 2007 - Lukáš Vrba, Petr Koza, Jan Havelský, Jáchym Komár, Martin Vecko, Michal Dusílek, Tomáš Kirschlager, Adam Lorenc, Matěj Lácha

tým 2008 - Štěpán Čáp, Filip Hnik, Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Lukáš Kumprecht, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Adam Hronovský

14.10.2017 - Turnaje mladších přípravek

K dalšímu kolu krajského přeboru jsme zajeli do Dobrušky, kde nás čekal domácí a tým a tým Rasošek. Vzhledem k většímu počtu omluvenek se nám nepodařilo postavit tým z hráčů ročníku 2009 a tak je museli doplnit 2 hráči ročník 2010. Druhý tým byl složen celý z hráčů ročníku 2010 a 2011.

První tým odehrál stejně jako před týden pohledné utkání s Dobruškou, které bylo po celý průběh vyrovnané. Rozhodly ho naše rychlé protiútoky, které suverénně proměňoval Matěj Škoda. Všichni kluci celý zápas vydrželi bojovat a zodpovědně bránit, přestože hráli bez střídání.

Druhý zápas s Rasoškami nabídl dva rozdílné poločasy. V prvním se kluci snažili více kombinovat a nastříleli spoustu gólů. V druhém poločase nastoupili proti týmu, který, přestože hrál pouze ve čtyřech hráčích, naše kluky dokonale zaskočil a po pár minutách vedl 2:0. Na klucích už byla znát únava a po zkoncentrování dokázali využít početní výhody a utkání otočili.

Druhý tým byl složený pouze z mladších hráčů a ještě výrazně "oslaben" o své dva střelce, kteří pomohli prvnímu týmu. Kluci si stále zvykají na velké hřiště a chvílemi mají problém s organizací hry a udržením koncentrace. Určitě se musí pochválit za velkou snahu a pokroky, které postupně od začátku sezony udělali.

Sestavy:

1. team:  Řehák Samuel, Leugner Václav, Paar Adam, Poláček Václav, Škoda Matěj, trenér T. Leugner

2. team: Tichý Filip, Znamenáček Kryštof, Čáp Vojtěch, Jakl Dominik, Plašil Richard, Hoffinger Václav, trenér M. Macek

Výsledky:

MFK  :  Dobruška/Opočno       8 : 6

1. dr.      6 : 1  (1 : 1)          střelci:  Škoda 5, Leugner 1

2. dr.      2 : 5  (1 :1)           střelci:  Jakl 2

MFK : Rasošky             25 : 8

1. dr.     17 : 2  (11 : 0)     střelci:  Škoda 3, Leugner 3, Řehák 5, Poláček 6

2. dr.       8 : 6   (1 : 5)       střelci:  Plašil 3, Hoffinger 3, Čáp 1, Jakl 1

V sobotu 14.10.2017 jsme rovněž odehráli i další kolo okresního přeboru, tentokráte v Náchodě na Hamrech. Našimi soupeři byli družstva z Velkého Poříčí, Provodova a domácího Náchoda. Naši hráči podali v tomto turnaji zodpovědný výkon, s chutí si zastříleli, plnili taktické pokyny a výsledkem bylo vítězství ve všech třech utkáních. Zvláště si ceníme vysoká vítězství nad soupeři z Velkého Poříčí a Provodova, kdy tyto týmy do současné doby podávali v OP velmi dobré výkony.

Nezbývá nic jiného, než celý team za tuto celkově úspěšnou sobotu sobotu pochválit.

Sestava: Hanzl Jakub, Kučera Vojtěch, Bělobrádek Jakub, Ježek Jan, Hubálek Tony, Říha Ondřej, trenér: M. Hubálek

Výsledky:     N. Město - Velké Poříčí      8 : 1

N. Město - Náchod             15 : 1

N. Město - Provodov            8 : 3

14.10.2017 - Starší žáci také vysoko prohráli

V sobotu 14.10. po poledni změřili starší žáci své síly se svými vrstevníky z SK Vysoké Mýto. No po pravdě nebylo moc co měřit. Už po dvou odehraných minutách se zatřáslo břevno naší branky. Tři minuty nato Pepa Novák nabízí soupeři první branku. V 9. minutě vybízí tentokrát nedůrazný Kuba Vacek soupeřek druhému gólu. Ani s třetí brankou neměl soupeř mnoho práce – jednoduše naše hráče předběhl. A takový obraz hry se opakovat téměř po celý zápas. Nedůraz a hloupé chyby. A dnes se jim nevyhnul ani náš gólman. Co je platné, že dokáže tváří v tvář soupeři vytěsnit jeho střelu mimo branku, když mu ale špatnou rozehrávkou tuto šanci sám nabídne. Co je platné, že si dobrým vyběhnutí vyslouží pochvalu z tribun, když nedlouho potom hloupě podběhne míč z rohového kopu. Měli jsme sice také něco málo šancí, ale snad samotný fakt, že jsme se doslali před soupeřovu branku jakoby našim klukům svazoval nohy a zatemnil fotbalovou mysl.

Dokážeme se povznést na to, že  si neumíme nahrát na několik metrů natož přes půl hřiště, dokážeme se povznést na to, že neumíme zpracovat míč, dokážeme se povznést na to neumíme se pohybovat a místy sami sobě překážíme. Bez nasazení a důrazu to ale prostě nejde. I sebenešikovnější hráč, který bude mít nasazení a důraz bude na hřišti platnější než fotbalový virtuos, kterého to nebaví. Při pohledu na Petra Čerenkova, schovávajícího se při rozehrávce za protihráčem, se tak nemůžeme vyhnout úvaze, zda se nedat na nějakou bezkontaktní hru. Třeba nohejbal. Jenže jsme opět u toho – neumíme si přihrát a zpracovat míč.

MFK : SK Vysoké Mýto  1:10  (0:5)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Branka MFK: Rücker

Žk.: Novotný

14.10.2017 - Starší dorost v souboji o 1. místo vysoko prohrál

SK Pardubičky - MFK Nové Město nad Metují  9 : 1 (poločas 5 : 0)

Branka: 80´ Hůlek Dušan

Sestava MFK: Hůlek Martin - Petráš Šimon (56´Fidra Jakub), Lelek Ivo, Zítko Daniel, Holčík Lukáš - Hůlek Dušan - Zamastil Dominik, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch (61´Sivý Marian) - Borůvka Adam - Flígr Dominik

Za pěkného slunečného počasí jsme v sobotu 14.10.2017 nastoupili proti druhému celku Krajského přeboru staršího dorostu SK Pardubičky. Jako dosavadní lídři tabulky jsme však tento zápas nezvládli a veškeré přednosti, které nás zdobily do tohoto zápasu, jsme patrně zapomněli v Novém Městě nad Metují.

Domácí nás od prvních minut přehrávali a jejich branka ze čtvrté minuty byla vyústěním jejich tlaku a nám nepřinesla ponaučení. Poločasový výsledek nám nedával moc šancí na obrat.

Přesto jsme dokázali zmobilizovat svoje síly a v prvních třech minutách druhého poločasu jsme měli tři vyložené brankové příležitosti, které  jsme nedokázali zužitkovat a z naší strany bylo po zápase.

Závěrem nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství a pro nás to je ponaučení pro další zápasy.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

14.10.2017 - Muži na desátý pokus zvítězili

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lázně Bělohrad 3:2 (0:1)

Branky MFK51. Zákravský, 64. Kollár, 80. Zítko

Sestava MFKMaur - Darebník, Jelen, Kollár, Srubjan (80. Hůlek), Lelek, Valášek, Sivý (37. Borůvka), Semerák (46. Zítko, 90. Flígr), Zákravský, Nejman

První poločas utkání byl v jednoznačné režii hostujícího týmu. V 15. minutě nastřelili hlavou břevno, v 18. tyč a ve 26. po rohovém kopu skórovali - 0:1. Ve 34. minutě měli další šanci, kterou zlikvidoval brankář Maur a v 41. minutě nastřelili znovu břevno. Poločasový výsledek 0:1 byl tedy pro domácí milosrdný.

Druhý poločas nezačal pro domácí také příznivě a dokonce hned v první minutě inkasovali znovu. Tentokrát z pokutového kopu - 0:2. O 4 minuty později však Zákravský po trestném kopu hlavou snížil na 1:2 a domácí tým konečně začal přebírat iniciatitu a najednou byl na hřišti lepším týmem. Aktivita domácích byla odměněna v 60. minutě, když se po křídle uvolnil Nejman, od něho putoval míč ke Kollárovi a ten srovnal na 2:2. A v 80. minutě se domácím dokonce podařilo zvrátit výsledek. Centrovali za obranu hostí, Nejman se ve vápně uvolnil a našel ještě lépe postaveného Zítka, který skóroval - 3:2. Na tomto výsledku už nezměnila ani šance hostí v poslední minutě.

"První poločas, který se nám nepovedl, hosté potrestali pouze jednou vstřelenou brankou.Úvod druhého poločase ovlivnila správné nařízena penalta a naše situace byla rázem kritická. Hostům paradoxně vstřelena branka uškodila a vyklidili pole. Podařilo se nám zjednodušit hru, přidali na důrazu a celkové zápalu do hry a odměnou nám byly tři vstřelené branky. V rozpoložení, ve kterém se momentálně nacházíme se musíme umět radovat i že základních věci a maličkosti. Bojovnost a soudržnost ve druhém poločase, výkon staronového brankáře Vildy Maura a polocasove zamyšlení všech hráčů nad nastalou situaci a reakce na ní, to jsou věci, že kterých se musíme dnes radovat." - Dominik Maur

Ve čtvrtek 12.10 pokračovala Okresní soutěž JAKO ml.přípravek

Ve čtvrtek 12.10 pokračovala Okresní soutěž JAKO ml.přípravek 6 kolem. Poprvé jsme svá utkání hrali na domácím hřišti. Kluci svým bojovným výkonem určitě nezklamali a za hlasitého povzbuzování  rodičů, babiček a dědečků obě utkání vyhráli. Střelecky se opět prosadil Lukáš Macháček.

MFK N.Město n.M. - Rozkoš Česká Skalice         4 : 2 / 2 : 1 /
střelci branek : Lukáš Macháček 2x, Václav Hoffinger 2x

MFK Nové Město n.M. - Sokol Provodov      9 : 3 / 5 : 2 /
střelci branek: Lukáš Macháček 5x,Šimon Škoda,Patrik Mencl,Václav Hoffinger 2x

Zápasy odehráli: Václav Hoffinger,Lukáš Macháček,Patrik Mencl,Šimon Škoda,Jan Jaroš,Marek Dyntar