Sobotní turnaje mladší přípravky

MFK

V sobotu 2.6. družstva naší mladší přípravky částečně zakončila soutěžní část jarní sezóny. V Č. Skalici se na turnaji okresního přeboru představil r. 2010, r. 2009 odehrál poslední kolo krajského přeboru v Č. Kostelci, kterým se rozloučil s kategorií mladší přípravky.

Turnaj v Č. Skalici jsme pojali jako přípravu na Agro cup, který nás čeká na stejném hřišti za týden. Hráči r. 2010 spolu pravidelně nehráli, bylo tedy vhodné vyzkoušet jejich sehranost i formu. Kluci odehráli 3 utkání se soupeři z čela tabulky, ani jedno nevyhráli, ale výsledky byly těsné, herně nezaostávali. I proto se na příští týden těšíme a zveme fanoušky, aby naše borce přijeli na kvalitně obsazený turnaj v hojném počtu povzbudit.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 4:5, MFK – Machov/Police n/M 3:5, MFK – V. Jesenice 5:8

Sestava (branky):

Čáp, Znamenáček, Jakl (1), Plašil, Duchoň (1), Ryšavý (2), Paar (6), Dušek, Škoda (2), trenér Lanta

V Č. Kostelci naši hráči dokázali zvítězit v obou utkáních. Náchod tentokrát nastoupil bez většiny posil z okolních klubů, prosadit jsme se dokázali i proti domácím. Přestože jsme kluky rozdělili do týmů rovnoměrně a jinak než v předchozích turnajích, opět jsme vytvořili jeden tým vítězný a druhý postrádající zápal. Je záhada, proč tomu tak je, hráče druhého týmu tak nakonec mrzelo, že nedokázali soupeře přehrát s takovým nasazením, jaké předvedl první tým. Ročník 2009 ještě čeká několik turnajů, ve kterých bude moci zúročit svoji dobrou formu.

Výsledky:

MFK - Náchod 24:12 (1. tým 17:4, 2. tým 7:8)

MFK - Č. Kostelec 12:9 (1. tým 6:2, 2. tým 6:7)

Sestavy (střelci):

1. tým: Žďára, Řehák S. (1), Leugner (4), Kučera (6), Poláček (9), Vít (3), trenér Bělobrádek

2. tým: Bělobrádek, Hanzl (2), Říha (3), Hubálek M. (3), Hubálek T. (4), Ježek (1), Smola, trenér Hubálek

2.6.2018 - Starší žáci porazili Rychnov

MFK

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  4:3  (1:2)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Novotný, Ťokan, Valtera, Buriánek, Čerenkov, Knap, Smola, Novák, Junek

Branky MFK: Junek 2, Novák, Knap

V sobotu 2.6., hodinu po poledni, nastoupili starší žáci k předposlednímu utkání sezony na hřišti  Spartaku Rychnov nad Kněžnou.

S uzdraveným Lukášem Knapem, ale bez nemocného Kuby Vacka jsme měli po dlouhé době opět možnost při utkání střídat. To soupeř nastoupil o devíti hráčích. Ale to mu nezabránilo, aby po deseti odehraných minutách nevedl o dvě branky. Díky naší střelecké nemohoucnosti jsme do poločasu horkotěžko alespoň snížili. Po půli rychle vyrovnáváme, ale zanedlouho jde soupeř opět do vedení. Pak se před Tomášem Junkem rozestoupili všichni hráči a jeho střela z 20. metrů zapadla za záda dobře chytajícího gólmana soupeře, který chvíli poté likviduje samostatný únik Adama Buriánka. O vítězství nakonec rozhoduje dorážka Tomáše Junka, po střele, kterou brankář soupeře jen vyrazil před sebe.

Vítězství jistě potěší, ale upřímně bylo to utrpěné vítězství.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

9.kolo KP odehráli mladší žáci v sobotu 26.5. v Rychnově n/K

MFK

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Zítko Tomáš, Týfa Tobiáš, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov  3 : 6  (0 : 5) 

Branky: 3x Kuřátko

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  3 : 6  (1 : 3)

Branky: Matouš, Kuřátko, Dubský

 

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

 

27.5.2018 - Muži podlehli favorizovanému Kostelci n/O

MFK
FK Kostekec n.O. - MFK Nové Město n.M.    4 : 0 / 1 : 0 /
 
Sestava MFK: Holý - Darebník, Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Zítko, Borůvka, Zákravský, Růžička
 
Podle postavení v tabulce byli domácí jasnými favority utkání.Jenže v 1 půli tomu bylo jinak a již v 16.min dorážel Jelen jen do břevna domácí branky.Paradoxně jediná střela domácích za 1 půli mezi tyče skončila gólem,když dle našeho názoru sudí přehlédl jasný faul-úder loktem.Do druhé půle jsme změnili rozestavění,chtěli hrát ofenzivněji,ale naši jarní tradici jsme neporušili,gól jsme nedali naopak jsme zbytečně inkasovali.

Víkendové turnaje mladší přípravky

MFK

V sobotu 26.5. jsme odehráli turnaj okresního přeboru v Provodově. Tentokrát jsme narazili na fyzicky vyspělejší soupeře, čehož se náš tým, složený až na 1 výjimku z hráčů r. 2010, nikterak nezalekl. Zdravé jádro pro příští sezónu tvoří velcí bojovníci, kteří jsou ochotní na hřišti nechat vše.

V prvním zápase s domácím týmem jsme začali dobře, nedokázali jsme ale skórovat, v závěru jsme obdrželi i několik zbytečných branek. To kluky neodradilo a do prvního týmu Broumova se zakousli s vervou, díky níž těžký zápas dovedli do vítězného konce. Podobně vyrovnaný průběh mělo i utkání s druhým, výsledkově lepším týmem Broumova, zde jsme naopak v závěru vyrovnávací branku nedokázali vstřelit.

Turnaj hodnotíme kladně, je radost sledovat, jaké kluci dělají pokroky a jakou mají do fotbalu chuť. Neočekávaný je také přínos třetího týmu – hráče jsme museli tento víkend odmítat a jeden dorazil i přesto, že nebyl nominován. Pochvalu zaslouží celý tým, výslovně zmínit je třeba Ríšu Plašila, jehož výkony setrvale rostou, turnaj se mu mimořádně povedl.

Výsledky:

MFK – Provodov 2:7, MFK – Broumov Tygři 9:6, MFK – Broumov Vlci 4:5

Sestava (branky):

Čáp, Řehák F., Znamenáček (4), Škoda (2), Plašil (2), Duchoň, Dušek (2), Ryšavý (5), Šulc, Světlík, Tichý (do turnaje pro zranění nenastoupil), trenéři Bělobrádek, Lanta

V neděli 27.5. jsme se představili na turnaji krajského přeboru v Náchodě. Čekali nás nejsilnější možní soupeři, kromě domácích družstvo Solnice. Hráče jsme se tedy snažili motivovat především k plnění defenzivních úkolů, což se ukázalo jako správná strategie.

První tým nenavázal na úspěšný turnaj v Solnici před 3 týdny, kde domácím účinně vzdoroval a uhrál nejlepší výsledky v historii vzájemných utkání. Hráči se tentokrát nedokázali vybičovat k podobně obětavému výkonu, což jsme očekávali zejména od těch zkušenějších. Nejlepším hráčem týmu tak byl Kryštof Znamenáček. Týmu se nedařilo proti Náchodu, výsledkově mu utekl i první poločas se Solnicí, což ovlivnilo jinak rekordně nízké celkové skóre s tímto soupeřem.

Naopak druhý tým podal v obou utkáních velmi zodpovědný výkon, branky vyplynuly z většího množství šancí našich soupeřů. Hráči se vyvarovali větších individuálních chyb, a dokonce si nechali na hřišti poradit, takže k všeobecné spokojenosti chybělo alespoň jedno vítězství. Důležitější než výsledek je ale kvalitní výkon, který kluci tentokrát podali.

Výsledky:

MFK – Náchod 6:16 (1. tým 4:11, 2. tým 2:5)

MFK – Solnice 5:24 (1. tým 3:15, 2. tým 2:9)

Sestava (branky):

1. tým: Hanzl (Bělobrádek) - Leugner (1), Jakl, Poláček (3), Ježek (1), Znamenáček (1), Paar (1), trenér Hubálek

2. tým: Žďára – Bělobrádek (Hanzl (2)), Řehák S., Říha, Kučera (1), Hubálek M. (1), Hubálek T., Krč, trenér Bělobrádek

27.5.2018 - Starší přípravka hrála v Opočně

MFK
Za tropického počasí se odehrálo předposlední kolo KP, tentokrát na kvalitním hřišti v Opočně, proti společnému týmu Dobruška/Opočno a Rasoškám.  
 
1. tým - b
ohužel dnes opět bez jedné z opor Toma Zeleného zahajujeme utkání proti domácím. Zápas je vyrovnaný, na obou stranách bez mnoha nevyužitých šancí. Vedení se ujímá soupeř, který po čase navyšuje na 0:2, opět na kontakt nás dostává Matěj, bohužel špatným postavením obránce v posledních vteřinách soupeř navyšuje na 1:3. 
Druhý poločas dá se říci to samé, opět 1:3 a opět jedna hrubka.To je ale letos poprvé co jsme ani v jednom poločase neudělali ostudu. I když tento soupeř je pro nás vždy těžkým protivníkem.
     Druhý zápas s Rasoškami, hrajeme v první půli proti mladším a po změnách sestavě se opět hledáme na hřišti a zahazujeme jednu šanci za druhou. V druhém poločase posíláme na hřiště to nejlepší co máme, ale vinou svého nedůrazu a  pocitu, že to půjde samo prohráváme již 0:2. Ostudu odvracíme zlepšeným výkonem a góly Jáchyma Komára a nakonec s přehledem vítězíme. 
     Dnes chválím Matěje Láchu, Jáchyma Komára a Lukáše Vrbu.
   
2. tým - Proti domácím jsme odehráli dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů, hráči jej odehráli zodpovědně, každý plnil co měl a vyspělému soupeři jsme byli vyrovnaným protivníkem. Šance byly na obou stranách. Když už se domácí dostali ke střele, tak nás zachránil brankář, na straně druhé jsme 2x trefili brankovou konstrukci a v závěru jen těsně minuli prázdnou branku střelou z poloviny hřiště. Ve druhé části jsme chtěli plnit to samé, bohužel nás ve velkém teple rychle opouštěly síly, přestali jsme obsazovat hráče a soupeř nás svou kombinační hrou zlehka přehrál.  
     Na zápase s Rasoškami je pozitivní, že jsme jej odehráli bez obdrženého gólu, bohužel mnoho našich šancí zůstalo nevyužito. Snad si hráči alespoň uvědomí, že když nastupují proti Rasoškám, tak to již nejsou jednoznačné zápasy a budou se na ně více soustředit.        
     Za dnešní výkon zaslouží pochvalu Štěpán Čáp v brance a vlastně celé mužstvo. Někteří si opět sáhli na dno svých sil a také ukázali, že většina hráčů může hrát na různých postech, které si dnes vyzkoušeli.   
 
trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan
 
Sestava :
 
1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Jan Havelský, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko, Petr Koza, Matěj Lácha, Jáchym Komár
 
2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda
 
 
Výsledky :
 
 
MFK - Dobruška/Opočno  4:14
 
1. tým  2:6 (1:3, 1:3)
 
branky:  Lácha 2x
 
2. tým 2:8 (0:0, 2:8)
 
branky : Hronovský, Bělobrádek 
 
 
MFK - Rasošky 17:4
 
1. tým  12:4 (4:1, 8:3)
 
branky :  Komár 7x,  Havelský 2x, Lácha 2x, Lorenc 
 
2. tým 5:0 (2:0, 3:0)
 
branky : Hronovský 2x, Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák

27.5.2018 - Starší žáci těsně prohráli

MFK

MFK : TJ Červený Kostelec  2:3  (2:3)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Vacek, Novotný, Šafář, Buriánek, Čerenkov, Ťokan, Novák, Junek

Branky MFK: vlastní, Novák

Druhý zápas nadstavbové části krajského přeboru starších žáků odehraný v neděli 27.5. na domácím hřišti by se dal zhodnotit dvěma větami. Prohrávali jsme, vedli jsme, prohráli jsme. I přes prohru ale musíme kluky za dnešní výkon, v deseti hráčích, maximálně pochválit.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

19.5.2018 - Muži doma vybojovali 2 body

MFK

MFK Nové Město n.Met - FK Chlumec n.C.               1 : 1 / 1 : 0 /
Střelci branek.:
43. Jakub Vít  -  84 Labík Jan

Sestava MFK N.Město n.M.:
Holý - Jelen,Srubjan,Zákravský,Zítko-Ružička -Borůvka,Lelek,Hůlek/60. Nožka/,Klikar/85.Flígr/-Vít

Utkání bylo v prvním poločase celkem vyrovnané,ale nám se podařilo vstřelit vedoucí gól,když pěknou akci zakončil Vít.Ve druhém poločase začali hosté lépe kombinovat a podařilo se jim vyrovnat.Posledních 5 minut utkání ukázalo jeden z hlavních důvodů našeho nelichotivého postavení v tabulce KP.Tři naše super šance nedokážeme proměnit,kdy jde náš hráč sám skoro od poloviny hřiště na branku a není z toho nic.
MFK N.Město n.M. -Macháček J.

8.kolo KP mladších žáků se odehrálo v sobotu 19.5. ve Vamberku

MFK

Osmé kolo KP MŽ jsme odehráli v sobotu 19.5. ve Vamberku, opět jen s jedním hráčem na střídání, pouze s jedním hráčem ročníku 05´, zpočátku za chladného mlhavého počasí a tudíž na mokrém travnatém hřišti, ale postupem času za krásného slunečného počasí. A tentokrát jsme turnaj odehráli dle našich představ, útočnou hrou, vcelku jednoznačně, s držením míče na svých kopačkách, se soustředěním se sami na sebe a s rozhodnutými výsledky již po prvních poločasech. Snad jen s jedinou výtkou v nedotažení útočných akcí do konce – do střely, do finální nahrávky, do samostatného úniku, spolu s nepřesností v jasných momentech, což je naší dlouhodobější „achilovou patou“. Na druhou stranu, všechno postupně a je super, že se dostáváme do tolika šancí, alespoň je na co se koukat a tentokrát tedy opravdu bylo.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Kuřátko David, Lácha Matěj, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – TJ Baník Vamberk  4 : 1  (3 : 0)

Branky: 2x Lácha, Kuřátko, Bašek

 

MFK Nové Město n./M. – SK Rozkoš  5 : 1  (3 : 0) 

Branky: 2x Matouš, 2x Kuřátko, Lácha

Mladší přípravka odehrála turnaj krajského i okresního přeboru

MFK
Krajský přebor
 
Dne 19.5.2018 zajížděl tým MP  ke svým utkáním 6. kola KP do Dobrušky, kde se utkali s domácím týmem Dobruška/Opočno a Rasoškami.

K zápasu jsme nastupovali s menšími obavami, protože se z různých důvodů nemohli zúčastnit trenéři týmu, z původní nominace nedorazili čtyři hráči a původní záměr postavit dva týmy po ročnících nám zhatil soupeř těsně před zápasem tím, že postavil dva vyrovnané namíchané týmy.

Narychlo jsme trochu sestavy pozměnili a šli do boje. Myslíme, že by trenéři dnes koukali, jak si kluci přihrávají a hrají "fotbal". Za podpory bezchybných brankářů se v poli vystřídali všichni na různých postech a dotáhli zápasy k vítězství. Dnes si zaslouží všichni kluci pochvalu bez výjimky.

Výsledky:

MFK : Dobruška/Opočno           18 : 3

1. tým                        14 : 2

2. tým                          4 : 1             

MFK : Rasošky                              48 : 2   

1. tým                         26 : 1

2. tým                         22 : 1

Týmy a góly:

1. tým:  Krč (10), Leugner (8), Říha (5), Jakl (2), Poláček (7), Plašil (8),  trenér Leugner.

2. tým : Čáp, Znamenáček, Řehák S. (3), Hubálek T. (9), Škoda (4), Ježek (7), Dušek (3), trenér Poláček

 

 Okresní přebor

 V sobotu 19.5.2018 rovněž svým již 15. kolem pokračoval OP ml. přípravek, kdy tentokrát byl naším hostitelem Hronov.  Na perfektně střiženém pažitu byly pak našimi dalšími dvěma soupeři týmy Velkého Poříčí a Náchoda.  Tým byl tentokrát namíchán z hráčů obou ročníků, tzn. 2009 a 2010 a nevedl si vůbec špatně. V prvním zápase byl naším soupeřem Náchod, kdy výsledek 12:2 ve prospěch našeho týmu hovoří za vše. Ve druhém utkání jsme již však narazili na vyspělejšího soupeře z Velkého Poříčí, a to hlavně po fyzické stránce a nakonec jsme po boji podlehli 0:3, kdy však výsledek neodpovídá hře, jelikož našim střelcům v tomto zápase evidentně zvlhl střelný prach.  V posledním asi nejhezčím a nejdramatičtějším utkání s týmem Hronova se konečný výsledek zrodil až v poslední vteřině, kdy jsme nedokázali dostat míč z našeho před brankového prostoru a soupeř vyrovnal na 3:3. Nakonec však i toto mělo pozitivní výsledek, neboť následoval penaltový rozstřel, kdy jsme v tomto zvítězili 5:3 a kluci se radovali jako po vítězství ve finále v Lize mistrů.  S předvedeným výkonem panuje spokojenost, je však třeba zapracovat na proměňovaní šancí a větším klidu v koncovce. Z hráčů bych vyzdvihl Filipa Řeháka, který odchytal všechny tři zápasy a nevedl si vůbec špatně.

Sestava a góly:

Řehák F., Tichý F., Vít F. (1), Ryšavý D. (3), Kučera V. (3), Duchoň J. (2), Hubálek M. (4), Bělobrádek J. (3), trenér Hubálek M.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 30 59 88 117 Další »