19.11.2017 - Muži v posledním zápase roku vysoko prohráli

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Libčany 0:6 (0:1)

Sestava MFKFlígr - Jelen, Kollár (66. Soumar), Srubjan, Lelek, Klikar (72. Hůlek), Vít (81. Darebník), Borůvka, Zákravský, Nejman, Semerák (72. Zítko)

Domácí začali poslední zápas roku aktivně a prvních deset minut soupeře přehrávali. Ten vystrčil růžky až v 15. minutě a rovnou jeho akce skončila brankou, jenže z postavení mimo hru. V 24. minutě stříleli těsně nad branku domácí a taktéž skončila střela hostí v 34. minutě. V 39. minutě vstřelili hosté další branku, jenže opět z postavení mimo hru. Regulérní branky se dočkali až v 43. minutě, kdy skórovali hlavou po rohovém kopu - 0:1. 

O osudu utkání rozhodlo 15 minut mezi 55. a 70. minutou, kdy hosté vstřelili 4 branky! V 78. minutě ještě přidali jeden gól a uzavřeli tak výsledek zápasu na 0:6.

 

12.11.2017 - Starší dorost opět zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Červený Kostelec/Česká Skalice  3 : 0  (poločas 1 : 0)

Branky: 36´ Hůlek Dušan, 72´ Flígr Dominik, 87´ Zamastil Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Zamastil Dominik - Zítko Daniel, Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch (67´ Petráš Šimon) - Borůvka Adam, Flígr Dominik

Od prvních minut utkání bylo jasné, že nás čeká těžký zápas. Soupeř byl důrazný v osobních i hlavičkových soubojích a z počátku nás převyšoval. Postupem času se nám podařilo herní důraz vyrovnat, první poločas byl naprosto vyrovnaný s brankovými příležitostmi na obou stranách. Jediný, kdo se dokázal v prvním poločase gólově prosadit, byl Dušan Hůlek.

Se vstupem do druhého poločasu jsme začali získávat mírnou převahu, nicméně zápas se zlomil v náš prospěch až s druhou vstřelenou brankou Dominika Flígra, který pěknou křižnou střelou z hranice velkého vápna překonal brankáře hostů. Závěrem utkání se ještě po pěkné kombinační akci Šimona Petráše s Dominikem Zamastilem prosadil Dominik Zamastil.

Závěrem nutno konstatovat, že jsme byli svědky pěkného vyrovnaného utkání s kvalitním soupeřem, jehož postavení v tabulce absolutně neodpovídá předvedenému výkonu a tento tým určitě v jarní části bude stoupat tabulkou. Nám pomohl zlepšený výkon ve druhém poločase a to, že jsme dokázali proměnit brankové příležitosti po chybách soupeře.

Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon.

Trenéři: Ivo Janeček, Václav Soukup

12.11.2017 - Mladší žáci hráli v Černilově

MFK

  Hoši děkujem ! V neděli 12.11. jsme s MŽ odehráli odložené a tedy i poslední kolo podzimní části KP MŽ. Pro toto období za přijatelného počasí a na velmi dobře připraveném hřišti v Černilově. A musíme zdůraznit – odehráli jsme ho „s grácií“. Tentokrát jsme nevyužili pomoci hráčů SP, roč. 07´, kteří se v daném čase účastnili HT v Jaroměři. Poprvé, a zároveň pro podzim i naposled, jsme si vystačili s hráči této kategorie a tedy pro nás v téměř nejlepším možném složení. A na hřišti to bylo znát. Hned v úvodu jsme domácí zaskočili a dostali se do dvoubrankového vedení. Černilovu se však do přestávky podařilo vyrovnat. Hrál se velice líbivý fotbal „nahoru dolu“, s mnoha využitými a, jak je naším špatným zvykem, i nevyužitými brankovými příležitostmi, tentokrát ale se šťastným koncem pro nás. Velmi dobrou hrou jsme domácí nakonec porazili 5 : 4. Naopak proti „papírově“ slabšímu soupeři z Vamberka jsme, i přes naši nátlakovou hru na soupeřově polovině a nespočet „gólovek“, museli obracet nečekanou průběžnou ztrátu o 2 góly. Naštěstí se nám do přestávky podařilo snížit a ve druhém poločase proměnit dvě z asi dvaceti dalších příležitostí v gól. Jedinkrát v sezóně jsme tedy dokázali zvítězit v obou utkáních a uhrát plný počet 6-ti bodů. I přesto, že by to v tomto věku mělo být pro kluky už samozřejmostí, patří jim velké poděkování za energii, chuť a vůli, s jakou tato utkání odehráli. Zároveň velký dík i rodičům a blízkým za jejich podporu (s dopravou, s focením, s fanděním, …), s kterou nám celý podzim pomáhali a vycházeli vstříc. Tak „my všichni“ jen tak dál a hurá do zimní přípravy a halových turnajů !

Sestava: Bašek Dominik, Valtera Petr, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Knap Lukáš, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov   5 : 4  (2 : 2)

Branky:  2x Knap, 2x Čížek, Matouš

MFK Nové Město n./M. – Vamberk/Rokytnice   3 : 2  (1 : 2) 

Branky:  Valtera, Uhlíř, Knap

 

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

12.11.2017 - Muži po porážce klesli na poslední místo tabulky

MFK

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 3:1 (1:0)

Branka MFK: Zákravský

Sestava MFKHolý - Darebník (75. Borůvka), Jelen, Kollár (86. Semerák), Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Zákravský, Růžička, Nejman

"Utkání bylo plné osobních soubojú a fotbalové krásy moc nenabídlo.V 61 minutě když jsme vyrovnali,a převzali herní iniciativu to vypadalo na zisk nějakého bodu.Jenže jsme inkasovali po rohovém kopu.Šance na zvrat jsme ještě nějaké měli,ale bez využití."

12.11.2017 - Ročník 2007 odehrál halový turnaj

MFK

V neděli 12.11. čekal první halový turnaj i ročník 2007. Výsledky ukazují, že se jednalo o velice vyrovnané zápasy, kdy jen soupeř z Chocně byl nad síly všem ostatním. 

     Do turnaje jsme vstoupili smolnou prohrou a remizou, chuť jsme si zpravili až ve třetím zápase. Následovala lekce od Chocně a prohra s Velkým Poříčím, které nás do šancí moc nepouštělo. S Jaroměří jsme odehráli vyrovnaný zápas, který jsme určitě nemuseli prohrát, ale soupeř byl o gól z penalty lepší. Nejlepší výkon jsme se schovali do posledního zápasu, kdy jsme za bouřlivé atmosféry (fandili nám domácí hráči z Jaroměře, kterým jsem mohli pomoc k lepšímu umístění)  porazili Vysokou nad Labem.
     Celkové 5. místo je pro některé možná zklamáním, z trenérského pohledu jej hodnotím stejně jako turnaj roč. 2008 z předchozího dne, a vlastně jako celou sezonu. Tedy pozitivně. Příležitost dostává co nejširší kádr, což je důležité pro naši budoucnost.  
     Dnes kluci předvedli týmový výkon, drželi nás tradiční opory za podpory ostatních. Nechtěl jsem jmenovat jednotlivce, ale musím zmínit Martina Vecka, který se postupnými krůčky stává důležitým hráčem týmu. 
 
Sestava : Lukáš Vrba, Michal Dusílek, Tomáš Zelený, Jan Havelský, Jáchym Komár, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Martin Vecko, Matěj Lácha
 
Výsledky : MFK - TJ Sokol Třebeš              0:1 
                            TJ Jiskra Hořice              1:1 (Havelský) 
                            FK Náchod                      4:2 (Zelený 2x, Komár, Vecko)
                            FK Choceň                      1:8 (Vecko)
                            TJ Velké Poříčí                 0:2
                            FK Jaroměř                      2:3  (Lácha, Kirschlager)
                            FK Vysoká nad Labem     3:0 (Lácha, Havelský, Vecko)
 
Pořadí :  1.Choceň, 2. Třebeš, 3. Velké Poříčí, 4. Jaroměř, 5. MFK, 6. Hořice, 7. Vysoká nad Labem, 8. Náchod

11.11.2017 - Starší žáci odehrála poslední zápas sezóny

MFK

Závěrečný zápas podzimní sezony odehráli starší žáci v sobotu 11.11. na domácím hřišti proti Novému Hradci Králové.

Soupeř ze špičky tabulky budil v klucích respekt, ale každý zápas je jiný a každý začíná za stavu 0:0. A to se dnes potvrdilo. První poločas kluci odmakali. Soupeř měl sice optickou převahu, ale šancí na gól bylo na obou stranách pramálo. Se stejným odhodláním jsme šli i do druhé půle. Jenže postupem času se nám začíná rozpadat záložní řada. Petr Čerenkov sice svými přihrávkami založil několik našich dobrých kombinačních akcí, jenže soupeř nehraje v tréninkovém tempu a tak než se rozmyslí komu přihraje, s míčem už hraje soupeř. Navíc opět se schovávajíc za protihráčem jej těžko vybojuje zpět. Vedle něho Honza Šafář jako by zase nevěděl co má dělat. Jestli má útočit, nebo bránit, kam se postavit. A když se k tomu přidají nepřesné přihrávky a ještě horší zpracování, začíná přetížená obrana nestíhat. První varování přichází ve 41. minutě, kdy míč nepovšimnut námi, ani soupeřem, prochází před naší brankou. Vzápětí na to sice máme šanci pootočit kolem osudu, když se do brejku dostává David Rücker a přesto že se snaží střelu co nejlépe usměrnit, gólman vyráží. Tlak soupeře se stupňuje a v 55. minutě už naše zadní řady podléhají a soupeř jde do vedení. Tři minuty na to David Rücker ztrácí míč na půli hřiště a následný soupeřův brejk pojišťuje jeho vedení a i konečné vítězství.

Sice jsme prohráli, ale za odvedený výkon musíme kluky pochválit. Hrát se dá s každým bez ohledu na místo v tabulce. Jen musíme chtít. Palec nahoru dnes naší obraně Smola, Valtera, Vacek, Knap, Novotný, Adamu Buriánkovi jako novému kapitánovi a Mírovi Slezákovi dnes v roli „head coach“.

A malé postesknutí na závěr - kdyby dnes nastoupil Kuba Čtvrtečka . . .

Sestava MFK: Tomáš Bartošík - Petr Valtera, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Filip Ťokan, Josef Novák, Adam Buriánek, Jan Šafář, David Rücker, Vojta Čížek

MFK : Nový Hradec Králové  0:2  (0:0)

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

11.11.2017 - Ročník 2008 odehrál první halový turnaj

MFK
  První halový turnaj odehrál ročník 2008 týden po skončení podzimní sezony v Jaroměři. V sestavě jsme udělali pár změn a do turnaje jsme vstoupili výhrou nad Hořicemi. Následovala smolná prohra s Pardubicemi gólem krátce před koncem, kdy jsme se v krátkém časovém úseku dopustili dvou velkých chyb. V tomto zápase jsme mohli určitě bodovat. Slabší chvilku jsme si vybrali v zápase s Čáslaví, která nás fotbalově přehrála a převážnou část zápasu jsme se jen bránili. Výborný výkon jsme podali proti pozdějšímu vítězi Jaroměři, bohužel jsme za stavu 2:3 neproměnili šanci na vyrovnání a naopak soupeř z protiútoku nádhernou střelou pod břevno skóroval. V posledním utkání jsme si to rozdali s Chocní o 4. místo. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a v první minutě jsme prohrávali již 0:2. Naštěstí zaúřadoval Fanda Škoda v útoku a skóre jsme srovnali, bohužel soupeř opět odskočil o jeden gól. Ze závěrečného tlaku po rohovém kopu jsme dokázali vyrovnat. V tomto utkání bylo pozitivní, že kluci zápas nezabalili a bojovali až do konce.
     Předposlední místo jistě není úspěchem, ale z turnaje jsme odjížděli s dobrým pocitem a kluky dnes chválím. Dnes jsme si odvezli i jedno individuální ocenění a to Adam Hronovský pro nejlepšího brankáře turnaje. 
 
trenér SP:
Vladimír Hronovský
 
 
Sestava: Adam Hronovský, Štěpán Zámečník, Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Filip Hnik
 
Výsledky : MFK - Jiskra Hořice 2:0 (Bělobrádek, Hronovský)
                            FK Pardubice 0:1
                            FK Čáslav 0:5
                            FK Jaroměř 2:5 (Bělobrádek, Škoda)
                            FK Spartak Choceň 3:3 (Škoda 2x, Bělobrádek)
 
Pořadí : 1. Jaroměř, 2.Čáslav, 3.Pardubice, 4.Choceň, 5. MFK, 6.Hořice

9.11.2017 - Mladší přípravka dohrávala poslední kolo

MFK
Dne 9.11.2017 mladší přípravka dohrála poslední kolo krajského přeboru, které bylo odloženo dne 29.10.2017 pro nepřízeň počasí. Turnaj se konal na domácím hřišti MFK a našimi soupeři byly týmy z Náchoda a Červeného Kostelce. Po vzájemné dohodě mezi trenéry všech týmů byly proti sobě postaveny týmy stejných ročníků tzn. ročník 2009 a 2010. V první zápase se naše týmy utkaly s Náchodem, kdy starší kluci remizovali 6:6, kdy však ještě asi 2 min. před koncem vedli o dva góly. Dvěma zbytečnými chybami v obranné činnosti skončil nakonec zápas remízou. Ročník 2010 se se svým soupeřem hladce poradil a vyhrál 10:3.
Ve druhém utkání s týmem Červeného Kostelce si tým ročníku 2009 s chutí zastřílel a soupeře porazil vysoko 12:0. Druhý tým své utkání po vyrovnaném průběhu nakonec prohrál 4:6. V celkových součtech však oba zápasy skončili naším vítězstvím, takže všechny body na závěr podzimu zůstaly doma.
Vzhledem k tomuto lze považovat poslední turnaj za úspěšný, a to nejen vzhledem k dosaženým výsledkům, ale i k předvedené hře a naše hráče lze tentokrát za předvedené výkony pochválit.
Na závěr bych chtěl tímto poděkovat za všechny trenéry všem rodičům a ostatním rodinným příslušníkům nejen za podporu našich hráčů v posledním domácím turnaji, ale i za celou podzimní část, kdy tato nebyla vzhledem velké vytíženosti našich týmů jednoduchá, ale dle mého názoru se dá hodnotit jednoznačně jako úspěšná a věřím, že se nám stejně ne-li lépe povede i v jarní části sezóny. Ještě jednou všem velký dík.  

 

Dnešní výsledky a složení týmů:

ročník 2009: Hanzl (1), Hubálek M.(2), Ježek(2), Kučera(1), Poláček(9), Řehák, Říha(1), Žďára(2), trenér Hubálek M.

ročník 2010: Čáp, Dušek(2), Hubálek T., Jakl(2), Paar(5), Plašil(2), Škoda(3), Znamenáček, Hvězda, trenér Macek M.

MFK  - Náchod           16 : 9       1. tým       6 : 6

                                                  2. tým    10 : 3

MFK - Č. Kostelec     16 : 6       1. tým     12 : 0

                                                 2. tým       4 : 6

5.11.2017 - Dorost porazil Vrchlabí

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FC Vrchlabí  5 : 2 (poločas 2 : 1)

Branky: 13´, 23´Flígr Dominik, 68´, 70´Borůvka Adam, 80´Sivý Marian

Sestava MFK: Hůlek Martin - Zítko Daniel, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Zamastil Dominik - Petráš Šimon (88 Fidra Jakub), Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch (60´Sivý Marian), Borůvka Adam, Flígr Dominik

V neděli 5.11.2017 jsme nastoupili proti aktuálně třetímu celku Krajského přeboru staršího dorostu FC Vrchlabí. Po celý zápas jsme měli mírnou převahu, která byla korunována úspěšným brankovým zakončením. Nutno dodat, že nám soupeř vítězství trochu usnadnil svými chybami a pasivním herním projevem.

Děkujeme všem hráčům za nasazení a přístup k zápasu. 

Trenéři: Ivo Janeček, Václav Soukup

4.11.2017 - Mladší žáci odehráli desáté kolo

MFK

 V sobotu 4.11. jsme odehráli 10. kolo krajského přeboru MŽ v Častolovicích. Z důvodu známých aktuálních klimatických podmínek se turnaj odehrál na travnatém „oraništi“. (S ohledem na náš domácí „zaplevelený povrch“ však musíme alespoň ocenit to „travnatém“.) Úkol dne tedy zněl, hrát co nejjednodušeji, nátlakově a bojovně, abychom měli proti našim fyzicky mnohem vyspělejším soupeřům na daném terénu alespoň nějakou šanci. Což se nám hned od úvodu utkání proti Českému Meziříčí dařilo, přičemž jsme soupeře neustále tlačili na jeho obrannou polovinu. Bohužel jsme však vinou souhry individuálních chyb v obranné činnosti a nevyužití velkého počtu brankových příležitostí prohrávali po prvním poločase 1:3. Zato ve druhém poločase jsme rozpoutali fotbalovou smršť směrem dopředu, kluci se konečně semkli v soudržný tým táhnoucí za jeden provaz a předváděli jednu krásnou útočnou akci za druhou. Vše vyvrcholilo otočením výsledku a vstřelením vítězného gólu, po kterém nastala v tomto ročníku dosud nevídaná sportovní radost jak na hřišti, na střídačce (přáli bychom Vám vidět, jak reagovali třeba i hráči, které většinou dění na hřišti zas až tak moc nezajímá), tak i mezi diváky. Tuto „nádheru“ však zničil rozhodčí svým neprofesionálním a necitlivým odpískáním smyšleného ofsajdu na základě vzteklého výkřiku „zhrzeného“ trenéra soupeřů. Ani jeden ze dvou těchto aktérů však v sobě nenašel sílu přiznat svou očividnou chybu (alespoň tedy pro všechny ostatní) a tak utkání skončilo remízou. V případě tohoto rozhodčího se naneštěstí jednalo už o druhý takovýto na nás způsobený prohřešek v podzimní části KP. I proto a hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase, která nám zase jednou konečně nalila do žil chuť, vůli a optimismus do další práce, pro nás byli kluci jednoznačným morálním vítězem. Druhý zápas proti lídrům tabulky byl už po velkém úbytku fyzických i psychických sil jen nutnou dohrou.

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  4 : 4  (1 : 3)

Branky:  Uhlíř, Matouš, Lácha, Kuřátko

MFK Nové Město n./M. – Kostelec/Častolovice   0 : 7  (0 : 6) 

 

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 28 54 81 107 Další »