5.11.2016 - Mladší dorost veze remízu z Hradce Králové

FC Nový Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují / Česká skalice   3 : 3  ( poločas 0 : 1, penalty 4 : 1)

Branky MFK: Flígr Dominik, Hůlek Dušan, Borůvka Adam

Sestava MFK : Tupec Matyáš, Flígr Dominik, Hůlek Martin, Lelek Ivo, Hůlek Dušan, Borůvka Adam, Ťokan Vojtěch, Zítko Daniel, Meier Jan, Ťokan Filip, Rücker David, Novák Josef

Poslední utkání mladšího dorostu jsme odehráli na hřišti FC Nový Hradec Králové. Do utkání jsme nastoupili opět ve značně kombinované sestavě doplněné o hráče starších žáků. Přesto jsme se v utkání po chybě brankáře domácího týmu a důslednosti našeho hráče  Flígra Dominika ujali vedení.

Vstup do druhého poločasu se nám však nepovedl a během osmi minut jsme obdrželi tři branky. Díky nasazení a bojovnosti našeho týmu  se nám podařilo remízovat. Brankami se na tom podíleli hráči  Hůlek Dušan a Borůvka Adam. Musíme však objektivně přiznat, že domácí tým nevyužil spoustu brankových příležitostí, které buď vyřešil náš brankář  Tupec Matyáš, nebo hráči soupeře netrefili branku. Můžeme však litovat naší útočné akce z posledních vteřin zápasu, kdy Rücker  David  z hranice velkého vápna nastřelil tyč brankové konstrukce. Následný penaltový rozstřel zvládl lépe domácí tým.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem hráčům MFK kategorie mladšího dorostu a starších žáků, kteří nastupovali v obou kategoriích za jejich přístup a sebeobětování pro tým a klub. Hráči mladšího dorostu mnohdy nastupovali se zdravotními problémy a hráči starších žáků šli do utkání po odehrání zápasu své kategorie. V neposlední řadě patří poděkování i rodičům za podporu klubu a pochopení nelehké situace hráčského kádru mladšího dorostu.

6.11.2016 - Ročník 2008 se zúčastnil halového turnaje

Dne 6.11.2016 se ročník 2008 zúčastnil prvního halového turnaje v Jaroměři. Téměř kompletní sestava (náš nejlepší podzimní střelec Vojta Bělobrádek se zapojil do posledních dvou utkání po hokejovém turnaji), předvedla jeden ze svých nejlepších týmových turnajových výkonů. Výsledkově sice tak úspěšný nebyl, za celý turnaj jsme vstřelili pouze 2 branky, předváděná hra se ale postupně zlepšuje. Největší problém jsme měli se zakončením. Prostor dostali všichni hráči, kteří turnaj začali výhrou, bohužel zároveň poslední, nad Jaroměří. Těšit nás může, že druhému týmu turnaje Náchodu, jsme byli víc než vyrovnaný soupeř a góly jsme dostali po našich dvou chybách. Snad nejlepší výkon jsme si nechali na poslední zápas s Českou Skalicí, vítězem turnaje, kdy nás se štěstím porazil rozdílem jednoho gólu. Vzpomeňme si na výsledky z podzimní sezony, kdy jsme prohráli i dvouciferným rozdílem. Kromě zbytečných výpadků v zápasech s Hlinskem a Pardubicemi kluci hráli zodpovědně, podpořeni byli výtečnými zákroky Štěpána Čápa v brance. Zvláštní pochvalu dnes zaslouží Oliver Kozák, který podal svůj doposud nejlepší výkon.

trenér MP Vladimír Hronovský

sestava : Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Oliver Kozák, Lukáš Lochman, Filip Hnik, Marek Šnips, Gabriel Váňa, Eliáš Kozák, Adam Hronovský, Vojta Bělobrádek

Výsledky :

MFK - Jaroměř 1:0 (Hronovský), - Náchod 0:2, - Vysoká n.Labem 0:0, - FK Pardubice 0:5, - FC Hlinsko 0:6, - TJ Velké Poříčí 0:0, - Rozkoš Česká Skalice 1:2 (Lochman)

Pořadí : 1.Česká Skalice, 2.Náchod, 3.Hlinsko, 4.Pardubice, 5.Jaroměř, 6.MFK, 7.Velké Poříčí, 8.Vysoká n.Labem

5.11.2016 - Ročník 2009 se zúčastnil halového turnaje

V sobotu 5.11.2016 se zúčastnil tým ročníku 2009 prvního turnaje halové sezóny v Jaroměři. Při neúčasti 4 klíčových hráčů jsme tým doplnili 3 hráči ročníku 2010, kteří měli s velkým hřištěm minimum zkušeností. V silné konkurenci byl náš tým bohužel zcela nekonkurenceschopný, zaostávali jsme ve všech herních činnostech a prohrávali rozdílem třídy. Jediný vyrovnaný zápas jsme odehráli s Jaroměří, kdy jsme dokonce dlouho vedli, díky gólu 5 vteřin před koncem jsme ale také prohráli a obsadili poslední místo. Srážely nás hlavně opakující se individuální chyby, tentokrát na všech postech, kterých se nevyvarovali ani zkušenější hráči.
Halovou sezónu vnímáme jako přípravu, před velkými turnaji budeme preferovat přátelská utkání s výkonnostně odpovídajícími soupeři. Do nich musíme zapojovat hráče ročníku 2010, aby si zvolna zvykali na velký formát hřiště. Pokud ovšem pojedeme na turnaj, bude nutná kompletní sestava, negativní zkušenost z Jaroměře neprospěla náladě v týmu, nic nepřinesla ani ze sportovního hlediska jak nám, tak soupeřům.

trenér MP Jan Bělobrádek

Turnaje se zúčastnili: Jakub Hanzl, Vojtěch Kučera, Matyáš Pepa Hubálek, Daniel Žďára, Adam Paar, Samuel Řehák, Jakub Bělobrádek, Dominik Jakl, Matyáš Vláha

Pořadí turnaje: 1. MFK Trutnov, 2. FK Pardubice, 3. FC Hradec Králové, 4. SK Náchod, 5. Dobruška/Opočno, 6. Jaroměř, 7. MFK Nové Město n/M.

6.11.2016 - Mladší žáci odehráli poslední zápasy na domácí půdě

Poslední dva zápasy podzimu odehráli mladší žáci v neděli 6.11. na domácím hřišti. V prvním utkání s Rychnovem nad Kněžnou jsme sice měli více ze hry, ale gólově jsme se neprosazovali. Když už jsme překonali obranu soupeře, končili naše šance, a to včetně pokutového kopu, na rukavicích hostujícího gólmana. Pojistku vedení se nám podařilo přidat až před koncem zápasu. Po hodinové pauze jsme do druhého utkání nastoupili nesoustředění a neuběhli ani dvě minuty a soupeř orazítkoval tyč naší branky. I když jsme se do poločasu střelecky prosadili, více času se hrálo na naší polovině, byť gólmani moc práce neměli.  Po změně stran jsme zvýšili aktivitu a s tím i skóre. Soupeř pěknou kombinací už jen korigoval výsledek. V krajském přeboru mladších žáků tak naši hráči, ve své skupině, obsadili 1. místo.

Děkujeme všem, co nás jakkoli podpořili a fandili nám.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Knap - Týfa, Novotný, Valtera, Smola, Čerenkov, Čížek, Šafář, Dubský, Ducháč

Výsledky:

MFK - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  3:1 (2:1) Branky MFK: Šafář 2, Smola

MFK - SK Týniště nad Orlicí  3:1  (1:0)

Branky MFK: Čerenkov 3

5.11.2016 - Muži doma dohrávali v 9ti a podlehli Slavii Hradec Králové

MFK Nové Město nad Metují - FC Slavia Hradec Králové 1:2 (1:0)

Branka MFK: 3. Darebník

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Darebník, Zákravský, Lelek, Klikar, Růžička (62. Valášek), Soumar (87. Maur), Nejman, Práza, Macháček (77. Tulej)

Lepší vstup do utkání si domácí nemohli přát, jelikož již ve třetí minutě se dostali zásluhou Darebníka do vedení. V prvním poločase byli nadále jasně lepším týmem a měli i dvě velké šance. Obě střely Klikara bohužel mířili nad branku. Hosté se v podstatě k ničemu nedostali.

I na začátku druhého poločasu se domácí mohli radovat z branky, jenže opět zklamali v zakončení. Hosté se po 55. minutě dostávali čím dál více do hry a odměněni za to byli srovnávací brankou v 63. minutě - 1:1. V 65. minutě poté zastavil domácí Nejman hostujícího útočníka jen za cenu faulu a byl vyloučen. Hosté hned za pět minut přesilovku zužitkovali v druhou branku 1:2. Domácí se i v deseti snažili o srovnání, ale další rána přisla v 82. minutě, když byl po druhé žluté vyloučen Klikar. Přesto se vyrovnání mohli dočkat v 86. minutě, ale Valášek svou šanci nevyužil. Stejně tak si počínali hosté v 90. minutě a utkání tedy skončilo jejich vítězstvím 1:2.

"Dnes nám k bodům chyběla pouze přesná muška, nebo spíš trochu štěstí. Ke skórování jsme měli šancí na dva zápasy(my spíš na tři), přesto se nám nepodařilo vsítit alespoň vyrovnávací branku. Hosté si tak odváží všechny body, další naší ztrátou jsou pak dva oprávněně vyloučení hráči, což nám spolu se zraněními z minulého kola velmi komplikuje poslední podzimní utkání." - M. Killar - trenér MFK

30.10.2016 - Starší přípravka odehrála další kolo krajského přeboru

V neděli 30.10. jsme odehráli další kolo KP SP v Kostelci nad Orlicí. Před tímto turnajem jsme obdrželi celou řadu omluvenek, zejména z důvodu školních prázdnin a prodlouženého víkendu. A jelikož jsme v plné sestavě minulý týden na domácí půdě výsledkově příliš neuspěli, odjížděli jsme na turnaj s pokorou, respektem a s cílem získat minimálně povinné 3 body v souboji s posledními Třebechovicemi. Což se nám, i přes malé zaváhání druhého mužstva v prvním poločase, hned v úvodu podařilo. Tato výhra nás namotivovala do souboje s domácími. Ty jsme zaskočili soustředěným a cílevědomým výkonem prvního týmu a napravením debaklu druhého týmu z prvního poločasu v poločase druhém, kdy se mu stejnou měrou podařilo šeskrát skórovat a přitom neinkasovat. Poslední vyrovnaný výkon s výbornou Třebší bohužel rozhodl do třetice taktéž "nepovedený" první poločas druhého týmu. Souboji by rozhodně více slušela celková remíza. Přesto bychom rádi všem hráčům do jednoho poděkovali za předvedený týmový výkon a neutuchající chuť porvat se o dobrý výsledek.
Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Kučera Martin, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Komár Jáchym, Zítko Tomáš, Koza Petr, Lochman Lukáš

2.poločas        3 : 3

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Uhlří Jakub, Holý Tomáš, Zelený Tomáš, Vacek Matěj, Vecko Martin, Šimon Ondřej

29.10.2016 - Mladší přípravka odehrála poslední turnaj

Poslední letošní turnaj krajského přeboru jsme odehráli v Dobrušce. V součtu všech poločasů jsme tentokrát porazili společný tým Dobruška/Opočno, bohužel ztráta dvou gólů nás stála body s týmem Jaroměř/Stěžery.

Tým hráčů roč. 2008 dnes výsledkově opět nezklamal, přesto se ve hře vyskytuje mnoho věcí, které musíme stále vylepšovat. Střelecky tým táhl Vojta Bělobrádek a zastříleli si i sváteční střelci.

Družstvo ročníku 09 odehrálo povedený turnaj, v mnohém podobný minulému týdnu. V prvním zápase jsme se s nekompletním týmem Opočna poprvé v sezóně dostali do situace jasné herní převahy. Zvítězili jsme díky důrazu a sehranosti. Ukolébaní hráči pak nezachytili úvod zápasu se Stěžery, kde jsme z prvních 5 střel na branku 4x inkasovali. Nejlepší utkání přišlo opět na konec, s Jaroměří už šlo o opravdový fotbal. Kluci hráli velmi zodpovědně, mnozí končili svá střídání na pokraji sil. Odměnou jim byla remíza 1:1, v tomto formátu zcela ojedinělý výsledek

trenéři MP :

Hronovský Vladimír

Jan Bělobrádek

Sestava :

tým "A" (2008) - Štěpán Čáp, Vojta Bělobrádek, Gabriel Váňa, Štěpán Zámečník, Marek Šnips, Lukáš Lochman, Kozák Oliver, Kozák Eliáš, Adam Hronovský,

tým "B" (2009) - Václav Poláček, Jakub Bělobrádek, Vojta Kučera, Jan Ježek, Samuel Řehák, Tony Hubálek, Daniel Žďára, Ondřej Říha, František Škoda (2008)

Výsledky :

MFK Nové Město nad Metují - Dobruška/Opočno 14:7

Tým "A"  7:5 (4:3, 3:2)

branky :  Bělobrádek 5x, Lochman, Kozák E.

30.10.2016 - Mladší žáci odehráli předposlední kolo

V neděli 30.10. odehráli mladší žáci předposlední podzimní kolo krajského přeboru v Českém Meziříčí.  V prvním utkání s Rychnovem nad Kněžnou bylo prvních pět minut vzájemným oťukáváním. Potom se začínáme osmělovat a dostáváme se do šancí. Z jedné z nich nás Petr Čerenkov v desáté minutě dostává do vedení, ale soupeř vzápětí vyrovnává. Druhou půli začínáme tlakem, který vrcholí, po osmi odehraných minutách, několika závary před soupeřovou brankou. Jenže bez úspěchu a soupeř začíná přehrávat.  Hrozíme jen o občasných brejků. V tom nejnadějnějším ale pan rozhodčí viděl (široko daleko asi jediný) ofsajdové postavení. A protože ani poslední akce zápasu po ose Smola - Šafář nekončí v síti, končí zápas remízou.  Druhé utkání s domácím Českým Meziříčím začíná převahou soupeře. Jeho šanci ale Filip Zákravský kryje, druhá končí na břevnu. Na druhé straně první brejk Honzy Šafáře končí těsně mimo. Druhým brejkem ale již s pomocí brankové konstrukce otevírá skóre zápasu. Třetí jeho šance končí na břevnu. Uklidňující gól nakonec dává Lukáš Knap. Ve druhé půli přidáváme třetí branku a začínáme šetřit síly. Soupeř se začíná osmělovat, ale Filip Zákravský jeho šance opět kryje. Závěrečnou převahu ještě zužitkujeme ve dvě branky.  Třetí utkání s Vamberkem začíná šancí soupeře a prvním gólem v naší síti. Ten dostane soupeře na koně. Zvýšeným nasazením se nám daří se prosazovat. Vyrovnání nakonec přichází po střele Honzy Šafáře, kterou brankář jen ztlumil, a míč do sítě doráží Tomáš Smola. Zanedlouho si role obrátili .  Tomáš Smola přesnou přihrávkou nachází před brankou Honzu Šafáře a tomu stačí jen nastavit nohu. Po změně stran se soupeř snažil o vyrovnání, ale místo toho Tomáš Smola (krásně po zemi k tyči !) pojišťuje vedení. Jenže ukolébáni z dvoubrankového vedení a docházejícími silami přestáváme hrát. Největší šanci soupeře likvidoval na brankové čáře Pavel Dubský a chvilku později ještě Tobiáš Týfa. Přesto, že se hrálo většinou na naši polovině, další dvě naše branky v soupeřově síti znamenají naše napohled pohodlné vítězství. V závěru ještě soupeř koriguje výsledek z pokutového kopu.

V dnešní sestavě, decimované nemocemi a zraněními, jsou vybojované body obzvlášť cenné a i když to někdy nebylo úplně podle našich představ, za předvedený výkon zaslouží kluci pochvalu.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MFK

Sestava MFK: Zákravský - Valtera, Knap, Týfa, Smola, Čerenkov, Čížek, Šafář, Dubský

28.10.2016 - Muži se vracejí z Chlumce s debaklem

FK Chlumec nad Cidlinou - MFK Nové Město nad Metují 6:0 (3:0)

Sestava MFKKrunčík-Jelen, Nejman /66.Maur V./, Srubjan /57.Lukášek/, Darebník, Klikar /12.Vítek/, Zákravský,Růžička, /82.Maur D./, Lelek,,Soumar, Macháček

"Nedokázali jsme se vyrovnat s velmi měkkým až blátivým terénem, ani s velmi dobrou a rychlou kombinací domácích. Vyrovnaná hra byla k vidění pouze prvních 20´. Pak jsme chybami v rozehrávce soupeři nabídli šance na první dvě branky, čehož domácí útočníci bez zaváhání využili. Naděje na slušný výsledek vzala za své třetí brankou ze standardní situace těsně před přestávkou, to nás zlomilo úplně. Po změně stran to už byla exhibice chlumeckých do naší morálně i fyzicky zdecimované obrany (utkání kvůli svalovým zraněním nedohráli naši 4 hráči). Domácí tak potvrdili roli favorita a naprosto zaslouženě zvítězili. Jejich rychlý přechod do útoku byl pro mne z letošního podzimu tím nejlepším, co jsem zatím mohl vidět."

Miloš Killar

23.10.2016 - Starší přípravka hrála na domácím hřišti

V neděli 23.10. jsme konečně odehráli turnaj KP SP také na domácím hřišti. Sešli jsme se v kompletní možné sestavě a přes veškerý respekt k soupeřům jsme si mysleli na velmi dobré výsledky. Našemu prvnímu týmu se tato očekávání podařilo vcelku naplnit. V každém svém dvojzápase dokázal celkově zvítězit, předváděl kvalitní fotbal a výkonem nadchl přihlížející. Samozřejmě jsme opět po chybách obdrželi "zbytečné" góly a naše produktuvita rozhodně nebyla 100%-ní, ale potíže budou vždy a nám se je podařilo minimalizovat.  Druhému týmu, kde jsme sázeli zejména na "hradecké duo" Vacek, Zámečník, však toto bohužel nevyšlo, vázla zde souhra, přesnost a klid v zakončení a hlavně znesnadnění soupeři ve skórování. Spolu s netrefováním prázdné brány a nastřelováním brankové konstrukce, kdy nám rozhodně chybělo také fotbalové štěstíčko, jsme tak "suma sumárum" první dva duely prohráli minimálním rozdílem jedné branky a na domácím hřišti jsme tak získali jen povinné tři body proti předposlednímu týmu tabulky.
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Šimek Martin, Komár Jáchym, Čapek Matyáš, Kamenský Martin