J. Macháček hodnotí letní přípravu mužů

MFK

Jste spokojeni s letní přípravou a s posílením kádru?

S letní přípravou a s jejím průběhem jsme celkem spokojeni. Protože v tomto období nemáme svoje hřiště k dispozici, letní příprava z větší části probíhala na hřišti ve Velké Jesenici a chtěl bych touto cestou  domácím funkcionářům  poděkovat za vstřícný přístup. Letní přípravu jsme pak  zakončili soustředěním na Deštném v Or. horách. Co se týká posílení současného kádru, tak některé příchody jsou v jednání, ale zatím převažují spíše odchody. Bohužel se také nepodařilo udržet našeho nejproduktivnějšího hráče Lukáše Macháčka

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

S pohledu minulého ročníku bych tuto otázku odlehčil v tom směru, že se nehraje o postup, ale jen o umístění v KP, vždyť nikdo neměl o postup do divize zájem. KP bude ale určitě kvalitnější, protože  týmy Náchoda, Třebše a Vrchlabí mají svou kvalitu.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Samozřejmně jako každý tým KP se chceme vyhnout sestupovým příčkám. V minulém ročníku jsme sice zvládli závěr jarní části sezony, ale právě této situace bychom se chtěli vyvarovat abychom vše nemuseli honit  na poslední chvíli.

Soupiska – brankáři: Jan Šebesta (1992), Lukáš Holý (1996). Obránci: Radim Darebník (1992), Dominik Nejman (1992), Pavel Srubjan (1993), Vladimír Jelen (1987),Lukáš Rathouský (1998). Záložníci: Adam Lelek (1995), Pavel Růžička (1987), Pavel Zákravský (1985), Nikolas Soumar (1995), Jakub Vít (1989), Antonín Valášek (1998),Daniel Borůvka(1996),Patrik Valášek(1992). Útočníci: Martin Klikar (1995), Vilém Maur (1989), Josef Semerák (1979).

Realizační tým – Michal Hofman, Dominik Maur, Josef Semerák, Jaroslav Macháček. Vedoucí mužstva: Dominik Maur. Masér: Jan Bělobrádek. Lékař: Jan Bělobrádek. Sekretář: Jaroslav Macháček

Změny v kádru – příchody: zatím nikdo. Odchody: L.Macháček Deštné, Z.Lanta Deštné, J.Koza Č.Skalice, J.Vítek Provodov, R.Práza Ohnišov

Ideální sestava: Šebesta – Jelen, Nejman, Srubjan, Soumar – Klikar, Zákravský, Lelek, Valášek – Semerák, Růžička.

Přípravné zápasy: MFK -  Č.Skalice  2 : 5, Letohrad 2 : 6, Police n.M. 5 : 2, Solnice 1 : 1

Hvězda týmu

Josef Semerák-zkušený hráč, který by měl předávat své bohaté zkušenosti svým spoluhráčům nejen v utkání,ale i při tréninku.

Muži v poháru dále nepostupují

MFK

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město nad Metují 3:1 (1:1)

Pohárové utkání zahájil lépe domácí celek hrající B třídu, když se již v 10. minutě ujal vedení. Branku vstřelil z trestného kopu bývalý novoměstský trenér Hubka a brankář hostí jistě neměl čisté svědomí. Hosté následně srovnali z pokutového kopu, poté ožili a po zbytek poločasu byli lepším týmem. Měli však jen územní převahu, do šancí se nedostali. 

V druhém poločase však novoměstský tým nenavázal na výkon z prvního a domácí převzali iniciativu. Za tu byli odměněni dvěma brankami a vedení si již pohlídali. Hosté měli za druhý poločas 2 šance, které však zlikvidoval brankář Vacho.

Letní příprava mužů

MFK

Muži v azylu na hřišti ve Velké Jesenici odehráli tři přátelská utkání. Nejdříve nekompletní tým prohrál 2:5 s Českou Skalicí (16. 7.) a poté 2:6 s divizním Letohradem (19. 7.) Následně v generálce na pohárové utkání zvítězil 5:1 s Policí nad Metují.  V neděli 30.6. odehrál pohárové utkání v Solnici a zvítězil na penalty 5:4 po remíze 1:1 v normální hrací době.

SK Solnice - MFK Nové Město n.Met.    1 : 1 / 1 : 1 /  pen. 4 : 5

"Proti jednoduše a tvrdě hrajícím domácím jsme si moc gólových šancí nevypracovali.V utkání jsme šli sice po autovém vhazování Semeráka a následné dorážce Valáška do vedení,ale domácí v závěru 1 poločasu vyrovnali.Fotbal to moc hezký pro diváky nebyl i z naší strany, kdy se nám nedařila vůbec kombinace. Bylo vidět že jde o utkání na začátku sezony.
V dalším kole bude našim soupeřem TJ Velké Poříčí.Hrát se bude 5.9 -6.9. ve V.Poříčí."
Macháček Jaroslav

Letní příprava starších žáků

MFK

Z týdenního soustředění v Deštném v Orlických horách si v úterý 25.7. naši starší žáci odskočili k přátelskému utkání do Rychnova nad Kněžnou. Pro většinu to bylo poprvé na velkém hřišti a na velké branky a tak skóre zápasu nezáleží. Dobře hrající soupeř našim klukům ukázal jak se se hrou na větším prostoru popasovat. Tak doufejme, že si z utkání něco odnesli.  Po soustředění pokračujeme s pravidelnými tréninky v úterý a čtvrtek od 17:00 do 18:30, protože termín prvního soutěžního utkání (19.8. v Hořicích) se nezadržitelně blíží.   

Letní příprava mužstva mužů

MFK

Příprava A družstva na nadcházející sezonu 2017/2018
A družstvo začalo letní přípravu na nadcházející ročník krajského přeboru již 5.7. Od pondělka 10.7. se celá tréninková příprava přesunula do V. Jesenice, která nám poskytla nejen výborně připravené hřiště, ale i potřebné zázemí. Hřiště v Novém Městě je totiž až do konce července obsazeno atlety. Celou přípravu zakončíme 3-denním soustředěním na Deštné v Or. horách od 21.7.
Přípravné utkání:
neděle 16.7. od 17.30 hod.    MFK - Č.Skalice
středa  19.7. od 18.00 hod.   MFK - Letohrad
neděle  23.7. od 16.00 hod.   MFK - Police n.Met   - utkání se hrají na hřišti ve V. Jesenici
neděle 30.7. od 17.30 hod.  Solnice - MFK /předkolo ČP / hřiště Solnice

24.6.2017 - Ročník 2006 odehrál pohár starosty města Bystrého

MFK

Sezónu 2016/17 a pro některé z nás i působení ve SP jsme zakončili v pro nás opět velmi vzdáleném městečku, a to v Bystrém u Poličky. Hráčské složení nám i tentokrát dávalo naději na umístění na příčce nejvyšší. Ani začátek pro nás nepoukazoval na nějaký zásadnější problém, avšak jen do doby, než došlo k důležitému dvojzápasu proti Lanškrounu a Žďáru nad Sázavou 06´. Hned v prvním zmíněném utkání hráči jakoby propadli pocitu neohrožení, ani v nejmenším se neřídili pokyny udílenými před tímto zápasem a do našeho výkonu opět  zásadně zasáhl "problém s hlavou" u několika základních pilířů naší sestavy. V druhém utkání do toho všeho bohužel vstoupil i špatný výkon nezkušeného rozhodčího a i přes náš úvodní jednoznačný tlak a mírné vzmátoření se se obraz hry i výsledek obrátil v náš neprospěch. Po důrazném zakročení trenérů před druhou polovinou turnaje, oklepání se a namotivování na zbylá čtyři utkání již naše hra splňovala požadované a očekávané parametry a zejména Svitavy B, které skončily v konečné tabulce hned za námi, jsme naší kvalitní útočnou hrou, dá se říct, až překvapili či přinejmenším zaskočili. Konečné druhé místo je samozřejmě krásným umístěním, přesto doufáme a hráči by se tím ve svém fotbalovém vývoji měli posunout dál, že si všichni uvědomujeme, že vítězství a putovní pohár starosty města Bystrého jsme si prohráli jen a jen sami sobě a v sobě. 

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Zítko Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - TJ Březová nad Svitavou  9 : 1
Branky:  3x Komár, 2x Zelený, 2x Vacek, Matouš, Zámečník
MFK Nové Město n/M - TJ Svitavy A  1 : 0
Branka:  Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Lanškroun  0 : 3
MFK Nové Město n/M - FC Žďár nad Sázavou 06  0 : 2
MFK Nové Město n/M - FC Žďár nad Sázavou 07  5 : 1
Branky:  2x Vacek, Zelený, Lácha, Komár
MFK Nové Město n/M - FC Hlinsko  3 : 1
Branky:  2x Zámečník, Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Svitavy B  6 : 1
Branky:  3x Zelený, 2x Lácha, Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Sokol Bystré  5 : 0
Branky:  2x Komár, Vacek, Matouš, Lácha
   
Celkové pořadí:     1.  FC Žďas Žďár nad Sázavou 06
                                 2.  MFK Nové Město n/M
                                 3.  TJ Svitavy B
                                 4.  TJ Lanškroun
                                 5.  FC Hlinsko 
                                 6.  TJ Svitavy A
                                         7.   FC Žďas Žďár nad Sázavou 07
                                         8.  TJ Sokol Bystré
                                 9.  TJ Březová nad Svitavou

J. Macháček hodnotí sezónu mužstva mužů

MFK

Dlouho to vypadalo, že Nové Město bude mít velké záchranářské problémy, ale nakonec jste z toho slušně vybruslili. Co bylo tím záchranářským impulsem?
Po kvalitní zimní přípravě mužstvo do jarní části soutěže vstoupilo dost nešťastně. Po těsných prohrách s Jičínem a Broumovem na nás sedla deka a byli jsme sestupovým příčkám opravdu velmi blízko. Přitom naše hranebyla až tak špatná a podle mě to bylo jen o psychice hráčů, aby si uvědomili, že je v jejich silách při bojovností a kolektivním pojetí takováto utkání vyhrávat. Podařilo se mužstvo správně nabudit a naše výhrav Provodově to potvrdila. Sice jsme poté doma v neúplné sestavě prohráli o gól s Kostelcem nad Orlicí, ale pak jsme již všechna utkání dotáhli do vítězství. Své v tomto splnili svou roli starší zkušení hráči Semerák, Macháček, Zákravský, kteří mužstvo k bojovnému a soustředěnému výkonu doslova vyhecovali.

Před jarní části jste angažovali zkušeného Josefa Semeráka. Splnil očekávání, s nimiž do klubu přišel?
Před jarní částí sezóny jsme museli řešit i pozici brankáře, protože naše dlouholetá jednička Vašek Krunčík u nás ukončil sportovní činnost. Podařilo se přivést brankáře Honzu Šebestu a útočníka Pepu Semeráka. Oba splnili naše očekávání. Takový zkušený hráč jako je Pepa Semerák nám v mužstvu chyběl a podle mě mu chybělo vstřelit jen nějakou branku, vždyť za jeho působení v FK Nachod-Deštné střílel jednu za druhou, což si moc dobře pamatuji.

V průběhu jara skončil u týmu dlouholetý trenér Miloš Killar. Kým tento post nyní nahradíte?
Miloš Killar za své působnosti nasadil laťku náročnosti hodně vysoko. Své působení u mužstva předčasně ukončil na svoji žádost. U mužstva zůstal asistent trenéra Michal Hofman a k němu jsme se přidali já a Dominik Maur. V devíti zápasech jsme získali s mužstvem 21 bodů, což je výborný výsledek. Nyní dostanou všichni jmenovaní příležitost potvrdit, že tyto výsledky nebyly náhodné, ale nějaké změny nemohu vyloučit.

Máte signály, že by chtěl z kádru někdo odejít?
Po skončení sezóny vždy dochází k přestupům hráčů a i my máme některé signály. Chtěli bychom ovšem stávající kádr udržet a doplnit ho popřípadě z řad končících našich hráčů v dorostu a tím naplňovat filozofii klubu – hrát převážně s vlastními odchovanci.

Autor: Michal Rojšl
Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/fotbal_region/machacek-nase-hra-nebyla-az-tak-spatna-20170622.html

17.6.2017 - Ročník 2006 se vyhrál turnaj v Křinci!

MFK

Po skončení sezóny KP jsme se chtěli se SP zúčastnit medailového turnaje, který by byl pro kluky odměnou za celoroční odvedenou práci. Bohužel plánovaný a přihlášený turnaj v Ohnišově byl na poslední chvíli zrušen. Podařilo se nám však domluvit turnaj jiný, i když pro nás netradiční a logisticky složitý. I tak jsme ale vyrazili na fotbalový výlet do vzdáleného Křince u Nymburka. Turnaj to byl venkovský, avšak velmi dobře zajištěný, organizovaný a uvolněný. Všechny soupeře jsme jednoznačně přehrávali. Na druhou stranu jsme si snad všichni uvědomili, že prohrát i vyhrát se dá úplně proti každému. Ale hlavně není rozhodující výsledek či individuální ocenění, ale požitek ze hry, společná radost a týmový duch. Kluci měli možnost si v klidu zastřílet, vyzkoušet si hru na různých postech, nacvičit si mnoho druhů kliček a všichni ochutnali radost ze vstřelené branky. Jen těch neproměněných gólových šancí ... ?!? Ale to je na každém z nás, abychom na tom nepřestávali a i dále chtěli pracovat !

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Holý Tomáš, Zítko Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - TJ Křinec  5 : 0
Branky:  3x Vacek, Matouš, Holý
MFK Nové Město n/M - Libáň  3 : 3
Branky:  Lácha, Zelený, Matouš
MFK Nové Město n/M - Mšeno  7 : 1
Branky:  3x Matouš, 2x Zelený, 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - Městec Králové  9 : 0
Branky:  4x Lácha, 3x Matouš, 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - Opočnice  14 : 0
Branky:  5x Vacek, 3x Bašek, 2x Zelený, 2x Lácha, Matouš, Zítko
MFK Nové Město n/M - Lysá n/L  10 : 1
Branky:  4x Matouš, 3x Vacek, 2x Lácha, Zelený

 Celkové pořadí:        1. MFK Nové Město n/M
                                 2.  Libáň
                                 3.  TJ Křinec
                                 4.  Mšeno
                                 5.  Lysá n/L
                                 6.  Opočnice
                                 7.  Městec Králové

« Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 63 94 125 Další »