8.10.2016 - Muži zaskočili favorita a vezou 3 body z Kostelce n/O!

FK Kostelec nad Orlicí - MFK Nové město nad Metují 1:2 (1:1)

Branky MFK: 13. Srubjan, 54. Macháček

Sestava MFK: Holý - Darebník, Srubjan, Nejman, Vít, Lelek, Zákravský, Soumar, Vítek, Klikar, Macháček /84.Maur /

"Domácí dnes byli jasně lepším celkem, jejich rychlým kombinacím jsme odolávali jen s velkou dávkou štěstí, několika výbornými zákroky nás podržel golman. Nedařilo se nám držet delší dobu míč, tím bylo utkání fyzicky náročnější, hráči to však zvládli po celých 90 minut. V útočné fázi se nám pak podařilo z minima vytěžit maximum a vstřelit dvě branky." - M. Killar - trenér MFK

8.10.2016 - Krajský přebor mladších žáků pokračoval dalším kolem

Sobota 8.10. byla dalším hracím dnem krajského přeboru mladších žáků. V sestavě redukované omluvenkami a nemocemi jsme tentokrát bojovali o body v Rychnově nad Kněžnou. První zápas s domácím Spartakem se zpočátku odehrával mezi vápny a brankáři byli téměř bez práce. Postupem času jsme soupeřova gólmana začali ohrožovat, ten ale naše šance likvidoval. Tedy pokud jsme se vůbec trefili mezi tyče. Ve druhé půli jsme se sice nastěhovali na polovinu soupeře, ale naše střelecká nemohoucnost pokračovala. A to soupeři stačilo na to, aby z ojedinělého protiútoku dal vítěznou branku. I takový je fotbal. V marném dobývání soupeřovy branky jsme pokračovali i ve druhém utkání s Týništěm. Zdálo se, že přímý kop Petra Čerenkova, zasazený do růžku soupeřovy branky, náš střelecký půst ukončí, ale nestalo se. Sice jsme zanedlouho zvýšili náskok, soupeř ale zanedlouho snížil a o poločasu jsme vedli o jeden vrtkavý gól. I když ve druhé půli Dan Ducháč zvýšil naše vedení, neproměněných šancí bylo až nebezpečně mnoho. Každý soupeř nám nenabídne tolik možností, nebude čekat až si míč připravíme na tu správnou nohu. O vítězství může rozhodnout jedna střela. Dnes jsme se o tom přesvědčili.    Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Knap, Týfa, Praus, Čerenkov, Smola, Šafář, Zákravský, Čížek, Ducháč

Výsledky:

MFK : Spartak Rychnov nad Kněžnou 0:1  (0:0)

MFK : SK Týniště nad Orlicí  3:2  (2:1)

Branky MFK:  Čerenkov 2, Ducháč

1.10.2016 - Starší přípravka odehrála turnaj v Dobrušce

V sobotu 1.10. jsme odehráli další kolo KP SP v Dobrušce, kde jsme před dvěma týdny vybojovali plný počet 9-ti bodů. Tentokrát jsme však bohužel měli velmi těžkou úlohu v tom, že jsme jednak znovu nemohli využít služeb našich hokejistů, zejména Dominika Baška, dále pak ani našich "hradečáků" Marka Zámečníka a Matěje Vacka a k tomu všemu se nám před turnajem zranil Pavel Matouš, což ho v jednotlivých zápasech velmi limitovalo a v průběhu turnaje navíc přepadla nemoc brankáře Lukáše Vrbu. Na základě daných okolností jsme se rozhodli rozdělit týmy na první útočný s cílem vstřelit co nejvíce branek a na druhý obranný s cílem obdržet co nejméně branek. Realitou však bylo, že první tým i přes neustálý útočný tlak a několik desítek brankových příležitostí v jednotlivých zápasech se nedokázal výrazněji gólově prosadit. A stejně tak druhý tým vinou slabého odhodlání nedokázal zamezit soupeřům ve skórování. Nezbývá než zvednout hlavy a pokusit se překvapit silné soupeře následující víkend v Černilově.
Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Kučera Martin, Matouš Pavel, Šimek Martin, Lácha Matěj, Kuřátko David, Hronovský Adam, Zítko Tomáš

2.poločas        0 : 3

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Uhlíř Jakub, Čapek Matyáš, Holý Tomáš, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Vecko Martin, Lochman Lukáš

MFK Nové Město nad Metují - Sokol Třebeš   0 : 2

V dalším kole Krajského přeboru mladšího dorostu KHK jsme přivítali na našem hřišti aktuálně druhý celek naší tabulky, Sokol Třebeš. Ve značně kombinované sestavě doplněné hráči ročníku 2003 naši hráči vstoupili do utkání aktivně. Zaskočila nás ovšem sporná branka soupeře, kdy měl náš brankář míč pod svými rukavicemi, útočník hostů mu jej však vykopl a byla z toho následná branka. Zbytek prvního poločasu byla hra vyrovnaná bez brankových příležitostí na obou stranách.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v deseti hráčích, ale na hře našeho týmu to nebylo znát. Na hráčích byla vidět touha po vyrovnání. Vytvořili jsme si tři brankové příležitosti, které jsme však nedokázali proměnit. Druhou branku jsme obdrželi v poslední minutě utkání, kdy jsme již hráli vabank.

Utkání bylo opět dobře "odmakané", ale opět nás zradila koncovka.

Sestava MFK: Tupec Matyáš, Flígr Dominik, Hůlek Martin, Zítko Daniel, Lelek Ivo, Borůvka Adam, Zamastil Jakub, Tesař Filip, Formánek Matěj, Rücker David, Ťokan Filip, Novák Josef

Trenéři: Soukup Václav, Janeček Ivo

2.10.2016 - Mladší přípravka hrála v Jaroměři

Dne 2.10.2016 odehrála MP 4. kolo krajského přeboru v Jaroměři, tentokrát proti dvěma souklubím: Jaroměř/Stěžery a Dobruška/Opočno a znovu se nám podařilo přivést body.

Tým složen hráči roč. 08 si celkem jasně poradil s Jaroměří, druhý poločas proti Stěžerům byl těžší a proto kluky chválíme za bojovnost, díky které jsme v závěru otočili nepříznivý výsledek. Tým z Dobrušky/Opočna je z těch kvalitnějších soupeřů, prohra 2:3 s "A" týmem je přesto zklamáním, kdy góly padly po našich chybách. Proti Béčku jsme sice zvítězili, zde jsme ale měli vyhrát větším rozdílem. V tomto poločase se nám tolik nedařilo a klukům docházely síly. Dnes však musíme pochválit všechny hráče. U některých jsou ještě stále výkonnostní rozdíly a je pouze na nich, jak zapracují v tréninku a přesvědčí nás trenéry, že na hřiště patří.

Družstvo tvořené hráči roč. 2009 odehrálo solidní turnaj, výsledky byly tentokrát lepší než předvedená hra. Škoda vysoké prohry v posledním zápase, která pokazila dobrý dojem rodičům i hráčům. Soupeř však byl nad naše možnosti. Znovu jsme se poučili, že pro týmy ze souklubí s převahou ročníku 2008 nebudeme rovnocennými soupeři, v obranné hře musíme zapracovat zejména na soustředěnosti a důrazu.
     Z našeho hlediska je ovšem nejdůležitější zlepšení, kterého dosahují hráči s herním deficitem z léta. Výkony Vojty Kučery, Dana Žďáry a zejména Sama Řeháka mají vzestupnou úroveň, kádr se kvalitativně vyrovnává, hrát zápasy dnes mohou prakticky všichni hráči (výjimkou jsou úplní nováčci trénující od prázdnin). Přestože se z naší strany nejednalo o nejlepší výkon, za snahu je třeba pochválit všechny hráče. Již si mnoho věcí uvědomují, ale bude třeba dát jim ještě nějaký čas, aby načerpali herní zkušenosti a jistotu.

trenéři MP :

Vladimír Hronovský

Jan Bělobrádek

Sestava :

tým "A" (2008) - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, František Škoda, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Lukáš Kumprecht, Marek Šnips, Štěpán Zámečník

tým "B" (2009) - Jakub Hanzl, Matyáš Hubálek, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek,Vojta Kučera, Daniel Žďára, Samuel Řehák, Václav Leugner

Tým "B" 1.pol. 5:4, 2.pol. 1:13

branky : Poláček 4x, Leugner, Hubálek M.

1.10.2016 - Muži v derby jasně porazili Provodov

MFK Nové Město nad Metují - Sokol Provodov 5:2 (3:1)

Branky: 18. Jelen, 30.+89. Práza, 34. Macháček, 68. Klikar - 7. Nejman, 67. Nožka

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Darebník, Srubjan, Nejman, Lelek, Macháček (84. Vítek), Zákravský, Soumar (64. Valášek), Práza (90. Maur V.), Klikar (87. Maur D.)

Sestava Provodov: Goll - Chmelík, Bogusz (46. Khun), Nožka, Nejman, Rojšl (79. Zelený), Čtvrtečka, Kulhánek, Fiedler, Dřízal (87. Bek), Srkal

Důležité derby pro obě mužstva začali lépe hosté, když již v 7. minutě trestný kop Nejmana prolétl vápnem a po odskoku skončil překvapivě v domácí brance - 0:1. Domácímu týmu se podařili již za deset minut srovnat a také ze situace po trestném kopu. Míč se dostal k Jelenovi, ten se uvolnil a nekompromisní ranou pod břevno srovnal na 1:1. Od té doby na hřišti dominovalo jasně mužstvo domácích, které se několikrát dostalo do přečíslení či rovnou za obranu domácích. Ve 30. minutě se k jedné takové akci dostal Lelek, nahrál před branku volnému Prázovi a ten "uklidil" míč do branky - 2:1. V 33. minutě čaroval v brance hostí Goll, jenž je jinak stoperem, když vyrazil střelu z dálky a poradil si i s její dorážkou zblízka. O minutu později si však vybral slabší chvilku, protože mu v brance skončil Macháčkův nákop skoro z poloviny hřiště - 3:1.

Začátek druhého poločasu domácí viditelně polevili a hosté toho využili v 67. minutě snížením na 3:2. Jenže hned po rozehrání se do úniku dostal Klikar a střelou od tyče opět dostal domácí do dvoubrankového vedení - 4:2. Do konce utkání již hosté nepředvedli v útočné fázi nic a naopak potvrdili, že jsou týmem s nejhorší obranou v krajském přeboru a ještě jednou inkasovali.

Sestřih branek:

1.10.2016 - Mladší žáci odehráli turnaj v Častolovicích

Další kolo krajského přeboru odehráli naši mladší žáci v sobotu 1.10. v Častolovicích. Přísloví říká, že každý den není posvícení. A to Častolovické nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. V prvním utkání s Rychnovem jsme sice náš počáteční tlak proměnili ve vedoucí gól, to bylo ale z naší strany vše. S pocitem, že už máme vyhráno, jsme soupeři nabídli vyrovnání a neuběhli ani čtyři minuty druhé půle a soupeř vedl o dvě branky. Ve snaze otočit výsledek Honza Šafář snížil, ale protože svou druhou vyloženou šanci už neproměnil, body si odváží Rychnovští. Druhé utkání s Broumovem by se dalo označit jedním slovem - holomajzna. Je až s podivem, že se nám podařilo vstřelit branku, když od následného vyrovnání nás zachránilo jen odpískané ofsajdové postavení. S nezměněným herním projevem jsme začali i třetí utkání s domácími Častolovicemi/Kostelcem n.O. Až po změně stran jsme sice soupeře zatlačili a dostali se do vedení, ale vzápětí jsme mu nabídli možnost vyrovnat a  ten ji využil.

Dnes to tedy opravdu žádné posvícení nebylo. Za vše je toho důkazem, že počet námi dnes vstřelených gólů je shodný s počtem všech našich dnešních střel na bránu.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK:  Bartošík - Valtera, Knap, Čížek, Vítek, Čerenkov, Smola, Šafář, Týfa

Výsledky:

MFK : Spartak Rychnov nad Kněžnou  2:3  (1:1) Branky MFK: Smola, Šafář

MFK : Slova Broumov  1:0  (0:0)

Branka MFK: Čerenkov

MFK : Častolovice/Kostelec n.O.   1:1  (0:0)

24.9.2016 - Stařší přípravky hráli další kolo krajského přeboru

V sobotu 24.9. jsme odehráli další kolo KP SP v Třebechovicích. Počasí nám i pro tentokrát přálo a my jsme se, namotivovaní z předchozího pro nás úspěšného kola, pustili s nadšením do dalšího boje proti týmům z Kostelce/Častolovic, Třebše a domácím Třebechovicím. Toto nadšení nás však hned v průběhu prvního zápasu opustilo, předvedli jsme pouze průměrný výkon a vrátili se "zpátky na zem". Další zápasy probíhaly v podobném duchu. Co na to říct? Snad jen to, že jsme se opět utvrdili, že i proti stejnému soupeři může být každý zápas, odehraný v jinou dobu, na jiném místě, a za jiných podmínek, zcela odlišný.

Ivana Holá, Josef Lácha
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Vrba Lukáš, Uhlíř Jakub, Zelený Tomáš, Lácha Matěj, Vacek Matěj, Kuřátko David, Vecko Martin, Kamenský Martin

2.poločas        1 : 0

Sestava MFK 2. mužstvo:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Čapek Matyáš, Holý Tomáš, Komár Jáchym, Kučera Martin, Hronovský Adam, Lochman Lukáš

27.9.2016 - Mladší přípravka v okresním přeboru 2x jasně zvítězila

V úterý 27.9 odehráli naši nejmladší hráči 4 kolo okresní soutěže v České Skalici.

MFK Nové Město - S.Provodov     8 : 0 / 4 : 0 /
střelci branek:  Plašil 3x,Paar 2x,Hubálek 2xLinhart

MFK Nové Město - SK Rozkoš Č.Skalice       9 : 2 / 5 : 1 /
střelci branek:Paar 5x,Hubálek 3x,Plašil

Zápasy odehrali: Hubálek Tony,Vláha Matyáš,Paar Adam,Linhart Tadeáš,Plašil Richard,Jirman Václav,Jakl Dominik
Kluky musím pochválit zvláště v utkání s Rozkoší Č.Skalice bojovností nahradili některé  technické nedostatky.Na jejich odstranění určitě zapracujeme.

Macháček jaroslav

28.9.2016 - Muži doma o gól podlehli Rychnovu

MFK Nové Město nad Metují - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 1:2 (0:1)

Branky: 75. Nejman - 32. Stieber O., 77. Šrefl

Sestava MFKKrunčík - Jelen, Nejman, Darebník, Srubjan, Zákravský, Lelek, Macháček (73. Vít), Práza, Vítek (56. Soumar), Valášek (46. Klikar)

Předehrávané 15. kolo začalo zvolna a první čanci utkání měli hosté až ve 22. minutě, hlavička šla však mimo branku. Domácí se k šanci dostali o tři minuty později, ale hosté se po závaru před svojí brankou ubránili. První branka padla ve 32. minutě a to do domácí sítě po rychlé akci, stříleném centru před branku a nekompromisním zakončení - 0:1. Ve 38. minutě mohli hosté zvýšit, ale střelu z úhlu Krunčík vykopl.

V druhém poločase měli hosté další šanci v 54. minutě, jenže střela se jen těsně otřela o tyč. V 70. minutě se už radovali z druhého gólu, ale ten neplatil pro postavení mimo hru. Za to v 74. minutě se děli věci na druhé straně. Domácí měli velkou šanci, kterou zmařil brankář. Akce pokračovala a další střelu vyrazil na břevno, jenže poté už na třetí střelu v řadě byl krátký a domácí tak srovnali na 1:1. Z vedení se však radovali jen 2 minuty, když v 77. minutě trestuhodně nechali zaspali při rychlém protiútoku, nechali odcentrovat zahraniční posilu hostí Daniela Flavia Oliveiru Bastose a hlavně nepohlídali jediného hráče ve vápně, který pohodlně skóroval - 1:2. Domácí se ještě snažili o vyrovnání, ale k velké šanci se již nedostali. V sobotu je tak čeká "zápas podzimu", kdy se na domácí půdě utkají v derby s Provodovem v zápase "o šest bodů".

"Jednu z mála našich chyb v prvním poločase hosté využili, naše útočná fáze se zlepšila až po přestávce a my z toho dokázali vyrovnat. Jenže jsme se neradovali ani dvě minuty a přišla další fatální chyba, kdy jsme zaspali při rozehrání autového vhazováni na půlce hřiště a propadli i v řešení vzniklé situace, což rozhodlo o třech bodech pro hostující celek. Nic na tom nezměnil náš závěreční tlak a snaha o vyrovnání. Tak, jako jsme odehráli posledních třicet minut, je potřeba bojovat celé utkání, bez naší zvýšené aktivity totiž nemáme šanci na úspěch proti žádnému týmu přeboru." - Miloš Killar - trenér MFK

« Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 55 82 109 Další »