11.6.2016 - Mladší přípravka odehrála Memoriál Antonína Prouzy

Dne 11.6.2016 jsme využili pozvání a zúčastnili se závěrečného turnaje OFS Náchod pro mladší přípravky ve Velkém Poříčí. Byla to pro nás dobrá zkušenost a po účasti v krajské soutěži porovnání s týmy hrající okresní soutěž. Přesvědčili jsme se, že některé z nich předvádí kvalitní fotbal.

Vstup do turnaje se nám vydařil herně, ne však výsledkově. Brzy jsme vedli, ale po dvou střelách na naší branku, po zbytečných chybách, soupeř výsledek otočil. V dalším průběhu jsme nastřelili 3x tyč a břevno, ale výsledek již zůstal v náš neprospěch. V dalších zápasech jsme byli jak na houpačce. Vždy se nám jeden zápas vydařil, ale hned v tom následujícím jsme byli vráceni opět na zem. V zápasech se Zábrodím a Broumovem jsme byli nedůrazní v soubojích, soupeř chtěl více hrát. Zvlášť u hráčů ročníku 07 bych očekával větší nasazení a důraz. Nejvíce mne však mrzí, že většinu gólů dostáváme spíše po našich chybách, než po vypracovaných akcích soupeře. Naopak v zápasech, které jsme vyhráli, se hráči přesvědčili o tom, že když zaberou, tak fotbal hrát umí.

Turnaj ale nakonec můžeme hodnotit pozitivně, hráči i rodiče, kterým děkujeme za vytvoření bouřlivé atmosféry, si to užili. Tímto turnajem jsme se rozloučili s ročníkem 07, který se posouvá do starší přípravky a hráčům přejeme hodně štěstí a úspěchů.

Hronovský Vladimír

Sestava : Petr Koza - Mikuláš Kubišta, Matyáš Čapek, Jáchym Komár, Tomáš Zelený, Lukáš Lochman, Fanda Škoda, Štěpán Čáp, Adam Hronovský

Všechny důležité informace naleznete na TOMTO odkaze

(horní menu - sekce klub - letní soustředění)

5.6.2016 - Okresní přebor starší přípravky měl na programu poslední kolo

V neděli 5.6. jsme odehráli poslední kolo okresního přeboru ve Velkém Poříčí a to týden před finálovým turnajem všech týmů tabulky OP v Polici nad Metují. Tentokrát jsme z důvodu časové kolize nemohli využít hráče zúčastňujících se KP a turnajů pod hlavičkou  FC HK. Na našem výkonu to bylo hodně znát. Zároveň nás do jisté míry zaskočilo i horké slunečné počasí, které jakoby hráčům odebralo energii, soustředěnost a sílu. V úvodním poločase jsme sice výborně rozjeli zápas proti Provodovu, poté jsme však i vinou únavy v našem výkonu začali uvadat, což vyvrcholilo na začátku utkání proti Zábrodí, kdy jsme po několika minutách prohrávali 0 : 5. S koncem poločasu jsme se sice zvedli a vrátili do hry, ale ve druhém už jsme se ke zvratu ani nepřiblížili. Snad jsme si všichni uvědomili, že OP je hlavně o bojovnosti, soustředění a chuti přehrát soupeře a pokud nám toto chybí, nemůžeme myslet na dobrý výsledek.

Josef Lácha
trenér SP

Sestava:  Kubišta Kryštof, Lácha Matěj, Šimek Martin, Zítko Tomáš, Meier Daniel, Dubský Pavel, Bašek Dominik, Ducháč Daniel

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Provodov  7 : 2, (5 : 0)
Branky: 3x Bašek, 2x Lácha, 2x Šimek
MFK Nové Město n./M. - Sokol Zábrodí     3 : 8, (3 : 5)
Branky: Zítko, Bašek, Lácha

5. 6. 2016 - muži prohráli v Týništi n. Orl. brankou v poslední minutě utkání

KP muži

SK Týniště n. O. - MFK Nové Město n. Met.  2:1 (0:1)

Branky: 74´ L. Slezák, 90´ M. Winkler - 45´ D. Nejman

Rozhodčí:  M. Hron - K. Medlík, M. Otava - ŽK: 1 - 2 / diváci: 170

MFK:

Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít - Lelek (47´ Valášek), P. Zákravský, Růžička (79´ Maur), Soumar - Klikar, Voráček

Úvod utkání začal tlakem domácích, kteří se nastěhovali na polovinu MFK a vytvořili se také gólovou šanci, kterou však Krunčík v brance MFK bravůrně vyrazil. Po deseti minutách se však hra vyrovnala. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, ale oběma týmům chybělo přesné zakončení. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, které hosté bezpečně odvraceli. Ve 45´ se po rohovém kopu domácích dostal k míči P. Zákravský, proběhl celé hřiště, přihrál volnému D. Nejmanovi a ten otevřel skóre utkání - 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se zvýšenou aktivitou, tlačili se před branku MFK, jejich snaha však končila převážně na hranici vápna. Hosté využívali poměrně otevřené obrany domácích a vytvořili se několik 100% šancí, ale nebyli schopni žádnou proměnit. V 74´ přišel trest, když domácí z rychlého útoku vyrovnali Slezákem na 1:1. Zápas směřoval k penaltovému rozstřelu, ale v 90´ se po rohovém kopu prosadil hlavou Winkler a zajistil domácím touženou výhru.

"Dnešní utkání rozhodla naše neschopnost v koncovce, když jsme několikrát ve vyložené šanci nedokázali překonat gólmana domácích,  resp. trefit míč mezi tyče. Domácí pak dokonali obrat a dvěma brankami v závěrečné čtvrthodině rozhodli o šťastném  vítězství."

Miloš Killar

5.6.2016 - Také starší přípravka odehrála předposlední klo

V neděli 5.6.2016 se starší přípravka zúčastnila předposledního turnaje Krajského přeboru. Pořadatelem byl oddíl FKM Javorka / Miletín. Turnaj se uskutečnil v pěkném areálu v Miletíně. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti houževnatému domácímu celku. Oběma našim mužstvům utekl začátek prvních poločasů. Velké problémy nám činila mokrá tráva, na kterou se v tréninkovém procesu nemůžeme připravit. Po vlažném vstupu do zápasu se naši hráči postupně dostávali do tempa a v součtu s druhými poločasy byli úspěšní. K druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu  Červený Kostelec/SK Rozkoš. Tentokrát jsme vlétli do zápasu jak uragán. Nasazení, pohyb a chuť po vítězství byly rozhodujícími faktory výborného výsledku. Před posledním utkáním s celkem Slovan Broumov si s námi trochu zahrála příroda, jelikož se spustila průtrž mračen. Po menší nezaviněné pauze mohli páni rozhodčí zahájit utkání. Celek Slovanu Broumov produkuje kvalitní fotbal založený na pohybu i kombinaci. Naši hráči dali do zápasu srdce a bojovnost a výsledkem bylo třetí vítězství. S blížícím se koncem jarní sezony, naši hráči šlapou na plný výkon k zápasům přistupují zodpovědně a hru si užívají. To, že si vyberou slabší chvilku v některém z poločasů se vždy snaží vynahradit ve zbytku turnaje. A ve své podstatě slabší chvilky si vybírají daleko větší mužstva. Závěrem děkujeme za výkony našim hráčům a za podporu všem rodičům, kteří podporovali naše hráče během turnaje.

Sestava MFK:

1. mužstvo: Serbousek Jaroslav, Sobotka Tobiáš, Dvořák Lukáš, Macek Viktor, Knap Lukáš, Týfa Tobiáš, Čížek Vojtěch, Valtera Petr

2. mužstvo: Petera Maxmilián, Franc Denis, Žahourek Tomáš, Praus Michal, Zámečník Ondřej, Váňa Oliver, Matouš Pavel, Vacek Matěj

4.6.2016 - Mladší žáci odehráli předposlední kolo

V sobotu 4.6., tentokrát odpoledne, hráli naši mladší žáci předposlední kolo krajského přeboru na hřišti Olympie Hradec Králové. Jestli ráno, nebo odpoledne, nemělo na náš výkon žádný vliv. První zápas, první akce soupeře a první gól v naší brance.  Hráči Třebše procházeli naší obranou jako nůž máslem. Kdykoli si usmysleli, že dají gól, tak ho dali. A některé jsme jim sami nabídli. Ale nebyla to vina obránců. Matyáš Novotný a Petr Čerenkov bojovali co jim síly stačily, ale bez pomoci záložníků to byl boj s větrnými mlýny.  Druhý zápas s domácí Olympií byl z naší strany o poznání lepší , jenže góly dával v první půli soupeř. Po poločase jsme sice měli šance na změnu skóre, ale Tomáš Smola, Pepa Novák a Honza Žahourek je nevyužili.  Až ve třetím utkání s SK Jičín jsme hráli jako tým. Kluci bojovali, kombinovali, šli si pro přihrávku. A i když se soupeř ve druhé půli tlačil na naší branku, gólově se neprosadil.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK:  Bartošík - Novotný, Čerenkov, Vacek, Novák, Žahourek Honza, , Čančara, Rücker, Vávrů, Smola, Tran, Žahourek Tomáš

4.6.2016 - Mladší přípravka odehrála poslední kolo

Poslední kolo krajského přeboru jsme odehráli dne 4.6.2016 v Jaroměři. Příležitost si zahrát dostal téměř celý kádr mladší přípravky, tj. 18 hráčů. Pro ročník 07 to byl poslední mistrovský turnaj před přechodem do starší přípravky a opět se ukázalo, že pokud nedojde k výraznému zlepšení, nečeká je příští rok snadná práce. Ročník 08 dnes podal snad nejhorší výkon za celou sezonu. Chyběla bojovnost, tradičně nás trápí zpracování a přihrávka. A když máme možnost vystřelit, tak raději chvilku počkáme, až nám míč soupeř odebere. Až hráči pochopí, že na fotbale by měli hrát fotbal, tak bude vyhráno. I přes tento výkon je u roč.08 znát určitý posun a v dalším roce snad již předvedou co se v nich skrývá.

Sestava :

Tým "A" -  Martin Kučera, Matyáš Čapek, Mikuláš Kubišta, Štěpán Zámečník,Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Matěj Lácha, Robin Štěpnička, Petr Koza

Tým "B" - Franta Škoda, Lukáš Lochman, Marek Šnips, Adam Hronovský, Filip Hnik, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Lukáš Kumprecht

Okresní přebor SP - 29.5. 2016 - Hronov:

Sestava:  Kubišta Kryštof, Uhlíř Jakub, Holý Tomáš, Lácha Matěj, Zákravský Filip, Šimek Martin, Zítko Tomáš, Meier Daniel, Dubský Pavel, Kamenský Martin

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Sokol Provodov  6 : 2 (2 : 0)
Branky: 3x Šimek, Meier, Dubský, Zákravský

MFK Nové Město n./M. - Jiskra Machov  14 : 2,  (6 : 0)
Branky: 6x Lácha, 3x Zákravský, 2x Meier, Šimek, Zítko, Dubský

29.5.2016 - Starší přípravka hrála další turnaj v Miletíně

Za krásného letního počasí jsme se v neděli 29.5.2016 se starší přípravkou zúčastnili dalšího turnaje Krajského přeboru, tentokrát v pěkném sportovním areálu  Miletína. Z různých důvodů, od zranění přes nemoc až po účast v turnajích za FC Hradec Králové, jsme měli obě mužstva oslabena, každé mužstvo mělo pouze jednoho hráče na střídání.  V neposlední řadě byla naše mužstva poznamenána tím, že se žáci ZŠ Krčín v pátek zúčastnili školní akce "Krčínský maraton", kde celý den věnovali běhu a někteří v průběhu dne naběhali téměř 30km, což poznamenalo jejich nedělní fotbalový výkon. Navíc bylo v neděli opravdu horké letní počasí. Přes všechny negativní vlivy odvedla obě mužstva  skvělou práci, čemuž odpovídají i výsledky jednotlivých zápasů, z Miletína jsme přivezli dalších 9 bodů. Opravdu radost sledovat hru těchto mladých fotbalistů, tímto jim děkujeme za skvělou reprezentaci MFK.

Sestavy:

Sestava MFK 1. mužstvo: Franc Denis, Knap Lukáš, Praus Michal, Týfa Tobiáš, Valtera Petr, Váňa Oliver, Zámečník Ondřej

Sestava MFK 2. mužstvo: Čížek Vojtěch, Dvořák Lukáš, Macek Viktor, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Serbousek Jaroslav, Zámečník Marek