8. 6. 2013 - starší dorost prohrál ve Vysokém Mýtě 3:0

Východočeský přebor U19 - 8. 6. 2013

SK Vysoké Mýto – MFK Nové Město n. Met.  3:0(1:0)

Sestava MFK: Škoda - Šanovec, Junek, Zákravský, Lukášek, Lelek, Borůvka, Hánl, Klikar, Králíček, Hlávko

Střídali: Hanzl, Cohorna.

Do Vysokého Mýta jsme přijeli s jasným cílem a to neprohrát vyšším rozdílem a zkusit jak se říká uhrát s druhým celkem tabulky dobrý výsledek a urvat bodík za remízu. Začátek utkání se nám nepovedl a již ve třetí minutě jsme prohrávali 1:0. V následujících deseti minutách nás soupeř přehrával, ale z vypracovaných šancí nedokázal překonat našeho brankaře. Postupem času jsme hru zcela vyrovnali a od 20 do 40 minuty jsme na hřišti byli lepším týmem.

K pohledné dvacetiminutovce tomu chybělo jen trošku a mohli jsme klidně zápas otočit a vstřelit více branek, ale naše (velké šance) zůstali nevyužity. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jasným cílem a to nedostat další branku a z nějakého protiútoku soupeře zaskočit a vstřelit vyrovnávající branku. Vstup do druhého poločasu se nám opět nevydařil a domácí tým nás zatlačil do hluboké defenzivy a jen svoji nemohoucností proměnit stoprocentní šance jsme zůstávali ve hře o dobrý výsledek. Jenže velmi kvalitní výkon z prvního poločasu jsme ve druhé půli nezopakovali a tak přišli chyby a z toho pramenili i dvě další branky v rozmezí 15 minut, a jak  se říká bylo po zápase.Konec zápasu se dohrál v režii domácího týmu a proto si po zásluze připsali tři body za vítězství. Kluky ale musím pochválit za velmi dobrý výkon v prvním poločase. Ve druhém poločase kluci zápas odmakali, ale herně jsme nenavázali na první poločas a tak výsledek  pro domácí je zcela zasloužený.

Petr Junek - MFK

Zpráva ze zasedání STK KFS ze dne 6. června 2013

Uzavření případu A3A 1703 SK Sobotka – MFK Nové Město nad Metují:

STK utkání kontumuje dle SŘ, čl. 58, písmeno h, 3 : 0 ve prospěch Nového Města nad Metují,  + 3 body pro Nové Město nad Metují. Případ se předává k dořešení DCK.

6. 6. 2013 - mladší přípravka "A" opět bez porážky

KP mladší přípravka – 6. 6. 2013

MFK Nové Město nad Metují  "A" -  TJ Slovan Broumov  "A"  6:2 (3:2)

Branky: Čerenkov 3, Vávrů, Žahourek, Vítek

MFK Nové Město nad Metují  "A" -  RSCM  Rozkoš "A"  6:3 (2:2)

Branky: Vítek 3, Žahourek, Vávrů, Kumprecht

MFK Nové Město nad Metují  "A" - FK Náchod  "A"  7:0 (4:0)

Branky: Žahourek 2, Vítek 2, Čerenkov, Vávrů, Praus

Sestava  MFK "A": Kumprecht - Bartošík, Vítek, Vávrů, Čerenkov. Praus, Franc, Macek, Žahourek

Ve všech utkáních jsme byli výrazně lepší, kluci bojovali, dařila se nám i kombinace. Po dvou nevydařených turnajích jsme se zvedli a ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Všichni zaslouží velikou pochvalu.

Petr Čerenkov – trenér MFK

MFK Nové Město nad Metují  "B" - TJ Slovan Broumov  "B"  3:5 (2:2)

Branky: Váňa 2, Vacek

MFK Nové Město nad Metují  "B" - RSCM Rozkoš  "B"  2:1 (1:0)

Branky: Váňa, Vacek

MFK Nové Město nad Metují  "B" - FK Náchod  "B"  1:14 (0:6)

Branky: Váňa

Sestava  MFK "B": Konrát - Šanovec, Zákravský, Vacek, Váňa, Valtera, Zámečník, Týfa, Čížek

B - tým hrál dnes proti České Skalici a Broumovu vyrovnané zápasy, kde bylo vidět nasazení a boj o výsledek. Mužstvo Náchoda nás jasně přehrávalo, ač se kluci snažili, na lepší výsledek proti takto složenému "B" týmu to nestačilo.

Tomáš Novotný – trenér MFK

4. 6. 2013 - starší přípravka "B" prohrála s Náchodem

OP starší přípravka – 4. 6. 2013

FK Náchod „B“ – MFK Nové Měst n. Met. „B“  4:1(2:0)

Branky MFK: Světlík

sestava MFK: Meier - Čtvrtečka, Vacek, Světlík, Zamastil, Čerenkov, Vávrů, Novák, Knettig, Bartošík

Poslední mistrovské utkání jarní sezony okresního přeboru máme za sebou. Sice jsme prohráli, ale nebylo to tak špatné.

Zahráli si i další hráči z mladší přípravky, kteří do toho dali srdíčko. Pro všechny hráče to byl výborný herní trénink, pro Meiera obzvlášť.

Václav Krátký -  trenér MFK

2. 6. 2013 - mladší dorost zvítězil v Kostelci n. Orl.

KP mladší dorost – 2. 6. 2013

FC Kostelec n. Orl.  -  MFK Nové Město  n. Met.    0 : 1( 0 : 1 )

Branky: D. Bogusz

Sestava MFK: Holčík – Pokorný, Hanzl, Junek, Škoda – Valášek, Borůvka, Bogusz, Šanovec – Lukášek, Mašek

Střídali: Cohorna, L. Tulej, T. Tulej, Mádr,

Na těžkém terénu, ve vyrovnaném utkání, jsme byli o vstřelenou branku lepší.                                                                                                                                                                Bohumil Pöpperle – trenér MFK

2. 6. 2013 - starší přípravka na své soupeře nestačila

KP starší přípravka – 2. 6. 2013

MFK Nové Město n. Met.  - SK Jičín     1 : 10 ( 0 : 4 )

Branky:  Smola

MFK  Nové Město n. Met. -  FC Hradec Králové   0 : 5 ( 0 : 1 )

MFK  Nové Město n. Met. - FK Náchod      0 : 5 ( 0 : 2 )

sestava MFK: Meier - Rücker, Ťokan, Čerenkov, Světlík, Žahourek, Smola, Novák, Vávrů, Kubeček

Chyběli Čtvrtečka, Vacek, posílil nás Smola, který vstřelil náš jediný gól. Na soupeře jsme nestačili i když hráči v obraně bránili skvěle. V záloze jsme propadli a v útočné fázi jsme ani soupeřovou bránu neohrozili. Hráče chválím za to, že i když prohrají, berou to sportovně a nechybí legrace.                                                                                                                             Václav Krátký -  trenér MFK

1. 6. 2013 - mladší přípravka "C" tři vítězství

OP mladší přípravka – 1. 6. 2013

MFK Nové Město nad Metují „C“ - TJ Velké Poříčí  3:2(1:1)

Branky: J. Žahourek 2, Čerenkov

MFK Nové Město nad Metují „C“ - TJ Sokol Zábrodí  8:2(3:2)

Branky:  Čerenkov 4, T. Žahourek 2, J. Žahourek 2

MFK Nové Město nad Metují „C“ - AFK Hronov  7:2(2:1)

Branky: J. Žahourek 2, Čerenkov 2, T. Žahourek 1, Macek, vlastní

Sestava MFK: Konrát – Bartošík, Šanovec, Čížek, M. Vacek, Čerenkov, J. Žahourek, Macek, T. Žahourek

Ve všech utkáních se střídali slabé chvíle, kdy jsme neuměli vybojovat míč, zpracovat ho a přihrát spoluhráči a chvíle pohledných kombinací, které ale mohli skončit více góly v soupeřově síti, než byl konečný výsledek zápasu.

Tomáš Žahourek

1. 6. 2013 - starší dorost remizoval s FC Hlinsko 3:3

Východočeský přebor  U19 – 1. 6. 2013

MFK Nové Město n. Met. – FC Hlinsko  3:3(3:1)

Branky: J. Hánl 2, M. Klikar – M. Jeníček, D. Půlpán, D. Pelikán

Sestava MFK: J. Škoda – Darebník, Junek, Zákravský, Králíček – Borůvka, Lelek, Klikar – Šanovec(75. M. Škoda), Hánl

Sestava Hlinsko: Severýn – Jetmar, D. Pelikán, Pešek, M. Pelikán, Odstrčil, Jeníček, Pavliš, Holomek(60. Vymetal), Půlpán(46. Matěna)

Rozhodčí: P. Jansa – L. Nožka, J. Vávra / ŽK: 1 – 1 / diváci: 25

Dnes jako vždy, jsme se připravili o body sami. První poločas stejně jako před týdnem jsme hráli pěkný fotbal, ale oproti Olympii přišly i góly a další šance. Na gól soupeři jsme přihráli sami a druhý poločas to nebylo jinak. Moc brzo jsme si nechali dát kontaktní gól a to soupeře hodně zvedlo. Měli jsme další šance, dvakrát tyč. Soupeř vyrovnal po nedorozumění obrany a brankáře. Přesto hráče chválím, druhý poločas trochu docházely síly, ale to je daň za nízký počet hráčů.                                                                                                                                                                   Pavel Zelený – trenér MFK

26. 5. 2013 - starší přípravka uhrála 1bod

KP starší přípravka – 26. 5. 2013

MFK Nové Město n. Met. – FKM Javorka  0 : 4 ( 0 : 2 )

MFK Nové Město n. Met. - SK Jičín       0 : 8 ( 0 : 4 )

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Třebeš   1 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: Světlík

Sestava MFK: Meier - Rücker, Ťokan, Čtvrtečka, Světlík, Žahourek, Kubeček, Novák, Vacek, Vávrů, Čerenkov, Vítek

Za velice chladného počasí jsme sehráli opět těžká utkání. S týmem Sokola Třebeš máme odehrané tři utkání a vzájemnou bilanci máme 1 vítězství, 2 remízy, což je pro nás povzbudivé. Tento turnaj jsme odehráli na hranici svých sil a kvalit, hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost.

26. 5. 2013 - mladší žáci, dvě prohry a jedna remíza

KP mladší žáci – 26. 5. 2013

FKM Javorka – MFK Nové Město n. Met.  3:1(2:1)

Branky: Lelek

SK Jičín – MFK Nové Město n. Met. 3:3(2:1)

Branky: Kubeček 2, Červenka

Sokol Třebeš – MFK Nové Město n. Met.  2:0(1:0)

Sestava MFK: M. Hůlek - Vítková, Lelek, Zítko, Ťokan, Borůvka, Lepšík,

Červenka, Kubeček

Vezeme pouze jediný bod po remíze s Jičínem, což je pro nás trochu zklamání, neboť jsme si vytvořili spoustu gólových příležitostí, ale ty jsme nedokázali  využít. Pochvalu zaslouží hráč starší přípravky Aleš Kubeček, který pro nedostatek hráčů  posílil náš tým.